Autors Tēma: būt tēvam  (Read 7007 reizes)

Offline Luīze

Re: būt tēvam
« Atbildēt #15 : Februāris 17, 2015, 11:42:10 »
A Tu pajautā Trix - viņa tāāāādu apskaidrījienu uzburs! Un es, droši vien, piekritīšu :)

Uzprasāties?  :D :D

Tava reputācija skrien Tev pa priekšu. :)

Offline Pūka

« Atbildēt #16 : Februāris 17, 2015, 11:43:32 »
Un vēl - pieticīgākos materiālos apstākļos , nevis patērēšanas kulta apstākļos augušie bērni, nekad neķērnāsies tādos apmēros ar drēbēm, ēdienu, tuletes papīru, knaģiem, krāsām....Bet ne jau bērnos problēma. Es domāju , ka vienu daļu šokē tieši izķērnātais lietu daudzums.

Bet, liekot roku uz sirds, kuram gan pasaules izzināšanas nolūkos kādreiz nav nācies izmantot (un izniekot, sabojāt) lietas "ne po  naznačeņiju"?

Offline Ezme

« Atbildēt #17 : Februāris 17, 2015, 11:51:32 »
Kad es iedomājos savu tēti (nu jau gan aizsaulē) ar lakotiem nagiem vai tīstoties tualetes papīros..man kļūst neērti viņa vietā.
Katrā ziņā tas nav tas,ko bērni varētu gribēt sagaidīt no tēva.
Nu tas gan tikai mans uzskats,tagad vecāku-bērnu sadarbība un kopējās intereses ir pilnīgi uz citiem pamatiem būvētas.

Offline Mango

« Atbildēt #18 : Februāris 17, 2015, 11:56:09 »
Tad jau es esmu klasisks reklāmas piemērs, es lakoju nagus tētim. Uz ielas protams viņš tāds negāja, bet mājās ļāvās.

Offline Minne

« Atbildēt #19 : Februāris 17, 2015, 12:38:11 »
Mans puika savam teevam ar matiem visaadi njeemaas, taisiija astiites utt. Un no manis kosmeetiku njeema un sho kraasoja, visiem jautriiba, kas vainas?

Offline Trix

« Atbildēt #20 : Februāris 17, 2015, 12:38:49 »

Tava reputācija skrien Tev pa priekšu. :)

:D Nezinu, nezinu, es jau neko, es te tik reizēm savu piezemēto un nepopulāro viedoklīti mēdzu iepaust. :D
Varu arī pievaldīties "pēc darbaļaužu lūguma".

Bet par tēmu.
Video un TV reklāmas redzējusi neesmu, - sorry, spams manī neienāk.

Par plakātu un ceha komentāru - lai kā tas nepatiktu "liberālo vērtību" sludinātājiem, taisnība vien ir. Ne jau smaidīšana par katru nedarbu un sabojātu lietu ir tēva loma. Ne jau visatļautība ir mīlestības mēraukla. Atļaut bojāt lietas patiešām ir ceļš uz "senči nopirks jaunu, man pofig, lai strādā vairāk, - man pienākas". T.i. ceļš uz to vietu, kur zebras strīpas beidzas. Sākot no salauztas mašīnītes - un izcili labi var redzēt, kad tā tiek lauzta, lai izpētītu, kas iekšā [neatbilst sodāmai darbībai, pati palīdzēšu izjaukt un parādīšu, kas iekšā], bet kad ar spēku maukta pret sienu, lai tikai sasistu [izskaidrojošais darbs nopietnā formā].
Tāpat brīnos par bildēm, kur laimīgais bērns ar markeri sazīmējis visu istabu, suni, kaķi un kaimiņieni, bet laimīgie vecāki priecājas un filmē. Nu i kā bērnam iemācīt cieņu pret citu cilvēku darbu, ja tiek ļauts šo darbu postīt?

Pieminētā tēta nagu lakošana ir no citas operas - tā ir nekaitīga izklaide, no kuras cieš tikai nagu laka. Un žetons tētim, kas var ar bērnu nodarboties sajēdzīgāk nekā dauzīties vai nolikt pie TV/planšetes/datora. T.sk. lakot nagus sev un kartona lellēm un taisīt princešu plīvurus no agroplēves. Tāds talants ir retums.

Gribat ideālo tēvu reklāmas kontekstā? Ideālais tēvs ir pamanījis to mirkli _pirms_ sīks ar šķērēm dodas skapja virzienā un piedāvā atnākt palīgā sagriezt krāsainas papīra strēmelītes, ko starp dokumentiem salikt. Protams, protams, ir līmlapiņas... bet ne jau par to stāsts. Tiesa - tā spēja noķert mirkli 'pirms' un zibenīgi noreaģēt, izdomājot ne pārāk aizdomīgu derīgu darbu, ir vai nu talants, vai baisa darba rezultāts (darbs ir saprast šo uzmanības novēršanas shēmu, pēc tam trenēt savu izdomu). Talants ir retajam un retajai, darbu pieliek gandrīz neviens un dažas.
Reklāma ar nesaprotamu "smalku mājienu" nedod neko. Es arī neuztvēru Pūkas smalko domu "Bet būtībā jau reklāma uz to mudina, nu nestāvi, papucīt, kā stabs! " Labi, nestāvi, bet ko ir paredzēts darīt? Klapēt pa ausi vai nogriezt otru staru?
T.i. baidos, ka padlaiku plakāts "mazgā rokas pirms ēšanas!" ir tiešāk sasniedzošs adresātu, nekā smalki mājieni par briesmīgo baktēriju miljoniem.

"Tēta" problēma gan ir bik cita - vīriešiem, diemžēl, multitāskings ir vāji attīstīts - nu nespēj viņi paralēli pusdienu gatavošanai, veļas mazgāšanai, iepirkumu plānošanai, vakardien marinēto gurķu sabāšanai pieliekamajā un bateriju nomaiņai virtuves pulkstenim (viss notiek vienlaicīgi) vēl pamanīt, kad sīks iet blēņās. Sliktākais, ka ir krietns procents, kam pašiem liekas, ka ir nu tik izcili, tik izcili, tā mīl bērnus... tikai no malas redzams vienīgi "nelien!", "nekāp!", "netraucē!" Un tur reklāma caur puķēm neko neglābs.

Un otra problēma, kas it kā no citas operas, bet par to pašu, un kam risinājumu neredzu. Staigāt 24/7 vismaz 4 gadus bērnam nopakaļ un "attīstīt", "strādāt kopā ar bērnu", "veikt radošas darbības" utt. var tikai sieviete, kurai nav jādomā par to, ko rīt katlā grūst, pa kuru laiku salāpīt vienīgās caurās bikses un ar ko samaksāt par elektrību. Pārējām nākas izvēlēties, vai gatavot pusdienas 30 minūtes, pārējā laikā darot citus mājas darbus (te es nerunāju par vienīgā putekļa dzenāšanu un vāzīšu izkārtošanu pēc fenšui), vai gatavot pusdienas "kopā ar bērnu" 2 stundas (atstājot neēdušu suni un zīdaini, nekārtotas drēbes, sapuvušus augļus un netīrītu pagrabu).
Diez vai arī tur palīdzēs reklāma...

Tādas pārdomas.

viesmiiliigs

• Viesis
« Atbildēt #21 : Februāris 17, 2015, 12:49:44 »
nekārtotas drēbes, sapuvušus augļus un netīrītu pagrabu
Ok, dzīvās būtnes jāpabaro, bet man ir pilnīgs pofigs vai drēbes tiks kārtotas tagad vai pēc 3 dienām, ja jau šajās dienās ir kaut kas jēdzīgāks ko darīt, augļi tāpat ir sapuvuši - izmest paspēs arī pēc 2h gatavošanas, bet pagraba tīrīšana nav ikdienas darbs, kā vārdā būtu jāziedo vakariņas...

Offline Camma

« Atbildēt #22 : Februāris 17, 2015, 12:49:53 »
Nu? Ko es teicu?
Trix - Tavs viedoklis nav nemaz tik nepopulārs!
Piekrītu par 1000000 %!
Visus sakost!

Offline Camma

« Atbildēt #23 : Februāris 17, 2015, 12:56:57 »
Gadījās lasīt krievu pāra rakstītu grāmateli, kurā paustās atziņas šad tad palīdzējušas palūkoties uz dzīvi un sīkiem no "Triksiskā" skatupunkta. Piemēram, viena no epizodēm - tēvs piedraud sīkam (1. klasīte) NEĻAUT tīrīt ģimenei apavus, kamēr sīks nebūs veicis mājasdarbu.
Visus sakost!

Offline Pūka

« Atbildēt #24 : Februāris 17, 2015, 13:11:55 »
Trix, reklāma jau nav 2 st filma vai videopamācība - kā būt par labu tēti. Ko tad tajā 1-2 minūtē var izrisināt un iemācīt, izanalizēt.
Reklāmas ir vairāk un mazāk informatīvas - 1,2,3.

1) Būt par labu tēvu ir grūti. Bērni domā un uzvedas savādāk kā pieaugušie.
2) Būt par labu tēvu ir grūti .Bērni domā un uzvedas savādāk kā pieaugušie. Bet būt par labu tēvu ir forši, jo tā var izaudzināt savus bērnus par foršiem cilvēkiem.
3)  Būt par labu tēvu ir grūti .Bērni domā un uzvedas savādāk kā pieaugušie. Bet būt par labu tēvu ir forši, jo tā var izaudzināt savus bērnus par foršiem cilvēkiem. Tur ir vajadzīgas daudzas lietas - mīlestība, atbildība, gudrība, neatlaidība...

Manuprāt , šīs reklāmas mērķis ir likt aizdomāties - kā būt par labu tēvu. To var darīt nopietnā veidā , rādot skarbus vīrus ar sastrādātām rokām (piemēram), un 'vieglākā, humoŗīgākā veidā. Nu šis humors bija balstīts tādā patērētāju vidē, kas nebija labi. Paldies Dievam, ka nerādīja, piemēram, virtuvi, kur leduskapja saturs (nedēļas iztika) izklāts pa visām 6 plaknēm un vidū smaidīgs bērns un tētis - nekāds.
« Last Edit: Februāris 17, 2015, 13:12:54 no Piafa »

Offline Trix

« Atbildēt #25 : Februāris 17, 2015, 13:13:49 »
Piafa - pēc tām 2 stundām būs jau citi darbi, ieskaitot "zaķa maska uz ziemassvētkiem", "mamma, salabo mašīnīti", "vecāku diena bērnudārzā", "pārskaitīt maksājumus par komunālajiem u.c.", "sašūt lellei kleitu", "palasīt pasaciņu", "mamma, gribu vannā", "sieva, kur zeķes", "meitiņ, man vajag uz kapiem aizbraukt", "malka jāsanes", "ūdenssūknis jāpiegriež", " "siltumnīca izkaltusi", "pelni no krāsns jāizvāc" un tā bezgalīgi.

Varbūt pilsētas dzīvoklī, kur lielākais darbs ir vakariņas, un kur bērnus vecmāmiņa pieskata (vai no gada vecuma bērnudārzs) ir lieka pusotra stunda. Man nav. Ja neizdarīšu tagad, neizdarīšu arī rīt, jo rītdiena nebūs par pusotru stundu garāka.

Turklāt katrs tūlīt neizdarīts darbs pagarina lieki patērētā laika daudzumu vēlāk. Nesakārtoju pa vietām sausās ikdienas drēbes šovakar, no rīta paies liekas 10 minūtes, lai kaudzē vienādas zeķes un mazāk saburzītu kreklu atrastu. Neizslaucīju grīdu, lieki jāslauka kājas, gulta un zeķes jāmazgā biežāk. Neiedevu kaķim paiku, līdīs kājās un traucēs staigāt. Neizmetu sapuvušu tomātu un nepārbaudīju pārējos - rīt jau sapuvuši būs pieci. Neiztīrīju pagrabu, tikko atklāju puvušu kartupeli un kad tiek klāt, citreiz speciāli jākrāmējas, tikmēr kartupeļi būs jau daudz vairāk sapuvuši un process aizņems ilgāku laiku. Neuzliku peļuslazdu šodien, pēc nedēļas būs jātīra jau divi piedir... skapji. Nepiegriezīšu uzgriezni šodien, parīt būs jāslauka ūdens plūdi...

tēvs piedraud sīkam (1. klasīte) NEĻAUT tīrīt ģimenei apavus, kamēr sīks nebūs veicis mājasdarbu.
Šitais labi strādā.:D  Līdz laikam, kad klasesbiedri apgaismo par "patieso lietu kārtību".

viesmiiliigs

• Viesis
« Atbildēt #26 : Februāris 17, 2015, 13:13:54 »
Bet situācijas taču gana reālas ar nelielu pārspīlējumu :)

Offline Camma

« Atbildēt #27 : Februāris 17, 2015, 13:16:07 »
Un kāda te būtu informācija?
Man - re ku atkal naudiņa aizplivinās - fjiiitj!
Piekrītu arī tajā, ka spama pietiek pa ceļam - nafik neskatos ne TV, ne žurnālus. Un ja kas parādās pārāk uzbāzīgi - to tiešām nepirkšu!
Visus sakost!

Offline Minne

« Atbildēt #28 : Februāris 17, 2015, 13:16:43 »
Trix, viss Tevis teiktais apliecina, ka tas labais teevs mums tomeer buutu dikti noderiigs, vai ne?

Offline Camma

« Atbildēt #29 : Februāris 17, 2015, 13:23:07 »
Ko nozīmē - labais tēvs noderīgs? Viņam tādam jābūt. 50% esam atbildīgas par nesakarīgiem tētukiem. pārējos 50% - paši tētuki. Bet ir jau vieglāk, ja viss sievietei jādara. Kāpēc sievietei jāvar visu?
Ir kā ir un labi, ja kāds beidzot sāk domāt. Jau tas ir izcili.
Visus sakost!

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved