Autors Tēma: Samaksa par darbu  (Read 343 reizes)

Offline Camma

Samaksa par darbu
« : Marts 13, 2018, 09:26:55 »
Šoreiz tikai filozofiskas pārdomas.
Cik bieži ir tā, ka cilvēkam maksā algu par darbu, ko viņš nedara? Cik bieži potenciālie darbinieki ir ar nekritisku vērtējumu par savām spējām un par tām pieprasāmo atalgojumu?
Piemēram, medmāsas. Ļoti priecājos, kad šogad tika pacelta mediķu alga. Un ne par 10-20 eirikiem, bet tā nopietnāk - 100-200 eiro vairāk uz rokas. Saprotams, ka arī ar jauno algu iztikšana nav nekāda ekselentā. Nē, nesalīdzināsim ar tirgus kupi-prodaj eksemplāriem vai valdības kāpostgalvām, runa no tīri cilvēciskiem apsvērumiem.
Man jautājums no savas augstienes - kā darba devējam. Zinu darba apjomu un nepieciešamās iemaņas. Bet tie cilvēki, kuri piedāvājas nākt darbā, pat ne par trešo daļu nav spējīgi darīt elementāras lietas, toties samaksu prasa tādu pašu, kā par smagu pacientu aprūpi reanimācijā... Šobrīd izskatās, ka medicīnas jomā brīvi un dabūjami ir tikai dārgi salašņas.
Visus sakost!

Offline reno

Re: Samaksa par darbu
« Atbildēt #1 : Marts 13, 2018, 09:32:27 »
ja visur reklamējas -KĀ ES PIETEICOS DARBĀ NEKO NEJĒDZOT un mani paņēma un pēc gada es biju izpilddirektors -nav brīnums, ka katrs pamēģina

Kokapstrādes uzņēmums nevar atrast darbiniekus, lai gan alga nav mazāka par 1000 uz rokas

Offline olgucis

Re: Samaksa par darbu
« Atbildēt #2 : Marts 13, 2018, 11:14:26 »
Mani tas arī vienmēr pārsteidz.  Ja cilvēkam maksā patiešām labu algu, tam jāceļ darba kvalitāti, jāparāda savas prasmes no labākās puses, jo neviens negribētu to vietu zaudēt, zinot ka viņš nav neaizvietojams. Latvijā tas princips nenostrādā, pusi no sava darba laika šams pavadīs sapņos par kārtējo  darba pielikumu un muldēšanu par to, ka nav atbilstoši novērtēts, jo redz Mildai no blakus kabineta ir uz rokas par 15 euro vairāk.

Offline Aģents 0.7

Re: Samaksa par darbu
« Atbildēt #3 : Marts 13, 2018, 18:36:54 »
Personīgi sāpīgs jautājums, jo īsā laikā apaugu ar pienākumiem un projektiem. Kolēģi priecīgi projektos priekšroka sadarbībai ar mani, rezultātā darbs dzen darbu, bet algas dienā visi vienādi. Uzkāpju uz grābekļa, ļauju sakrāties un tad iesniedzu atlūgumu. Lai gan katra nākamā vieta ir ar labāku atalgojumu un perspektīvu, diemžēl cikls sākas no gala, jo paprasīt tā arī neesmu iemācījies. Vadītāji apzināti vai neapzināti (tas uz katra paša sirdsapziņas) neprotas pamanīt lielāku ieguldījumu. 

Online Luīze

Re: Samaksa par darbu
« Atbildēt #4 : Marts 13, 2018, 18:45:22 »

Uzkāpju uz grābekļa, ļauju sakrāties un tad iesniedzu atlūgumu. Lai gan katra nākamā vieta ir ar labāku atalgojumu un perspektīvu, diemžēl cikls sākas no gala, jo paprasīt tā arī neesmu iemācījies. 

Un neviens pat nepajautā, kāpēc Tu ej prom? Tātad tā iestāde vai uzņēmums Tevi nav pelnījuši. :)

Offline reno

Re: Samaksa par darbu
« Atbildēt #5 : Marts 13, 2018, 18:48:13 »
Neproti gan.
No malas jau viegli pamācīt -bet ja sadarbība, tad mēģini sadalīt pienākumus līdzīgi, lai citiem arī tiek


Offline Aģents 0.7

Re: Samaksa par darbu
« Atbildēt #6 : Marts 13, 2018, 19:13:12 »
Un neviens pat nepajautā, kāpēc Tu ej prom? Tātad tā iestāde vai uzņēmums Tevi nav pelnījuši. :)

Laime nelaimē, kā jau minēju, līdz šim katras pārmaiņas ir bijušas kāpiens uz augšu, līdz ar to šķiršanās tonis ir "ārkārtīgi žēl un bija liels prieks, bet tos nākošos pārsolīt nav pa spēkam". Kas biedē un liek sākt mācīties kārpīties esošajā vietā - vienmēr nebūs iespējas kāpt tikai uz augšu.

Online ragana

Re: Samaksa par darbu
« Atbildēt #7 : Marts 14, 2018, 08:35:16 »
Tad atliek tikai vai nu iemācīties pateikt: " Nē!", vai aprunāties ar šefu, prasot adekvātu atalgojumu ieguldītajam darbam. ;)

Offline olgucis

Re: Samaksa par darbu
« Atbildēt #8 : Marts 14, 2018, 10:58:28 »
kad runa iet par algu, es parasti jautāju,- ar kādu summu jūs rēķināties? Ja redzu, ka mani novērtē par zemu, vienkārši pasaku,- Jūs nevarat mani atļauties. Un miers mājā.

Offline Lilith

Re: Samaksa par darbu
« Atbildēt #9 : Marts 14, 2018, 15:48:58 »
Man ilgi bija kauns jebkaadu pielikumu prasiit, bet leenaam iemaaciijos. Kad juutu, ka pienaakumi tik aug, bet alga nee, tad runaaju ar priekshnieku. Neesmu alkatiiga, bet dazhreiz piegriezhas. :) Maniem bosiem ir tendence aizmirst, ka visaadi nelieli, bet svariigi darbi pashi neizdaraas. grrr...

 

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved