Sarunu forums

Es un mēs => Ģimene => Topic started by: Spārka on Februāris 17, 2015, 10:19:59

Title: būt tēvam
Ziņa:: Spārka on Februāris 17, 2015, 10:19:59
Retu reizi man patīk, ko cehs.lv raksta, un šī ir no tām reizēm :)

http://www.cehs.lv/2015/02/cehs-analize-reklamu-but-tevam-ta-ir-maksla/
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Camma on Februāris 17, 2015, 10:27:43
Oj! Doma noteikti bija cita un laba...
Droši, ka uztver dažādi cilvēki atšķirīgi. Es uz reizi nevarētu visu cehā sarakstīto tā noformulēt! Bet uzķerts fantastiski.
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Minne on Februāris 17, 2015, 10:35:39
Hmmm..un visa shii moralizeeshana vienu "sagrieztu" bikshu deelj?


Es, piemeeram, to uztveeru kkaa alegoriski
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Spārka on Februāris 17, 2015, 10:38:56
Manuprāt, tie ļaunie zobgaļi trāpīgi uzsver, ka alegorija mērķi nav sasniegusi..
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Minne on Februāris 17, 2015, 10:39:51
Kaapeec tad ne? ;)
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Camma on Februāris 17, 2015, 10:43:36
A Tu pajautā Trix - viņa tāāāādu apskaidrījienu uzburs! Un es, droši vien, piekritīšu :)
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Minne on Februāris 17, 2015, 10:45:55
A Tu pajautā Trix - viņa tāāāādu apskaidrījienu uzburs! Un es, droši vien, piekritīšu :)


Camm, es, visticamaak, arii  :laugh:
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Ezme on Februāris 17, 2015, 10:49:45
Kas tā par dīvainu kampaņu,kur jāreklamē tas,kas jau no dabas ir dots ?Tēvs ir tēvs,lai kāds viņš arī nebūtu,to goda nosaukumu neiegūst par labu uzvedību un sava bērna audzināšanu.Dabas kļūdas ir tie,kas savus tēva pienākumus neveic.
Plakāts man neko neizsaka,toties tāda līdzīga  reklāma TV-tā ir drausmīgi stulba un kaut kāda slima.Kad to raida,tad noteikti vai nu aizveru acis vai eju uz tualeti.Varbūt esmu par vecu,bet nespēju sasprast reklāmu trikus.Reklamēt tēva sūtību??Kam tas?Un vēl tādā tizlā un jēlā veidā.
Kas ir šie cilvēki,kas izgudro un bīda šos murgus,kur viņi dzīvo?Laikam uz Marsa.
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: viesmiiliigs on Februāris 17, 2015, 10:58:57
Man reklāma patīk. Foršs tas noaugušais tēvainis, kam meita kājām nagus nolakojusi. Kurš tēvs gan iedomāsies, ka meitai varētu sagādāt prieku tā vienkāŗsi neko nedarot? :)
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Camma on Februāris 17, 2015, 11:06:46
Laikam jau tiktāl esam nonākuši savā prāta apskaidrībā, ka kaut kas kārtībā gluži nav - ar to tēva būšanu. Kā nu mākam, tā maujam. Nekur citur tie reklāmtaisītāji nedzīvo - tepatanās. Un ej nu sazini, vai pašiem tas tēvs pa īstam bijis...
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Spārka on Februāris 17, 2015, 11:09:27
Kurš tēvs gan iedomāsies, ka meitai varētu sagādāt prieku tā vienkāŗsi neko nedarot? :)
Jebkurš, kuram ir meita.
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: viesmiiliigs on Februāris 17, 2015, 11:17:44
Nu nez. Manam bērnam tēvs visādi kā tēvs foršs, bet galīgi neatceras cik forši ir muļķības darīt - būdiņas celt, pasakas fantazēt utml. Tādiem tēviem reklāma to var atgādināt, ka bērnu audzināšana var būt arī nenopietna :)
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Pūka on Februāris 17, 2015, 11:33:02
Manuprāt, jūs par dziļu rokat! Tā tiešām ir tikai alegorija. Un stāsts būtībā par to, ka bērni augot izdara no pieaugušo viedokļa stulbas vai pat ļaunas (?) lietas. Un tā māksla ir pareizi uz to noreaģēt.  Lūk. Un no šīs vietas varētu reklāmai nedaudz piesieties. Tēvam vajadzētu kaut kā reaģēt nevis stāvēt kā stabam. Ja tās ir uzvalka bikses - tad stingrs joks. Ja nodarīts pāri dzīvai būtnei - nekādi joki , nopietna runa.


Bet būtībā jau reklāma uz to mudina, nu nestāvi, papucīt, kā stabs! Bet lieta ir citur - maz ticams, ka tie neaptēstie vīrieša gabali , kam tiešām būtu jāmainās, šo reklāmu skatīsies , uztvers un sapratīs.  Tiem, kas reklāmu ir ievērojuši, diskutē par to, aizdomājas,kritizē- tiem tā nav vajadzīga.
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Trix on Februāris 17, 2015, 11:37:23
A Tu pajautā Trix - viņa tāāāādu apskaidrījienu uzburs! Un es, droši vien, piekritīšu :)

Uzprasāties?  :D :D
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Mango on Februāris 17, 2015, 11:41:38
Stulba. Vai tik tiešām tik tālu esam, ka jāreklamē pašsaprotamas lietas? Fuj, pretīgi, ka vīrietim jāreklamē, lai viņš ir tēvs. Labi, ka Dievs pasargājis tādus dzīvē satikt.
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Luīze on Februāris 17, 2015, 11:42:10
A Tu pajautā Trix - viņa tāāāādu apskaidrījienu uzburs! Un es, droši vien, piekritīšu :)

Uzprasāties?  :D :D


Tava reputācija skrien Tev pa priekšu. :)
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Pūka on Februāris 17, 2015, 11:43:32
Un vēl - pieticīgākos materiālos apstākļos , nevis patērēšanas kulta apstākļos augušie bērni, nekad neķērnāsies tādos apmēros ar drēbēm, ēdienu, tuletes papīru, knaģiem, krāsām....Bet ne jau bērnos problēma. Es domāju , ka vienu daļu šokē tieši izķērnātais lietu daudzums.


Bet, liekot roku uz sirds, kuram gan pasaules izzināšanas nolūkos kādreiz nav nācies izmantot (un izniekot, sabojāt) lietas "ne po  naznačeņiju"?
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Ezme on Februāris 17, 2015, 11:51:32
Kad es iedomājos savu tēti (nu jau gan aizsaulē) ar lakotiem nagiem vai tīstoties tualetes papīros..man kļūst neērti viņa vietā.
Katrā ziņā tas nav tas,ko bērni varētu gribēt sagaidīt no tēva.
Nu tas gan tikai mans uzskats,tagad vecāku-bērnu sadarbība un kopējās intereses ir pilnīgi uz citiem pamatiem būvētas.
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Mango on Februāris 17, 2015, 11:56:09
Tad jau es esmu klasisks reklāmas piemērs, es lakoju nagus tētim. Uz ielas protams viņš tāds negāja, bet mājās ļāvās.
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Minne on Februāris 17, 2015, 12:38:11
Mans puika savam teevam ar matiem visaadi njeemaas, taisiija astiites utt. Un no manis kosmeetiku njeema un sho kraasoja, visiem jautriiba, kas vainas?Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Trix on Februāris 17, 2015, 12:38:49

Tava reputācija skrien Tev pa priekšu. :)

:D Nezinu, nezinu, es jau neko, es te tik reizēm savu piezemēto un nepopulāro viedoklīti mēdzu iepaust. :D
Varu arī pievaldīties "pēc darbaļaužu lūguma".

Bet par tēmu.
Video un TV reklāmas redzējusi neesmu, - sorry, spams manī neienāk.

Par plakātu un ceha komentāru - lai kā tas nepatiktu "liberālo vērtību" sludinātājiem, taisnība vien ir. Ne jau smaidīšana par katru nedarbu un sabojātu lietu ir tēva loma. Ne jau visatļautība ir mīlestības mēraukla. Atļaut bojāt lietas patiešām ir ceļš uz "senči nopirks jaunu, man pofig, lai strādā vairāk, - man pienākas". T.i. ceļš uz to vietu, kur zebras strīpas beidzas. Sākot no salauztas mašīnītes - un izcili labi var redzēt, kad tā tiek lauzta, lai izpētītu, kas iekšā [neatbilst sodāmai darbībai, pati palīdzēšu izjaukt un parādīšu, kas iekšā], bet kad ar spēku maukta pret sienu, lai tikai sasistu [izskaidrojošais darbs nopietnā formā].
Tāpat brīnos par bildēm, kur laimīgais bērns ar markeri sazīmējis visu istabu, suni, kaķi un kaimiņieni, bet laimīgie vecāki priecājas un filmē. Nu i kā bērnam iemācīt cieņu pret citu cilvēku darbu, ja tiek ļauts šo darbu postīt?

Pieminētā tēta nagu lakošana ir no citas operas - tā ir nekaitīga izklaide, no kuras cieš tikai nagu laka. Un žetons tētim, kas var ar bērnu nodarboties sajēdzīgāk nekā dauzīties vai nolikt pie TV/planšetes/datora. T.sk. lakot nagus sev un kartona lellēm un taisīt princešu plīvurus no agroplēves. Tāds talants ir retums.

Gribat ideālo tēvu reklāmas kontekstā? Ideālais tēvs ir pamanījis to mirkli _pirms_ sīks ar šķērēm dodas skapja virzienā un piedāvā atnākt palīgā sagriezt krāsainas papīra strēmelītes, ko starp dokumentiem salikt. Protams, protams, ir līmlapiņas... bet ne jau par to stāsts. Tiesa - tā spēja noķert mirkli 'pirms' un zibenīgi noreaģēt, izdomājot ne pārāk aizdomīgu derīgu darbu, ir vai nu talants, vai baisa darba rezultāts (darbs ir saprast šo uzmanības novēršanas shēmu, pēc tam trenēt savu izdomu). Talants ir retajam un retajai, darbu pieliek gandrīz neviens un dažas.
Reklāma ar nesaprotamu "smalku mājienu" nedod neko. Es arī neuztvēru Pūkas smalko domu "Bet būtībā jau reklāma uz to mudina, nu nestāvi, papucīt, kā stabs! " Labi, nestāvi, bet ko ir paredzēts darīt? Klapēt pa ausi vai nogriezt otru staru?
T.i. baidos, ka padlaiku plakāts "mazgā rokas pirms ēšanas!" ir tiešāk sasniedzošs adresātu, nekā smalki mājieni par briesmīgo baktēriju miljoniem.

"Tēta" problēma gan ir bik cita - vīriešiem, diemžēl, multitāskings ir vāji attīstīts - nu nespēj viņi paralēli pusdienu gatavošanai, veļas mazgāšanai, iepirkumu plānošanai, vakardien marinēto gurķu sabāšanai pieliekamajā un bateriju nomaiņai virtuves pulkstenim (viss notiek vienlaicīgi) vēl pamanīt, kad sīks iet blēņās. Sliktākais, ka ir krietns procents, kam pašiem liekas, ka ir nu tik izcili, tik izcili, tā mīl bērnus... tikai no malas redzams vienīgi "nelien!", "nekāp!", "netraucē!" Un tur reklāma caur puķēm neko neglābs.

Un otra problēma, kas it kā no citas operas, bet par to pašu, un kam risinājumu neredzu. Staigāt 24/7 vismaz 4 gadus bērnam nopakaļ un "attīstīt", "strādāt kopā ar bērnu", "veikt radošas darbības" utt. var tikai sieviete, kurai nav jādomā par to, ko rīt katlā grūst, pa kuru laiku salāpīt vienīgās caurās bikses un ar ko samaksāt par elektrību. Pārējām nākas izvēlēties, vai gatavot pusdienas 30 minūtes, pārējā laikā darot citus mājas darbus (te es nerunāju par vienīgā putekļa dzenāšanu un vāzīšu izkārtošanu pēc fenšui), vai gatavot pusdienas "kopā ar bērnu" 2 stundas (atstājot neēdušu suni un zīdaini, nekārtotas drēbes, sapuvušus augļus un netīrītu pagrabu).
Diez vai arī tur palīdzēs reklāma...

Tādas pārdomas.
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: viesmiiliigs on Februāris 17, 2015, 12:49:44
nekārtotas drēbes, sapuvušus augļus un netīrītu pagrabu
Ok, dzīvās būtnes jāpabaro, bet man ir pilnīgs pofigs vai drēbes tiks kārtotas tagad vai pēc 3 dienām, ja jau šajās dienās ir kaut kas jēdzīgāks ko darīt, augļi tāpat ir sapuvuši - izmest paspēs arī pēc 2h gatavošanas, bet pagraba tīrīšana nav ikdienas darbs, kā vārdā būtu jāziedo vakariņas...

Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Camma on Februāris 17, 2015, 12:49:53
Nu? Ko es teicu?
Trix - Tavs viedoklis nav nemaz tik nepopulārs!
Piekrītu par 1000000 %!
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Camma on Februāris 17, 2015, 12:56:57
Gadījās lasīt krievu pāra rakstītu grāmateli, kurā paustās atziņas šad tad palīdzējušas palūkoties uz dzīvi un sīkiem no "Triksiskā" skatupunkta. Piemēram, viena no epizodēm - tēvs piedraud sīkam (1. klasīte) NEĻAUT tīrīt ģimenei apavus, kamēr sīks nebūs veicis mājasdarbu.
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Pūka on Februāris 17, 2015, 13:11:55
Trix, reklāma jau nav 2 st filma vai videopamācība - kā būt par labu tēti. Ko tad tajā 1-2 minūtē var izrisināt un iemācīt, izanalizēt.
Reklāmas ir vairāk un mazāk informatīvas - 1,2,3.


1) Būt par labu tēvu ir grūti. Bērni domā un uzvedas savādāk kā pieaugušie.
2) Būt par labu tēvu ir grūti .Bērni domā un uzvedas savādāk kā pieaugušie. Bet būt par labu tēvu ir forši, jo tā var izaudzināt savus bērnus par foršiem cilvēkiem.
3)  Būt par labu tēvu ir grūti .Bērni domā un uzvedas savādāk kā pieaugušie. Bet būt par labu tēvu ir forši, jo tā var izaudzināt savus bērnus par foršiem cilvēkiem. Tur ir vajadzīgas daudzas lietas - mīlestība, atbildība, gudrība, neatlaidība...


Manuprāt , šīs reklāmas mērķis ir likt aizdomāties - kā būt par labu tēvu. To var darīt nopietnā veidā , rādot skarbus vīrus ar sastrādātām rokām (piemēram), un 'vieglākā, humoŗīgākā veidā. Nu šis humors bija balstīts tādā patērētāju vidē, kas nebija labi. Paldies Dievam, ka nerādīja, piemēram, virtuvi, kur leduskapja saturs (nedēļas iztika) izklāts pa visām 6 plaknēm un vidū smaidīgs bērns un tētis - nekāds.
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Trix on Februāris 17, 2015, 13:13:49
Piafa - pēc tām 2 stundām būs jau citi darbi, ieskaitot "zaķa maska uz ziemassvētkiem", "mamma, salabo mašīnīti", "vecāku diena bērnudārzā", "pārskaitīt maksājumus par komunālajiem u.c.", "sašūt lellei kleitu", "palasīt pasaciņu", "mamma, gribu vannā", "sieva, kur zeķes", "meitiņ, man vajag uz kapiem aizbraukt", "malka jāsanes", "ūdenssūknis jāpiegriež", " "siltumnīca izkaltusi", "pelni no krāsns jāizvāc" un tā bezgalīgi.

Varbūt pilsētas dzīvoklī, kur lielākais darbs ir vakariņas, un kur bērnus vecmāmiņa pieskata (vai no gada vecuma bērnudārzs) ir lieka pusotra stunda. Man nav. Ja neizdarīšu tagad, neizdarīšu arī rīt, jo rītdiena nebūs par pusotru stundu garāka.

Turklāt katrs tūlīt neizdarīts darbs pagarina lieki patērētā laika daudzumu vēlāk. Nesakārtoju pa vietām sausās ikdienas drēbes šovakar, no rīta paies liekas 10 minūtes, lai kaudzē vienādas zeķes un mazāk saburzītu kreklu atrastu. Neizslaucīju grīdu, lieki jāslauka kājas, gulta un zeķes jāmazgā biežāk. Neiedevu kaķim paiku, līdīs kājās un traucēs staigāt. Neizmetu sapuvušu tomātu un nepārbaudīju pārējos - rīt jau sapuvuši būs pieci. Neiztīrīju pagrabu, tikko atklāju puvušu kartupeli un kad tiek klāt, citreiz speciāli jākrāmējas, tikmēr kartupeļi būs jau daudz vairāk sapuvuši un process aizņems ilgāku laiku. Neuzliku peļuslazdu šodien, pēc nedēļas būs jātīra jau divi piedir... skapji. Nepiegriezīšu uzgriezni šodien, parīt būs jāslauka ūdens plūdi...

tēvs piedraud sīkam (1. klasīte) NEĻAUT tīrīt ģimenei apavus, kamēr sīks nebūs veicis mājasdarbu.
Šitais labi strādā.:D  Līdz laikam, kad klasesbiedri apgaismo par "patieso lietu kārtību".
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: viesmiiliigs on Februāris 17, 2015, 13:13:54
Bet situācijas taču gana reālas ar nelielu pārspīlējumu :)
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Camma on Februāris 17, 2015, 13:16:07
Un kāda te būtu informācija?
Man - re ku atkal naudiņa aizplivinās - fjiiitj!
Piekrītu arī tajā, ka spama pietiek pa ceļam - nafik neskatos ne TV, ne žurnālus. Un ja kas parādās pārāk uzbāzīgi - to tiešām nepirkšu!
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Minne on Februāris 17, 2015, 13:16:43
Trix, viss Tevis teiktais apliecina, ka tas labais teevs mums tomeer buutu dikti noderiigs, vai ne?Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Camma on Februāris 17, 2015, 13:23:07
Ko nozīmē - labais tēvs noderīgs? Viņam tādam jābūt. 50% esam atbildīgas par nesakarīgiem tētukiem. pārējos 50% - paši tētuki. Bet ir jau vieglāk, ja viss sievietei jādara. Kāpēc sievietei jāvar visu?
Ir kā ir un labi, ja kāds beidzot sāk domāt. Jau tas ir izcili.
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Camma on Februāris 17, 2015, 13:25:38
Šitais labi strādā.:D  Līdz laikam, kad klasesbiedri apgaismo par "patieso lietu kārtību" (c).
Nu, tur atkal tēvam māksla noturēt grožus, lai puišeļiem no klases nebūtu tāda autoritāte....
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Minne on Februāris 17, 2015, 13:28:19
Ko nozīmē - labais tēvs noderīgs? Viņam tādam jābūt. 50% esam atbildīgas par nesakarīgiem tētukiem. pārējos 50% - paši tētuki. Bet ir jau vieglāk, ja viss sievietei jādara. Kāpēc sievietei jāvar visu?
Ir kā ir un labi, ja kāds beidzot sāk domāt. Jau tas ir izcili.


"Noderiigs" bija ar mazliet ironisku niansi. Pashas zinaat, kaada ir realitaate ar viirieshiem, attieciibaam un teeviem, taadeelj, jaa, uzskatu, ka ir labi, ka par to saak runaat. Varbuut nav sanaacis izcili, bet tomeer....Taapat kaa ar dzeerumbraukshanas reklaamaam - ar kaut ko jaasaak.
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: viesmiiliigs on Februāris 17, 2015, 13:29:46
Es Minnes tekstu sapratu tādā veidā, ka, ja būtu labs tēvs, tad Trixim nebūtu mašīnītes jālabo....


Man privātmājā no minētajiem darbiem, kas pēdiņās, deviņi neietilpst manā pārraudzības sfērā vai ietilpst dalītā veidā. Piemēram - vannas, pasakas...
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Pūka on Februāris 17, 2015, 13:33:56
Pilnīgi citā sakarā man kāds vīrietis teica, ka Latvijā ir izplatīts ģimenes modelis "sieviete tanks un vīrietis dārzenis". Tanks tādā nozīmē, ka visu zina labāk, visu māk izdarīt , arī grūtus vīriešu darbus, visu var pati utt.


Nelaime tikai tā, ka māte tanks par 50% atražo nākamo dārzeņu paaudzi, ja piedzimst ģimenē puika. Manuprāt vīrieši reklāmā ir ir tādi dārzeņi, kur noliksi, tur atradīsi. Tipa viņiem bērns jāpieskata un viņi to pasīvi arī dara. Izņemot to veci pie darbagalda, kurš bija iedomājies kaut ko no savām lietām padarīt vienā laikā (kas nav kopā) ar bērnu.
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Minne on Februāris 17, 2015, 13:34:39
Es Minnes tekstu sapratu tādā veidā, ka, ja būtu labs tēvs, tad Trixim nebūtu mašīnītes jālabo....


Man privātmājā no minētajiem darbiem, kas pēdiņās, deviņi neietilpst manā pārraudzības sfērā vai ietilpst dalītā veidā. Piemēram - vannas, pasakas...


Tieshi taa tas arii bija domaats. Neesmu tiesiiga veerteet Trix situaaciju, bet tas, ko vinja raksta...izklausaas bezmaz peec sievietes, kura ir viena un viena audzina beernus. Protams, ir visaadas situaacijas, varbuut viirs ir ilgstoshi prom darbos utml., bet grozi kaa gribi, ir iespaids, ka viiriesha lomas tur iztruukst.
Un realitaatee LV biezhi vien taa arii ir, taa ka neesmu pret kkaadu domaashanas un stereotipu mainjas iekustinaashanu
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Camma on Februāris 17, 2015, 13:44:02
Domāju, ka Trix situācija varētu būt lauku saimniecība. Un tad vīrietis 95% ir ārpus mājas. Un ja vakarā knapi kājas velk - būtu stulbi prasīt viņam tomātus pārlasīt.
Cita lieta, ja abi vecāki biroja darbu dara - tad nu nekādi neatbalstu vīrieša noguruma parākumu pret sievietes nogurumu. Tāpat kā darbu dalīšanu dzimumam atbilstošos - traukus mazgāt un pasakas stāstīt var abi.
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Tille on Februāris 17, 2015, 13:49:50
Toč pa dziļu rokat ...
Man domāt, ka reklāmas mesidžs ir - ar bērniem jārunā bērnu valodā, lai taptu uzklausīts. Un knaģi, nagu lakas un nekasturvel ir tikai tā, ilustrācijai.
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Pūka on Februāris 17, 2015, 13:50:52
"Lai vairāk būtu skaidrs" - kopumā šo reklāmu vērtēju ar plusa zīmi  (skala: -,0,+).
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Antuanete on Februāris 17, 2015, 14:03:08
Man arī šķiet, ka reklāma, lai arī par dažiem aspektiem var piesieties, pievērš uzmanību tam, ka tēva loma nav tikai nest mājās mamutu un "nolikt sīkos pie vietas", bet gan arī spēlēties ar bērniem, kas nereti tiek uzskatīts par mammas "darbiņu".
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: mellene88 on Februāris 17, 2015, 14:44:49
Fjuk... labi ,ka man tadas reklamas nav jāskatās... komentārus nelasiiju(atzīstos) plakātam uzmetu aci, neko manī šams neiekustināja.
Varbūt tādēļ, ka man bija ļõti labs tētis (ir arī tagad , bet es esmu prom un viņam jau daudz gadu)... nagus vinjam nelakoju..bet viņš bija nolakojis man ,kad mamma laikam jau atkal bija slimnīcā un mēs varējām darīt ko gribam... nekad netika atteicis nevienu no manām itkā muļķīgajām idejām, pēdējā brīdī palidzējis gatavot karnevālam tērpus (nejau šuut vai tamboreet, bet lampinjas saskruuvēt matu žāvējamajā paratā ,jo man vajadzeeja piem.citplanētiet tēlot)..
nekad netika pacēlis balsi, bet es dzirdēju katru vinja vārdu, ko viņš teica, pat situācijās,kad mamma maini meta laukā no mājas un zibeņus šķildama nēsājās.
pats galvenais..es uz vinju varēju paļauties- vienmēr.

tagad ,manam bērnam arī ir labs tētis... bet man vinjam dažreiz ir šis tas jāaizrāda, jo vinjam pieredze bērnības cita- viņš savulaik ir nodots un pamests no vecāku puses un tas tomēr brīžam izlien ikdienas saskarsmē ar bērnu.
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Trix on Februāris 17, 2015, 14:45:25
Es Minnes tekstu sapratu tādā veidā, ka, ja būtu labs tēvs, tad Trixim nebūtu mašīnītes jālabo....

Mums ir darba dalīšana - ātri, daudz un bez cakām vs. lēnu, smalki un ar glanci. Sīkās un smalkās lietas ir manā ziņā. Tipa vīrs sanaglos garāžu, bet apdares līstītes uz pusmilimetru ēvelēšu es; vīrs saliks laminātu visā istabā, bet gar stenderēm un trubām robiņus precīzi piegriezīšu es. :D

Bet nevajag spriest par personām pēc postiem - es te bik ilustratīvi sabiezinu, lai skaidrs, ko domāju.
Nepanesu ieteikumus "traukus var nemazgāt, grīdu neslaucīt, vajag ar bērnu spēlēties". Varētu domāt, ka netīros traukus regulāri var norakt dārzā un pirkt jaunus. Kaut kad tie IR jāmazgā, un labāk svaigi nevis apkaltuši (kas atkal prasa salīdzinoši vairāk laika).

Bet pārējais jau no citas tēmas - kam zemāks pohujisma slieksnis [tev vajag, tu arī vāc].
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Murmulāde on Februāris 17, 2015, 14:55:20
Man mulsina šis kadrs, ko viņi tur vicina ?! Lietusargi, vai kas cits tomēr ?!Man ir samaitāta domāšana,  :laugh: laikam

[attachment deleted by admin]
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Minne on Februāris 17, 2015, 14:58:17
Es, piem., redzu lukturiiti  :talking:
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: viesmiiliigs on Februāris 17, 2015, 15:00:59
Izskatās līdžigs? http://www.prezentreklama.lv/lv/veikals/lukturisi/signallukturis
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Murmulāde on Februāris 17, 2015, 15:01:09
Te var redzēt, ka meitenei lietusargs, bet tam policim, nu lab, lai ir lukturītis

[attachment deleted by admin]
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Minne on Februāris 17, 2015, 15:05:18
Policim tachu lukturis vajadziigs.


Vai pati beerniibaa neteeloji dziedaataaju ar lecamauklu, matu suku vai slotas kaatu?  :P
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Broms on Februāris 17, 2015, 15:18:17
Nu policistam arī lietussargs, tikai kāpēc uz tā lietussarga prezervatīvs jāvelk?! :)
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Murmulāde on Februāris 17, 2015, 15:25:05
Policim tachu lukturis vajadziigs.


Vai pati beerniibaa neteeloji dziedaataaju ar lecamauklu, matu suku vai slotas kaatu?  :P

tici man, netēloju :D es ar brālēnu pa Berģu mežiem meklēju pirātu dārgumus :D
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Minne on Februāris 17, 2015, 15:25:21
Nu policistam arī lietussargs, tikai kāpēc uz tā lietussarga prezervatīvs jāvelk?! :)


Daktere Anita Pluume uz mikrofona vilka :P


http://apollo.tvnet.lv/zinas/vesturisks-video-anita-plume-pirms-20-gadiem-maca-uzvilkt-prezervativu/672326
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Murmulāde on Februāris 17, 2015, 15:26:02
Nu policistam arī lietussargs, tikai kāpēc uz tā lietussarga prezervatīvs jāvelk?! :)

vēl viens perverts tipiņš :D
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Minne on Februāris 17, 2015, 15:27:51
Nu policistam arī lietussargs, tikai kāpēc uz tā lietussarga prezervatīvs jāvelk?! :)

vēl viens perverts tipiņš :D


Broms ir kaa Cheshiiras kakjis. Bet kopaa ar aleksu - kaa Makss un Morics  :laugh:
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Broms on Februāris 17, 2015, 15:41:06

vēl viens perverts tipiņš :D

Jā, ne mēs vienīgie šeit, kas ar puritānismu nesirgst :)
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: daddy on Februāris 17, 2015, 15:55:39
labam tēvam nav viegli būt... toties, kad tēvs pārvēršas par vectēvu, tad baigās dividendes nāk atpakaļ, viss ir tik viegli, skaidri un patīkami. :)
novēlu izbaudīt!  :D
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Nāra on Februāris 17, 2015, 15:59:48
Trix izklausās pēc ļoti nelaimīgas sievietes :(
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Camma on Februāris 17, 2015, 16:48:23
Nāra - nu vot kur Tu to rāvi? Aizņemta sieviete. Ar bērnu audzināšanu un saimniecību aizņemta. Bet ar pietiekami skaidru apziņu, lai brīvo laiku netērētu mēsliem.
- tas mans viedoklis...
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: Minne on Februāris 17, 2015, 18:12:12
Trix izklausās pēc ļoti nelaimīgas sievietes :(


Trix "paziistu" tikai virtuaali, toties diezgan ilgu laiku. Stabila, pashpietiekama sieviete pie skaidra sapraata, hihi, ar pietiekamu devu pashironijas un ironisku (taadeelj nestandarta un man ljoti simpaatisku) skatiijumu uz lietaam.


Nu, gan jau savureiz arii nelaimiiga. Bet kopumaa apmierinaata ar savu dziivi.
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: mellene88 on Februāris 17, 2015, 18:37:06
HA!!! teica Pūks :)
Title: Re: būt tēvam
Ziņa:: ragana on Februāris 18, 2015, 10:26:22
Jānītis matemātikas stundā skatās kā muša lidinās. Skolotājs, to redzot, saka Jānītim: "Tagad tu neklausies un neskaties, ceturksnī būsi nesekmīgs, paliksi uz otru gadu, skolu nevarēsi pabeigt, profesiju nevarēsi apgūt bez skolas, sāksi zagt, tevi ieliks cietumā. neskaties, Jānīt, uz mušu!"
Līdzīga morāle Ceha rakstelim. :o