Sarunu forums

Es un mēs => Filozofija, psiholoģija, ezotērika => Topic started by: Spārka on Decembris 28, 2018, 15:42:45

Title: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Spārka on Decembris 28, 2018, 15:42:45
Tēma iederētos gan pie nakata Marsa kolonizācijas, gan Dynas transhumācijas domām, gan Krimsona drūmajiem paredzējumiem.

Pavirši patulkoju, domājams, lielais vairums to, kas gribēs izlasīt, lasa angliski. Tūlīt zem virsraksta ir arī links, kur tekstu smuki nolasa priekšā (12 minūtes).

https://medium.com/s/futurehuman/survival-of-the-richest-9ef6cddd0cc1

"Pagājšgad es saņēmu uzaicinājumu uz superdeluxe privātu kūrortu, lai sniegtu galveno ziņojumu, ieskatu par „tehnoloģiju nākotni”, kā es pieņēmu, ap simts investīciju baņķieriem. Tas bija pats lielākais honorārs, kāds man jebkad bija piedāvāts par runu - apmēram puse manas ikgadējās profesora algas.

Es nekad neesmu gribējis runāt par nākotni. [..] es esmu aicināts izmantot jaunākos tehnoloģiskos vārdus, it kā tie būtu svārstību simboli potenciālajiem ieguldījumiem: bloka ķēde, 3D druka, CRISPR. Auditorijas reti kad ir ieinteresētas uzzināt par šīm tehnoloģijām vai to iespējamo ietekmi ārpus binārās izvēles - vai ieguldīt tajās. Bet nauda "runā", tāpēc es pieņēmu piedāvājumu.

Pēc tam, kad es ierados [.. ], mani vienkārši nosēdināja pie parasta apaļā galda, kad mana auditorija tika uzaicināta: pieci super bagāti puiši - jā, visi vīrieši - no pasaules riska ieguldījumu fonda augšējā ešelona. Pēc nelielas sarunas, es sapratu, ka viņiem nav intereses par informāciju, ko esmu sagatavojis par tehnoloģiju nākotni. Viņi bija ieradušies ar saviem jautājumiem.

Ethereum vai bitcoin? Vai kvantu skaitļošana ir reāla lieta? Tomēr lēnām, bet noteikti, viņi pievērsās viņu patiesajām bažām.

Kuru reģionu būs mazāk ietekmējusi nākamā klimata krīze: Jaunzēlande vai Aļaska? Vai Google tiešām būvē Ray Kurzweil kā smadzeņu māju, un vai viņa apziņa dzīvos caur pāreju, vai arī tā mirs un atdzimst kā pilnīgi jauna? Visbeidzot, brokeru korporācijas vadītājs paskaidroja, ka viņš ir gandrīz pabeidzis savu pazemes bunkuru sistēmu un jautāja: „Kā es varu uzturēt autoritāti pār maniem drošības spēkiem pēc notikuma?”

Pat ar visu savu bagātību un varu viņi netic, ka viņi var ietekmēt nākotni.
Notikums. Tas bija viņu eifēmisms vides sabrukumam, sociālajiem nemieriem, kodolieroču eksplozijai, neapturamam vīrusam vai Mr Robot hack, kas visu iznīcinās.

Šis vienīgais jautājums aizņēma mūs atlikušajā stundā. Viņi zināja, ka bruņotie sargi būs vajadzīgi [..] Bet kā viņi maksātu sargiem, kad nauda būs bezvērtīga? Kas atturētu sargus izvēlēties savu līderi? Miljardieri uzskatīja, ka, izmantojot īpašas kombinācijas slēdzenes, pārtikas preces, par ko tikai viņi zinātu. Vai apliekot apsargiem kaut kādas disciplināras kaklasiksnas, kas nodrošinātu to izdzīvošanu. Vai varbūt būvējot robotus, lai kalpotu kā aizsargi un strādnieki - ja šī tehnoloģija varētu tikt izstrādāta laikus.

Tas tad ir tas, kas mani skāra: Vismaz tik lielā mērā, cik šie džentlmeņi bija norūpējušies, tās bija sarunas par tehnoloģijas nākotni. Ņemot to no Elona Maska Marsa kolonizēšanas, Pētera Thiela novecošanās procesu izmaiņu, vai Sam Altman un Ray Kurzweil domu augšupielādēšanas uz superdatoriem idejām, viņi gatavojās digitālai nākotnei, kas nebija saistīta ar pasauli kā labāku vietu, bet gan ar cilvēka stāvokļa pārvarēšanu kopumā, izolējot sevi no ļoti reālās  pašreizējās klimata pārmaiņu, pieaugošā jūras līmeņa, masu migrācijas, globālo pandēmiju, natīvistu panikas un resursu izsīkšanas problēmas. Viņiem tehnoloģiju nākotne patiešām ir tikai viena lieta: aizbēgt."
Turpinājums nākamajos ierakstos.
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Kundalini on Decembris 28, 2018, 16:11:10
No daudziem kanāliem nāk info, ka biezie Jaunzēlandi izvēlās, tagad gan tur aizliedza imigrāciju. Pat mans Maskavas paziņa gribēja tur pārvākties dzīvot. Nu cerams - atomkarš nenotiks masveida, bet tas ir kā saka - atkarīgs no daudziem faktoriem, uz jautājuma zīmes. Pārējais viss ir sīkumi.
Aiz atomkarā nākošie jautājumi  - saistās jau ar to, kas virmo gaisā pēdējos 10 gados - ko raksta visādi ezotēriķi, bet no jogas info - mēs tiešām dzīvojam reālā pārejas laikmetā, cerams tās pārmaiņas notiks mierīgā ceļā un pakāpeniski. Kā viens teica indietis vienā jogas lekcijā, ka Latvijai ar ir jāsākās augšupeja beidzot stabila, kur no 2020 gada.
Greguārs de Kalbermattens grāmatā - The Advent - piemin Romas klubs tikšanos, kur izteikts apgalvojums, ka pārmaiņas pasaulē notiek tik strauji, ka nevar jau vairs pielāgoties. Bet droši vien īstā elite pasaules zina vairāk.
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Raimonds1 on Decembris 29, 2018, 09:47:55
Vērts palasīt šo te domu sakopojumu
https://www.delfi.lv/news/versijas/gatis-kokins-rigas-laiks-nezinasanas-vertiba.d?id=50314509
ar domu - ka veikli ļaudis iemanās privatizēt gudrāku ļaužu paveikto

 Atsevišķi par blokchain kā tehnoloģiju - kāds būs izstāstījis veiklajiem zēniem, ka tas ir veids, kā šajā visā informācijas noplūžu, datu zagšanas, lietotāju vieglprātības vidē nodrošināt patiešam drošu informācijas plūsmu un glabāšanu. https://artisivanovs.wordpress.com/2017/11/27/blockchain-termina-skaidrojums/ 
https://akrumins.wordpress.com/2017/02/27/blockchain-basics/ 
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Spārka on Decembris 29, 2018, 11:09:02
2.daļa
"Nav nekā nepareiza neparasti optimistiskos novērtējumos par to, kā tehnoloģija varētu dot labumu cilvēku sabiedrībai. Bet šī tieksme pēc cilvēka utopijas ir kaut kas cits. Tā ir mazāk vīzija par cilvēces vairuma migrāciju uz jaunu stāvokli, bet centieni pārvarēt visu, kas ir cilvēks: ķermeni, savstarpējo atkarību, līdzjūtību, neaizsargātību un sarežģītību. Kā tehnoloģiju filozofi jau vairākus gadus ir norādījuši, transhumanistu redzējums pārāk viegli samazina visu datu realitāti, secinot, ka „cilvēki ir tikai informācijas apstrādes objekti .”

Tas ir cilvēka evolūcijas samazinājums līdz videospēlei, ko kāds uzvar, atrodot evakuācijas lūku un tad ļaujot dažiem viņa BFFs iznākt un piedalīties. Vai tas būs Musk, Bezos, Thiel… Zuckerberg? Šie miljardieri ir uzskatāmi par digitālās ekonomikas uzvarētājiem - ar izdzīvošanas spēju visizdevīgākajā biznesa ainavā.

Protams, ne vienmēr bijis šādi. Deviņdesmito gadu sākumā bija īss brīdis, kad digitālā nākotne šķita bezgalīgi atvērta. Tehnoloģija kļuva par kontrkultūras rotaļu laukumu, tajā ieraudzīja iespēju izveidot daudz iekļaujošāku, plašāku un cilvēciskāku nākotni. Taču izveidojušās uzņēmējdarbības intereses tikai piedzīvoja jaunus potenciālus vienai un tai pašai vecajai ieguvei, un pārāk daudz tehnologu vilināja vienradzis IPO. Digitālie nākotnes līgumi kļuva saprotamāki kā akciju nākotnes līgumi vai kokvilnas nākotnes līgumi - kaut kas, lai prognozētu un izdarītu likmes. [..]

Tas atbrīvoja ikvienu no savas darbības morālajām sekām. Tehnoloģiju attīstība kļuva mazāk stāsts par kolektīvu uzplaukumu, vairāk - par personīgo izdzīvošanu. [..].

Tā vietā, lai apsvērtu praktisko ētiku, lielākā daļa akadēmisko aprindu, žurnālistu un zinātniskās fantastikas rakstnieku aplūkoja daudz abstraktākus un izdomātākus jautājumus: vai ir taisnīgi, ka akciju tirgotājs izmanto viedās narkotikas ? Vai bērniem vajadzētu saņemt implantus svešvalodām ? Vai mēs vēlamies, lai autonomie transportlīdzekļi piešķirtu prioritāti gājēju dzīvībai salīdzinājumā ar saviem pasažieriem? Vai pirmās Marsa kolonijas būtu jāvada kā demokrātijas?  Vai manas DNS maiņa grauj manu identitāti ? Vai robotiem ir tiesības?

Spriest par šāda veida jautājumiem gan ir filozofiski izklaidējoši, bet tas ir slikts aizstājējs cīņai ar reāliem morāliem izaicinājumiem, kas saistīti ar neierobežotu tehnoloģiju attīstību korporatīvā kapitālisma vārdā. Digitālās platformas ir kļuvušas par jau ekspluatējoša un ieguves tirgus (domāju Walmart) vēl dehumanizētāku pēcteci (domāju Amazon). Lielākā daļa no mums uzzināja par šiem trūkumiem, izmantojot automatizētas darbavietas, gig ekonomiku un vietējo mazumtirdzniecību.
[..] Dažu mūsu datoru un viedtālruņu ražošana joprojām izmanto vergu darba tīklus [..].
Tikmēr retzemju metālu ieguve un mūsu ļoti digitālo tehnoloģiju apglabāšana iznīcina cilvēka biotopus, aizstājot tos ar toksiskām atkritumu izgāztuvēm, kuras pēc tam pārņem zemnieku bērni un viņu ģimenes, kas pārdod izmantojamos materiālus atpakaļ ražotājiem.
Šī nabadzības un indes ārpustirgošana nav izzudusi tikai tāpēc, ka mums uz acīm ir VR aizsargbrilles un mēs  mērcējamies alternatīvā realitātē. Jo ilgāk mēs ignorēsim sociālās, ekonomiskās un vides sekas, jo vairāk problēmu būs. Tas savukārt motivē vēl vairāk izolācijas un apokaliptisku fantāziju - un izmisīgāk izdomātas tehnoloģijas un biznesa plānus. Cikls baro pats sevi.

Jo vairāk mēs iedziļināmies šai pasaules skatījumā, jo vairāk mēs ieraudzīsim cilvēkus kā problēmu un tehnoloģiju kā risinājumu. [..]

Galu galā, saskaņā ar tehnoloģisko ortodoksiju, cilvēka nākotnes kulminācija ir, augšupielādējot mūsu apziņu datorā vai, iespējams, pieņemam, ka pati tehnoloģija ir mūsu evolucionārs pēctecis. Tāpat kā gnostiskā kulta locekļi, mēs nonākam nākamajā mūsu attīstības transcendenta fāzē, iznīcinot mūsu ķermeņus un atstājot tos aiz sevis, kopā ar mūsu grēkiem un nepatikšanām.

Mūsu filmas un televīzijas šovi izspēlē šīs fantāzijas. Zombiju šovs attēlo post-apokalipsi, kur cilvēki nav labāki par undead - un, šķiet, to zina. Sliktāk, šie šovi aicina skatītājus iedomāties nākotni kā nulles summu cīņu starp pārējiem cilvēkiem, kur vienas grupas izdzīvošana ir atkarīga no cita nāves. Pat Westworld - pēc zinātniskās fantastikas romāna, kurā darbojas roboti, otrā sezona beidzās ar atklājumu: Cilvēki ir vienkāršāki un paredzamāki nekā mākslīgie intelekti, ko mēs radām. Roboti uzzina, ka katrs no mums var tikt samazināts tikai uz dažām koda rindām un ka mēs nespējam izdarīt tīšas izvēles. Pat roboti šajā izrādē vēlas aizbēgt no savas ķermeņa robežas un pavadīt savu atlikušo dzīvi datora simulācijā.

Cilvēka būtība tiek uzskatīta par kļūdu, nevis pamatiezīmi."
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Spārka on Decembris 29, 2018, 12:46:44
Un noslēgums:
"Mentālie vingrinājumi, kas nepieciešami šādai dziļu lomu maiņai starp cilvēkiem un mašīnām, ir atkarīgi no tā, vai cilvēki ir kļūda (humans suck).
Tādējādi mēs iegūstam tehnoloģiskos miljardierus, kas kosmosā palaiž elektriskos automobiļus - it kā tas simbolizētu kaut ko vairāk nekā viena miljardiera korporatīvu reklāmu. Un, ja daži cilvēki sasniegs evakuācijas ātrumu un kaut kā izdzīvos burbulī uz Marsa - lai gan mēs nespējam uzturēt šādu burbuli pat šeit uz Zemes vienā no divām miljardu dolāru biosfēras izmēģinājumiem, rezultāts nebūs cilvēka turpinājums diasporā, bet gan elites glābšanas laiva.

Kad hedžfondu finansētāji jautāja man par labāko veidu, kā saglabāt varu pār saviem drošības spēkiem pēc “Notikuma", es ierosināju, ka labākais būtu pret šiem cilvēkiem attiekties ļoti labi tieši tagad. Viņiem būtu jāizturas pret saviem drošības darbiniekiem tā, it kā viņi būtu ģimenes locekļi. Jo vairāk viņi var paplašināt šo iekļaušanas ētiku pārējai savas uzņēmējdarbības praksei, piegādes ķēdes pārvaldībai, ilgtspējības centieniem un labklājības sadalījumam, jo mazāka ir iespēja, ka būs „Notikums”. Visas šīs tehnoloģiskās burvības tagad varētu piemērot mazāk romantiskām, bet pilnīgi kolektīvām interesēm.

Viņus uzjautrināja mans optimisms, bet viņi to īsti “nepirka”. Viņi nebija ieinteresēti par to, kā izvairīties no katastrofas; viņi ir pārliecināti, ka esam nonākuši pārāk tālu. Pat ar visu savu bagātību un varu viņi netic, ka viņi var ietekmēt nākotni. Viņi vienkārši pieņem vissliktākos scenārijus un pēc tam atrod sev nepieciešamo naudu un tehnoloģijas, lai izolētu sevi - it īpaši, ja viņi nevar iegūt vietu  raķetē uz Marsu.

Par laimi, tiem no mums, kam nav finansējuma, lai apsvērtu iespēju atteikties no cilvēces,  ir daudz labākas iespējas. Mums nav jāizmanto tehnoloģijas tādos antisociālos  veidos. Mēs varam kļūt par individuāliem patērētājiem un profiliem, kādus  ierīces un platformas vēlas,  vai arī - mēs varam atcerēties, ka patiesi attīstīts cilvēks neiet viens pats.

Cilvēka būtība nav individuāla izdzīvošana vai aizbēgšana. Tas ir komandas sports. Neatkarīgi no tā, kādi būs nākotnes cilvēki, tie būs kopā."

Douglas Rushkoff is the author of the upcoming book Team Human (W.W. Norton, January 2019) and host of the TeamHuman.fm podcast.
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: DynaSoar on Decembris 29, 2018, 13:35:48
/Tikmēr retzemju metālu ieguve un mūsu ļoti digitālo tehnoloģiju apglabāšana iznīcina cilvēka biotopus, aizstājot tos ar toksiskām atkritumu izgāztuvēm, kuras pēc tam pārņem zemnieku bērni un viņu ģimenes, kas pārdod izmantojamos materiālus atpakaļ ražotājiem./

Būs nepieciešams sākt izmantot asteroīdus.

Taisnība arī, ka kapitālisms ir jāmodificē, mums vajag progresu un zināšanas nevis peļņu, t.i. peļņa arī ir labi, bet ta sir instruments nevis mērķis.
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: DynaSoar on Decembris 29, 2018, 13:41:28
/Galu galā, saskaņā ar tehnoloģisko ortodoksiju, cilvēka nākotnes kulminācija ir, augšupielādējot mūsu apziņu datorā vai, iespējams, pieņemam, ka pati tehnoloģija ir mūsu evolucionārs pēctecis. Tāpat kā gnostiskā kulta locekļi, mēs nonākam nākamajā mūsu attīstības transcendenta fāzē, iznīcinot mūsu ķermeņus un atstājot tos aiz sevis, kopā ar mūsu grēkiem un nepatikšanām./

Drusku neprecīzi, mēs nevis iznīcinam bet nomainam ķermeni uz piemērotāku. Mistiska retorika nav vajadzīga. Tas vienkārši ir tas pats, kas protezēšana. Cilvēkam ir brilles - tas ir cilvēks. Cilvēkam ir mākslīgie zobi - tas joprojām ir cilvēks. Cilvēkam ir rokas protēze - elektromehāniska, pievienota nerviem -  tas joprojām ir cilvēks. Cilvēkam ir silīcija shēmas smadzeņu audu vietā-  tas arī joprojām ir cilvēks. Problēma ir tikai padarī sšo nomaiņu ērtu un drošu. Nepieciešami jo audu substrātam ir ierobežots funkcionēšanas laiks, savukārt silīcija vai tml substrātam - nē, pirmkārt jau tāpēc ka bojātās daļas daudz vieglāk nomainīy.
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Spārka on Decembris 29, 2018, 13:46:24
Cilvēkam ir silīcija shēmas smadzeņu audu vietā-  tas arī joprojām ir cilvēks.
Kaut kur ap šo vietu es sāku Tev nepiekrist.
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: DynaSoar on Decembris 29, 2018, 13:50:22
Spārka, nu piemēram viena un tā pati shēma, kas dara vienu un to pašu funkciju, piemēram trigeris vai summators vai skaitītājs var būt izveidota uz dažādiem elementiem - uz elektronu lampām, uz relejiem, uz tranzistoriem, uz tuneļdiodēm , uz ferrītiem utt. Ja tev tas verķis ir kastē un tu redzi tikai ieejas un izejas datus, tu vari pateikt ko dara verķis kastē, bet tu nevari pateikt tieši uz kādiem elementiem tas ir.

No tā ka verķis ir sarežģītāks, piemēram smadzenes, nekas principā nemainās.

Ja tev ir sarunas biedrs, tu vari pateikt/ novērtēt cik tas ir saprātīgs un attiecīgi vai līdzinās cilvēkam, bet tu nevari pateikt uz kādiem elementiem tas ir būvēts.
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Raimonds1 on Decembris 29, 2018, 15:37:37
Labi, labi, ieliec tehniskajā shēmā un programmā šaubas, morāles izvēles, nojautas, asociācijas, galu galā, humora izjūtu.
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Kundalini on Decembris 29, 2018, 16:06:05
No citas puses drusku, šīs visas tēmas risina fantasti, vieni modelē, vieni arī programmē nākotni, vēl tikko izlasiju, ka piemēram Jefremovs saņēmis informāciju grāmatām no vienas sievietes, kas bijusi hipnozes stāvoklī. Pēc augstāk lasītā sanāk, ka visiem spēkiem jācenšās iekļūt elitē, lai izdzīvotu, jo pārējie, kas nav elite, laikam ir domāts tikai "apkalpojošais personāls" plus liekā massa, kuru palaiž uz "rashod"  jeb likvidāciju, kaut gan jau sen ir tehnoloģijas, iespējas, lai uz Zemes dzīvotu nodrošināti normāli mega daudz cilvēku, daudz vairāk, nekā tagad ir pasaules iedzīvotāji, tikai elite lai saglabātu savu VARU - ko tādu neieviesīs. Un tad rodās jautājums, pēc kādas koncepcijas mēs dzīvojam, vēlamies dzīvot, vai pēc anti-cilvēciskas, kur vieni ir vergi, otri kungi, vai pēc cilvēciskas, kur visi cilvēki ir vienādi. Tomēr cerība, ka uzvarēs cilvēciskās idejas, virzieni un cilvēki nepaliks par bio-robotiem. Atradu video - kurā drusku analizē šo fantastikas rakstnieku devumu.
                                             
Pagaidām pietiks, bet es kaut kā esmu optimistiski noskaņots, ka visi tie elites plāni neīstenosies.


PS intereses pēc - var paņemt drusku tuvāk visu šo filozofēšanu, kapēc Latvijā ir dzīvē tāda, bet Igaunijā dzīve citāda (spriežot pēc rakstiem presē - dzīve Igaunijā ir daudz labvēlīgāka pret cilvēku parasto), sanāk ka mēs Latvijā dzīvojam vienā "sistēmā" bet Igaunija ir citā 'sistēmā" jeb modulī, kur citi nosacījumi, daudz labvēlīgāki. Ar ko tas ir izskaidrojams. Pats priekš sevis esmu atradis skaidrojumu, bet tas nav tas, ko raksta masu informācija līdzekļi, ka Igaunija ir veiksmīgāka utml. Varu tikai pateikt to, ka ir zināmi mehānismi, kas panāk to, ka vienas valstis ir veiksmīgas, citas ne tik veiksmīgas. Notiek zināma manipulācija ar sabiedrību.
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: DynaSoar on Decembris 29, 2018, 16:31:51
Raimonds 1 - tas viss ir tāda pati informācijas apstrāde. Kā mēs zinām, ir shēmas, kas to dara [mūsu smadzenes]. Līdz ar to iespējama shēma iz cita nesēja, kas ir mūsu smadzenes.
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: DynaSoar on Decembris 29, 2018, 16:34:02
Asociācijas - tas ir tas kā strācdā perceptromi. Nojautas -  tā ir lēmumu pieņemšana balstoties nepilnīgos datos. Morālas izvēles ir rīcības plānošanas izvēles, morāle reducējas uz sistēmu reducējamo kompleksitāšu salīdzināšanu, tas kas satur vairāk datus ir vērtīgāks, vērtīgas ir noteikta vaida sarežģītības, izejot no tā arī plānojam.


Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Spārka on Decembris 30, 2018, 09:07:22
Atradu video - kurā drusku analizē šo fantastikas rakstnieku devumu.
Par šo paldies! Negaidīti erudīti, īpaši par Azimovu.
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: reno on Decembris 30, 2018, 11:01:18
Mazliet off un humoram. Padomju laiku beigās  Līgatnē tika būvēta baigā patvertne "galvenajiem", ar kapacitāti -tālākie skaitļi nosacīti -piem. 100 cilvēkiem. Virs zemes bija arī kazarmas parastajiem zaldātiem -apsardzei un apkalpojošam personālam, kādam 1000. Interesanti, kas tur notiktu Notikuma gadījumā.

Otrs off -pašlaik lasu Ievas Melgalves "Vēsais prāts" -tāda sajūta, ka Dyns stāvējis tuvumā
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Kundalini on Decembris 30, 2018, 11:25:32
Par grāmatām runājot - daudz maz sakarīga grāmata, paziņa nopirka Rērihos pa 20 euro, bet netā arī pieejama, kur stāsta, ka IZMAIŅAS tomēr notiek, kaut varbūt lielai daļai cilvēku tās ir neredzamas. Man likās interesanti, par dzīvnieku pazušanu, izzušanu, to jau ir rakstījuši mainstrīma izdevumi. Grāmatā skaidro, ka Zeme pāriet uz augstāku līmeni, un tie kuri nepiemērosies, arī cilvēki - uz Zemes vairs nedzīvos, bet pāries uz savam līmenim atbilstošām planētām


Сэл Рейчел: Изменение Земли и 2012 год (https://www.chayka.org/node/5225)


Pēdejā laikā lasu Strugackus, kaut kā ievilka, brīnos, ka uz Zemes jau nav Institūts, kas meklē Progresorus  :rofl:
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Spārka on Decembris 30, 2018, 13:45:15
arī cilvēki - uz Zemes vairs nedzīvos, bet pāries uz savam līmenim atbilstošām planētām
Iztiksim kādu brītiņu bez mistikas!

Raksta pamatjautājumi ir filozofiski un sociāli.

Kā tehnoloģijas ietekmē mūsu dzīvi? Cik tālu, līdz kādam līmenim tam būtu jānotiek?
Kā panākt, lai nekāda kataklizma ("Notikums", "Event") nenotiktu?
Kā (khm, baigā klišeja :( ) mazināt sociālo nevienlīdzību?
Kā rosināt cilvēkus sadarboties, nevis pretdarboties?
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Kundalini on Decembris 30, 2018, 14:20:31
Man domāt, bez tās mistikas , jeb teiksim precīzāk - kādas garīgās mācības - kura transformē visu sabiedrību - nevarēsim iztikt, pat PSRS laikos visa tā komunisma ideoloģija bija kas līdzīgs kristiešu reliģijai, tāds drusku surogāts varbūt, bet toties bez kristietisma negatīvajām lietām - kas ir liels pluss.
Attīstība tehnoloģiju virzienā ir strupceļš, tehnoloģijas ir kā invalīdam kruķi, kur cilvēkos ir pašiem iekšā iespējas, spējas, kuras var pamodināt.
Protams, būs , jau ir cilvēces kāda % avangards, caur kuriem notiks, jau notiek visas tās pārmaiņas, bet pamazām mums ir jāiziet no Kali Jūgas problēmām - uz Zelta Laikmetu, dzīvi daudz labākos apstākļos. Bet kā teica Matīss čenelinga lekcijā un es ari piekrītu tam, cilvēkos ir pārāk daudz negatīvā, tapēc nevar palaist strauji tās garīgās enerģijas, jo tās iznīcina laukā visu negatīvo, procesam jānotiek pakāpeniski, lai daļa pielāgotos, cerīgākā daļa, citādi no visas Zemes tik varbūt daži miljoni, tūkstoši cilvēku paliksies kas būs gatavi dzīvei Jaunaja pasaulē.
Klimatiskās izmaiņas ir ar to visu saistītas, tikai mums mēģina iestāstīt, kā tā ir tipa globālā sasilšana/sasalšana, Latvija piemēŗam solās būt pavisam jauks, subtropu klimats, īsta paradīze, tapēc Latviju daudzi jau tagad ir iekārojuši slepenībā, kā mītnes valsti.


PS Kā saka - visi kam ir spējas, var veidot nākotni, to modelēt, izveidot nākotnes matricu un tajā iekačāt enerģijas, jo bez enerģijas matrica nestrādās. Varu dot piemēru - caur Holivudu dažādi spēki veidoja uz 2012 gadu katastrofu matricu, bet lai gan šajā projektā tika ielikta milzu nauda, katastrofu matrica paldies dievam nenostrādāja.
Nākotnes matricu veido ari rakstnieki fantasti, visa māksla, mūzika, man patīk konkrēti krievu mūzikas grupas Complex Numbers veidotās matricas.
Lai notiktu auto sinhronizācija, iesaka masveida pasākumus, piemēram KOB-isti iesaka pirms jaunā gada klausīties  šādu skaņdarbu , visiem kopā kādos 23.50, nu tur kolektīvās meditācijas arī ir jogiem utml.  Mainot savu pagātni - mēs arī varam mainīt savu nākotni.
                                   
Г. Свиридов Метель - G.Sviridov Romance
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Zigfrids on Decembris 30, 2018, 14:32:23
Lielu daļu ideoloģiju, kuras šodien tiek uzskatītas par bezperspektīvām, vieno viena "nelaime", - cilvēki ir jāpārtaisa uz labāko pusi, lai ideja realizētos tā, kā iecerēta. Gan komunisms, gan Islāms ir tieši tādas ideoloģijas. Teorētiski un praktiski realizējamas, bet ar pacietību un bez liekas steigas. Ar komunistiem viss ir skaidrs, - manāmi sasteidza, vēlamo uzdeva par esošo, cilvēka smadzenes pārtaisīt par īpaši nesteidzās. Šodienas kapitālisms ir ārkārtīgi ērts tai nozīmē, ka bāzējas uz cilvēka zemākajiem instinktiem un neprasa nekādu izaugsmi. Patērē, draugs, un viss ... tu esi pilnvērtīgs un pilntiesīgs šīs sabiedrības loceklis. Par citiem nedomā un neiedziļinies, - viņu problēmas tev nav jārisina un par tām jādomā - arī nē. Citiem vārdiem - pērtiķu bara likumi, tikai pērtiķiem ir ne tikai koka nūjas, bet arī tehnoloģijas ... Tāds augsti visādu pieejamo pričendāļu un dzelžu ziņā attīstīts mērkaķu bars. :)
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Spārka on Decembris 30, 2018, 15:03:57
cilvēki ir jāpārtaisa uz labāko pusi, lai ideja realizētos tā, kā iecerēta. Gan komunisms, gan Islāms ir tieši tādas ideoloģijas.

izveidot nākotnes matricu un tajā iekačāt enerģijas

Tātad esošo, khm, matricu ietvaros jums nav, ko sacīt?
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Kundalini on Decembris 30, 2018, 16:12:59
Esošā matrica pagaidām ir "bībeles projekta" matrica, kas noslēdzās ar ko  - Apokalipsi. Un pie varas esošā elite domāju darīs visu, lai savu varu saglabātu, kaut vai iznīcinot visu pasauli.
Bet tā, īsumā - slīcēju glābšana ir pašu slīcēju rokās. Katrs pats par sevi. Apvienoties var tikai domubiedri, uz zināmas platformas pamata. Pastāvēs kas pārmainīsies.


PS drusku par Ziga domu gājienu par komunismu, jeb pareizāk sakot - sociālismu. Tur bija laba ideja pamatā, ar spēku noturēt cilvēkus rāmjos, ierobežot to negatīvās īpašības un veicinot  kopumā sabiedrības attīstību caur mākslu, mūziku, kino - pozitīvā virzienā. Tagad rullē drusku citas vērtības, pareizāk sakot - šo vērtību nav, ir surogāti tikai un šausmu lietas, nav attīstības scenāriju. Ja piemēram Krievijai valsts līmenī nav savas ideoloģijas, pareizāk sakot, kad veidoja Krievijas likumus, to veidotāji saņēma konsultācijas no ASV vēstniecības, tad ko mēs varam runāt par tādu sīku vienību, kā Latviju....
Cilvēkiem ir pašiem jāveido sava nākotne, ja negribās iekļauties citu scenārijos, viens no veidiem ir kļūt Konceptuāli patstāvīgiem, spēt īstenot tādas darbības, lai arī viens cilvēks var ko ietekmēt.
Par eliti runājot, labāk lai Latvijā ir tāda elite kāda mums ir, cik laba/slikta tas cits jautājums, nekā Latvijas vadība patiesībā notiek no ārpuses, te valdība ir tikai izkārtne. Un attiecīgi - mēs visus savus labumus, sasniegumus esam spiesti atdot citiem. Cik piemēram ārvalstu bankas vien nenopelna Latvijā, tas ka tik nebūs pus -miljards gadā. Respektīvi - mēs varam sisties kā gribam, bet zināma kategorija - transnacionālās bankas un korporācijas caur kredītu procentiem mūs vienkārši aptīra.
Man ir lielas aizdomas, ka to, ko Latvija ir parādā, to vienkārši fiziski nav iespējams samaksāt. Protams varētu atmaksāt - te atkal saskaramies ar problēmu, cik mums ļauj attīstīt lietas, ražotnes, kuras ienes naudu. Latvija ir OECD organizācijā par piemēru, un tur māca konsultanti, kā ražot ko tādu, kā piemēram Apple to dara - tehnoloģijas ar augstu pievienoto vērtību, aizsargātas ar patentiem, pie tādas ražošanas var gūt ātrākā laikā lielāko peļņu.
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Raimonds1 on Decembris 30, 2018, 16:42:30
Tur ir tāds konflikts - visiem vajag to riebīgo naudu un pretstats - uz resursu patēriņu un sacensību organizēta sabiedrība braši sķērdē resursus un padara nākotnē to dārgus un grūti pieejamus. Pie tam sacensību noteikumi paši par sevi ne vienmēr nosaka, ka sabiedrībā nostiprināsies labākās tehnoloģijas un derīgākie pārvaldes paņēmieni.
Konkrēta raksta sakarā interesanti ir tas, ka pozitīviem risinājiem netic reālajā biznesa vidē efektīvi darboņi. Viņi netic labam, pozitīvam, vispārējam risinājumam.
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Kundalini on Decembris 30, 2018, 16:43:19
Lai nebūtu ilūziju, kas mēs esam , var tādus Insaidera vēstījumus palasīt....
Par tēmu "resursu patēriņš" ASV piemēram patērē 50% visas pasaules resursus. Un globālā elite tapēc plāno nograut arī ASV, kapitālismu, ierobežot patēriņu.
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Zigfrids on Decembris 30, 2018, 19:52:02
Ja LV ievieš pārvaldi "no ārpuses", tad jāieslēdzas latvietim tik tuvajam troļļotāja un sabotiera talantam. Elementāri. Taisnību sakot, to varētu darīt aŗī pat tagad. Pamācības: "Brašā kareivja Šveika dēkas Pirmajā Pasaules karā", grāmata par "Šanas" biedrības virsaiša gaitām Cara patvaldības gados un noteikti vēl šis tas. Latvieši ir labi ietrenējušies PSRS gados padarīt nejēdzīgas jebkuras pastulbas administrācijas prasības, pat šķietami tās atbalstot un tajās piedaloties. Tas ir vērtīgs talants, tikai neder gadījumam, ja vara un teikšana pieder pašiem (reāli). Un šis ir faktors, kāpēc šodienas Krievija zārkā redz bijušās PSRS savienotās republikas, jo tolaik ar ko līdzīgu laikam nodarbojās pilnīgi visi. Latvijas atkārtotā okupācija? Maza ticamība, jo tad vai nu vajadzētu šeit izkaut visus, vai arī atkal izkliedēt Krievijas plašumos. Ir ārkārtīgi grūti vadīt valsti, kad it kā sadarbības partneri runā vienu, domā ko citu un dara vēl ko citu.
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Krimsons on Decembris 30, 2018, 20:35:10
Es teiktu - uz Marsu vai smadzeņu pārkačāšanu - laimīgu taciņu!
(tie vairs nekad neatgriezīsies nekādā dzīvības formā :) )

Te būtu jautājums, vai ir iespējams universāls tehnoloģisks paņēmiens, lai nodrošinātos pret jebkāda veida katastrofu?
Vai arī bagātie metīs kauliņus, kurš lien pazemē, kurš ledājos, kurš zem ūdens, u.t.t.?
Gan jau kādam paveiksies.
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Raimonds1 on Decembris 30, 2018, 22:09:49
Nu, pēdējais hīts CO2 sakarā ir izmantot skābekļa membrānas, dedzināt to kurināmo, to CO2 savākt un laist siltumnīcās niknākai fotosintēzei vai konvertēt atkal par kurināmo vai kādu plastmasu vai citu izejvielu.


https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1364032110003424 (https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1364032110003424)
https://phys.org/news/2012-05-oxygen-separation-membranes-aid-co2-reduction.html (https://phys.org/news/2012-05-oxygen-separation-membranes-aid-co2-reduction.html)

Daudziem cilvēku ietekmētiem procesiem ir labāki vai sliktāki, dārgāki vai lētāki risinājumi.

http://www.raimonds1.com/438172046 (http://www.raimonds1.com/438172046)
https://www.youtube.com/watch?v=woafGw2BAxk (https://www.youtube.com/watch?v=woafGw2BAxk)
Pievēršam uzmanību tā akmens gabala trajektorijai. Lido taisni, tad dēļ Saules gravitācijas maina trajektoriju un nedaudz tā kā padzenas Zemei pakaļ.

Cilvēcei jau pagaidām nav ne kārtīgas novērošanas sistēmas, kas ko tādu savlaicīgi pamana, ne arī kosmosā ir kaut kas novietots, ka uzšautu tādam akmenim pa sāniem.
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Zigfrids on Decembris 30, 2018, 22:47:06
nav ne kārtīgas novērošanas sistēmas, kas ko tādu savlaicīgi pamana, ne arī kosmosā ir kaut kas novietots, ka uzšautu tādam akmenim pa sāniem.
Kājnieku/prettanku mīnas princips, ka gaisā uzlaižamais pats uzraujas uz spridzekli, nav starp iespējami izmantojamajiem? Enerģijas patēriņš, salīdzinot ar to, kas nepieciešams pakaļ dzenoties, iespējams, var būt stingri mazāks.
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Raimonds1 on Decembris 30, 2018, 23:25:09
Nu, vispirms tas akmens, ledus vai kā cita gabals ir savlaicīgi jāpamana.
Jāprognozē iespēja, ka tŗāpīs Zemei un iespējamās sekas.
Ja pietiekami savlaicīgi pamana, un zina ātrumu un lielumu, tad kaut ko var prognozēt. Ja trāpīs okeānā un pēc lieluma un ātruma paredzams 3 metrīgs cumnami, tad pietiek ar evakuāciju simts metrus no krasta un viss. Citam pietiek kaut kur no Jupitera orbītas ar 1000000 vieglāku par asteroīdu ar mākslīgu pavadoni riņķot apkārt un aizvilkt sāņus no mērķa. Citam vajag uzsist tieši tad, kad tas pie lielajiem objektiem maina trajektoriju. Citu būtu labi saspert gabalos, lai mazāki postījumi, lai Zemei trāpa tikai puse, vai trešdaļa vai mazāk citā vietā, ar mazāku ātrumu.

https://www.youtube.com/watch?v=fbL1ZoAQgUU (https://www.youtube.com/watch?v=fbL1ZoAQgUU)

https://www.youtube.com/results?search_query=1i%2F20017+U1 (https://www.youtube.com/results?search_query=1i%2F20017+U1) Ar to konkrēto ir tā, ka tas nebija prognozējams, tas nebija no tiem, kas periodiski riņķo un atgriežas. Šie te, piemeram, rinķo, atgriežas un ir daudzmaz prognozējami
https://en.wikipedia.org/wiki/65803_Didymos (https://en.wikipedia.org/wiki/65803_Didymos)
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Krimsons on Decembris 31, 2018, 09:14:45
Mazliet sasistematizēšu, ko es tur ieraudzīju.
1. "Pat ar visu savu bagātību un varu viņi netic, ka viņi var ietekmēt nākotni." - šis man patika, ir jau agrāk redzēts teikums.
Principā jau kādu laiku vairs neiet runa par Zemes izglābšanu.
Visas tās runas par CO2 ir pasakas proletariātam, lai nezustu produktivitāte.
"Notikums" būs, un būs samērā nekontrolējams - ne tāds kā kārtējais pasaules karš, ko var vadīt.
Tāda ir atziņa.

2. Laikam pat vairs neiet runa par to, vai bagātākie izdzīvos.
Šķiet, ka diezgan droši ir zināms un sagatavots, lai izdzīvotu.

3. Runa iet par to, kā saglabāt varu pēc izdzīvošanas.
„Kā es varu uzturēt autoritāti pār maniem drošības spēkiem pēc notikuma?”

Par trešo punktu man ir zināmi novērojumi.
- Nedrīkst gaidīt, kad visas pasaules finansiālā sistēma pēc "Notikuma" būs sabrukusi.
- Ir jānodrošina ne tikai izredzēto izdzīvošana, bet arī finansiālās (varas) sistēmas izdzīvošana.
- Pie tā aktīvi strādā ar tām pašām blokķēdēm un visas (ABSOLŪTI VISAS) informācijas pārnešanu/kopēšanu "Mākoņos", lai pēc "Notikuma" varētu strauji atjaunot komunikāciju (5G, 6G, balonsatelīti), un informācija par visu varu, struktūru un finansēm būtu nosacīti neskarta.

Un - HĀ!
Lai tas izdotos, esošā finansu sistēma visā pasaulē ir jāsagrauj un jāuzceļ jauna vienotā vispasaules bezvalūtu sistēma (protams, elektroniska) jau tagad - pirms vēl kaut kas nekontrolējams ir noticis.
Tāpēc pirms "Notikuma" ir paredzama globāla krīze, kas pilnībā nonesīs esošo finansu sistēmu.

Tāpēc - mums vēl ir nedaudz laika :)
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Raimonds1 on Decembris 31, 2018, 11:51:13
CO2 nav pasakas.
To iespējamo notikumu ir gana daudz. Daļa no tiem ir daudzmaz paredzami, daļa nē, dažus var novērst pilnīgi, dažus ne, uz dažiem var iedzīvoties.
Pie tam dažus var diezgan precīzi aprēķināt.
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Krimsons on Decembris 31, 2018, 12:13:38
dažus var diezgan precīzi aprēķināt.

Lūk, un šīs ir vis vislielākās pasakas par to varēšanu kaut ko aprēķināt...
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Raimonds1 on Decembris 31, 2018, 12:49:29
Kaut ko noteikti var aprēķināt.
Piemēram, cik izmaksās visu siltumizolācijas materiālu un darbu ar tiem, tos uzstādot, atbrīvošana no visiem nodokļiem. Tāpat, kāds būs kopējais enerģijas ietaupījums no tā, ka nevajadzēs tik daudz kurināt.


Vai arī, cik enerģijas vajag ūdens elektrolīzei, lai pazeminātu ūdens līmeni, teiksim, par centimetru.


Un tamlīdzīgi tehniski jautājumi.
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Krimsons on Janvāris 01, 2019, 13:58:30
Kaut ko noteikti var aprēķināt.

Kaut ko var un kaut ko arī rēķina.

 
Citēt
Piemēram, cik izmaksās visu siltumizolācijas materiālu un darbu ar tiem, tos uzstādot, atbrīvošana no visiem nodokļiem.

Piemēram, Londonā jau aprēķināja un ierīkoja.

(https://f8.pmo.ee/QRJRX69djq_FJaomiXRbuUS8qAY=/685x410/smart/nginx/o/2018/07/30/11125560t1hb06c.jpg)
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: nakata kngs on Janvāris 02, 2019, 11:11:54
Civilizācija = INFEKCIJA !
Kopš izgudrots tvaika dzinējs, cilvēki tikai sačakarē Zemi...lai kaut ko vēl saglābtu, tad vajag mainīt -   
1)patēriņa attieksmi un alkatību...   
   Nu, kaut kas no komunisma patēriņa - katram tikai minimālās vajadzības tiek apmierinātas! kāds tam spēj noticēt?   
2) atteikties no liberālisma ideoloģijas, ka katram ir tiesības dzīvot...     
   jāsamazina iedzīvotāju skaits uz Zemes līdz 3 miljardiem...kāds šim tic?   
3) jāatsakās no demokrātijas....   
   vairākums cilvēku ir nasta, kura neļaus demokrātiskā veidā samazināt ne patēriņu, ne alkatību...nu, pilnīgi nereāli   

Bagātajiem atliek uzbūvēt sev cietoksni, kuru nodrošināt ar enerģiju, pārtiku, ieročiem utt....un gaidīt savu nāvi ...Velbekam ir labs romāns "Varbūt ir sala"....nu, kaut kā tāāā...
   

Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: DynaSoar on Janvāris 02, 2019, 17:12:24
nakat:

1) patēriņu droši vien var samazināt, bet var arī saražot visu nepieciešamo
2) ja apgūst kosmosu, varošanās nav jāierobežo
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: nakata kngs on Janvāris 03, 2019, 10:23:19
nakat:

1) patēriņu droši vien var samazināt, bet var arī saražot visu nepieciešamo
2) ja apgūst kosmosu, varošanās nav jāierobežo
Patēriņu samazināt?....tikai tad, ja nevar saražot - kā tas bija PSRS...tagad var neierobežoti (pagaidām) saražot - galvenais, lai ir kam pārdot..   
Un par patēriņa samazināšanu pamācošs ir stāsts VDR...nu, kāpēc tā sabruka?...par padomiju viss skaidrs, sabruka, jo krievu cilvēkam nebija desas un vodka uz taloniem...kas trūka VDR?...veikalos bija vismaz 10 desu šķirnes regulāri un šnaps arī bez taloniem....toties aiz mūra bija vismaz 100 desu šķirnes, mercedess, iespēja apceļot pasauli utt...   
Tas viss, ko piedāvāja VFR, bija lielāks patēriņš! ...un VDR izjuka...nu,cilvēki tā ir iekārtoti...grib labāk ēst, labāk ģērbties, ceļot pa pasauli, izklaidēties utt..   
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: kvadra on Janvāris 03, 2019, 10:49:20
Ha! Risinājums ir pavisam vienkāršs - vajag, lai pasaule ir vienots konclēģeris, tad nebūs kaimiņu, kam desas vairāk, un nebūs kurp bēgt pēc labākās dzīves. Vēl jo vairāk - tu pat nezināsi, ka kaut kāda cita dzīve vispār ir iespējama, jo nebūs, ar ko savējo salīdzināt :evil:
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Spārka on Oktobris 31, 2019, 13:05:20
Vēl drusku spekulācijas par tēmu, (c) Forbes, google translate:
“Šķiet, ka sausās ASV teritorijas, piemēram, Montana, Ņūmeksika, Vaiominga un Teksasa, ir ļoti iecienīti reģioni bagātākajiem indivīdiem. Miljardieri, piemēram, Džons Malone (šobrīd lielākajam zemes īpašniekam Amerikā pieder 2 200 000 akru, ieskaitot Vaiomingu un Kolorādo), Teds Tērners (2 000 000 akriem Montānā, Nebraskā, Jaunajā Meksikā un Ziemeļdakotā), Filips Ansšults (434 000 akri Vaiomingā), Amazones Džefs. Bezoss (400 000 akru Teksasā) un Stens Kroenke (225 162 akriem Montānā) visi ir ieguvuši lielu zemi. Pēc papildu izpētes daudzi miljardieri gatavojas turpmākiem glābšanās plāniem ar “brīvdienu mājām” attālās vietās. Daudziem no viņiem ir arī privātas lidmašīnas, kuras ir gatavas atkāpties brīdinājuma brīdī.

Miljardieris Bils Geitss nesen Arizonā iegādājās 28 000 akrus, lai izveidotu savu pilsētu ar nosaukumu Belmonta. Saskaņā ar uzņēmuma paziņojumu; “Belmonts izveidos tālredzīgu kopienu ar komunikāciju un infrastruktūras mugurkaulu, kas aptver progresīvas tehnoloģijas, un kas ir izveidots ap ātrgaitas digitālajiem tīkliem, datu centriem, jaunām ražošanas tehnoloģijām un izplatīšanas modeļiem, autonomajiem transportlīdzekļiem un autonomiem loģistikas centriem.” Uzņēmums sīkāka informācija par plāniem, ieskaitot; 3800 akru biroju, tirdzniecības un tirdzniecības platībām, 470 akriem valsts skolām, un ir plānoti 80 000 dzīvojamo vienību. "Belmonts pārveidos neapstrādātu, tukšu zemi futūristiskā pilsētā, kas veidota ap elastīgu infrastruktūras modeli," piebilda Belmont Properties. "

Ja asteroīds skartu planētu, kāda varētu izskatīties pasaule? Šeit ir dažas kartes:
https://www.anonews.co/doomsday-map-escape-plans/
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: mellene88 on Oktobris 31, 2019, 13:32:44
vohhhh jevropai vashe pipec  :fp: :rat: toties es esmu ukijas drošakajā galā(nuu gandriiz :) )
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: ragana on Oktobris 31, 2019, 13:42:20
Pēc šī scenārija Latvija varēs runāties ar zivīm. :sad_smiley: :zvs:
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: daddy on Oktobris 31, 2019, 13:52:26
Vēl drusku spekulācijas par tēmu, (c) Forbes, google translate...Da blēņas tas viss un fantāzijas. Sausais atlikums, ka biezie pērk zemi atsevišķās vietās. Daži pērk zemi arī uz mēness, nezinu vai uz marsa ar jau tirgo vai vēl ne ...
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Spārka on Oktobris 31, 2019, 13:55:48
Da blēņas tas viss un fantāzijas.
"Spekulācija" filozofijā – abstrakti, teorētiski prātojumi, kas nebalstās uz pieredzes atzinumiem.
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: daddy on Oktobris 31, 2019, 13:57:28
"Spekulācija" filozofijā – abstrakti, teorētiski prātojumi, kas nebalstās uz pieredzes atzinumiem.


Kā?? bet lielie plūdi? vai tad tā nav pieredze? Būtu Noass tos pāris odus nositis, eh, ku vieglāk būtu dzīvot... :)
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Spārka on Oktobris 31, 2019, 14:09:40
Kā?? bet lielie plūdi? vai tad tā nav pieredze?
Plūdi civilizācijas vēsturē ir bijuši un būs. Spekulācijas ap to, tieši kad un kādi ;)
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Minne on Oktobris 31, 2019, 14:46:33
Elites izklaides. Tādas vnm bijušas
Title: Re: Bagātāko izglābšanās
Ziņa:: Kundalini on Novembris 01, 2019, 19:15:03
Interesanti,  ka Krievijas militāri rūpniecisko kompleksu finansē Šveices, Vācijas, Anglijas, Skotijas bankas.
Pēdējā laikā atjaunojās visāda veida atomieroču programmas. Un tām vajag nevāju naudu. Globālisti spēlē savu šaha partiju ar visu zemeslodi, cerams pietiks prāta nespiest pogu...

https://www.commonspace.scot/articles/3468/trident-how-the-banks-have-their-fingers-on-the-button?