Atpūta un izklaide > Sports

par skriešanu

(1/2) > >>

reno:
Speciāli Bobim
https://www.satori.lv/article/finisa-visi-izskatas-slikti

Bob(i)s:
Paldies, bet ne jau man šis raksts adresējams. Es zinu divplākšņus un citus mūsu virtuālā skrējēju kluba biedrus un ne viens vien no šiem locītavu deldētājiem dalās ar savām izjūtām aizraujošos rakstos. Es varu te sakopēt daudzus krietni interesantāku rakstu linkus, bet tam nav jēgas, jo citi to uztver ļoti sāpīgi un cenšas visādi noniecināt.

Camma:
Droši, ka tāpat kā visās citās lietās, arī skriešanā ir ''profesionāļi'', kuri izpratuši lietas būtību un skriešanas procesu izbauda, vienlaikus uzlabojot veselību. Nezinu neko konkrētu par Bobi, bet izklausās, ka Bobis ir no zinošo baudītāju šlakas :) .

kvadra:
Patiesībā man nepatīk, jo tiešām paliek iespaids, ka mēs te to skriešanu kaut kā apsmejam vai noniecinām. Tā taču nav. Un lai ir cilvēkiem katram savs hobijs. Es, piemēram, neskrienu un neskriešu nekad, jo man elementāri paliek no tā slikti, vienmēr, jau no bērnības.  Bet varu arī saprast, ka kāds cits no skriešanas ķer kaifu un izbauda to kā meditatīvu procesu..
Kas nepatīk man - ka visumā veselīgu un pozitīvu nodarbi pārvērš sportā - veselibas bendēšanā. Nah visus tos maratonus un skriešanu līdz spēku izsīkumam, ka pa zemi jāvārtās. Vai kad vispār sandales atmet...
Vārdu sakot, kustības ir veselībai, nevis veselības bendēšanai. Un būtu labi, ja cilvēki apzinātos savu mēru...

nakata kngs:
Pirmoreiz sporta rezultātu uzskaites laikā maratona distanci cilvēks veicis ātrāk par divām stundām. Vīnē notiekošo skrējienu, kas tika sarīkots speciāli šim mērķim, Kenijas sportists Eliuds Kipčoge noskrēja vienā stundā, 59 minūtēs un 40 sekundēs.     

Pasākums tika gatavots ilgi un rūpīgi.
Daži fakti -trases konfigurācija (līdzena, bez asiem pagriezieniem, aplis parkā),
- laika apstākļi (ap +10 grādiem, bez lietus (lietus gadījumā mēģinājums nemaz nenotiktu)),
- trasē speciāli iezīmēta josla, pa kuru pa priekšu ar konstantu ātrumu (1 km 2 minūtēs 50 sekundēs) brauca speciāls automobilis, kurš raidīja skrējējiem redzamu zaļa lāzera stara līniju uz asfalta, trase iepriekšējā dienā tika mazgāta ar šampūnu, skrējiena laikā speciāli cilvēki slaucīja nost no trases tikko nokritušās lapas,
- 41 "zaķa" sastāvā bija ļoti augstas klases sportisti (pat pasaules čempioni vidējās un garās distancēs), atalgojums katram 10 tk.,
- Kipčoge otrdien no Kenijas tika atvests ar sponsora personīgo lidmašīnu (gatavojoties sacensībām noskrienot ap 180 km nedēļā).
Bet šo maģisko robežu zem 2 stundām maratonā Kipčoge bija godam nopelnījis ar saviem iepriekšējiem rezultātiem!

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Atbildēt

Go to full version