Autors Tēma: Saules pretapdeguma krēmi  (Read 2454 reizes)

Offline Nāra

Saules pretapdeguma krēmi
« : Maijs 17, 2019, 21:15:49 »
Laikam jau nav cilvēka, kurš sauļotos bez pretiedeguma krēma uzklāšanas. Esmu lietojusi dažādus, firmas īpaši neesmu skatījusies, bet lietoju vidēji spf 20-30. Kaut kad sen siltajās zemēs lietoju spf 50..rezultātā mājās atbraucu tikpat balta kā aizbraucu. Skaidrs, ka bez krēma nevar, bet, ja padomā, ķīmija vien ir un pat it kā kaitīgāka par sauli  :scratch: Esmu dzirdējusi, ka pretiedeguma vietā var lietot kokosriekstu eļļu(tā gan tagad skaitās laba 100veidos) vai citas dabīgās eļļas gan kā pretapdeguma krēmu, gan pēc sauļošanās. Neesmu mēģinājusi, šovasar domāju mēģināt, bet baidos - ja nu neaizsargā? Kāda ir mēģinājusi? Un ko jūs lietojat? Ae cik spf - gan šeit, gan siltajās zemēs? Protams, protams, galvenais jau nav atbraukt mājās brūnai, bet vienalga gribas :D

Offline baaciens

Re: Saules pretapdeguma krēmi
« Atbildēt #1 : Maijs 17, 2019, 21:23:28 »
Sākoties aprīļa saulei un beidzot ... hmmm.. oktobrī - SPF 50 un tikai tāpēc, ka Eiropā grūti atrast ar augstāku aizsargfaktoru.
Un .... es nesauļojos!

Offline tuk

« Atbildēt #2 : Maijs 17, 2019, 21:31:41 »
Eļļa sauļojoties karsēs un apdedzinās vēl ādu... pirms gan neliktu...

Offline Spārka

« Atbildēt #3 : Maijs 17, 2019, 21:36:19 »
Jā, eļļas smērē, ja grib pieķert iedegumu.

Offline Luīze

« Atbildēt #4 : Maijs 17, 2019, 22:25:10 »
Es smērēju eļļu, jo man ir sausa āda. Tik ilgi saulē neuzturos, lai vajadzētu kādu speciālu krēmu ar SPF.

Offline reno

« Atbildēt #5 : Maijs 17, 2019, 23:09:44 »
Es sauļojos, lai iedegtu un smērējos ar iedeguma eļļu

Offline kvadra

« Atbildēt #6 : Maijs 17, 2019, 23:38:16 »
Laikam jau nav cilvēka, kurš sauļotos bez pretiedeguma krēma uzklāšanas.  :D
Ir gan - es esmu tas dīvainis, kas sauļojas bez pretiedeguma krēma! :D Patiesībā es pat nesaprotu, kāda mārrutka pēc tas vajadzīgs - sauļoties ar PRETiedeguma krēmu?!  Sauļojas taču, lai iedegtu, nevis neiedegtu!  Ja domāju, ka būs par daudz, ka apdegšu, vienkārši nesauļojos tik daudz. Patiesībā es vispār reti speciāli sauļojos kā plekste, drīzāk vienkārši sanāk saulē atrasties kaut ko darot.
Un jā, esmu skeptiska pret visādas ķīmijas smērēšanu uz ādas.
Vienīgais variants, kad esmu lietojusi pretiedeguma krēmu, ir siltajās zemēs uz sejas, jo negribas, lai deguns apdeg un āda lobās nost. Piemēram, Sardīnijas pavasara saulē, kad mēs dienām staigājām apkārt, kāpaļājām pa kalniem, jo seja citādi būtu apdegusi. Plecus, rokas var regulēt ar apģērbu, bet seja saulē gribot negribot. Kādu lietoju? Nezinu, kādu man iedeva, tādu arī uzsmērēju. :D

Offline Minne

« Atbildēt #7 : Maijs 17, 2019, 23:51:03 »
Baigi reti dodos sauļoties. Man gaiša āda, ar noslieci uz dzimumzīmju veidošanos, jāuzpasē, tādēļ cenšos atcerēties smērēt aizsargkrēmu ar SPF 30-50.

Lietoju Lancaster firmas aizsarglīdzekļus 

Offline Emīlija

« Atbildēt #8 : Maijs 18, 2019, 07:06:12 »
es neriskētu smērēt vnk eļļu bez SPF, it īpaši, ja UV indekss virs 6-7 (man te šobrid ir 11). kādas "firmas" krēms gan pilnīgi vienalga, galvenaais, lai cipars pietiekams un smarža patīkama. es lietoju eļļu ar SPF 15, man pietiek, uz deguna 30 uzlieku.

Par saļošanos bez iesmīnu. It tādi satikti, mhm. Līdz reizei, kad uz aptieku jāskrien ar "glābiet, iedodiet kaut ko".Pēc tam lieto aizsargkrēmus kā mīļie...

Offline Nāra

« Atbildēt #9 : Maijs 18, 2019, 08:41:19 »
Es sauļojos, lai iedegtu un smērējos ar iedeguma eļļu

Hmmm, pat nezināju, ka tadas ir. Bet gan jau arī tam ir kaut mazs spf?

Eļļa sauļojoties karsēs un apdedzinās vēl ādu... pirms gan neliktu...

Nezinu gan, vairākas sarunās un rakstos lieto gan, bet jālieto organiskās eļlas un kokosriekstu eļļai esot spf8. Kokosriekstu eļļa jau ir īpašs produkts, kas der gandrīz visām vainām gan iekšķīgi, gan ārīgi, bez tās es nedzīvoju  :)

Sākoties aprīļa saulei un beidzot ... hmmm.. oktobrī - SPF 50 un tikai tāpēc, ka Eiropā grūti atrast ar augstāku aizsargfaktoru.
Un .... es nesauļojos!

Interesanti...nesauļojies, bet lieto ikdienā. Ja nav noslēpums- kāpēc?

Offline tuk

« Atbildēt #10 : Maijs 18, 2019, 09:12:59 »
...vispār jau, ja āda tomēr iesauļojas caur to aizsargrēmu tad diezvai tas aizsargā no saules stariem. :)
Iekšķīgi tie cietie kokostauki nezinu vai labākais no eļļām... ik pa laikam kādi superfūdi parādās. 

Offline Nāra

« Atbildēt #11 : Maijs 18, 2019, 11:31:47 »
Eu nu tuk kā no mēness  :scratch: Protams, ka iesauļojas, spf jau nav, lai neiesauļotos..

Offline Mangusts

« Atbildēt #12 : Maijs 18, 2019, 11:33:38 »
Štruntīgi iesauļas. Pat man, kā jau citur rakstīju dermatologa vērtējumā saules jutīga āda, tepat Latvijas laukos, iesmērēta ar 30 SPF, nemainīja krāsu vispār.
No amount of advance planning will ever replace dumb luck

Offline tuk

« Atbildēt #13 : Maijs 18, 2019, 12:37:49 »
Kaut kad sen siltajās zemēs lietoju spf 50..rezultātā mājās atbraucu tikpat balta kā aizbraucu.

Protams, ka iesauļojas, spf jau nav, lai neiesauļotos..

:smej:

Offline Emīlija

« Atbildēt #14 : Maijs 18, 2019, 12:49:15 »
tie krēmi un eļļas ir nevis pret nosauļošanos, bet pret apdegšanu, vienkārši runājot. protams, ka iesauloties tie netraucē, pat palīdz, jo cilvēks nevis apdeg, bet dabū smuku, vienmērīgu iedegumu. ja negrib nepavisam vai āda īpaši balta - smērē 50. uz sejas, ja ilgak jauzturas saulē, vienmēr smērēju vismaz 25, citādi nevis iedegums, bet tumši pleķi sametas un alerģija piemetas..

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved