Autors Tēma: Emka  (Read 3913 reizes)

Offline Camma

Emka
« : Oktobris 17, 2019, 11:23:54 »
Te nesen čatā ar braucamajiem mērījāmies - kas ar ko braucis un kam retrīgāks braucamais bija. Šajā sakarā atcerējos tādu niknu, smagu moci ar blakusvāģi, kuru sauca par emku. Privātajiem tādi arī bija, bet ja kāda organizācija iegādājās dienesta vajadzībām, tad tikai emku. Visa milicija un visi militārie brauca ar emkām. Emkas dalīja arī mežiniekiem.

Kaimiņos mitinājās viens mežsargs Juris, kuram arī iešķieba emku dienesta pienākumu pildīšanai. Tā kā tajos laikos braucamais bija izcils luksuss, jaunais mocis bija bezmaz pielūgsmes vērts. Vēl jo vairāk, ka visi remonti tadam dienesta braucamajam bija uz valsts rēķina.

Juris arī staigāja lepns kā dzirnavnieka žurķis. Bet gribi vai negribi, ar jauno un daiļo braucamu uz mežu un pa doķiem arī bija jādodas. Braucamā drošībai vienmēr vadāja līdz garu un žvadzošu govs ķēdi un milzonīgu piekaramo atslēgu, ar ko tad spīdīgo braucamo pievaņģoja kādam stabam vai kokam.

Vienā reizē atkal vairāku mežinieku ceļi krustojās kaut kādā aižampijā purva un poligona nekurienes vidū. Juris atkal no blaķenes izvilka govs ķēdi, izvēra cauri priekšējam ritenim un piemuģīja braucamo pie līkas cūkpriedītes. Vīri devās aplūkot tuvumā esošo cirsmu, piesēda uzpīpēt, atkal apmeta loku pa purveli un mežu. Pēc pāris stundām vēders sāka rūkt un Juris sataisījās braukt mājās pusdienas uzēst. Griezās atpakaļ pie pievaņģotā braucamā, a tā - nav! Tik pie līkās cūkpriedītes ar govs ķēdi un šloseni pievaņģots guļ skumīgs emkas priekšējais ritenis...

Vienkārši nevienam līdz tam brīdim prātā neienāca, ka uz blaķenes emkām vienmēr bija rezerves ritenis. Nelietīgajam zaglēnam tas bija acīmredzams pamudinājums noziedzīgai darbībai.
Visus sakost!

Offline Bob(i)s

Re: Emka
« Atbildēt #1 : Oktobris 17, 2019, 11:27:10 »
ei nu, nu Tu gan muldies, nevar būt! Kurš tai laikā zaga emkas...

Offline Camma

Re: Emka
« Atbildēt #2 : Oktobris 17, 2019, 12:57:09 »
Uj, Bobi, zaguši visu un visos laikos!
Visus sakost!

Offline daddy

  • Relikvija
  • ******
  • Ziņas: 3906
  • Total likes: 3486
  • Labais vienmēr uzvar! t.i. kas uzvar, tas labais!
Re: Emka
« Atbildēt #3 : Oktobris 17, 2019, 15:08:37 »
Labs!
un instrumentu komplekts ar vienmēr bija līdzi, lai var sīko remontu ceļā veikt... :)

Offline nakata kngs

Re: Emka
« Atbildēt #4 : Oktobris 20, 2019, 17:46:57 »
Atceros bērnībā, kad man bija kādi 10 gadi, bijām pie vecāku draugiem vasarnīcā Vecāķos un līdz jūrai gan tur bija patālu - vairāki km...šiem draugiem bija mocis Emka un ar to visi bērni devāmies uz jūru....pie moča stūres bija džeks, kuram laikam (?) bija moča tiesības, bet gadi 20 viņam diez vai bija toreiz....uz emkas salīdām 17 gabi!...visdažādākā vecuma, sākot ar pirmskolas ...tādi pieauguši bija tikai moča džeks un viņa draudzene....sakāpām visur, kur tik atradās vieta, gan uz blaķenes rezerves riteņa, gan uz benzīnbākas kāds sēdēja....no malas skatoties emku nevarēja redzēt - tā bija kā Zsv eglīte - sakarināta ar bērniem un pusaudžiem....braucām pa meža stigu - nu, jūs jau zināt kā tāda izskatās jūrmalā - baltās, gaišās smiltis un priedes pa malām...emka izbrauca ar visu lielo kravu! ...lēnām, lēnām, ne reizes neiestigot smiltīs....vēl šodien - pēc 50 gadiem atceros to braucienu uz jūras krastu un atpakaļ! :)   
p.s.   
tas moča džeks teica, ka rekords esot bijis 23 braucēji !   

Offline Camma

Re: Emka
« Atbildēt #5 : Oktobris 20, 2019, 19:33:33 »
Šodien pusdienlaikā pie veikala redzēju dzeltenu emku ar uzrakstu ГАИ un intrigai čalis ieslēdza arī sirēnu - kaut kāda klusa gan, bet meldiņš kā vecos laikos :) .
Visus sakost!

Offline Bob(i)s

Re: Emka
« Atbildēt #6 : Decembris 01, 2019, 13:36:49 »
Šodien pusdienlaikā pie veikala redzēju dzeltenu emku ar uzrakstu ГАИ un intrigai čalis ieslēdza arī sirēnu - kaut kāda klusa gan, bet meldiņš kā vecos laikos :) .


viņiem sirēna bija mehāniskā, kas ar gumijas rullīti piespiežas pie mahovika. Līdz ar to skaņa bija tikai pie apgriezieniem. Toties, ja gribēja braucot sirēnu darbināt, uzreiz ātrums kritās, lai to gaudojamo motors pavilktu

 

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved