Autors Tēma: Par kapakmeņiem  (Read 9051 reizes)

Offline Sigrita

Par kapakmeņiem
« : Aprīlis 01, 2018, 17:24:07 »
Labdien!
Nav jau laikam īstā grupa, kur interesēties par šo tēmu, bet nevienu īsti piemērotu neatradu. Varbūt kādam ir nesena pieredze kapakmeņu pasūtīšanā. Vēlos pasūtīt melnā granīta kapakmeni, pulētu no visām pusēm. Tā kā līdz šim neesmu saskārusies ar šo lietu, bet pagājušā gadā zaudēju abus savus mīļos vecākus, tad šogad vēlos sakārtot kapa vietu un uzlikt kapakmeni. Kādi ir orientējoši izcenojumi, par pašiem akmeņiem=/- ir skaidrs, vairāk interesē cik maksā gravēšana, attēli, burti utml.. Vēl, kā notiek pati pasūtīšana? Man ar savu skici ir jāiet pie akmeņkaļa, vai jābūt līdzi kādiem materiāliem (domāju attēliem), es nevēlos likt virsū vecāku bildes (kaut gan ja kāds ir licis, padalieties lūdzu arī ar šiem izcenojumiem), bet gan eņģelīti, kādu svecīti utml..

Offline nakata kngs

Re: Par kapakmeņiem
« Atbildēt #1 : Aprīlis 01, 2018, 21:24:49 »
Kàpēc vecākus neapbedīji pie viņu vecākiem?
Es par to, ka vajag visus radus tā tuvāk un kopā...dzimtas kapi, un tad var vienu piemnekli uz visem!
Nauu tak kara laiki, kad noraka tuvākajā kapsētà...

Online dip

Re: Par kapakmeņiem
« Atbildēt #2 : Aprīlis 01, 2018, 21:29:52 »
Liku pirms gada. Tagad centos atrast meistara koordinātes, bet netā vairs nav. Bija, šķiet, www.kopsimkapus.lv. Klāvs. Ļoti patīkams puisis. Ar viņu arī konsultējos. Gravēšana laikam bija 1 eiro par simbolu.

Piezvani, uzraksti meistariem. Salīdzini.

Vēl mazliet pameklēšu to Klāvu:)

Atradu šo: www.kapuserviss.lv.  Varbūt mainīts nosaukums? Ja tur ir Klāvs, tad īstais:) Parunā, paskaties.
« Last Edit: Aprīlis 01, 2018, 21:38:41 no dip »

Online reno

Re: Par kapakmeņiem
« Atbildēt #3 : Aprīlis 01, 2018, 21:31:05 »
Kàpēc vecākus neapbedīji pie viņu vecākiem?
Es par to, ka vajag visus radus tā tuvāk un kopā...dzimtas kapi, un tad var vienu piemnekli uz visem!
Nauu tak kara laiki, kad noraka tuvākajā kapsētà...

Cilvēks uzdod konkrētu jautājumu. Kaut kas nav skaidrs?

Offline Sigrita

Re: Par kapakmeņiem
« Atbildēt #4 : Aprīlis 01, 2018, 23:23:06 »
Saviem vecākiem ņēmu atsevišķu laukumiņu, jo pie viņu vecākiem jau laukumiņā ir 8 kapavietas ar viņu vecāku un vecvecāku apbedījumiem. Kapsēta no manas dzīvesvietas atrodas 100 km, jo viņu vēlēšanās bija atdusēties dzimtajā pusē, ta ka neapglabāju sev tuvākajos kapos. Taču jautājums bija cits, par cenām.

Offline Spārka

Re: Par kapakmeņiem
« Atbildēt #5 : Aprīlis 02, 2018, 10:16:00 »
Kad būsi atradusi īsto meistaru, iesaku uzticēties viņa ieteikumiem.
Es biju iedomājusies ar lilijām, jo mammai tāds vārds.
Meistars ilgi ar mani ņēmās, skicēja, rādīja, ka labāk kādu vijīgu ornamentu. Pārliecināja, izskatās labi.
Izmaksāja (vēl latos) viss ap 100.

Offline olgucis

Re: Par kapakmeņiem
« Atbildēt #6 : Aprīlis 02, 2018, 11:41:48 »
pēc manas pieredzes, bija tā, ka aizbraucu pie pazīstama akmeņkaļa ( tāpēc par cenām neko nezinu, man bija atlaides). Man parādīja jau noslīpētas visu variantu granīta sagataves. Omes kapam savulaik bija slīpēts pelēks laukakmens un uz tā praktiski neredzēja tekstu. Tāpēc izvēlējos palielu melnu, kuru sagrieza uz pusēm. Vienu omei otru tēvam. Sanāca jauki - kā divi vienā un viens otra turpinājums. Tad mums parādīja Portfolio - visus variantus, kas iespējami. Nekādu portretu vai foto negribēju, jo pēc manām domām, jebkurš attēls saglabā daļu no dvēseles. Lai jau tai savs ceļš un nekas to nekavē. Izvēlējāmies bērzu zaru attēlu, dzīves sākuma un beigu datumus, lai jaunās paaudzes neaizmirstu un kādus siltus atvadu vārdus. Neko gari bet no sirds. Šriftu arī varēja izvēlēties. Tad vēl pasūtījām abām kapu kopiņām nomales no pamata akmeņim līdzīga materiāla. Meistars nedēļas laikā visu izdarīja, atveda un uzstādīja. Kaut kā tā. 

Offline Samotrākes Nīke

Re: Par kapakmeņiem
« Atbildēt #7 : Decembris 10, 2018, 23:53:55 »
Meistariem pašiem ir katalogi, bet vari pastaigāt pa kapiem, papētīt citus pieminekļus, varbūt kas iepatīkas, tad nofotografē un parādi meistaram. Es arī gribēju bērza zarus bet tai firmai nebija smuki, tādu, kādu es biju iedomājusies. Kādas pāris pēcpusdienas paklaiņoju pa kapiem, atradu ko līdzīgu, nofotografēju, izstāstīju meistaram, ko vēl gribu tur pamainīt, beigās iznāca skaisti. Noteikti vari nākt arī ar saviem attēliem, parunāsiet, ko var un ko nevar iegravēt, gan jau par kaut ko vienosieties. Par cenām konkrēti nepateikšu, mums bija pilns komplekts - kapakmens, kapa apmale un pašas kapavietas apmale, cik no tā bij gravēšana nudien neatceros.     
Turn that sh*t up louder, make it all go faster!

Offline Mracemir

Re: Par kapakmeņiem
« Atbildēt #8 : Jūlijs 01, 2019, 20:01:24 »

SIA Kantiņi dibināts 2003. gadā. Mēs specializējamies dažādu veidu granīta un laukakmens apstrādē un piedāvājam pielāgotus risinājumus kapu labiekārtošanai- kapu apmales, celiņi un kapa pieminekļi. Papildus mēs izstrādājam un sagatavojam arī dažāda veida granīta materiālus celtniecībai, tēlniecībai, interjeram un pieminekļiem. Mēs piedāvājam dažādas izvēles iespējas gan formai, gan krāsai.


Visi darbi tiek veikti mūsu darbnīcā- mūsu darbs sākas ar dizainu un mērījumiem, lai nodrošinātu iedrīgu gala produktu jūsu vēlmēm. Mūsu darbs sastāv no granīta zāģēšanas, pulēšanas, un termiskās apstrādes, kas procesa galā nodrošina raupju, porainu virsmu un aizsardzību no apkārtējās vides. Mūsu piedāvātie granīta izstrādājumi ir pieejami deviņos dažādos toņos, un laukakmens izstrādājumiem iespējamas vēl vairāk variācijas. Kapu apmales un kapa pieminekļi tiek pielāgoti mērījumiem, kas tiek veikti plānotajā atduses vietā.


SIA "Kantiņi" piedāvā akmens apstrādi kapu pieminekļu, soliņu, apmaļu un sētiņu izgatavošanai.
Tāpat arī tiek izgatavota produkcija apdares darbiem celtniecībā – galda virsmas un palodzes, granīta plāksnes grīdai un celiņiem,  kamīniem un kāpnēm, kā arī veikti individuālie pasūtījumi.


https://www.kantini.lv/

Offline ...(cita)

Re: Par kapakmeņiem
« Atbildēt #9 : Jūlijs 01, 2019, 22:22:30 »
Man iznāca vesels stāsts, kā mēs ar māsu sūtījām kapakmeni tētim. Tas bija pirms gadiem 12, toreiz vēl Igauņzemē cenas bija lētākas, un bija cilvēki, kas pieminekļus pasūtīja Valgas darbnīcā. Reiz vienkārši devāmies izbraucienā apskatīties, kā tad tajā Valgā īsti izskatās. Pie viena ar domu sameklēt to darbnīcu un apskatīties, kā var pasūtīt. Bet viss notika kā notika. Pirmkārt jau vienkārši atdūrāmies pie darbnīcas, tikko pārgājušas robežu. Staigājām, apskatām sagataves - un ieraugām tādu, ar aizlauztām labības vārpām. Abas ar māsu saskatāmies, un saprotam, ka tieši šāds piemineklis būs īstais tētim. Tad nu tikai atlika pasūtīt vārda un gadaskaitļu iekalšanu... un drīz kapos jau stāvēja piemineklis. Diez vai, ja pašas būtu domājušas rotājumu, tik labi un atbilstoši tētim būtu sanācis...

 

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved