Autors Tēma: jauna tēma abortiem  (Read 3695 reizes)

Offline ineshuks

Re: jauna tēma abortiem
« Atbildēt #15 : Februāris 27, 2015, 20:50:07 »
Kaunaas- hm, nevaru piekrist daudzos gadiijumos... sleepjas miiljaa miera labad un, ja nu kas, tad ir tracis par meloshanu...

Paarspiileeta ir monogaamijas noziime... bet, kaadaa nu kultuuraa augam, taadi izaugam...

Anete Goba

  • Viesis
Re: jauna tēma abortiem
« Atbildēt #16 : Februāris 27, 2015, 21:17:04 »
Nu varbuut nekaunas, bet vismaz veelas saglabaat tradicionaalo gjimeni vai negrib beernus traumeet, nu taa kaut kaa..

Offline Spārka

Re: jauna tēma abortiem
« Atbildēt #17 : Februāris 27, 2015, 21:25:21 »
Ņemot vērā, ka forumu ideoloģija ļauj likt jebko un no jebkurienes, tad:
(c) barbala no klab.lv

Pateicoties jūsu veiksmīgajai informācijas kampaņai, iepazinos arī es ar Parādnieku ģimenes interviju un lasītais un citur diskutētais uzrāva emocij's un pārdomas dažas. Liekas, ka reti ir publiski pieejams tik caurspīdīgi traģisks pastāstelis, kā šī cukurainā intervija (to, starp citu, zem pseidonīma nav uzcepusi visu mīļotā filozofe Burve-R?) un kas savā groteskumā, vieglprātīgi un neapdomīgi atsedz sūrāko kanalizācijas akas vāku un sūdi skar ventilatoru.

Ko es tur redzu? Ko es tur pazīstu?*

Tātad, dots ir vienkāršs kretīns, par kura paša ģimenes musturi un mantotajām vērtībām skaidru ziņu nav, bet toties, jauneklīgais kretīns sludina "savu raksturu" un ieņēmis pusaudža attīstības fāzei raksturīgo protesta formu, kuru pauž protestējot pret iekārtu un režīmu, šādam protestam ērtā un loģiskā laikā. Tiktāl – nothing special, no varonības vai idejas tur nav ne smakas, parasta balamutība, jo izpaliek varonībai un ievērības cienīgumam nepieciešamā intelekta/zināšanu/idejas līnija.

Vēl ir 17 gadus veca medskolas audzēkne, kura nākusi no patriarhālas, jēdzīgi nefunkcionējošas ģimenes attiecībām, kur ieaugusi sekošanas, pakļaušanās un konformisma, labākas dzīves sapņos - le klassīk, le klassīk, Garoza, jūs sakāt, paļaušanās, jūs sakāt. ("ko par mani teiks, ko par mani padomās").

Atļaušos piezīmēt, ka šādos sterilās burciņas apstākļos ar tēva viedoklīti un māmuļas līdzlocīšanos augušām jaunietēm visbiežāk nav ne jēgas, ne iekšu adekvāti izvērtēt savus sapņu prinčus un negatīva izvērtējuma gadījumā, rāmi pasūtīt šādus teltī līdējus latvāņos snaust. Tā ir viena no drausmīgākajām, atvainojos par vispārinājumu, bet tomēr, Latvijas sieviešu mantotajām traumām - iedzītais aizliegums, tabu "atteikt vīrietim." Gulēt kā aukstam baļķim, divas dienas nerunāt..." Jo ja nu tomēr viņš izrādās labs cilvēks, tas pretīgais ūsainis, kurš lien bučoties? Ja nu viņš ir labā partija? Kā tu tā, kas tu esi, lai izvērtētu savu partneri? Un galu galā, tev uzmanību pievērš "pats kursa lielākais skandālists"- vai tas nav glaimojoši neesošai pašapziņai? neBonija un izKlaids medskolā, kāda varena romantika un lielās mīlas apsolījums! Kāzas ar 120 nepazīstamiem cilvēkiem! Yēēeēē!

Tālāk lasītājs tika ievilkts detalizētās attiecību dinamikas epizodēs un kopš tā brīža vārds "raudāt" dažādos locījumos šajā tekstā parādās 28 reizes, kam smacējoši kontrasējošais moments ir viņas secinošais "bija liela raudāšana" un viņa balamutīgās refleksijas par to, kas ir sievietes laime,
par ko locīta valodiņa 12 vietās.
Tātad, 28 raudāšanas pret 12 laimēm. Lūk, dzīve parastā, jel veidojiet, bērni, stipras un latviskas ģimenes. Lepnība un pašcieņa ir grēks, bet ciešanas un sevis maldināšana – cēls upuris, obligātais izaugsmes kauss, kurš jātukšo, lai lepni sludinātu ģimenes vērtības, turklāt - fook this - ar ko! "Kima Beisindžere ir mans sievietes ideāls un es esmu tāds, kāds es esmu."

Kaut kas visā šajā ir tik nolādēti reprezentatīvs un līdz sāpīgumam raksturīgs tik daudziem no mums – sevis noliegums, absolūta savstarpējā necieņa saknē, manipulācijas uz manipulācijām, blefošana sev, lai neatzītu savas bailes un izmisumu, hiperattīstītā spēja būt par upuri, šo aklo upurēšanos saukt par mīlestību un dzīvot bez mīlestības tās jēgpilnākajā formā; bailes un izmisums palikt vienam ar sevi un izmisīgā turēšanās pie "attiecībām" kā statusa simbola; emocionālās un psiholoģiskās drošības meklēšana "pie stiprākā pakļaujoties", neapzinoties un neatzīstot sev, ka tevi vienkārši pazemo, lieto, iznīcina un ar tevi manipulē kā sīkumos, tā būtiskajā. Un tu dari tieši to pašu – norij krupi, noliec bēdu, aproc slikto dienu, izgrozi ģimenes galvu, jo zini sieviešu viltībiņas un sievietes laimi (kura, šādustāstuprāt, protams ir cieti saistīta tikai ar bērnu aprūpi un audzināšanu un smaidu viņu omulīgajos ģīmīšos, nevis, teiksim, ar veselīgās kaislībās un sarunās pavadītu diennnakti vai citu sev svarīgu un tikai no sevis izrietošu atribūtiku.)

Lai arī "daudzi tā dzīvo" un šādus zīmējumus uzskata par normu, tipa, "dzīve ir gara un mīlestībai sejas ir dažādas", kāpēc ko šādu saukt par ģimenes dzīvi, par mīlestību?
Dari, cilvēk, ko vien gribi, bet neesi pats sev parādnieks. Un, pirms rāpies manā kalnā, uzkāp pats savējā.


Kāpēc starp mums visiem ir tik maz tiešām emocionāli veselu, stabilu, stipru cilvēku, kuri nemanipulē ar otru un sevi pašu? Kāpēc sick is the new black?*JRT Latviešu stāstiem otrā daļa varētu būt Latviešu lāsti – viss par attiecībām un ģimenes dzīves kultūru, mh?


p.p.s. vēl man nav skaidrs, kā "kopš jaunības ultra nacionālistisks cilvēks, pret režīmu protestējošs varonis" var savus (?) dēlus nosaukt par Helvi un Hardiju, kāpēc ne Jumi un Trāķi, tad jau. Konsekvences neesamība izpaužas lūk, pat šādās detaļās. HELVIS!!!!!!

Offline flyingcat

Re: jauna tēma abortiem
« Atbildēt #18 : Februāris 27, 2015, 21:34:33 »
Pateikšu īsāk: Parādnieka stāsts nav par kādu tur brīvdomību, bet gan par varas attiecībām. Ja viņš būtu par brīvību/pret pārvērtēto monogāmiju, tad līdzvērtīga brīvība pienāktos arī sievietei, vai ne? Bet ir daudz vienkāršāk: es darīšu, kā gribēšu, un tu arī darīsi, kā es gribēšu. Jo man ir vara.


Kāda vara, patiesa vai iedomu - tas jau ir cits stāsts. Un atkal- šimpanzēm viss notiek stipri līdzīgi, tikai bez monogāmijas. Šodien vara ir tev, bet rīt - citam tēviņam izrādās lielāks.

Anete Goba

  • Viesis
Re: jauna tēma abortiem
« Atbildēt #19 : Februāris 27, 2015, 21:43:01 »
Nezinu, intervijas ar personaazhiem neesmu lasiijusi, bet shii buutne, kas uzcepusi sho dusmu pilno rakstu, (no kura gandriiz neko nesapratu) no gjimenes dziives un lauliibas nejeedz ne tik, cik melns aiz naga. Varbuut par jaunu, varbuut nav ne gjimenes, ne beernu. Ko tie personaazhi pashi iisti juut un domaa, tas tikai vinjiem zinaams.

Offline Antuanete

Re: jauna tēma abortiem
« Atbildēt #20 : Februāris 27, 2015, 22:30:39 »
Atkal jau internetā cilvēkiem viss labāk zināms par citiem cilvēkiem internetā, diagnozītes varam uzstādīt, un tā... (Jā, es Barbalu pazīstu)
Izlasi gan to Parādnieka interviju. Es netiku tālāk par ievadu un lielāko pērļu atstāstiem, tāpat jau nelabi sametās. Flyingcat uzlika punktu uz i - tas viss ir par varas attiecībām, vīrieša varas. Vēlme kontrolēt Latvijas sieviešu reproduktīvās tiesības ir no tās pašas sērijas - jo viņas taču sievietes, pašas nezina, kas viņām vajadzīgs, bet Parādnieks gan zina!

Offline ineshuks

Re: jauna tēma abortiem
« Atbildēt #21 : Februāris 27, 2015, 22:45:59 »
...to klab murgu mans videejais intelekts vnk nesagremo...

...jaa, ir arii sievietes, kas dziivo ar diviem (un pat vairaak) viirieshiem...


Offline Tille

Re: jauna tēma abortiem
« Atbildēt #22 : Februāris 27, 2015, 23:58:22 »
Es drīkstu nezināt,, kas ir barbala no klab,  bet ja šī jaunkundze domā, ka Agnese Meiere ir A. Burves-Rozītes pseidonīms, tad tālāk lasīt vnk nav vērts.

" ... valstij jādara viss, lai viņa /sieviete/ nebūtu ierobežota savās tiesībās, tāpēc visiem speciālistiem, ko piedāvājam - juristam, psihologam, krīzes grūtniecības speciālistam vai citam -, jābūt pieejamiem. Ja arī sieviete pieņems lēmumu par bērna nelaišanu pasaulē, lai viņa to būtu nopietni apsvērusi un pēc tam spētu ar to samierināties".

Un kas tur ne tā teikts? Kur te vara?
Un kāpēc man šitais cepiens ap grozījumiem likumā tik ļoti atsit Kārļa un Karlīnas skandālu?

Offline mellene88

Re: jauna tēma abortiem
« Atbildēt #23 : Februāris 28, 2015, 00:40:11 »
 :faint: :faint: es kā no mēness  :smoker: man nav ne vismazākās nojausmas, kas ir visas jūsu minētās personas :)
Latvija laikam ir maza :)
Ja Zeme tiešām būtu plakana, kaķi jau sen visu no tās būtu nometuši lejā.

Offline flyingcat

Re: jauna tēma abortiem
« Atbildēt #24 : Februāris 28, 2015, 09:32:49 »
Demagoģija jau vienmēr no malas izklausās smuki, tam viņa ir domāta. Valsts ir tādā nesaprašanā, kā palīdzēt? To varētu formulēt ļoti īsi- atvieglot dzīvi sievietēm ar bērniem un palielināt vīriešu atbildību par saviem bērniem. Kāpēc, piemēram, mātei var atņemt bērnus pēc viena neveiksmīga incidenta, bet tēvs var gadiem ilgi nelikties par bērnu zinis, nemaksāt uzturnaudu, bet tad vienā jaukā dienā ierasties un pieteikt savas tiesības, kurām nekas slikts nav noticis pa šo laiku? Un kas notiek, ja bērns, kuru māte audzina viena, izdara pārkāpumu? Protams, māte maksā sodu, jo viņa nav tikusi galā. Tas, ka tēvs nav pat mēģinājis, paliek aiz kadra. Ja šāda māte vēlreiz apprecas un grib mainīt mītnes zemi, atļauja viņai ir jāprasa...atkal no tā paša tēva, kurš nu var izmantot situāciju uz pilnu klapi. Es sen saku juristiem, ka vajadzētu ierosināt likumu grozījumu, ar kuru vecāka tiesības tiktu apturētas (ne atņemtas) tam vecākam, kurš par bērnu nerūpējas un audzināšanā nepiedalās. Miniet trīs reizes, kura dzimuma vecāks tas visbiežāk būs.

Varbūt es tagad kļūdos, bet mans uzskats ir, ka tad, ja bērns nebūtu ar likumu palīdzību padarīts par tādu pašu sieviešu problēmu kā mēnešreizes un klimakss, abortu noteikti būtu mazāk. Kāpēc ir vajadzīgs no malas pieaicināts psihologs, ja pats tuvākais cilvēks- bērna autors- nav izdarījis visu iespējamo, lai bērniņš būtu?

Un Parādnieka gadījums ir labs piemērs, kas notiek ar sievieti, kad viņa uzticas šādam vīrietim. "Lielajai mīlai" bija jāpacieš gadiem ilga neuzticība un tagad jāaudzina bērns no svešas sievietes. Un kā jūtas tā otra sieviete, man pat domāt negribas.

Offline Tille

Re: jauna tēma abortiem
« Atbildēt #25 : Februāris 28, 2015, 12:12:58 »
BTW, Parādnieka stāsts jau kā reiz ir par vīrieša (un valsts) atbildību ...


Offline flyingcat

Re: jauna tēma abortiem
« Atbildēt #26 : Februāris 28, 2015, 22:16:47 »
Nja, vīrieša izpratne par atbildību. Es izdarīju tā, kā man likās labi, un punkts. Tas, ka tur apkārt šķīda puņķi un asaras- nav mana problēma, un vispār, tās jau sievietes.


Atbildīgi būtu bijis četru bērnu tēvam nejāties apkārt, bet pateikt tai sievietei: mīļā, tu esi brīnišķīga, bet man ir ģimene, kuru es nekad nepametīšu. Bet tas jau būtu nepaceļams varoņdarbs, vai ne?

Offline ineshuks

Re: jauna tēma abortiem
« Atbildēt #27 : Februāris 28, 2015, 23:37:42 »
Gjimene un miilestiiba neir viens un tas pats... bet muusu kultuuraa vairumam sievishkju tas iepoteets kaa sinoniims esam... un no taa daudz probleemu...

Sist bazniicu par shito dziivju bojaashanu sievishkjiem vajadzeetu...

 

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved