Autors Tēma: Pēcoperācijas rēta  (Read 1702 reizes)

Offline lumbergs

Pēcoperācijas rēta
« : Septembris 28, 2019, 12:13:02 »
Nepieciešams padoms. Pēc operācijas, kas veikta 20.08. vēl aizvien nedzīst griezuma vieta, bija infekcija, izdzerts antibiotiku kurss. Šuves vieta sulo. Vēders, rutīnas operācija, brukas vietā ielikts sietiņš. Vai kāds ir saskāries ar ko līdzīgu, vai varbūt var dot padomu, ko darīt, lai rēta kļūtu par rētu, nevis vaļēju brūci?

Offline Spārka

Re: Pēcoperācijas rēta
« Atbildēt #1 : Septembris 28, 2019, 12:23:57 »
Viens no variantiem - staipekņu sporas - likopodija pulveris.

Offline nakata kngs

Re: Pēcoperācijas rēta
« Atbildēt #2 : Septembris 28, 2019, 13:12:21 »
Mana lielā pieredze ar šādām tai skaitā traumām no 80.gadiem...apstaroja ar zilo lampu, smērēju smilšērkšķu eļļu ...nu, jācer, ka ir arī modernāki līdzekļi šodien..

Offline olgucis

Re: Pēcoperācijas rēta
« Atbildēt #3 : Septembris 28, 2019, 16:39:09 »
tieši nesen aut ko par šo tēmu redzēju iekš TV. Kādam džekam pie ceļa veica griezumu un kaut kādu palielu augoni likvidēja. Tad šis pēc laika bija atnācis atrādīties pie ārsta un  stāstīja, ka viss sadzija labi, bet bija pārbijies, ka operētā šuve ilgāku laiku sulojās. Pa nakti uz palaga pat pamatīgs pleķis bija redzams. Un ārsts viņam atbildēja, ka tas neesot slikti, jo taču arī kaut kādi iekšējie audi bija skarti un dzīšanas procesā, organisms uz to vietu dzen kaut kādu vielu lai noņemtu iekaisumu. Protams, ka tas tek ārā. Sliktāk būtu ja tas šķidrums krātos iekšā un ar laiku sāktu strutot. Bet tā, viss ejot savu gaitu. Varbūt šis gadījums no tās sērijas? Parasti pēc pāris nedēļām ārstam operēto vietu atrāda, lai tas novērtē procesu.

Offline Camma

Re: Pēcoperācijas rēta
« Atbildēt #4 : Septembris 29, 2019, 10:22:30 »
Ir variants, ka diegi neuzsūcas. To paredzēt nav iespējams. Bet - infekcija? Ja pēc antibiotiķiem pagājušas vismaz 2 nedēļas, tad es ieteiktu uztaisīt uzsējumu ar AB jutību. Iespējams, ka pirmais antibiotiķis nav bijis pietiekami nikns tieši tai infekcijai vai ''izselekcionējis'' kādu citu baktēriju. Jautājums - vai pie pirmā AB kursa taisīja uzsējumu? Pie operācijām pieņemts triept iekšā AB profilaktiski, līdz ar to pastāv iespēja dabūt kaut ko makten izturīgu.
Ja problēma ir diegos, tur AB nelīdzēs, kamēr neiznāks laukā, tamēr nerimsies.
Jebkurā gadījumā - fiksi atrast citu ķirurgu, kas apskata ar svaigu aci. Citas iespējas nav. Nebūtu smuki, ja sietiņš sarullētos un iznāktu laukā.
Visus sakost!

 

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved