Autors Tēma: Anšlavs Eglītis. Fragments no Homo novus autora jubilejā  (Read 3414 reizes)

Offline nakata kngs

Re: Anšlavs Eglītis. Fragments no Homo novus autora jubilejā
« Atbildēt #15 : Oktobris 26, 2018, 11:25:43 »
Bob(i)s, es ar neesmu lasījis....un paldies Spārkai par šiem apjomīgajiem romāna citātiem - tà ar ir visa mana šī lasīšana...
Reno, kad gāju laukā no zāles, tad sanāk dzirdēt skatītāju sarunas...un viena mamma ar savu pusaudzi dēlu sarunàjās ,- re, cik labi, ka atnācām, jo pa tv noteikti tā nebūs...un grāmata ir labāka, bet vienalga, jo lieliska filma!... Tìnis klusēja....
Vēl seansa laikà viņi abi ar mammu sèdēja tieši man priekšà, un kad sākās titri viņš pirmais rāvās kàjās, kamēr skatītāji ar kaifu lasīja aktieru vàrdus titros un bija vēl viena lieliska fiška - tiros vēlreiz bija redzamas visas gleznas, kuras parādījās filmā, bet jau ar īsto gleznotāju vārdiem - aizraujoši bija redzēt!
Taču puika, ar savu piecelšanos, nosedza skatu uz šīm gleznām man blakus sēdošai kaimiņinienei, tantukam ap 70+, kura uzreiz sāka dusmīgi šņākt un puika tika uzreiz apsèdināts! :)
p.s.
Ja runà par aktieriem, tad, manuprāt, Luīzei iespējams patiktu Kaspara Kambalas tēlojums! ;)

Offline Luīze

« Atbildēt #16 : Oktobris 26, 2018, 11:58:40 »
Ja runà par aktieriem, tad, manuprāt, Luīzei iespējams patiktu Kaspara Kambalas tēlojums! ;)
Tu saki? :) Tad jau būs pie iespējas jāpaskatās.

Offline nakata kngs

« Atbildēt #17 : Maijs 03, 2019, 09:43:41 »
Mums tā grāmata bija mājās, orģ. izdevums, nez kur paklīdusi. Kad mēģināju lasīt jaunībā -īsti nepatika, kaut gan citus no A. E. lasīju -gan slepus atvestus, gan vecajās Atpūtās kaut kas bija.
Tādēļ filmu gan jau pa tv skatīšos, bet grāmatu meklēt un lasīt kaut kā nav interese
4.maijā LTV1 pēc Panorāmas!

Offline nakata kngs

« Atbildēt #18 : Maijs 05, 2019, 11:48:11 »
Noskatījos filmu vēlreiz un tieši patreiz lasu HN...
Pārdomas ir šādas - ja Anšlavs romāna ievadā raksta, ka visi tēli ir izdomàti, tad kinoveidotāji atklāti meklè prototipus un tos piemin filmas par filmu laikà!
Tā autoram Eižens nauu gleznotājs, bet tikai dendijs, tad kino Eižena prototips ir Padegs, bet Salutauram tas ir Romans Suta.
Ja A.Eglītis ironiski smejas par gleznotàjiem, neredz tajos ģēnijus un vienīgais, kurš ir cienīgs, tas ir Upenàjs, ar kura muti Anšlavs stàsta, ko pats domā par glezniecību...visi pàrējie gleznotàji sanàk tàdi kà haltùristi...
Kino veidotāji visu redz otràdi - visi šie 30.gadu màkslinieki ir lieli...filmas valoda pret viņiem ir cieņpilna, tur nauu haltùristu!...nu, Eižens drusk palaidies, bet sàk tak zīmèt!
Tad vēl loma bija jāatrod Gunai un atbalstu, ka pazudis vīrietis  Orfejs Fausts un tà vietà sieviete Margo Eiridīke! Nu, kuram Guna nepatīk? :)
p.s.
Lasot romānu sapratu tādu joku, kāpēc Astrīdes loma iedota Agnesei Cīrulei!
 "un Astrìde dejoja kà cīrulis gaisà." (c) ! :D

Offline Spārka

« Atbildēt #19 : Maijs 05, 2019, 11:50:50 »
Citēt
Salutauram tas ir Romans Suta.
Vai tad nebija Tīdemanis? (grāmatā)

Offline nakata kngs

« Atbildēt #20 : Maijs 05, 2019, 11:53:32 »
Vai tad nebija Tīdemanis? (grāmatā)
filmā par filmu saka, ka raksturs un izdarības no R.Sutas, bet gleznas no Tīdemaņa....savienotais prototips

Offline Spārka

« Atbildēt #21 : Maijs 05, 2019, 11:56:41 »
filmā par filmu saka
Piedošan', es ne filmu, ne filmu par filmu redzējuse.

Offline Samotrākes Nīke

« Atbildēt #22 : Maijs 05, 2019, 12:26:52 »
Bet Keišs bij tik sulīgs - lai nu kas arī nebūtu prototips  :yes:
Vienīgais, kurā nesaskatīju aktiera meistarību, bija Kambala /bailīgi skatos pār plecu/ :)
Turn that sh*t up louder, make it all go faster!

Offline nakata kngs

« Atbildēt #23 : Maijs 05, 2019, 12:52:17 »
Jā, Keišs izcils, taču viņa Salutaurs nauu kā A.Eglītim ...viņa Salutaurā ir tā gleznotàja ģēnija dzirksts...kamēr Znotiņa Kurcums ir 99% no Anšlava Kurcuma - manupràt, pats interesantākais tēls...bet Daudziņa Bicēns vispār ir 100% A.Eglīša Bicēns (tiesa gan, ka loma vieglàka).
Lielo Kristapu galv.vīriešu lomu dabūja Znotiņš 2017, bet 2018. to ieguva Daudziņš!
Laikam jau LK 2019 dabūs Keišs par Salutauru! :)
Šie 3 no JRT visu nosmeļ.

Offline tuk

« Atbildēt #24 : Maijs 05, 2019, 14:32:43 »
Man tā maestro džeza bija par daudz... tā proporcija... bet tā mana problēma, jo neciešu muzikālās
izrādes. Radās asociācijas ar muzikālajiem teātra iestudējumiem. Pārējais +/- bija ok.
Būs jāizlasa, neesmu lasījusi.

Offline nakata kngs

« Atbildēt #25 : Maijs 07, 2019, 20:34:34 »
Tà, izlasīju romānu līdz beigām! :)
Galvenā atšķirība no filmas - Upenājs neglezno Ciemaldu!
Glezna, kura uzvar, nauu Tones "Meitene logà"!
Vairāk par niansēm ar ko filma at§ķiras no gràmatas nestāstī§u, lai nebojàtu lasīšanas prieku tiem, kuri kà es - vispirms noskatījās filmu.
Ņemot vērā, ka Jumava 2018.tajā ir izdevusi vēlteiz + foto no filmas.
Tiešām lielisks latviešu literatūras darbs!
Iesaku visiem, kuri nauu lasìjuši! :)

Offline Mangusts

« Atbildēt #26 : Maijs 12, 2019, 17:53:03 »
Beidzot kaut kas vienkārši skatāms un baudāms, un sajūta, ka filmas veidotāji arī baudījuši procesu.
Mūzikas man brīžam šķita nevis par daudz, bet vienkārši par skaļu.
Turklāt filma pie reizes izglītojoša - interesanti papētīt, kas ir katras citētās gleznas īstais autors. :)
No amount of advance planning will ever replace dumb luck

Offline Nāra

« Atbildēt #27 : Maijs 12, 2019, 18:09:49 »
Filma bija garlaicīga, centos iebraukt sižetā, bet pusfilmā padevos un gāju gulēt.  Arī grāmatā tālu netiku.

Online vecinja

« Atbildēt #28 : Maijs 12, 2019, 22:24:50 »
Es tāpat kā Mangusts - priecīgi BAUDĪJU - it īpaši krāsas un kadru kompozīciju.Un Keišs!No gleznām momentā atpazinu tikai Voldemāru Toni, citas pētīju titros

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved