Autors Tēma: saeimas deputātu skaita samazināšana  (Read 1019 reizes)

Offline reno

saeimas deputātu skaita samazināšana
« : Janvāris 15, 2020, 09:40:10 »
No šodienas var balsot, samazināt no 100 uz 50.
Šī nu ir tā lieta, par ko balsošu "par"

Offline Spārka

Re: saeimas deputātu skaita samazināšana
« Atbildēt #1 : Janvāris 15, 2020, 09:42:33 »
Es redzēju pretargumentu - samazinās cilvēku skaits, kas balso par būtiskiem jautājumiem, t.i. jebko var ātrāk izbīdīt.
Neesmu vēl apdomājusi, vai arguments ir būtisks.

Offline Raimonds1

« Atbildēt #2 : Janvāris 15, 2020, 09:52:14 »
Un kā ar grupas dinamiku?
https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/09.12.2019-aizliegtais-panemiens.-tautas-kalpu-atbildiba.id174739/
Bondara teksts - tāda bija grupas dinamika.

Offline Samotrākes Nīke

« Atbildēt #3 : Janvāris 15, 2020, 12:12:58 »
hmm, paskatījos - pat igauņiem ir 100 deputāti. Bet Spārkas pieminētais man ar dara bažas. Bet Rīgas Domes sastāvu gan manuprāt vajadzētu krietni apcirpt. Piedošanu, Maskavas (!) pilsētas domē ir 45, mums pilnīgi noteikti pietiktu ar 30 un likumu, ka pašvaldības budžeta šķērdētājiem nocērt roku - nu labi, pirkstu, neesam jau nekādi mežoņi   :sarcasm:
Turn that sh*t up louder, make it all go faster!

Offline nakata kngs

« Atbildēt #4 : Janvāris 15, 2020, 13:03:19 »
Esmu pret.
Mazāku skaitu arī vieglāk/lētāk ietekmēt.   
Esmu par to, lai būtu jauktā vēlēšanu sistēma. Cik tur būs tie jaunie novadi? 38? ....mans priekšlikums tad 38 deputātus ievēlēt viena mandāta apgabalos, bet pārējos 62 pēc partiju sarakstiem.

Offline olgucis

« Atbildēt #5 : Janvāris 15, 2020, 14:44:45 »
vajadzētu gan paretināt. Varbūt tad beidzot uz pusi izravētu ierēdņu armiju un ieekonomētos līdzekļus novirzītu slimu bērnu ārstēšanai (tā taču ir valsts nākotne, vai ne?). Savādāk, visa nauda aiziet kaut kādām partijā, kuras nevienu  neinteresē spriežot pēc vēlēšanu rezultātiem procentos. Un slimo bērnu saraksts ar lūgumu palīdzēt ziedojot nemazinās. Vai vēl kādā valstī vispār kas tāds notiek? Kauns metās

Offline Aste Risks

« Atbildēt #6 : Janvāris 15, 2020, 14:47:25 »
pret  :no:

Offline nakata kngs

« Atbildēt #7 : Janvāris 15, 2020, 15:08:42 »
Un slimo bērnu saraksts ar lūgumu palīdzēt ziedojot nemazinās. Vai vēl kādā valstī vispār kas tāds notiek? Kauns metās
Slimo bērnu ārstēšanu var uzlabot tikai ar valsts pārvaldes sakārtošanu, jāmeklē tāds modelis, lai  valsts pārvalde jūt pakausī tautas elpu ...politikā ir jāiegulda valsts (vēlētāju) nauda, lai nebūtu atkarības no bagātajiem sponsoriem....

Offline Bob(i)s

« Atbildēt #8 : Janvāris 15, 2020, 15:09:44 »
pret

Offline Aste Risks

« Atbildēt #9 : Janvāris 15, 2020, 15:11:33 »
kā tur bija? Saeima un co patērē vien 0,3% budžeta. => pat samazinot uz nulli nekāds būtisks ietaupījums nebūtu

Offline Aste Risks

« Atbildēt #10 : Janvāris 15, 2020, 15:17:06 »
Es gribētu ieteikt mainīt deputātu skaitu uz 101 , lai teorētiski nebūtu iespējams neizšķits  :talking:

Offline ...(cita)

« Atbildēt #11 : Janvāris 15, 2020, 19:50:35 »
Vai 99...

Offline Aģents 0.7

« Atbildēt #12 : Janvāris 15, 2020, 20:17:51 »
Par. Direktīvu pārņemšanai no Eiropas nevajag tik lielu baru roku cilātāju.

Offline nakata kngs

« Atbildēt #13 : Janvāris 15, 2020, 22:30:17 »
Pietiek patreiz ar to, ka samazināsies kopējais pašvaldību deputātu skaits valstī, kas nozīmē, ka mazāk pilsoņu būs aktīvajā politikā, kas savukārt nozīmē, ka būs mazāk demokrātijas valstī....protams, es arī esmu no tiem, kuriem nepatīk, ka tie tautas kalpi nemaz nauu kalpi, bet tēlo kungus...bet samazinot skaitu mēs problēmu tik padziļinām...šie jutīsies vēl lielāki kungi, jo šo būs mazāk...

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved