Sarunu forums

Atpūta un izklaide => Sports => Topic started by: Bob(i)s on Oktobris 19, 2018, 09:54:03

Title: Slēpņošana
Ziņa:: Bob(i)s on Oktobris 19, 2018, 09:54:03
Te kāds slēpņo? Jeb varbūt par to ir labi informēts? Slinkums rakņāties pa tīmekli.
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Luīze on Oktobris 19, 2018, 10:10:34
Taisies slēpt vai meklēt?
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: MMuca on Oktobris 19, 2018, 10:24:05
Mazliet slēpņo. Un?
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Bob(i)s on Oktobris 19, 2018, 11:18:00
to var darīt tikai ar telefonu, vai tomēr vajag speciālu gps gadžetu?


Labi, es atrodu slēpni, kas man jāieraksta žurnālā un kāda informācija jāsavāc pašam? Tur vajag aplikāciju? Vari cilvēcīgi pastāstīt tautas valodā?
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Kundalini on Oktobris 19, 2018, 11:20:37
tikai uzmanīgi ar vietām, kas ir militāro struktūru īpašumos
tur pat tuvumā labāk nelikt tos slēpņus  :murmur:
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: ragana on Oktobris 19, 2018, 11:48:30
Man draudzene ģeoķerstekļos iekritusi. Cik sapratu, ir aplikācija telefonā, tur var piefiksēt cik slēpņu Tavā apkārtnē, norādes, ko devuši slēpņus jau atradušie dalībnieki. Atzīmējas atstātajā slēpnī un telefonā.
Es smejos, ka viņa ir pokemonu ķērāja. :)
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Kundalini on Oktobris 19, 2018, 14:28:30
par pokemoniem runājot
kur netā klīda konspiroloģiska info, ka tā pokemonu ķeršanas programma - tipa stimulē uz izspiegošanu , noteiktu vietu  :murmur:
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Samotrākes Nīke on Oktobris 19, 2018, 16:02:04
runā jau viskautko, es pat nemēģināju uzsēsties uz pokemoniem, man pietiek ar Candy Crush :D
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: MMuca on Oktobris 19, 2018, 16:20:09
to var darīt tikai ar telefonu, vai tomēr vajag speciālu gps gadžetu?

Labi, es atrodu slēpni, kas man jāieraksta žurnālā un kāda informācija jāsavāc pašam? Tur vajag aplikāciju? Vari cilvēcīgi pastāstīt tautas valodā?

GPS gadžetu nevajag, pietiek ar telefonu, kam ir GPS. Vai planšeti. Vai neko - apskaties mājas datorā, kur ir slēpnis, un lien meklēt, un pēc tam mājās pieraksti, ja atradi (bet šitas ir diezgan nereāli, jo reizēm atrast nav viegli arī ar GPS). Es parasti mājās normālā ekrānā izpētu, kur došos, ja nav slinkums lapas izdrukāju (info var ļoti noderēt, bet telefonā meklēt man nepatīk), bet pa mežu blandos ar telefonu. Slēpņiem jābūt tādās vietās, kur var tikt klāt jebkurš, nekomunicējot ar svešiniekiem - t.i., slēpņi nedrīkst būt parkos, kur ieeja par maksu tikai dienā, vai krogos, kur jājautā bārmenim. Viņiem ir diezgan nopietni noteikumi.

Pirmkārt, reģistrējies saitā. Tur var redzēt kartē visus slēpņus un to veidus. Vispār slēpņošanas pamatideja ir iedot cilvēkam informāciju un likt apmeklēt kādu interesantu vietu ar savu stāstu (vecās fabrikas, ainavas, kalni, piemiņas vietas, ēkas utt.).

Slēpņi ir vairāku veidu: ir parastie - kartē apskaties slēpņa vietu (koordinātas), aizej un pēc norādēm sameklē pašu slēpni. Tiem parasti ir kaut kur doto koordināšu tuvumā noslēptas dažāda lieluma kastītes vai kapsulas. Piemēram, slēpnis ir pie Zilās upes iztekas avotiņa, jāsameklē kaste pēc norādes "pie līkā koka, caurums" pareizais līkais koks, jāizdomā, kur tur ir caurums, kamēr neviens neredz, jāizvelk kastīte, tad logbukā ieraksti, kad esi bijis un kas tu tāds, noliec atpakaļ, kur bija, un geocaching programmā ieraksties, ka tu tur slēpni esi atradis (tajā brīdī slēpņa ikona kartē no sākotnējās kļūst par dzeltenu smaiļiku, un tev pieskaita atrastu slēpni), ja gribi, vari pierakstīt komentāru - viegli, grūti, kas patika (palasīsi pārējos komentārus, apmēram sapratīsi). Var nobildēt lietišķo pierādījumu - grāmatiņu ar savu ierakstu, bet tā, lai citi pēc bildes uzreiz nevar saprast, kurš līkais koks ir pareizais.

Ir daudzpakāpju, kam jāizstaigā vairākas vietas, sekojot norādēm, lai atrastu gala slēpni.

Ir ar mīklām, kur kaut kas jāatrod, jānolasa info vai jāsameklē tīklā, jāskaita stabi vai jāatrisina uzdevums, kura atrisinājums dod paša slēpņa koordinātas. Tālāk tas pats - atrodi, ieraksties un atzīmē saitā.

Ir virtuālie, kur aizej uz norādīto vietu, izlasi kaut ko, piemēram, gada skaitli, aizsūti uz linku, un slēpnis iereģistrējas kā atrasts.

Kartē ir slēpņu vietās bumbulīši - atkarībā no slēpņa veida dažādi. Uzspied uz bumbulīša, atveras slēpņa apraksts. Slēpņiem ir dažāda sarežģītības pakāpe (cik grūti ir atšifrēt īsto slēpņa vietu) un piekļuves pakāpes (no 1 - "piebraucu un paņēmu" līdz 5 - līšanai uz vēdera pa dubļainu kalnu lejā vai upes caurtekā zem šosejas). Ir iepriekšējo atradēju komentāri, no kuriem reizēm var izlobīt derīgu informāciju. Piemēram, viens nokomentējis, ka viņu novērojis onka no loga, tu ej, domā, kurā vietā īsti tas slēpnis ir, ieraugi onku logā, atceries komentāru un saproti, ka vieta ir īstā.

Paši slēpņi ir dažāda lieluma trauciņi - plastmasas kastītes, skrūvējamas PET pudeļu sagataves ar grāmatiņu (t.s. logbook) un, ja vieta ļauj, rakstāmo. Nanoslēpnis ir apmēram sērkociņu kastītes lieluma kapsuliņa, mikro - PET pudeles sagatave, parastais - plastmasas "brokastu" kastīte, ir arī lielāki. Vispār lielākajos mēdz krāties dažādi suvenīriņi, bet to sistēmu es vēl neesmu izkodusi.

www.geocaching.com (http://www.geocaching.com)
Slēpņošanai ir arī speciāla aplikācija/programma, bet nav obligāta.

Ā, vēl ir dalījums parastajos slēpņotājos un premium, kas maksā kaut kādas eiras gadā (35? neatceros). Tiem ir labums, ka viņi redz jaunos, tikko uztaisītos  slēpņus īpaši izdalītus, un vēl kaut kāda speciāla slēpņu šķirošana viņiem pieejama. Bet kā es pagaidām novēroju, tad tie slēpņi, kas aplikācijā ir pelēki un kam tā īsti netiec klāt, ir atverami un izlasāmi no .com. Iesākumā mierīgi var izņemties ar to, kas par velti.

Apmēram tā. Ja gribi vēl ko zināt, jautā.
Bet vispār labs pasākums. Interesanti un laiku apēd ka nemetas. :D 


IMHO pokemonu ķeršana ir piemērota pokemoniem. Te tomēr bik ar galvu jādomā un kājas jākustina.
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Spārka on Oktobris 19, 2018, 16:29:42
Lielisks apraksts. Pilnīgi sagribējās izmēģināt.
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Camma on Oktobris 19, 2018, 18:20:58
Nu, ja ir kāda pievienotā vērtība kā interesantas vietas apskaeē vai kādas neparastas informācijas veidā - tad tas ir pūļu vērts. Kaut vai izkustēties.
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Broms on Oktobris 19, 2018, 19:19:37
Mūsu ģimenē gan nav iegājies, bet esmu dzirdējis par lokālo slēpņošanu. Noteikumi vienkārši.
Vīrs noslēpj polšu, bet sieva mēģina atrast. Ja polša nav, tātad tā ir zīme, ka atradusi.
Ja vīrs jautrs - nav atradusi.
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Minne on Oktobris 19, 2018, 22:17:03
Mēs ar puiku arī runājām, ka izmēgināsim slēpņošanu, likās ļoti interesanti
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Broņa on Oktobris 19, 2018, 22:20:29
Pat nelasu, kas tas ir. Pietiek jau tā visādu bezjēdzīgu lietu.
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: ...(cita) on Oktobris 19, 2018, 22:32:03
Pagājušajā gadā un šogad uz slēpņošanu balstījās Simtgades dārgumu meklēšana Valmierā, Burtnieku, Beverīnas un Kocēnu novados - katrā vietā pa 5 slēpņiem (kopā 20). Bija interesanti. Interesantākās slēpņu vietas - Caurumkrogs (bija gan pagājušajā gada, gan šogad) un Vācu stiga (aiz Strenčiem, šā gada objekts)
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: ...(cita) on Oktobris 19, 2018, 22:35:49
Izrādās, pēc pagājušā gada akcijas esmu ielikusi informāciju par Caurumkrogu arī te http://www.sarunuforums.lv/forums/vietas/caurumkrogs/msg112686/#msg112686
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Bob(i)s on Oktobris 20, 2018, 10:46:28
Super, paldies MMuca, esmu ticis tik tālu, ka iereģistrējos. Galvenais - atrast šim laiku :) Bet nekāda plāna jau nav - atrast tur 100 slēpņus gadā vai mēnesī, tā kā es - pamazām :)
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: mellene88 on Oktobris 20, 2018, 21:53:56
plānu tur toč nevajag... Bobi es pilnīgi redzu šajā procesā, jo skriet var uz mēŗķi :)bet man baigi patika...tad kad nebijām māju paņēmuši..tad maķenīt paslēpņojām. Tagad tam nav laika...jā, laiku prasa  :smile: ir baigi daudz interesantu slēpņotāju blogu un visvisādu pierakstu.Man vispār patiktu slēpņot pa svešām valstiim..nu tur aizbrauc kkādā galamērķī un paņem karti un dodies meklēt  :smile: Nu nekas, nākamgad cerams lielie mājas darbi būs apdarīti...Lielākais darbs ir piereģistrēties ,ja tas izdariits,tad tālāk vairs nekā sarežģīta  :brauc:
p.s es pirms kkādiem 2-3 gadiem te iepīkstējos par to... nebija neviena interesenta,tā ar apklusu :)

Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: MMuca on Oktobris 21, 2018, 09:43:05
Kāds tur plāns - ja sanāk, paņem kādu slēpni. Ja nesanāk, da nu viņus. Es nejauši Rīgā kādus 4 paņēmu, kad man vienu tikšanos atcēla. :D Iekrita brīva stunda, saulīte spīd, paskatījos kartē - oho, tepat kāda čupiņa ir. Apstaigāju vienkāršākos, neņēmu mīklas, kur jāmeklējas pa internetu.
Vēl mēdzam ar bērniem izbraukt kaut kur. Tad ir mērķis, ko apskatīt, un kāds slēpnis pie viena jāatrod.
Neviena izklaide vairs nav interesanta, kad tā kļūst obligāta (tas par plānu "paņemt 100 slēpņus" līdz Ziemassvētkiem).

Iesaku sākt ar vienkāršākajiem, lai saproti darbības shēmu. Nu, tādiem, kam ne vairāk kā 2 un 2 zvaigznītes.
Stacijas laukums, Laimas pulkstenis - vienkārši virtuālie. Šmerļa mežs ir pilns ar parastajiem (neesmu ņēmusi, nezinu, cik labi).

Mums ar pirmajiem paveicās - bija izcili interesanti uztaisīti slēpņi, varbūt tāpēc arī ieķērās āķis lūpā.
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Bob(i)s on Oktobris 21, 2018, 18:49:17
Atradu savus pirmos. No sākuma neiebraucu, visas lapsu alas izvandīju, bija bail, ka neiekož pirkstos. Beigās - kapsula smuki pie koka piestiprināta redzamā vietā :scratch:
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: MMuca on Oktobris 21, 2018, 19:43:18
Kur te smaiļiks ar šampanieti un puķēm. :D
Galvenais - sakārto un atstāj visu tāpat kā bija, lai nākamie arī pamocās. :D


Ziemā var skatīties, kur nobradāts sniegs. Vasarā šur tur bija smukas taciņas uz slēpni iestaigātas. :D
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Minne on Oktobris 21, 2018, 19:53:12
Apsveicu Bobi ar pirmo! Kurā malā biji?
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: dip on Oktobris 21, 2018, 20:00:28
Lielisks apraksts. Pilnīgi sagribējās izmēģināt.

Tieši tā. Mani ieinteresēja.
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: kvadra on Oktobris 21, 2018, 21:18:51
Sniegs nobradāts, taciņas iestaigātas... Tātad vieta pamanāma. Kā tas ir - vai nemēdz būt tā, ka slēpni atrod vienkārši kāds ziņkārīgais vai vandālis un iznīcina?
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Bob(i)s on Oktobris 21, 2018, 21:40:21
Apsveicu Bobi ar pirmo! Kurā malā biji?
Mežā :)
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: MMuca on Oktobris 22, 2018, 10:23:43
Sniegs nobradāts, taciņas iestaigātas... Tātad vieta pamanāma. Kā tas ir - vai nemēdz būt tā, ka slēpni atrod vienkārši kāds ziņkārīgais vai vandālis un iznīcina?
Par sniegu nezinu, es no šāgada. Taciņas redz, ja zina, kurp jāiet. Citādi tām reāli nepievērš uzmanību. Galu galā zālē iestaigāta taciņa ap Otrajā pasaules karā kritušo piemiņas vietu nav nekas neparasts. Bet to, ka vienā vietā pie sarkanākā akmens tā taciņa ir platāka un vairāk izmīņāta, pamana tas, kas to vietu meklē.
Bet paretam gadās, ka kāds no malas atrod. Zinu, ka sēņotāji vienā grāmatiņā bija ierakstījušies un atlikuši vietā. Vienu slēpni bērns pievācis - nākamie slēpņotāji viņu pat bija satikuši, tikai šis nemācēja pateikt, kur paņēmis. Katram slēpnim ir autors, kurš to slēpni ir licis, viņš arī savam slēpnim pieseko, sakārto, nomaina grāmatiņu, ja pilna utt. Ja slēpni vairāki slēpņotāji neatrod vietā, kur tam jābūt 100%, tad raksta komentāros un raksta autoram, lai pārbauda, vai viss kārtībā. Tā slēpņu lapa tāds maziņš soctīkliņš, kur var sazināties.
Un vai Tu katru koka dobumā vai zem celma atrastu kastīti iznīcināsi? Nodomāsi, ka blakusmāju sīkie taisa noslēpumus un atstāsi, kur bija. Liela daļa ir interesanti noslēpti - no malas nepateiksi, ka tur vispār kaut kas ir - koka kāpnes uz upes sērīti. Bet kāpņu margai galā iefrēzēts caurums ar koka tapu priekšā. Ja zini, kur meklēt, atradīsi. (Tas tāds aptuvens piemērs.)
Gadās, ka pamestu māju kāds nopērk, sāk atjaunot, apvelk žogu. Tad tajā esošais slēpnis tiek slēgts - lapā autors atzīmē, ka vairs nav pieejams, un laikam pēc kāda laika izņem to punktu vispār.
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: kvadra on Oktobris 22, 2018, 14:42:37
Tik interesanti izklausás, ka tìri vai gribás pamèğinát. Bet, pazìstot sevi, ja man bùs áķis lùpá, tad váks - aizrauśos nepajokam un  ardievu, visss brìvais un arì ne tik brìvais laiks    :mrgr:
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Minne on Oktobris 22, 2018, 16:06:10
Tik interesanti izklausás, ka tìri vai gribás pamèğinát. Bet, pazìstot sevi, ja man bùs áķis lùpá, tad váks - aizrauśos nepajokam un  ardievu, visss brìvais un arì ne tik brìvais laiks    :mrgr:

...un kvadra sāks blandīties ;)
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: dip on Oktobris 22, 2018, 21:41:23
Es piereģistrējos. Smieklīgi, vai ne? :rofl: Izskatās, ka tas tiešām varētu būt interesanti. Atkal kaut kas jauns manā dzīvē :go_go:
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: MMuca on Oktobris 22, 2018, 23:12:42
Pie visa vainīgs Bobis! :D
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: mellene88 on Oktobris 26, 2018, 12:00:33
redz cik forši,ja māk ieinteresēti pajautāt  :smile: ;)
es kad pajautāju, vai kāds zin, kas ir geocachings...man pat laikam neatbildēja  :rofl: pilnīg žēl metas,ka esmu nolikusi malā šo nodarbi ... bet galvoju-ir interesanti  :smile: MMuca malace,ka tik neslinki apraksta  :yes:
p.s fuuij cik man bezjēdzigs komentārs...uzrakstiju un brīnos...ko es te rakstu? :faint:
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: MMuca on Oktobris 26, 2018, 12:09:14
Par agru pajautāji. Da Vinči arī citi savā laikā nesaprata un neatzina. :D

Pirms pāris gadiem es arī nezināju, kas tas tāds. Būtu kāds ierakstījis, mož i būtu pavilkusies agrāk.
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Bob(i)s on Oktobris 28, 2018, 16:19:25
šodien vēl trīs noķērās. Pirmo gan baigi ilgi meklēju - pie koka stumbra zemē, puļķis vien tik ārā :) Pa to laiku jau nosalu, nācās baigi uzskriet, lai sasiltu atpakaļ.
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: baaciens on Novembris 03, 2018, 20:33:13
:(
Tik daudzus gadus esmu šo domu noraidījusi un tagad piereģistrējos  :rat: Ceru, ka pie tā arī palikšu
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Bob(i)s on Novembris 04, 2018, 09:00:08
:(
Tik daudzus gadus esmu šo domu noraidījusi un tagad piereģistrējos  :rat: Ceru, ka pie tā arī palikšu


nevajag palikt tikai pie piereģistrēšanās. Kaut ko atrast ir tīri forši :)
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: baaciens on Novembris 04, 2018, 16:05:37
Baigie jūs ...Nākas atzīt, ka šodien ir atklāts rezultāts. Pirmais bija kā patīkams bonuss 7km pastaigai pa mežiem un kalniem, otrs jau apzinātāks pa ceļam uz mājām, taču tas ļāva uzzināt par vietu, par kuras esamību nemaz nezināju.Izrādās, ka daudzi baigi nopietni ar šo aizraujas, izveidojuši savus zīmodziņus.Iespējams, ka šad tad, ja būs "sīka vaļa", papētīšu vēl kādu vietu.
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Bob(i)s on Novembris 04, 2018, 18:40:23
Šodien tikai viens. Otru nedabūju, cilvēki stāvēja virsū :)
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: baaciens on Novembris 04, 2018, 18:53:41
Šodien tikai viens. Otru nedabūju, cilvēki stāvēja virsū :)
Tu arī jau esi izveidojis savu zīmodziņu? :D
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: dip on Novembris 04, 2018, 19:00:49
Man šodien pirmais objekts!!!!! :go_go: Pirms tam biju nogurusi, staigājot pa mežu. Apsēdos atpūsties. Atcerējos, ka esmu kaut kur piereģistrējusies. Ieraudzīju tuvumā (1,2 km) objektu, devos meklēt. Uz otru pusi  :smile: Aizmirsu par nogurumu un cilpoju atpakaļ. Nometos zemē pie laipas , zem tās - plastmasas bundulītis. Atveru - IR! Uh, kāda man enerģija un prieks, Manā vecumā :faint:
Un zīmodziņu arī pamanīju.
Āķis lūpā.
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: mellene88 on Novembris 04, 2018, 19:21:59
nutak es saku,ka ir interesanti... vismaz mērķis,ja gribas iziet laukā no mājas, bet negribas bezmērķīgi klīst...
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Bob(i)s on Novembris 05, 2018, 07:19:08
Tu arī jau esi izveidojis savu zīmodziņu? :D


man nav grūti ar zīmulīti ierakstīt
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: baaciens on Novembris 10, 2018, 19:04:13
Baisi daudz "maksas" objektu. Jūs kāds tiešām maksājat tos 30 EUR gadā?
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Bob(i)s on Novembris 10, 2018, 19:07:46
nē, baigi daudz parasto
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: baaciens on Novembris 11, 2018, 18:35:17
Šodien pa tukšo -vienā vietā džeks teju vai virsū sēdēja, otrā vietā bez gumijas zābakiem varēja iekulties ķezā (tā vispār bija diezgan bīstama vieta) un trešajā slēpnis ir nozudis.Toties rīt dibens un kājas liks par sevi manīt, jo tie kāpumi un kritumi, kas šodien tika pievarēti bija "tū mač" nepieredzējušam organismam  :rofl:
Bet pastaigas brīnišķīgas un vaigi sārti pa svaigo gaisu dzīvojoties  :blushing:
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: MMuca on Novembris 11, 2018, 20:50:31
Baisi daudz "maksas" objektu. Jūs kāds tiešām maksājat tos 30 EUR gadā?
Visi ir pieejami, ja skatās nevis caur viņu softu, bet vienkāršā browserī www.geocaching.com. Tad nav pelēki, var gan apskatīties info, gan pierakstīties. Es esmu arī "pelēkos" ņēmusi.

Par zudušajiem slēpņiem - ir jāpalasa komentāri. Ja iepriekšējie arī ir atzīmējuši, ka slēpņa nav, tad tur nav vērts iet. Ja iepriekšējie ir atraduši, tad ir 2 varianti - vai nu Tu meklē nepareizā vietā, vai tiešām kāds to slēpni ir pievācis. Reizēm mēdz būt izkrituši no koka dobuma (atrodami uz zemes) vai iebāzti pārāk dziļi.
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: baaciens on Novembris 11, 2018, 21:19:00
Šodien divi no 3 bija "neapmaksātie", bet vienam tas puisis teju vai virsū sēdēja, bet otrs bija vietā, kuru izpētijām tikai tik, cik bez "gumpīšiem" to varēja - tie bija slēpņi, ko mājās pie kompja atkodējām. Un mūsu mērķis bija pārliecināties, ka tie ir paņemami bez maksas, bet re - nepaņēmām nevienu un ne jau maksa bija pie vainas.
To trešo slēpni patiešām kāds ir pievācis, jo tika pārbaudīts viss, viss, viss. Slēpnis veidots ļoooti publiskā un ainaviskā (paldies par to) vietā, tāpēc mums nebija pārsteiguma, ka tā vairs nav.
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: ...(cita) on Novembris 11, 2018, 21:19:15
Esmu nonākusi pie tāda paša slēdziena kā MMuca. Par to, kā atrast slēpni mēdzu palasīt gecachinga lapā, tad arī reizēm nākas saprast, ka pēc viena otra slēpņa nav vērts iet, jo tas jau kādu brītiņu pazudis...
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: baaciens on Novembris 11, 2018, 21:47:10
Vismaz pastaigājāmies - pluss mīnuss 10 km. Mēs ejam, mēs ejam Pa augšām un pa lejām (C)
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: MMuca on Novembris 12, 2018, 12:33:17
bācien, kurā apkārtnē meklēji? Kurš slēpnis neatradās? (Ja nu es pilnīgi neiespējamas sakritības dēļ zinu tos slēpņus...)

Bet jā, publiskās vietās ir tā problēma, ka cilvēki staigā, jātrāpa brīdī, kad neviens neredz. Smēķētājiem labi - stāv, velk dūmu kopā ar laiku un gaida, kad liekās acis aizies. :D
Un, starp citu, tiešām mēdz būt tā, ka tu izmeklējies riņķī un apkārt - nav ņefiga. Paskaties vēl 38. vietā un ir. Un tad tu stāvi un brīnies, KĀ varēja uzreiz neienākt prātā, ka tā ir īstā vieta? :D
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Bob(i)s on Novembris 12, 2018, 12:37:55

Un, starp citu, tiešām mēdz būt tā, ka tu izmeklējies riņķī un apkārt - nav ņefiga. Paskaties vēl 38. vietā un ir. Un tad tu stāvi un brīnies, KĀ varēja uzreiz neienākt prātā, ka tā ir īstā vieta? :D


it īpaši sākumā. Vēlāk jau kkāds ņuhs droši vien izstrādājas..
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: MMuca on Novembris 12, 2018, 13:02:19
Ko tur saostīsi, ja "sīks kociņš pie lielas egles" tajās koordinātās ir vismaz 15 veidos? :D  Apstaigā nu visus sīkos kociņus pie eglēm.
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Minne on Novembris 12, 2018, 16:01:16
Takšiem ir izcila oža
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: baaciens on Novembris 12, 2018, 20:07:00
bācien, kurā apkārtnē meklēji? Kurš slēpnis neatradās? (Ja nu es pilnīgi neiespējamas sakritības dēļ zinu tos slēpņus...)


Siguldā :D Bet ja Tu atradīsi, ka viņš tur ir - braukšu atkal :D
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: MMuca on Novembris 12, 2018, 20:19:44
Uzraksti, kurš. (Nosaukumu.) Siguldā lielu daļu esmu apstaigājusi. Ne visus, bet daudz.
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Bob(i)s on Novembris 17, 2018, 15:58:48
Tāks.. Kkādi 11 šodien sameklēti..
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: tuk on Novembris 27, 2018, 11:05:49
Izskatās, nu varēs slēpņot slēpojot... :)
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Bob(i)s on Februāris 05, 2019, 10:53:50
kaut kā man apštopējies šis pasākums... pietrūkst vēlmes un motivācijas :)
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Luīze on Februāris 05, 2019, 11:37:54
Es tā kā taisos vasarā pamēģināt :)
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: MMuca on Februāris 05, 2019, 11:59:06
Ziemā pa sniegu un slapjumu man arī nav iedvesmas, es vispār esmu Āfrikas izdzimtenis, man, lūdzu, 25 grādus un vairāk. Pēc Celsija. :D
Nāks pavasaris, atkal kaut ko paskatīšos.
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: dip on Februāris 05, 2019, 23:05:36
Brīnums, ka pirmo atradu. Vēlāk neiet nemaz tik raiti. Kuļos riņķī apkārt - un nekā. Bet labums tas, ka ļoti daudz informācijas gūstu no aprakstiem. Pagaidām meklēju tikai bezmaksas.
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Kaspars712 on Maijs 02, 2019, 12:30:59
Es ar, kopā ar bērniem, mazliet meklējam slēpņus. Taču no viņu mājaslapas man daudz neskaidrību. Gribējām izvietot savu slēpni, bet tā arī nepieleca kas un kā. Kurā vietā kas jāreģistrē, kas to pārbaudīs utt.
Arī par ģeomonētām nepieleca. Vai tās ir tikai kādas speciālas monētas, jeb varu sagudrot pats kaut kādu ievietot. Kā to piereģistrēt... utt.
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Luīze on Maijs 02, 2019, 12:36:23
Es vēl tikai gatavojos sākt... kaut kad... :) (meklēt nevis slēpt)
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Camma on Maijs 02, 2019, 12:45:52
Ja nu galīgi un briesmīgi gribās ko tuvāk uzzināt, tad var lietotājam ar niku MMuca uzrakstīt personīgo ziņu. Cik te esam redzējuši, šim lietotājam ir bišku pieredze šajā jautājumā.
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Bob(i)s on Maijs 02, 2019, 13:10:47
es nezinu kā izvietot. Neesmu to darījis. Viņu lapā ir teksts, ka kamēr pats neesi pietiekami daudz slēpņus atradis, labāk nesākt kaut ko izvietot. Varbūt tāpēc viss sākumā liekas sarežģīti
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: Kaspars712 on Maijs 27, 2019, 08:37:09
No vairāk slēpņu atrodam, Jo vairāk aizraujamies... Aizrauj arī tas, ka.bieži  ien slēpņi ir visādās interesantās, taču maz zināmās vietās....
Title: Re: Slēpņošana
Ziņa:: dip on Maijs 27, 2019, 21:21:30
Braucot savos ceļojumos, vienmēr apskatos, vai apkārtnē nav kāds bezmaksas slēpnis. Esmu atradusi ļoooti maz. Bet foršums ir tajā, ka meklējot slēpņus, lasu aprakstus par to vietu. Un apraksti gandrīz 90% gadījumu ir daudz pilnīgāki nekā ceļvežos. Bieži neatrodu slēni, bet atrodu kādu interesantu vietu un informāciju par to.