Autors Tēma: Mūsdienu māksla. Tests. Pārdomas.  (Read 2621 reizes)

Offline Broms

Mūsdienu māksla. Tests. Pārdomas.
« : Janvāris 13, 2017, 12:52:38 »
http://www.delfi.lv/kultura/news/art/parbaudi-sevi-cik-labi-parzini-latviesu-musdienu-makslu.d?id=48400801

Manas intuīcijas un lozēšanas rezultāts 13.  Konkrtēti zināju pāris, vēl dažu mēģināju atpazīt pēc "rokraksta". Lielāko daļu autoru nezināju.
Daudzu eksponātu dziļo domu nesapratu.
Eksperts neesmu. Man viss iedalās tikai 2 kategorijās - patīk vai nepatīk.
Bet striķos iekārtas durvis vai pie pakaramā piestiprinātus balonus man grūti saistīt ar mākslu.

Vispār jau doma plašāka, bet tad baigi jāiespringst lai kādu jUtīgu dvēseli nejauši neaizvainotu. Tam nav laika. Pa vienkāršo - tas pa skarbu :)

Offline reno

Re: Mūsdienu māksla. Tests. Pārdomas.
« Atbildēt #1 : Janvāris 13, 2017, 14:09:44 »
man 14, daudz tādu, kas vārda pēc dzirdēti, bet tāda tipa izstādes neapmeklēju

Offline Maruu

« Atbildēt #2 : Janvāris 13, 2017, 14:20:26 »
17. Taisnības labad - daļa minēta uz dullo.

Offline dille

« Atbildēt #3 : Janvāris 13, 2017, 14:29:45 »
man 13, piestāv šodienai

Offline Pūka

« Atbildēt #4 : Janvāris 13, 2017, 18:06:38 »
18. Tīra minēšana . Zināju vienu, un atpazinu vienu. Es instalācijas un performances par mākslu neuzskatu. Piedodiet, mūsdienu mākslinieki, bet man savu nakts murgu pietiek.

Offline Mangusts

« Atbildēt #5 : Janvāris 13, 2017, 18:18:36 »
14. Atpazinu, šķiet, 3. Pārējie šauti apmēram.
No amount of advance planning will ever replace dumb luck

Offline Minne

« Atbildēt #6 : Janvāris 13, 2017, 22:45:45 »
14. Jutos pilnīgi stulba, jo šāvu uz dullo pārsvarā

Offline Broņa

« Atbildēt #7 : Janvāris 13, 2017, 23:10:57 »
13. Sākumā bija viegli. Jo atpazīt varēja pēc stila. Bet jaunos māksliniekus nepārzinu, atlika minēt. Interesantas tests.

Offline mellene88

« Atbildēt #8 : Janvāris 14, 2017, 00:34:30 »
Pilnīg neko nesaprotu no mākslas... apnika šaudīties pie cipara 10it.  :smoker:
Ja Zeme tiešām būtu plakana, kaķi jau sen visu no tās būtu nometuši lejā.

Offline taj

• Vecbiedrs
  • Ziņas: 735
  • Total likes: 447
  • Brīvajā laikā - grāmatas, seriāli, fotografēšana
« Atbildēt #9 : Janvāris 14, 2017, 08:02:40 »
9
Blumberga un Rukas rokrakstu atpazinu, par vēl dažiem šaubījos un tomēr neuzminēju.
Rezultātā: vairums neuzrunā. Jā, saprotu, ir ieguldīts darbs, visu cieņu, ir doma apakšā, visu cieņu, bet diemžēl nospiedoši kopumā. Noprotu, ka nav prātīgi ļauties masu "traļi-vaļi", nu tādai "ierēkšanai" par bilžām un video, kaut gan reizēm tieši tā sanāk. Jo. Visur nopietnība. Smagnējums. Lielākoties darbos esam nopietni, atbildība un tā. Bet brīvajā laikā. Vēl iet iekšā nākamajos nopietni apcerīgajos darbos... Tad jau jāaizmirst par smaidīšanu. Vai arī tam jābūt tādam sāpīgam, rūgtam smaidam. Riešot uz āru sociuma netaisnību. Tikai... Tā dzīvot ir drūmi. Tāpēc bieži izvēlos aplūkot dabas foto. Kas arī māksla. Palasīt daiļliteratūru. Paretam kādu teātra izrādi. Kādu filmu un seriālus galu galā.

Offline vecinja

« Atbildēt #10 : Janvāris 14, 2017, 11:36:01 »
Man 8.Dažus atpazinu, pārējos minēju.Kā jūs, tie,ka sakās minējuši, TIK DAUDZ varējāt atminēt?

Offline Minne

« Atbildēt #11 : Janvāris 14, 2017, 11:40:55 »
Man 8.Dažus atpazinu, pārējos minēju.Kā jūs, tie,ka sakās minējuši, TIK DAUDZ varējāt atminēt?

Es ļāvos intuīcijai vai pirmajam impulsam. Un tur, kur nokļūdījos, secināju, ka patiesībā neizvēlējos pirmo, ko biju iedomājusies - tāds intuīcijas treniņš sanāca ;)

Nu, ok, Iltneri vai Ruku un vēl pāris tiešām pēc rokraksta atpazinu, bet jaunie ir tumša bilde, neinteresē arī

Offline vecinja

« Atbildēt #12 : Janvāris 14, 2017, 12:15:54 »
No "jaunajiem" vai nosacīti jaunajiem patīk vienīgi Gints Gabrāns. Neesmu jau arī pārāk cītīgi pētījusi visas instalācijas, jo parasti īsti neķeras pie sirds.
Es tā primitīvi vērtēju visas mākslas - mans kritērijs - ir vai nav dziedinošs efekts.Tas nenozīmē, ka tikai puķītes, tauriņi un saullēkti - var būt pat ļoti skumja vai drūma māksla, bet lai iet "caur sirdi".

Offline Bob(i)s

« Atbildēt #13 : Janvāris 14, 2017, 15:39:01 »
9. Nezināju pilnīgi nevienu. Bet arī neuzskatu, ka man būtu jāzin kāds no šiem "māksliniekiem". Cik no viņiem spēj nosaukt savā nozarē atzītu inženieru vārdus? Pareizi - arī nevienu.

Offline reno

« Atbildēt #14 : Janvāris 14, 2017, 17:25:22 »
impresionistus jau arī ķengāja
Tas gan nenozīmē, ka man tā instalāciju māksla patika. Neparasti tas bija 80. gadu beigās, šodien dažreiz tikai smieklīgi

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved