Autors Tēma: Detektīvromāni  (Read 47020 reizes)

Offline Mangusts

Re: Detektīvromāni
« Atbildēt #285 : Septembris 07, 2019, 11:37:50 »
"Mežā" līdz šim ir labākais, ko pēdējā laikā detektīvu/kriminālromānu tēmā esmu lasījusi...

Nākamajai Endrū Meina grāmatai "Rotaļlietu vīrs" vairs tikai ***. Atkal pārāk daudz līķu (šoreiz pazuduši zēni) un pārāk daudz visa cita - policijas skepticisma, neieinteresētības (šis tas gan labi paskaidrots), ietekmīgu spēku pārāk lielas ieinteresētības lietas slēpšanā, plus galvenais varonis jau kļūst par supervaroni. Spēju iedomāties pēc grāmatas uzņemtu trilleri ar Tomu Krūzu galvenajā lomā, nu, kad viņš būs atmetis ar roku Džekiem Rīčeriem un Neiespējamajām misijām. Mazāk parādās zinātnē balstītā analīze. Vienīgais - Krejs, pašam to apzinoties, sāk līdzināties tādam kā Deksters - manjaku iznīcinātājam - un būtu interesanti vai un kā autors šo tēmu attīstīs.

No amount of advance planning will ever replace dumb luck

Offline reno

« Atbildēt #286 : Septembris 07, 2019, 13:21:20 »
Mn nupat tā piegriezušies tie slepkavnieki, ka ar prieku paņēmu 3 Kontinenta grāmatas :faint:

Offline Mangusts

« Atbildēt #287 : Septembris 07, 2019, 14:30:13 »
Endrū Meins jau arī Kontinenta izdevums... :D

Offline Nāra

« Atbildēt #288 : Septembris 08, 2019, 08:42:14 »
Mn nupat tā piegriezušies tie slepkavnieki, ka ar prieku paņēmu 3 Kontinenta grāmatas :faint:

Reno, es jau labu laiku atmetu detektīvus gan gramatās, gan kino.

Offline nakata kngs

« Atbildēt #289 : Septembris 09, 2019, 10:30:25 »
kārtējais Jusi Adlers-Olsens  Bez robežām ****

Darbojas tā pati policistu komanda, uz beigām gan likās, ka par daudz to līķu
labāks par "Marko efektu", taču prognozējams kā Dens Brauns....jo vairāk šī autora darbus lasi, jo saproti, ka visi uzbūvēti pēc vienas shēmas...ir izmeklētāju komanda, kura dodas uz mērķi noskaidrot patiesību un ir noziedznieku pasaule, kura to visu slēpj...nu un uz romāna beigām kā vienmēr šie ceļi krustojas...bet humors labs par tiem kamieļiem u.c.     
Esot jau iznākusi latviski nākošā - "Selfiji" .

Offline Mangusts

« Atbildēt #290 : Septembris 09, 2019, 18:25:52 »
Citēt
ir izmeklētāju komanda, kura dodas uz mērķi noskaidrot patiesību un ir noziedznieku pasaule, kura to visu slēpj.

Nu, bet kā citādi - rupji ņemot, tā pamatā ir visu klasisko detektīvu shēma.

Offline nakata kngs

« Atbildēt #291 : Septembris 09, 2019, 19:38:40 »

Nu, bet kā citādi - rupji ņemot, tā pamatā ir visu klasisko detektīvu shēma.
redz, lai runātu par to, kas atkārtojas , ir jāstāsta par sižetu....un to takš nedrīkst, Mangust? ...gribi zināt, kurš slepkava un kā izgāja Asadam?  ;)

Offline Mangusts

« Atbildēt #292 : Septembris 09, 2019, 21:31:48 »
Šo esmu izlasījusi. :) Īsti beigas nepatika - pif-paf oi, oi, oi

Offline Luīze

« Atbildēt #293 : Oktobris 02, 2019, 21:42:34 »
Džeina Hārpere "Sausums" *****

Darbība notiek nelielā Austrālijas pilsētiņā, kur lietus nav lijis veselu mūžību. Tiek atrasta noslepkavota ģimene, vai to būtu izdarījis ģimenes tēvs? Uz bērēm ierodas sens draugs, kurš Melburnā strādā par federālo aģentu...
Saistoši aprakstīta mazas lauku pilsētiņas sociālā vide un dzīves uztvere. Viegli lasīt. 

Offline nakata kngs

« Atbildēt #294 : Oktobris 06, 2019, 18:06:58 »
Mišels Bisī "Melnās ūdensrozes".   
Latviski izdota 2017.   
Ņēmu rokās, lai lasītu detektīvu, un ir gan līķi, gan izmeklētāji. Taču jau tūlīt kļūst skaidrs, ka tas ir mākslas detektīvs....viss notiek Francijas Normandijas ciematā Živernī, kur impresionisma klasiķis Klods Monē ir uzgleznojis turpat 300 gleznas (neviens nezin precīzu ciparu) ar ūdensrozēm no sava dīķa!     
Man jau ļoti patīk krimiķi, kur iejaukti ir rakstnieki, gleznotāji u.c., kur par nozieguma motīvu ir kas lielāks par prastu naudu...taču mani mulsina izmeklētāji, viņu diletantiskā izmeklēšana ...piemēram, līķi atrod 6.no rīta pie strauta un netiek noskaidrots, cikos tad notikusi slepkavība....es sev jautāju - ko tas cienījamais kungs tik agri no rīta tur meklē, bet komisāriem tas pofig...darbība notiekot 2010.gadā, bet nauu mobilo telefonu....koroče - tiem lasītājiem, kuriem patīk lasīt kriminālromānus un  paralēli lasītajam minēt, kurš tad slepkava - tas viss ir garām!   
Tas ir mākslas detektīvs. Pievienotā vērtība - daudz uzzināsiet par Klodu Monē.     
Man par lielu pārsteigumu Mišels Bisī romāna galus beigās savelk kopā....nu, jā...arī tā varēja būt 

Offline reno

« Atbildēt #295 : Novembris 03, 2019, 09:43:12 »
Džeina Hārpere "Sausums" *****

Darbība notiek nelielā Austrālijas pilsētiņā, kur lietus nav lijis veselu mūžību. Tiek atrasta noslepkavota ģimene, vai to būtu izdarījis ģimenes tēvs? Uz bērēm ierodas sens draugs, kurš Melburnā strādā par federālo aģentu...
Saistoši aprakstīta mazas lauku pilsētiņas sociālā vide un dzīves uztvere. Viegli lasīt. 

Nupat pabeidzu. Pilnīgi var just to mazo, miegaino, pārkarsušo miestiņu, pilnu ar neizpaustiem grēkiem un noslēpumiem.

Offline Luīze

« Atbildēt #296 : Novembris 16, 2019, 10:45:36 »
Hokans Nesers "Cilvēks bez suņa" ****
Drīzāk to sauktu par ģimenes drāmu ar detektīva elementiem nevis detektīvu. Lai gan uz grāmatas vāka rakstīts "Izmeklē Gunnars Barbaroti" izmeklēšanas kā tādas ir maz - vienu noziegumu palīdz atklāt nejaušība.
Atšķirībā no daža cita romāna, lasot šo, lasītājs zina daudz vairāk, nekā izmeklētāji un arī viens iespējamais vainīgais ir skaidrs jau romāna sākumā.

Hokans Nesers "Pavisam cits stāsts" ****
Gunnars Barbaroti turpina izmeklēt... precīzāk gan būtu to nosaukt par Barbaroti piedzīvojumiem izmeklēšanas laikā :) Jo lietas atrisinājums ienāk prātā citam izmeklētājam. Lai precīzāk uztvertu nozīmīgās detaļas, uz ko balstās atrisinājums, laikam vajadzētu vēlreiz pārlasīt grāmatu, bet es to nedarīšu.

Offline reno

« Atbildēt #297 : Novembris 24, 2019, 09:20:23 »
  Žoels Dikērs  Stefānijas Meileres pazušana *****

Uzvārds jau komentārus neprasa, kā parasti bieza, 695 lpp. Man patika, ka var lasīt mierīgi, lēnā garā. Patika tie iestarpinājumi no varoņu "parastās dzīves".
Un viena slepkavība ...ups... tālāk ne vārda

Offline nakata kngs

« Atbildēt #298 : Decembris 02, 2019, 13:26:07 »
Roberts Galbraits "Baltā nāve".   
4.grāmata ar privātdetektīvu Kormoranu Straiku.     
Autora pateicībās grāmatas beigās ir uzjautrinoši, ka Roberts Galbraits saka paldies savam vīram Nilam! ;)     
Nu, jā ...raksta tak Rollinga, bet tagad arī izprotu, kāpēc ņemts pseidonīms - pēc pateicībās uzrakstīto vārdu saraksta ir noprotams, ka viņai ar materiāla izpēti un sagādi darbojas vesela komanda....tas vairs nauu viena autora darbs, bet komandas ...loģiski, ka tā nosaukta kaut kādā vārdā...nu nenosauca par Dinamo vai London United, bet par Robertu Galbraitu!   
Teicams darbs, joprojām brīnos par autores prasmi rakstīt....nu, Poters bija bērnu grāmata, kura uzrakstīta tā elementāri no literatūras valodas viedokļa, lai neatbaidītu sīčus ar sarežģītu leksiku, bet ievilinātu ar spilgtu iztēli un fantāziju!       
Romāna darbība notiek augstākajā sabiedrībā, britu politiskajā vidē.     
Mani burtiski fascinē, kā Rollinga veido romāna tēlus, tie visi tiek izveidoti pilnasinīgi un saprotami....romāna vērtība, manā skatījumā, nauu tik daudz no tās kriminālās intrigas, kā lasītāja iepazīstināšana ar britu augstāko sabiedrību ...vienkārši kaifs lasīt 700 lpp.! :)   
Šo grāmatu droši var ieteikt visiem - 700 lpp. pievārēsiet pāris vakaros (naktīs)! :)     
p.s.   
tā kā esmu izlasījis arī visus 3 iepriekšējos romānus un jau atšifrējis autores veidoto kriminālo intrigu uzbūvi, tad līdzīgi, kā lasot Denu Braunu (arī atšifrēts), radās nojausma  , kurš varētu būt slepkava.....nekļūdījos...       
Taču kā jau teicu, romāna vērtība nemazinās no tā, ka nojauti vainīgo....parasti detektīvus neviens nepārlasa vēlāk, ja atceras slepkavu -jo nauu interesanti...šiem romāniem ir cita pievienotā vērtība, kurus vērts kaut kad vēlāk arī pārlasīt! :)

Offline reno

« Atbildēt #299 : Decembris 18, 2019, 10:05:31 »
Anderss de la Mote  Vasaras beigas

Patīk šis rakstnieks jau no Game sērijas.

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved