Autors Tēma: No Dailes repertuāra  (Read 773 reizes)

Offline baaciens

No Dailes repertuāra
« : Janvāris 12, 2019, 23:37:10 »
Mūsējās - ļoti patika. Iespējams tāpēc, ka no izrādes negaidīju neko. Klasisks stāsts - dāvanu kartes pēdējā diena, kaut kā jārealizē, uz šo izrādi vēl bija biļetes (tagad saku - par laimi man).Pēc tam ieraudzīju, ka režisors ir Rešetins un mazliet saskābu, jo biju iedomājusies - nu kas gan tur var būt! :D
Subatnieks, Siliņš un Grāvelis - izcils trio! Skatuves un muzikālais noformējums - lieliski!
Izrāde, kas liek pasmaidīt un pasmieties! Labs noskaņojums ilgam laikam, tāpēc - "īkšķīši uz augšu" (C)  :yes: :yes: :yes:

Sapņotāji - jā un nē! Atklāta un noslēpumaina vienlaikus. Lieliska mūzika un fantastisks Upenieka un Aizupes darbs. Dīcis tā arī mani nespēja pārliecināt un varbūt labi, ka tā. Vārpiņa un Bartkevičs brīnišķīgi, lai gan šķietami mazās lomās, tomēr pārliecinoši un patiesi.
Danevičas un Grāveļa klātbūtni šajā izrādē nesapratu. Režisores nodoms ir skaidrs, bet man šie tēli šķita lieki.
Šī ir retā izrāde pēc kuras (arī starpbrīdī) dzirdēju publiku tik ļoti apspriežamies un komentējot - gan režisores darbu un it kā sevis pašas atražošanu ("Pēc Jūlijas jaunkudzes" un Brexit, bet tagad studentu maijs Francijā 1968.gadā), gan aktieru darbu (ko esot un vēl neesot apguvuši).
Lai vai kā, bet izrāde rosina uz pārdomām un ... paldies, jo nemiers urdīja un jau nākamajā dienā noskatījos filmu.  Lai cik tas dīvaini neliktos, bet filma man patika labāk. Dīvaini bija to skatīties kā atkārtojumu, jo vismaz filmas sākumā bija iespaids, ka zinu katru nākamo frāzi / darbību un nereti uzradās jautājums - vai režisore ir veidojusi uzvedumu balstoties uz filmu vai grāmatu?Par uzdrīkstēšanos, mūziku un pēcgaršu un par ierosmi parakt dziļāk -  :yes: :yes: :yes:

Ņemot vērā, ka kāds ģimenē bija vīlies Sapņotājos un nevēlējās zaudēt ticību teātrim, tad ieklausoties labajās atsauksmēs sekoja "ART" apmeklējums. Tas, kas Dailē, ne Nacionālajā.Teikšu tā - ja gribas izvēdināt galvu un nenoslogot sevi ar pārdomām, tad šī būs lieliska izrāde.Ķesteris, Skrastiņš, Žagars un Naumova - lieliska kombinācija un saspēle. Kaut gan nav man jūsmas ne par vienu no šiem, bet šis bija baudāmi.  Naumova ir pelnījusi īpašu atzinību.Pirmais cēliens gan mazliet "vilka" uz miegainību, bet iespējams, ka tas darba dienas iespaidā, bet otrais jau bija spriganāks.
Ķesteris (pirmajā cēlienā) pilnīgi citā ampluā, kā esmu ieradusi viņu redzēt. Skrastiņš patīkami pārsteidza, jo bija brīnišķīgs no A līdz Ž (arī brīdī, kad starpbrīdis jau beidzies un divas daiļavas vēl "tucījās" uz savu vietu). Vai bija vērts? Jā, un par to -  :yes: :yes: :yes:
Planēta Nr.85 pat nekomentēšu, jo ideja lieliska, izpildījums nav slikts, bet man patiešām šķita, ka adresāts nav sasniegts (manā gadījumā - pilna zāle ar bērniem, kuri īsti nesaprata par ko ir stāsts).
Vienmēr esmu uzskatījusi, ka mans ir JRT, bet pēc pārcelšanās vēl neesmu bijusi .... :blushing: Nekas, gads vēl tikai sācies ;)

Offline hm@

Re: No Dailes repertuāra
« Atbildēt #1 : Februāris 11, 2019, 16:54:45 »
Par Sapņotājiem - jā, tas ir tas, kas dīvaini - visās intervijās viņa (rež) saka, ka pati izinscenējusi grāmatu, bet visi, kas redzējuši kino, saka, ka līdz pat galvas pagriezienam kopēts..  Bet par sevi - mani izrāde fascinēja un pēc tam bija vēl ilga pēcgarša, pat nezinu , kāpēc. Par abiem mazajiem tēliņiem - Danevičas lasījums man ļoti likās iederīgs.

Art - no vienas puses varētu teikt - aizej uz nac teātri uz Art, ir interesanti salīdzināt. Bet pareizāk laikam ir sākt ar NT un tad Dt. Katrā ziņā Dailes ART ir kā paraugdemonstrējums, ko no maza balta mē..a var uztaisīt talantīgs režisors, viss ir izskaitļots līdz niansēm - scenogrāfija, redzamība , vīriešu un sieviešu kārtas skatītāju prieks. Un jā - šeit un Svinībās Ķesteris ir labākais aktieris !

Par Planētu - 100% piekrītu, ka tur nav skaidrs adresāts:(  katrā ziņā mani neķēra, 8gadīgajam puikam tā kā patika, bet ne pārmērīgi. Viss mērķis - atrast to liķiera pudeli ar krievu nosaukumu - nu kāpēc nevarēja kaut ko nealkoholisku izdomāt un ar saprotamu nosaukumu? Tās pārveidotās balsis (ok, skaidrs, ja nepārveidotu, tad Dīcis tur būtu šausmīgs visu laiku). Motorpele nebija ne īsti mana, ne īsti puikas vecuma grupai... Čeburaška un Indriķis bija man zināmi, bet ne puikam ( bet bērni taču tā kā būtu pamatauditorija..) vārdsakot - vīlos. Un galvenokārt tāpēc ,ka es biju daudziem palīdzējusi nopirkt biļetes uz to , fu, kauns.

Offline dip

« Atbildēt #2 : Marts 30, 2019, 13:46:20 »
Nav no Dailes repertuāra. No Nacionālā.
Biju uz ikgadējo teātra dienas koncertu. Divi vienā. Beidzot man patika. E.Freiberga režijā (varbūt tāpēc arī patika). Kvalitatīvs koncerts. Kvalitatīvs un gaumīgs. Nu varbūt bija daži ne visai veiksmīgi jociņi. Bet, salīdzinot ar iepriekšējiem, labs.

Offline dip

« Atbildēt #3 : Aprīlis 02, 2019, 22:54:48 »
Un atkal nav no Dailes :ng:
Vakar biju uz ģenerālmēģinājumu JRT - Vēstures izpētes komisija. Man patika ļoti. Izrāde gara. Pieļauju, ka mazliet saīsinās.
Ja skatīsies jaunākā paaudze, pieļauju, ka 80% nesapratīs, nezinās. Man bija ļoti interesanti. Keišs, Zariņa, Daudziņš, Znotiņš - izcili.
Un arī parādīts - nevienu nenosodot, nevienu neattaisnojot. Tādi mēs esam.

Offline Buschi

« Atbildēt #4 : Maijs 06, 2019, 17:04:40 »
Alvas sieviete. https://www.dailesteatris.lv/lv/izrades/alvas-sieviete
iesaku. Izraades beigaas ljoti daudzi zaalee raud. Teoreetiski sizjets ir skaidrs jau peec 20min, kas un kaa un galvenaa teema, bet ievelk. Man gan Eglija (cik nu esmu redzeejusi kaut kaados seriaalos TV) ne iisti patiik, bet sheit ir OK un Andzjaanam loma gandriiz bez vaardiem :) Skaisti!
(c) tad, kad tu naakamreiz runaasi par savaam juutaam, taa buus tava pirmaa reize (c)
P.S. labaaku recenziju nevaru uzrakstiit. Pardon

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved