Autors Tēma: latviešu literatūra  (Read 11762 reizes)

Offline reno

Re: latviešu literatūra
« Atbildēt #105 : Februāris 07, 2019, 14:46:19 »
Abi šo pasūtījumu ir uztvēruši ARĪ kā iespēju nopelnīt.''

Kā tad, pārējie gan nē

Offline Nāra

« Atbildēt #106 : Februāris 07, 2019, 16:42:25 »
Esmu izlasījusi vairāk kā pusi no saraksta, bet tā īsti nepatika neviena.

Offline reno

« Atbildēt #107 : Februāris 08, 2019, 17:39:05 »
Šodien vilcienā pabeidzu Lācīša Seksu un vardarbību -nu labs gan! Labi, ka smieklīgākie gabali bija izlasīti mājās, citādi skaļi ķiķinātu un spurgtu

Offline nakata kngs

« Atbildēt #108 : Februāris 11, 2019, 09:38:01 »
 Nils Sakss "Poēma par 12 ziloņiem" (2014)   

'Pilsētu satracinājis šokējošs noziegums - nakts aizsegā bruņotu jauniešu banda ielauzusies zoodārzā un atbrīvojusi visus ziloņus. Par laimi ļaundari tiek notverti turpat noziegumā vietā, taču pratināšana atklāj aizvien jaunas nozieguma detaļas. Daudzas no tām ir visai dīvainas. Kad apsardzes nolaidības dēļ jauniešiem izdodas izbēgt no apcietinājuma, viņi dodas meklēt atbildi uz vienu pašu pēdējo jautājumu - kāda tam visam ir jēga?" (c)
Man patīk kā NS raksta...filozofiskas pārdomas....dzīves jēgas meklējumi - jauns vēl (grāmatas uzrakstīšanas laikā 30 gadi), bet jau sapratis, ka jēgas nauuu....cik pameklēju internetā, tad pēc 2014.gada jaunu grāmatu nauu...nu, kāda jēga rakstīt?...lai izklaidētu ļautiņus?...bārstīt cūkām pērles?...nopelnīt var arī prastākā veidā...
Grāmatā ap 100 lpp, no kurām 30+ ir foto ...var pa stundu izlasīt! :)     
Iesaku tiem, kuri meklē dzīves jēgu...........

Offline reno

« Atbildēt #109 : Februāris 11, 2019, 09:53:26 »
Diezgan daudz rakstu periodikā, studē teoloģijas fakutātē, gan jau atkal rakstīs

Offline Luīze

« Atbildēt #110 : Februāris 12, 2019, 09:34:41 »
Ikars Ruņģis "Cietumsargs ar bungu kociņiem" ****
Paņēmu palasīt, ne uz ko īpaši necerot. :) Bet man tiešām patika. Vienkāršā, bet ne primitīvā valodā izstāstīti gadījumi no mūzikas skolas laikiem Liepājā, dienestu padomju armijā un iekļaušanos grupā "Pērkons".  Patīkama lasāmviela pāris vakariem. :)

Offline nakata kngs

« Atbildēt #111 : Februāris 14, 2019, 11:29:19 »
Māris Bērziņš
  • Svina garša. Mēs. Latvija, XX gadsimts
Nu, tad nākošā izlasīta no šīs sērijas...talantīgi un aizraujoši uzrakstīts, bet piekrītu kaut kur dzirdētam, ka romāns ir uzrakstīts ar "šodienas acīm" - tā kā mēs tās lietas saprotam šodien...toreiz (1939.-1941.) bija cits redzējums... 
Lasot romānu, daudz reiz atcerējos to veco anekdoti par vilku, kurš nokļuva vienā bedrē ar lāci un alni...vilks ar lāci nolemj apēst alni, bet šim ir pēdējā pirmsnāves vēlme - uzzināt, kas rakstīts viņam uz pakaļas...nu, tālāko jau visi zin, bet vilks secina - ko es tur līdu! Es tak lasīt neprotu! :)   
Lūk, tā arī romānā par mālderzelli Matīsu Birkenu...kur tu lien!...bet tā izvēle līst nāk no mūsdienu skatījuma uz lietām...   
Apsveicami, ka beidzot ir mājiens uz to, ka žīdi tika glābti, jo maksāja...tāds kautrīgs mājiens par draugu Rūdi, kurš laikam ņem naudu no šiem...ne tā kā par Lipku Žani, kurš aiz tīras cilvēkmīlestības... 

Mans top "Mēs. Latvija, XX gadsimts"   
1. Guntis Berelis "Vārdiem nebija vietas"   
2. Māris Bērziņš "Svina garša"   
3. Kristīne Ulberga "Tur"   
4. Laima Kota "Istaba"   
5.Arno Jundze "Sarkanais dzīvsudrabs" 

Offline dip

« Atbildēt #112 : Februāris 22, 2019, 21:21:28 »
Šodien vilcienā pabeidzu Lācīša Seksu un vardarbību -nu labs gan! Labi, ka smieklīgākie gabali bija izlasīti mājās, citādi skaļi ķiķinātu un spurgtu

Pašlaik lasu un smaidu. Patīk valoda :smile:

Offline Broms

« Atbildēt #113 : Februāris 23, 2019, 01:30:05 »
Laikam jau nedaudz novirzoties no tēmas, bet...
Pa kuru laiku jūs lasat?!
Darba diena noslēdzas ap 20.30. Nu jā, es mājās ap 17.30. Ap 19., kad sieva mājās, ir gatavas vakariņas. Tad vēl sīki "piekārtošanas" darbi /fck, no kā rodas bardaks?!/, tikmēr jau ir ap 21.30.
Pa dienu ir bijuši visādi prātpišanas vingrinājumi un vakarā tik vien gribas, kā paskatīties kādu tupu romantisku komēdiju, kas neprasa iedziļināšanos. Un tas ir tas, kas nepieciešams foršam romānam.
Bet ja lasa tad, kad uznākusi luste, tad tikmēr daļa no niansēm jau ir piemirsusies.
Nu jā - nesēdi i-netā, neslēdz TV utt., bet arī tam ir būtiski trūkumi. Kaut arī ir plusi..
« Last Edit: Februāris 23, 2019, 01:55:55 no Broms »

Offline reno

« Atbildēt #114 : Februāris 23, 2019, 08:39:07 »
Man citāds darba dienas režīms, bet ļoti maz skatos tv
Vai varbūt nekārtoju māju? :thinking:

Offline lumbergs

« Atbildēt #115 : Februāris 23, 2019, 09:03:05 »
Lasu no 4 45 rītā līdz 5 20, tas pilnīgi noteikti,jo pirmā kafija un dažas cigaretes un grāmata ir brīnišķīgs dienas sākums, neviena nav,tikai putni, es un grāmata. Pēc tam jau atkarībā no daudz kā- ja ceļš uz darbu ir garāks par 30 min un brauciens pa A1, jeb Great North Road, tad grāmatu ņemu līdz,iegūstot vēl stundu(uz darbu un no darba), citos maršrutos nē,jo daudz apļu un paliek slikti jau tāpat. Brīvajās dienās mēdzu aizrauties,kad nolemju- tagad vienu nodaļu un pēc tam gan kkas jādara...Mēdzu mainīt savas domas par kkā darīšanu. Lasīšana ir mana senākā un ilgnoturīgākā kaislība.Turklāt esmu visēdājs,lai gan ir arī kārumi- labi detektīvi.

Offline dip

« Atbildēt #116 : Februāris 23, 2019, 13:40:48 »
Lasu, dzerot brokastu kafiju. Lasu, braucot uz darbu - tramvajā (40 minūtes). Un atpakaļ, protams. Lasu visos transporta līdzekļos. Lasu vannā un tualetē. Dažreiz, ja nenormāli laba grāmata - arī pirms gulētiešanas.
TV neskatos. Bardaks mājās mēdz būt.

Offline Nāra

« Atbildēt #117 : Februāris 23, 2019, 15:15:13 »
Tam, ko patīk darīt, laiks nav jāmeklē, tas pats atrodas.
Man drīzāk trūkst lasāmo grāmatu,  laika to lasīšanai - nekad.

Offline nakata kngs

« Atbildēt #118 : Februāris 27, 2019, 11:33:30 »
Lēmums, izlasīt sēriju  "Mēs. Latvija, XX gadsimts", atveda  mani pie Noras Ikstenas "Mātes piens".     
Pirmkārt, man Ikstena nauu patīkama kā cilvēks...nepazīstu, bet cik redzu viņu tv, publiskajā telpā - tā nepatīk!...kaut kāda iedomība spīd no viņas...nu, tas mans subjektīvais viedoklis un citiem varbūt ir cits....un māksliniekam ir jābūt ar putniem galvā! :)   
Otrkārt, tāpēc neko no X10a daiļrades līdz šim nebiju ņēmis rokās...."Mātes piens" ir pirmais lasītais.   
Treškārt, romāns ir ok un, manuprāt, neko labāku viņa neuzrakstīs, jo "Mātes piens" ir personisks un jebkura autora labākais romāns ir tas, kurš ir vispersoniskākais.   
Mans neliels iebildums, ka autore pie mātes sabrukuma vaino padomju sistēmu...es teiktu, ka, kā jau talantīga, ir ar putniem galvā un diagnoze šizofrēnija ir ok (bet kuram ģēnijam tādas nauu?). Es saprotu, ka cilvēks, dzīvojot komunālā dzīvoklī, ņem rokās pannu un emociju uzplūdā iet palīgā kaimiņienei, kuru sit vīrs pļēgurs...tā ir normāla rīcība, bet cilvēks, kurš vēlāk(konflikts sen beidzies) klusā stūrī gaida ar āmuru un uzbrūk...mjāāā...es teiktu, ka jebkurš darba vietas vadītājs censtos atbrīvoties no šāda darbinieka, jo tā ir traka rīcība...arī šodien brīvajā Latvijā.   
Normāla, laba recenzija -   

https://www.diena.lv/raksts/kd/recenzijas/gramatas-_mates-piens_-recenzija.-rugtais-dzivibas-dzeriens-14118810   

bet lasītāju komentāri un cepšanās - vienkārši cepums! :)   
Nora X10a pretendē arī uz ERAB balvu -   
http://www.la.lv/noras-ikstenas-romans-viens-no-trim-nominantiem-erab-literaturas-balvai
Līdz balvas pasniegšanai nauu ilgi jāgaida - 7.marts!   
Tas, ka romāns angliski ir tulkots kā "Padomju piens" ir pieņemami...es teiktu, ka latviski varētu mainīt uz "Padomju mātes piens"! ;)     

Mans top "Mēs. Latvija, XX gadsimts"   
1. Guntis Berelis "Vārdiem nebija vietas"
2.Nora Ikstena "Mātes piens"   
3. Māris Bērziņš "Svina garša"   
4. Kristīne Ulberga "Tur"   
5. Laima Kota "Istaba"   
6.Arno Jundze "Sarkanais dzīvsudrabs" 

Offline nakata kngs

« Atbildēt #119 : Marts 11, 2019, 09:42:42 »
Lēmums, izlasīt sēriju  "Mēs. Latvija, XX gadsimts", atveda  mani pie Noras Ikstenas "Mātes piens".     

Nora X10a pretendē arī uz ERAB balvu -   
http://www.la.lv/noras-ikstenas-romans-viens-no-trim-nominantiem-erab-literaturas-balvai
Līdz balvas pasniegšanai nauu ilgi jāgaida - 7.marts!   

Nedabūja!     

http://www.la.lv/erab-balva-literatura-uzbeku-autoram

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved