Autors Tēma: Sveiciens ! Svaigā lapā!!! Kapara caurules būs pirmās te !!!  (Read 2233 reizes)

Offline mellene88

un es tieši šodien nācu ar jautājumu...  :go_go: :go_go: Tātad, man lejā mainās ūdensvadam caurules... vienā telpā paliek/veidojas industriālais (tjipa) telpas dizains.. - caurules redzamas.
Jautājums... vai un kā, var sarunāt ar tām caurulēm, ka vinjas nepaliks nesmukas ar laiku :scratch: Apsvēru domu par nolakošanu ar Jahtu laku, bet šaubas māc jo kondensāts veidosies.. visa laka aizies pa pieskari... vai ir vēl kāds variants, ideja?
Tad vēl, kkur man uzlēca teikums-  kapara caurules neesmot nemaz tik labas dzeramā ūdens trubām, argumenta nebija neviena..tikai- nuu nav labas  :confused: :confused:
Jautājums... kas nav labs un kā to novērst? tagad apskatījos noņemtās vecās trubas..nū, brrriesmīgas no ārpuses. Iekšā savukārt neko daudz neredzu, bet nu liekas ka tur sēņu naf :)p.s ja vajadzēja tomēr citā sadaļā, tad jāpārnes ...bet man tā gribējās pie ķīmijas  :blushing:
Ja Zeme tiešām būtu plakana, kaķi jau sen visu no tās būtu nometuši lejā.

Offline Bob(i)s

Re: Sveiciens ! Svaigā lapā!!! Kapara caurules būs pirmās te !!!
« Atbildēt #1 : Novembris 16, 2018, 14:07:58 »
Pirmkārt! Dzīvot vispār ir kaitīgi.
Otrkārt - kas Tev liedz lakot tās trubas? Ne gluži ar jahtu laku, bet metāla laku?

Tu karstā ūdens trubas arī atstāsi plikas un lakosi? Siltuma zudumi kā?

Offline Zigfrids

• Veterāns
  • Ziņas: 2414
  • Total likes: 1008
  • Tieši TIK stulbs. Runāšana - sudrabs, klusēšana -
« Atbildēt #2 : Novembris 16, 2018, 14:08:22 »
Varš droši vien nosūbēs.
Nepatīkams, ne visai gudrs (NVG) un neaudzināts sarunu biedrs, kurš uzmācīgi runā par intīmām tēmām un pieprasa vienlīdzīgu attieksmi. Vienvirziena puisis un kluba "Vissirslikti.lv" vadošais runasvīrs. Latents mazohists. Aktīvs lietotāju grupu  "Neadekvātie", "Troļļi" un "Demagogi" biedrs.

Offline mellene88

« Atbildēt #3 : Novembris 16, 2018, 14:11:03 »
pati tikko atradu šeko:
Latvijas būvnormatīvs LBN 221-98 "Ēku iekšējais ūdensvads un kanalizācija" nosaka, ka dzeramā ūdens caurulēm jābūt kvalitātes sertifikātam saskarsmei ar dzeramo ūdeni. Pēdējās izmaiņas ES Direktīvā 98/83/EC par dzeramā ūdens kvalitāti ūdens apgādes sistēmās stingri ierobežo metāla un īpaši vara cauruļu un to savienotājdetaļu izmantošanu. LBN 221-98 6.pielikumā ir noteikti cauruļu materiāli, kas izmantojami ūdensapgādes sistēmās. Pievēršot uzmanību Piezīmēm - vara cauruļu izmantošana pieļaujama ūdens skābuma robežās 6,5 < pH < 9,0. Bieži pH līmenis ir ārpus šīm robežām, un tas nozīmē, ka ūdenī palielinās vara un citu smago metālu jonu koncentrācija, un tādā gadījumā sekojot LBN kapara caurules ūdensapgādes sistēmā izmantot ir aizliegts. šis LBN stājās spēkā tālajā 1998.gadā.UN? mērīt ūdens skabumu ,jeb uzlikt filtru?? aaa filtrs filtrēs??? jā, darīt man nav ko, tagad domāju par trubām  :scratch: :smile:

Offline Bob(i)s

« Atbildēt #4 : Novembris 16, 2018, 14:11:11 »
dzeramā ūdens kapara trubām bija cita lodalva jālieto, bet man šķiet, ka tas vairāk marketings nekā jēga no tā. Ja tā, tad PVC trubas - polimērs arī ir kaitīgas. Dzelzs - neredzu tur neko foršu, pat piegaršu atstāj. Atliek lietot stikla caurules  :mrgr: :mrgr: :mrgr:

tagad jau visur prasa sertifikātu sertifikāta galā. Agrāk pat pilīs kapara katli, pannas, krūkas bija. Un ne jau tādēļ viņiem bija tik īss mūžs

Offline mellene88

« Atbildēt #5 : Novembris 16, 2018, 14:16:32 »
Bobi  :evil: izbeidz!!!Jautāt nav aizliegts (bet dažreiz ir kaitiigi ,jā novērots) ...karoč nebļausties(burkšķu kā Kundalīns tg.)siltuma zudumu man nebūs,jo tualetē ienāk tikai aukstā ūdens truba...sazarojas uz 3virzieniem...un nosūb :( :(aizliedzis nav neviens, jautāju  vai tā ir gudra doma, jo, manuprāt veidojoties kondensātam vienk tā laka var atlekt nost kā veca āda...
 paldies, par tādu metāla laku nezināju, jāpameklē.p.s aa nee, ienāks arii siltais ūdens mazliet, bet tam buus pa augšu tas spilvens apkārt..bez spilvena tikai kāds 1,5 metri.

Offline mellene88

« Atbildēt #6 : Novembris 16, 2018, 14:20:07 »
Vot, vot par kapara katliem arī iedomājos  :smile: ja nu par katliem ,tad alumīnija katli arī esmot slikti...mums laukos pāris tādi bija..nezinu kur palika..mož vēl turpat .
un ja par lodēšanu, tad neko man tur nelodē...visu saskrūvē  :scratch:

Offline Bob(i)s

« Atbildēt #7 : Novembris 16, 2018, 14:20:38 »
ja caurules būs jaunas vai pirms lakošanas labi sagatavotas, tai lakai ir jāturās. Kondensāts veidosies virs lakas, nevis zem tās...

Offline tuk

« Atbildēt #8 : Novembris 16, 2018, 14:24:29 »
Ja dekoratīvos nolūkos un sūbējuma efekts nav paredzēts, tad ir taču spectīrītājlīdzekļi kaparam.
Es ar kaparu tiešā saskarē nedraudzējos, man no šī metāla alerģiska reakcija, tādēļ dzeramajam ūdenim arī neizmantotu.
Bet krāsa patīk, arī sūbējums.

Offline Zigfrids

• Veterāns
  • Ziņas: 2414
  • Total likes: 1008
  • Tieši TIK stulbs. Runāšana - sudrabs, klusēšana -
« Atbildēt #9 : Novembris 16, 2018, 14:35:48 »
Ja ūdens par skābu, varš reaģē. Notiek aptuveni tas pats, kas ar Ļeņina pieminekli vai Doma baznīcas jumtu. Sākumā nedaudz, bet vēlāk viss zilizaļš - vara sāļi skaisti krāsaini visbiežāk.
Nepatīkams, ne visai gudrs (NVG) un neaudzināts sarunu biedrs, kurš uzmācīgi runā par intīmām tēmām un pieprasa vienlīdzīgu attieksmi. Vienvirziena puisis un kluba "Vissirslikti.lv" vadošais runasvīrs. Latents mazohists. Aktīvs lietotāju grupu  "Neadekvātie", "Troļļi" un "Demagogi" biedrs.

Online reno

« Atbildēt #10 : Novembris 16, 2018, 15:42:12 »
vara caurulītes vai lentas vajag pa jumta kori viscaur piestiprināt -tad sūna neaugs

Otello (female)

• Viesis
« Atbildēt #11 : Novembris 16, 2018, 16:53:01 »
Man domāt, ka Mellenes praktiskie jautājumi būtu iederīgi pie Māja, tehnika, hobiji utt. Ja jau zinātne, tad interesanti būtu apspriest jaunākos zinātniskos atklājumus ķīmijā, fizikā. A par trubām - borings un viss.
Cerēju te redzēt tikai tīru zinātni, pasniegtu populārzināstniskā valodā. Jo speciāli jau nekur par tādiem jautājumiem nelasu, tāpēc par jaunākajiem sasniegumiem neesmu informēta, būtu labi, ja kāds kaut ko tādu pastāstītu.

Offline mellene88

« Atbildēt #12 : Novembris 16, 2018, 17:47:18 »
atver tēmu,uzdod jautājumus un varbūt kāds arī pastāstīs !! :evil:
 man arī šī ir zinātne- kapēc pa vara/kapara trubu tek nevēlams(?) ūdens ?!
 un ar ko pārklāt trubu lai neoksidējas... :talking: rrrr(manī mostas Kundalīns) :D

Offline tuk

« Atbildēt #13 : Novembris 16, 2018, 18:00:02 »
Nevēlams ūdens un vēlams ūdens :D

Offline Bob(i)s

« Atbildēt #14 : Novembris 20, 2018, 08:49:31 »
Es ar kaparu tiešā saskarē nedraudzējos, man no šī metāla alerģiska reakcija, tādēļ dzeramajam ūdenim arī neizmantotu.

kā Tev šķiet, no kāda materiāla izgatavoti visi ūdens krāni Tavā mājā? Misiņš ir vara (kapara) un cinka sakausējums..

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved