Autors Tēma: pensijas  (Read 2230 reizes)

Offline nakata kngs

pensijas
« : Marts 17, 2018, 15:43:46 »
Ok, neesmu šeit slēpis, ka man ir 60! :)
Pensijas vecums man iestāsies pēc 4 gadiem, kad būs 64 un patreizējais aprēķins ir 980+ €..
Taču gribu dalīties ar savām šaubām un pàrdomām!...un vēl pateikšu, ka esmu strādàjis pensiju sistēmà, esmu to izpratis, esmu rakstījis dokumentus FKTK ar pensijàm saistītus dokumentus...nu, esmu bijis tai sistēmā iekšà...
Pirmkàrt, paaudžu solidaritàtes princips ir finanšu piramīda...ideāli, ka 4 šodienas strādājošie izmaksà pensiju 1 šodienas pensionàram ..
Nauu to 4! ...ir tikai 2, kas nozīmē, ka šajā pensiju sistēmā nekādi būtiski pensiju pacēlumi esošiem pensionāriem nauu gaidāmi...būs tikai sliktàk...
Ko nozīmē darbaspēka piesaiste no ārpuses?
Runāsim ļpti noapaļotos un lielos skaitļos, lai visi saprot!
Latvija - tas ir 2 mio iedzīvotàju.
0,5 mio nestrādā (tai skaitā bērni), 1 mio strādā, un 0,5 mio pensionàru.
Lai valstī būtu normālas, cilvēka cienīgas pensijas vajag vēl 1 mio strādājošo...migrantu?
Ja būs 2 mio strādājošo uz 0,5 mio pensionàru, tad ar es npticēšu, ka man būs pensija....šobrīd šī sistēma ir feiks...nabaga pensionāriem ir cerības uz pensijas pieaugumu par 2 € mēnesī ...un regulàri lietotàs zāles šai gadà pieaugušas par kàdiem 5 € mēnesī..

Offline Andžons

Re: pensijas
« Atbildēt #1 : Marts 17, 2018, 17:23:07 »
Nu man līdz pensijai vel gana tālu. Bet tas pensiju sistēma Latvijā ir demogrāfijai neatbilstoša, arī es esmu dzirdējis. Kaut gan visticamāk runa gāja par to paaudzi, kur ir "solidaritātes" pensijas, nevis  'kapitāla" uzkrāšanas. Protams, ka tā solidaritātes pensiju sistēma ir krāpšana, jo viņai nav pamata, jo daļa Latvijas pensiju veidotāju jau ir "kapitālā krājēji". Un tas nozīmē tikai to, ka kāda brīdi, jūsu "solidaritātes" pensijām uzliks griestus un jūsu shēmas būs izgāzušās.   
Savējais
"nuu alkohols, cik novērots , neko citu kā slodzi un problēmas nerada. nafik alkoholu" Mellene

Offline kvadra

« Atbildēt #2 : Marts 17, 2018, 20:23:10 »
Nu, es tā arī domāju, ka man pensijas nebūs. Ja varētu pensionēties 55 gados kā agrāk (sasodīts, nu bija tak viena laba lieta iekš tā psrs-a!), tad vēl būtu cerība vismaz kaut ko saņemt, bet vēl pēc 10 gadiem...  :n-:

Offline Andžons

« Atbildēt #3 : Marts 17, 2018, 23:11:51 »
Nu, es tā arī domāju, ka man pensijas nebūs. Ja varētu pensionēties 55 gados kā agrāk (sasodīts, nu bija tak viena laba lieta iekš tā psrs-a!), tad vēl būtu cerība vismaz kaut ko saņemt, bet vēl pēc 10 gadiem...  :n-:
Pensijas būs visiem, kas maksājuši sociālo nodokli. Nebūs MUN darbiniekiem, pašnodarbinātajiem, uzņēmējiem, kas nav maksājusi sociālo nodokli.  Ļoti bieži par Latvijas pensiju sistēmas speciālistiem uzdodas cilvēki, kas saklausījušies kaut kādas baumas no ASV konservatīvajiem, Latvijā tā nekad nebūs. No otras puses, nebūs tik labi kā Zviedrija vai UK, bet pensija būs.
Savējais
"nuu alkohols, cik novērots , neko citu kā slodzi un problēmas nerada. nafik alkoholu" Mellene

Online olgucis

« Atbildēt #4 : Marts 18, 2018, 00:43:51 »
nu MUN, darbinieki un pašnodarbinātie pirms par tādiem kļuva, kaut kur ir strādājuši un  var gadīties, ka tai laika periodā darba devēji par viņiem kādus nodokļus maksāja, arī tagad kaut kādas soc iemaksas būs pašiem spaidu kārtā jāmaksā, tā kā kaut kāda pensija tomēr būs, komunālos varēs nomaksāt. Gadījumā, ja gribēs arī ēst, tad pāris sezonu vajadzēs zem tilta pārnakšņot. Nu tas ir tajā gadījumā, ja radīsies nepārvarama vēlme izdzīvot un redzēt ar ko viss šis bardaks beigsies. Bet, principā, noteikti radīsies problēma, jo tieši no šīs paaudzes neprognozējams vairums vispār nekādus nodokļus nav maksājis, jo labprāt bija piekritis algai konvertos. Un viņus grūti nosodīt, jo ja no tās algas atskaitīt nodokļus, diez vai  pietiktu lai līdz šai dienai izdzīvot, bērnus izskolot, savus vecīšus atbalstīt... un t.t.
Nedomāju, ka valsts nav lietas kursā par ziepēm, kas briest. Faktiski, viņa dara visu, lai samazinātu uz pensiju kāro tautas daļu. Mūsu valsts sociālā aprūpe, zāles kuras izraksta - vairums no tiem nosaukumiem jau sen aizliegti ārzemēs jo blaknes drausmīgas, bet tās, kuras jau sen lieto ārzemēs, nemaz nedrīkst ievest, jo neesot kaut kādā tur sarakstā. Un tas, ka ja cilvēks savā laika bija invalīds + saņēma algu, ja strādāja, brīdī, kad paliek pensionārs, vairs nevar būt invalīds un tad viņam ir jāizvēlas, vai nu turpināt saņemt pabalstu par invaliditāti, vai saņemt pensiju. It kā tas, ka viņš reiz ir nodzīvojis līdz pensijas vecumam ir strauji uzlabojis viņa veselības stāvokli. Un šam vairs bez vajadzības izdevumi zālēm, vai kas tur viņiem vēl vajadzīgs. Faktiski, cilvēkus sāk radināt pie dzīvošanas uz pabalstiem - ja jau pensija ir līdzvērtīga invalīdu pabalstam
Nu ja. Es prognozēju, ka lūdz tam liktenīgam brīdim, kad valsts pensijām domāts uzkrājums būs iztukšots, visi, kam pensijas aprēķinātas to arī saņems, jo mainīt likumu ar atpakaļejošo datumu nevar, vismaz šajās dienās. Jo mūsdienu biezais gals, no savām sūri grūti nopelnītām pensijās neatteiksies ( Bērziņu atceraties? )Pārējiem maksās kaut kādu nebūt minimālās izdzīvošanas pabalstus, dalīs talonus brīvpusdienām... piedāvās par lēto naudu ES humanitārās palīdzības paciņas. Būs jautri, vismaz kādas izklaides pensijas laikos - vērot, kā valsts no situācijas izlocīsies

Offline nakata kngs

« Atbildēt #5 : Marts 18, 2018, 00:47:40 »
...ai, tas mans profesionālais kretīnisms...runāt par to, kas būs, ja būs...skaidrs, ka kaut kā jau lāpīs pensiju sistēmu, lai kaut ko tur tautai izmaksātu...es šeit gribēju teikt tikai par finanšu piramīdas  sagrūšanu...
..nu, sistēmā ir tādas pat ziepes kā ar OIK...nevar pavilkt....
Saprotiet - šodien pensionāriem izmaksā to, ko strādājošie iemaksā...tad, kad strādājošie būs pensijā - viņiem nebūs ko izmaksāt to, kas šodien tiek solīts...jūs variet  cerēt, ka pensija būs tik un tik, kà sarēķināts...pienāks brīdis un nebūs, jo piramīda ir sabrukusi!
Man pat aizdomas, ka Vācijas atbalsts ES paplašināšanai ar austrumeiropas uzņemšanu bija mēģinājums glābt savu piramīdu, tas pats ar bēgļu uzņemšanas murgu...bet tas ir burbulis, kurš sprāgs...
« Last Edit: Marts 18, 2018, 01:01:55 no nakata kngs »

Online olgucis

« Atbildēt #6 : Marts 18, 2018, 00:58:15 »
Nu bet protams, Nakat - blīkšķis būs  :bricks: ... Pensionāriem būs pārsteiguma pilnas atrakcijas  :coffee: :coffee: :coffee: :coffee: . Uz ko, bet uz garlaicību šai valstī nav jāsūdzas, mammucis tagad katru vakaru ziņas, kā seriālu skatās

Online olgucis

« Atbildēt #7 : Marts 18, 2018, 02:23:47 »
Par  Vāciju pat nebiju iedomājusies.... Bet vispār tas ir pat ļoti reāli. Kas zina... varbūt arī tas Brexits angļiem tieši tai pašā sakarā. Mūsējie šamiem taču smuku kumosu nākotnē no pensiju fonda  noslauks. Veči veica analīzi, un tā atvadīšanās no ES ir viens no angļu humora izpausmēm- bija  glābšanas varianti, viens no tiem atvadīties no ES. Pameta domu tautai un tauta nobalsoja, līdz ar to citi ekonomikas glābšanas varianti vairs netiek izskatīti.
Ja godīgi, tad vienīgā Latvijas vērtība, kas ir un būs pieprasīta - lēts darba spēks. Tāpēc jau  lietuvieši un poļi ar savām bodēm laužas uz mūsu pusi - algas mūsējiem jāmaksā daudz mazākas, bet preču cenas vienādā Eiropas līmenī. Angļiem  vēl labāk, viņiem nav uz to pat  jāiespringst - lētais darba spēks plūst no visām Eiropas pusēm un balsta ekonomiku praktiski visās sfērās, kur pašu pilsoņi nelabprāt strādātu. Un tagad, kas jau jāsāk maksāt ārzemniekiem pensijas, var nedaudz nogriezt skābekli,  vai pamainīt pāris likumu pantu. Un kurš gan viņiem to pārmetīs

Offline nakata kngs

« Atbildēt #8 : Marts 18, 2018, 17:36:11 »
Es skaidrošu tā, lai saprastu visi!
Manai mātei 80+ gadi ir , šķiet, 240 € pensija !...un tas dēļ tā, ka uz 1 mio stràdājošo ir 0,5 mio pensionāru...ja būtu atbilstoši finansu piramīdai - 4 strādājošie uz 1 pensionāru, tad pensija varētu būt divreiz lielāka - 480 €.
Šobrīd vēl liela daļa pensionāru ir tā saucamie - padomju gadu, kuri pensijā aizgāja okupācijas gados un viņu pensijas aprēķins ir ņemts no gaisa - to neviens nevar apstrīdēt...
Taču ap 2030.gadu būs nomiruši visi šie "padomju pensionāri" un aprēķinos būs jaunā mūslaiku sistēma!
Sistēmas kļūda ir tā, ka , piemēram, mans pensijas aprēķins izriet no tā, ka zem manis ir 4 soc.nodokļa maksātāji!
Tas ir - es šodien redzu, ka mana pensija būs 980+ €, bet zem tās NAUU šo 4 maksātāju...šodien ir tikai 2, bet pēc 5 gadiem 1,7 utt...sistēma iet uz bankrotu!
Tas kà ar OIK - mēs visi maksājam par dažu izpriecàm, bet mūs kļūst mazàk..
Situāciju var glābt 1 mio iebraucēju , kuri var nodrošinàt normālas pensijas, apsolītās - 0,5 mio pensionāru...
Tā būs jaunà Latvija?

Offline Mangusts

« Atbildēt #9 : Marts 18, 2018, 18:31:17 »
Man no paša sākuma bija skaidrs, ka Latvijas pensiju sistēmas pamatā ir tas pat piramīdas princips.
No amount of advance planning will ever replace dumb luck

Offline Andžons

« Atbildēt #10 : Marts 18, 2018, 20:06:51 »
Es nezinu kāds prieks Nakatam ir biedēt vecus cilvēkus, bet Latvijā ir 3. līmeņu. Protams, uz Nakatu, ņemot vērā viņa cienījamo vecumu, attiecas tikai 1 līmenis. Uz mani attiecas 1+2.līmenis (proti, es maksāju Nakatam pensiju). Bet uz valsts darbiniekiem pēc vēl 10 gadiem, gan jau attieksies arī 3. līmenis, kura jēgu es nesapratu nedz 2005. gadā, nedz tagad. http://www.manapensija.lv/lv/pensiju-sistema/pensiju-sistema/

Ka paskaidroja 2005. gadā pensija 1+2 ir iztikas minimums  + % par iemaksāto nodokļu lielumu. Un patiesībā jebkādas pensijas saņemšana ir valsts aplaupīšana, tāpēc par savā m vecumdienām jāparūpējas pašam! Bet šādā situācijā, 1.līmeņa pensiju saņēmēji ierieba saviem bērniem un mazbērniem, nobalsojot par EUR, kas ir tirdzniecības/ražošanas naudiņa, nevis uzkrāšanas, jo ir pakļauta inflācijai, lai veicinātu ES eksportu. Protams, tas viss izskatās labi, ja ienākumu ir 2 ... 3 k Eur mēnesī, bet kam ir tādi ienākumi Latvija? Un kam varētu būt tādi ienākumi, kamēr 1 līmeņa pensionāriem ir politiskā vara Latvijā?   
Savējais

Offline Margo

« Atbildēt #11 : Marts 19, 2018, 10:51:45 »
Es ceru,ka nomiršu jauna un smuka un līdz pensijai nenodzīvošu! :go_go:

Viss ir labs,kas labi beidzās!

Offline Annija

• Jaunbiedrs
  • **
  • Ziņas: 41
  • Total likes: 44
  • „Viss būs kārtībā, tas ir – tā, kā to gribu es”.
« Atbildēt #12 : Marts 19, 2018, 11:08:32 »
3.līmenī cilvēks pats labprātīgi veido savu pensijas uzkrājumu, cik nu var mēnesī atļauties iemaksāt.

Offline Bob(i)s

« Atbildēt #13 : Marts 19, 2018, 13:44:45 »
Es ceru,ka nomiršu jauna un smuka

nu, vismaz smuka

Offline kvadra

« Atbildēt #14 : Marts 19, 2018, 21:48:23 »
3.līmenī cilvēks pats labprātīgi veido savu pensijas uzkrājumu, cik nu var mēnesī atļauties iemaksāt.
Nav prātīgāk da jebkur citur ieguldīt vai kaut zeķē bāzt priekš vecumdienām nekā paļauties uz valsts "nipeļa sistēmu"?

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved