Rakstīt atbildi

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.

Vārds:
E-pasts:
Nosaukums:
Ikona:

Verification:
Pieci plus pieci ir:

shortcuts: hit alt+s to submit/post or alt+p to preview


Topic Summary

Izteicās: Camma
« : Novembris 23, 2018, 21:19:26 »

Par ko vispār tēmas jautājums? Kur tad tie sieviešu/vīriešu darbi tiek izskatīti? Mājās? Algotā darbā?
Manuprāt, diezgan muļķīga nodarbe tāda šķirošana. Mūsdienās ļoti daudz tehnisko līdzekļu, kuri agrāk briesmīgus darbus ļauj padarīt švilpojot. Vēl gadus 20-30 atpakaļ caura riteņa remonts bija baisma moka - nomontēt riepu no diska pat diez vai varētu. Tagad to nav jadara. Nemaz jau par citu detāliju demontāžu/maiņu nerunāsim.
Starp citu, veļas mazgāšana nekāda izprieca nebija, bet to tā kā neieskaitīja vīriešu darbos. A būtu pamēģinājuši džinsus, segu vai segas pārvalku ar rokām izskalot un izgriezt!
Par pavārēm arī sievietes strādāja un mājās pārsvarā tas ir sievietes pienākums. Čuguna pannas pacilāt un zupas katlus pārbīdīt - tur nekādu svaru zāli nevajag!
Izteicās: Camma
« : Novembris 22, 2018, 11:36:58 »

Nu jā. Bet lai nebrīnās, ka grūti pa durvīm ienākt - ragi traucē.
Izteicās: kvadra
« : Novembris 22, 2018, 11:26:25 »

Ar nemamutnesīgiem vīriešiem dzīve rīkojas skarbāk...
Vai nu mazums kūtro mamutnešu, kas stiepj maz vai nestiepj nemaz un i necenšas ko atstiept, jo itin labi var dzīvot no tā, ko sieviete sarūpējusi. Jo varošākas un sevi uzturēt spējīgākas kļūst sievietes, jo tizlāks var atļauties būt vīrietis.
Izteicās: Camma
« : Novembris 22, 2018, 09:55:02 »

Dīvaini šajā pasaulē iekārtots.
Sievietēm jākopj mājas soli, vīriešiem jānes mamutu. Kamēr šis sadalījums izpildās perfekti, ir ok. Problēmas sākas, kad šis darbu sadalījums nestrādā.
Slinkām vai ''rociņas no di@siņas'' sievām izlīdzēja istabenes, ekonomes, ķēkšas, aukles. Bet kur likt lieko laiku? Aha, to var veltīt visādām garīgām attīstībām.
Ar nemamutnesīgiem vīriešiem dzīve rīkojas skarbāk...
Izteicās: reno
« : Novembris 21, 2018, 18:08:37 »

Tas ir tīri finansiāls gājiens. Tā, kā mamma auklē un mīļo bērnu pie saviem mīlīgajiem apaļumiem, neviens spalvains vecis nevarēs. Un mazulim tieši fiziskais kontakts ir vajadzīgs, ne tikai tīrs un sauss dupsis
Izteicās: kvadra
« : Novembris 21, 2018, 13:42:24 »

m88
/un visādiem citādiem likumiem/

tiem likumiem ir vieta uz zināmas nagliņas.

Ir dabas un Visuma likumi, ko neizmainīsi nedz ar kādu partijas direktīvu, nedz parlamenta nobalsošanu, nedz nagliņu spraušanu. Radīt bērnu var tikai vīrietis + sieviete. Un nekādi ne divi zilie. Punkts. Bērnu iznēsāt, piedzemdēt un ar krūti izbarot var tikai sieviete. Neviens vecis. Punkts. Un ir tikai normāli, ka vīrietis apgādā, aizsargā un nodrošina savu bērnu un viņa māti. Tā būtu dabiskā lietu kārtība. Un tas, ka sociālā nodrošināšana pašlaik vecākiem piedāvā izvēles iespēju, kuram noformēt bērna kopšanas atvaļinājumu, ir tikai manipulācijas ar naudu iespēja, nekas vairāk.
Izteicās: DynaSoar
« : Novembris 21, 2018, 11:31:11 »

m88
/un visādiem citādiem likumiem/

tiem likumiem ir vieta uz zināmas nagliņas.
Izteicās: DynaSoar
« : Novembris 21, 2018, 11:26:31 »

Zigfrīd tikai no kurienes ideja ka katram XX hromosomu komplekta nesējam obligāti jānodarbojas ar bērnu taisīšanu un audzināšanu, tas ir ``na ļubiķeļa`` tāpat kā viss cits, kam patīk tas dara. Nav obligāti priekš visiem.
Izteicās: kvadra
« : Novembris 21, 2018, 10:50:46 »

Luīze jau minēja - tas, ka tēvs noformē sev bērna kopšanas atvaļinājumu, vēl nenozīmē, ka reāli viņš kļūst par to bērnaukli. 
Izteicās: reno
« : Novembris 21, 2018, 10:36:30 »

To jau ļeņinieši izdarīja, vecas ziņas. Ļoti vecas
Izteicās: Kundalini
« : Novembris 21, 2018, 10:24:00 »

Pabeidzu to Eppersona grāmatu "Neredzamā roka". Un tur uz beigām bija nodaļa, kurā apraksta izglītību, kas audzina jūsu bērnus, tie diktē jums to, kādi bērni un nākotne jums būs, attiecīgi elite izdarījusi secinājumus - jāpanāk tas, lai bērnus ģimenē neaudzinātu, bet to darītu valsts.
Izteicās: tuk
« : Novembris 21, 2018, 09:34:47 »

Nu nez‘, cik tas bērns drošs un laimīgs jutīsies ar māti, kura nemitīgā stresā
kā nomaksāt komunālos vai nopirkt paiku un pamperus...

kkā ir nācies gan dzīvē sastapt nedrošus  un biklus bērnus kurus mātes audzinājušas.
Tas tāds vienkāršots vispārinājums.
Izteicās: daddy
« : Novembris 21, 2018, 09:26:49 »

Tur jau drīzāk ir kas cits - vecim ne tik daudz zem goda, cik vienkārši bail no perspektīvas dienu un nakti ar mazu raudošu bērnu ņemties. Vieglāk ir to mamutu stiept.


oi nu nevajag, ja!  :faint: :faint:
salīdzināji - savu mīļo bērnu pieskatīt, vai augu dienu ar kašķīgiem priekšniekiem, vai slinkiem padotajiem ņemties...kuriem ne konču iedot, ne pa dupsi uzšaut... 
bērns - ja viņš ir paēdis, siltumā un izklaidēts - NERAUD! :) ko nevar teikt par pieaugušajiem...
 
Izteicās: Zigfrids
« : Novembris 21, 2018, 09:08:57 »

Taisnību sakot, te runa nav tikai par večiem vai mammām. Un arī par to, ka nespētu sevi piespiest ar sīci sēdēt. Atkal riskēju būt pretrunā ar moderno zinātni, bet (konstatēju tikai faktu) sieva, kad mācījās pedagoģiju LU, reiz atnesa mājās info, ka pasniedzēja (nezinu, oficiāli un legāli vai "starp mums, meitenēm, runājot"?) lekcijā ir teikusi, ka bērnam līdz 3 g.v. blakus ir vajadzīga MĀTE. Priekšnoteikums, lai bērns izaugtu dzīvē drošs, nebūtu bikls un par sevi neopārliecināts. Sajūta, ka vienagako darot, māte ir kkur tuvumā. Īpaši svarīgi - puikām. Pasvītroju - ne tēvs, ne ome, ne opis vai vecākā māsa, bet MĀTE. Taisnību sakot, kad jāizvēlas bija man, ... lai gan kāda tur izvēle, - pelnījis tāpat esmu vienmēr vairāk. Labī, teiksim tā: ja man būtu jāizvēlas, pilna vēdera vietā es izvēlētos sava bērna raksturu un nākotni, jo kāda cita suņa pēc es viņu būtu palaidis šajā pasaulē, ja ne lai iedotu viņam visu labāko, ko vien varu un kas man ir pieejams? Un štrun@, ka kāda kvēla vēlēšanās šodien paliek neizpildīta, jo tam naudas nav.
Izteicās: Luīze
« : Novembris 21, 2018, 08:50:08 »

No pieredzes saku, ka vismaz no valsts darbā strādājošajiem bērnu kopšanas atvaļinājumu ņem arī tēvi. Iemesli ir dažādi un katrai ģimenei individuāli. Jau minēja, ka varbūt sieva lielāku mamutu nes. Otrs gadījums - sieva nestrādā, vīrs paņem b/k atvaļinājumu, to pusotru gadu saņem atbilstošu "māmiņalgu", bet pats tajā laikā neoficiāli piepelnās, piemēram, ārzemijā. Ģimene var braukt līdzi, lai mamutnesējam tur vienam nav garlaicīgi.
Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved