Autors Tēma: Bērnu audzināšana  (Read 4508 reizes)

Offline tex

Re: Bērnu audzināšana
« Atbildēt #15 : Marts 19, 2015, 11:52:30 »
Bet clv pašam pat pieaugušā vecumā škiet, ka tā ir pareizi un visādi citādi būs sliktāk...
Nākamo paaudžu labad cerēsim, ka viņa nepārdomās un neapbērnosies..
Tur jau tā lieta, ka it kā vēlas savu ģimeni, dzīvesbiedru u.t.t. , tikai nemeklē pareizajā virzienā, kāpēc nevienas attiecības nav neko ilgas un ne-destruktīvu nav vispār... Un mēģinājumi, ko tādu teikt saskaras ar tūlītēju noliegumu. Māmuķis ir svētā govs un basta, tikai aizkaitināt var ar tādiem tekstiem. Tur vsp ir kādas izredzes clv pašam kkā parādīt to, ka māmuķis nekāds svētais te nav un ka tad ir very sick modelis?


Tas no tās sērijas, kā šim puikam rakstā, ka viņš droši vien teiktu, ka grib dzīvot pie tēva, jo viņam tā iezaurēts un savu domu nav.

Offline Džesika

Re: Bērnu audzināšana
« Atbildēt #16 : Marts 19, 2015, 11:58:58 »
Vai tad teļam drīkst teikt, ka govs ir slikta? Tā tak viņam pienu devusi un sānus sildījusi, un ar asu mēli purnu mazgājusi. Es atcerējos to Jāņa Grestes piemēru, kā teļam māca dzert: iebāž teļam pirkstu mutē, kad tas zīž. Nu viņš zīž pirkstu. Un tad to pirkstu velk uz piena spainīti, lai teļš sāk dzert pats. Apmēram tā.
„Traci es netaisu, nevienu neaiztieku, laboju pats savu prīmusu.”

Offline tex

Re: Bērnu audzināšana
« Atbildēt #17 : Marts 19, 2015, 12:22:41 »

Nedrīkst ja unedrīkst. Tikai pats teicējs kļūs par slikto un par pie visa vainīgo...  :faint:

Džesik, man īsti nepieleca metafora... Par pirkstu ta varētu būt jebkurš, bet kur raut to spainīti? Jēdzīgi precinieki rindā nestāv uz šādu piedāvājumu... un kā piedabūt clv domāt pašam, ja viņam gadiem galvā ir tikai māmuķa domas? Tam spainītim būtu jābūt pašā, bet mamuķis visu saturu izlējis un piepildījis ar sevējo kā nu (sa)pratis, un pielāgojis savām absurdajām vajadzībām...

Offline tex

Re: Bērnu audzināšana
« Atbildēt #18 : Marts 19, 2015, 12:26:31 »
Es arī tādus gadījumus esmu novērojusi, kuros šīs destruktīvās attiecības izstiepjas uz vairākām paaudzēm. Un tad kontrolējošie vecāki nomirst vai kļūst tik vārgi, ka vairs lāgā nespēj savu atvasi "čakarēt", bet dēls/meita ir jau krietni izsūkti un meklē nākamos vampīrus, labākā gadījumā, maigākas formas.
vai paši kļūst par vampīriem, jo citu attiecību modeli nezina. Piemēram, ka no kāda cita, kurš uz vnk lūgumu saka nē, to tomēr var panākt ar emocionālo šantāžu ;)

Offline flyingcat

Re: Bērnu audzināšana
« Atbildēt #19 : Marts 19, 2015, 12:36:51 »
Nu, atcerieties " Klavierskolotāju"  :)  Vecāki bieži pārprot savu lomu bērna dzīvē. Esmu daudziem teikusi: audzināšanas darbs tad ir veiksmīgi pabeigts, kad bērns var bez jums iztikt. Un bieži atbildes reakcija ir šoks: kā tā, iztikt bez manis/mums?!!!


Man pašai lielu mierinājumu sniedz doma, ka, ja man pēkšņi uz galvas uzkrīt ķieģelis, bērni pasēros, bet tas nekļūs par viņu dzīves traģēdiju.

Offline Džesika

Re: Bērnu audzināšana
« Atbildēt #20 : Marts 19, 2015, 13:24:09 »
man īsti nepieleca metafora...
Es to biju domājusi tā, ka palīdzēt atraisīties no mātes un pamazām nostāties uz savām kājām, vienlaikus krasi nenostādot meitu pret māti; aizstāt destruktīvas ievirzes un attiecības ar konstruktīvākām. Bet draudzenei, paziņai, radiniecei to būtu grūti izdarīt. Varētu pietrūkt gan izpratnes, gan pacietības, gan mīlestības. Būtu labi, ja būtu profesionāla palīdzība.
„Traci es netaisu, nevienu neaiztieku, laboju pats savu prīmusu.”

Offline tex

Re: Bērnu audzināšana
« Atbildēt #21 : Marts 19, 2015, 16:44:43 »
Džesik, tur jau tā lieta, ka pie profesionāļa neies, jo uzskatā, ka tā ir jābūt. Turklāt māmuķis gādīgi uzrauga budžetu :D T.i. alga neliela un nekāda sava cash nav, la itā nu ņemtu un kko noīrētu, kur nu vēl nopirktu vai sāktu tērēties pa speciem, māmuķim nezinot...
Kāpēc kaut īrēt ko savu (ja nav par ko nopirkt), ja pie māmuķa lētāk... Nez, no kurienes tāda ideja ;)

Nu kā aizstāt destruktīvu ievirzi, ka jebkurš aizrādījums sākas ar "Tu pati..." , a mēs te vsp ne par mani, bet who cares, un tiek uztverts kā personīgs apvainojums???
Nu kā kādu kkur var ievirzīt?

Ar mīlestību tā varētu būt, jo jebkurš normāls clv atradīs sev citu daudzmaz normālāku un neņemsies pāraudzināt ieaudzinātas lažas. Nu nafiK kļūt par vecāku pieaugušam citu brāķim, ja labāk audzināt savus bērnus ar normālu clv par normāliem clv? Izredzes pat labākas un gandarījums lielāks...

Es neredzu, ko tur iesākt, un kā no malas var kkur ievirzīt - parādiet, ja varat? Turklāt pašai to brīnumu "neadoptējot"....

Offline ineshuks

Re: Bērnu audzināšana
« Atbildēt #22 : Marts 19, 2015, 17:24:49 »
Kameer shaadi vecaaki neatstiepsies, ceriibu nav...

Anete Goba

  • Viesis
Re: Bērnu audzināšana
« Atbildēt #23 : Marts 19, 2015, 17:30:06 »
Neko tur nevar dariit. Un nevajag vainot tikai to mammu. Kaa redzams, labums tur abaam puseem. Meita vai deels nav gatavi uznjemties taas gruutiibas, kas ir tad, kad jaadziivo vienam, par visu jaamaksaa pasham. Man arii ir taadas draudzenes un koleegjes bijushas, vinjas ir no citas pasaules. Mees, kas ienaacaam Riigaa studeet, jau no 18 gadu vecuma maaciijaamies patstaaviibu, vinjaam taadas skolas nav. Taa nu ap 40 gadu vecumu, joprojaam ir kaa beerni.

Offline Mango

Re: Bērnu audzināšana
« Atbildēt #24 : Marts 19, 2015, 17:32:47 »
Rīdzenieciskums nav attaisnojums.
Es kā rīdzeniece tāpat pēc pilngadības gāju savu ceļu, nepaliku pie vecākiem, man tas liekas tikai dabiski.

Anete Goba

  • Viesis
Re: Bērnu audzināšana
« Atbildēt #25 : Marts 19, 2015, 17:33:02 »
Ineshuk, kad tie vecaaki atstiepjas, shaadaam meitaam vispaar ir kirdik. Neko nevar, ne ar ko netiek galaa, emocionaalaa zinjaa vaaks, liidz bomzhu liimenim var nolaisties. Es tieshi iedomaajos, kaa taa mana draudzene dziivos, kad mammas nebuus, labi, ka taa mamma jauna un sprauna..

Anete Goba

  • Viesis
Re: Bērnu audzināšana
« Atbildēt #26 : Marts 19, 2015, 17:35:13 »
Mango es nesaku, ka visiem taa, bet vienai daljai manaa riidzinieku pazinju lokaa taa ir.. Arii kaa dziive iegrozaas, citas agri apprecas, no vecaaku ligzdas viira ligzdaa.

Offline ineshuks

Re: Bērnu audzināšana
« Atbildēt #27 : Marts 19, 2015, 17:41:37 »
Kaa vnm- kriize ir iespeeja- uz augshu vai leju...


Un jaa, tiem, kas maaciibu deelj spiesti attaalinaaties no vecaakiem, ir iespeeja kko mainiit, jo kaut daljeeji tiek aaraa no taas situaacijas...

Panaakt izmainjas, esot iekshaa situaacijaa- tikpat kaa neiespeejami...

Offline tex

Re: Bērnu audzināšana
« Atbildēt #28 : Marts 19, 2015, 17:45:52 »
Nu te es tā saprotu, ka arī sapnis ievākties dzīvesbiedra ligzdā. Tikai nevienam normālam ar ligzdu ko tādu nevajag :)  Tikai kkādiem atkarīgajiem vai ar saviem gļukiem... vai "īslaicīgiem" u.tml.
Pat, ja ievāktos pie kāda, cikturtāsreizes dienā ir jāpiezvana māmuķim ...


Sakat, ka vienīgais risinājums - māmuķis atstiepjas? Da pārdzīvos mūs visus...

Offline flyingcat

Re: Bērnu audzināšana
« Atbildēt #29 : Marts 19, 2015, 18:03:32 »
Visādi diskriminēt un publiski ņirgāties :laugh: Nesmuki jau, bet reizēm var līdzēt.

 

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved