Atpūta un izklaide > Notikumi un vietas

Ģente

(1/3) > >>

Camma:
Piedošan, bet tā man pierasts saukt šo pilsētu, kurā man nupat bijis gods pabūt.
Kā tas parasti notiek, no pilsētas redzētas vien pāris ieliņas, jo konferences nav tūrisma pasākumi, ja vien tiešām braukts zināšanu dēļ...Pirmais pārsteigums bija vilcienu izvēle nokļūšanai no Briseles Ģentē. Milzīgs paldies Daddy, kurš viesa lielas šaubas gugļa piedāvājuma patiesumā. Tomēr praksē izrādījās, ka patiešām iespējami varianti ceļojuma ilgumā. Trāpīju uz vilcienu, kas līdz Ģentei brauc 2 stundas un pietur pie katra staba. Atpakaļceļā jau izvēlējos vilcienu ar īsāku laiku. Pēc būtības, galapunkti ir vieni un tie paši, tikai nokļūšanas ceļi stipri atšķiras (tipa Rīga-Saulkrasti caur Carnikavu vai Rīga-Saulkrasti caur Džūksti un Sasmaku). Cena biļetei būtiski atsķirsies, ja ņems braucienu 1.klasē. Nudien, neredzu vajadzību maksāt dārgāk par tādu pašu vietu vagonā. Braucu 2.klasē. Tas gan var būt svarīgi, ja gribat sēdēt un justies komfortabli sastrēgumstundās, bet pārējā laikā visas dienas garumā starpības nudien nav. Itogo, biļetes cena ap 15 Eiro vienā virzienā.

Camma:
Ģentē iebraucu ap deviņiem vakarā. Stacija briesmīga kā 7 nāves grēki. Mudīgi meklēju savu oldskūlīgo papīrkarti un dodos 3km ceļojumā meklēt savu viesnīcu.

Ticiet vai nē, bet visā 3km ceļā nav neviena veikaliņa vai kafejnīcas-restorāna. Tikai pie pašas viesnīcas uz ielas stūra neliels alusbārs, kurā dabūjams vien alus un riekstiņi...

Pa ceļam aplūkoju arhitektūru. VISA Ģente ir tāda, kā piparkūku namiņi. Mūsu izpildījumā - ja visa pilsēta būtu kā mūsu Līvu laukums - 3stāvu namiņi 2logu platumā. Ar dažādas pakāpes mežģīņdekoriem fasādē. Pārmaiņas pēc šur tur pa ēkai neogotikas vai gotikas stilā (baznīcas kā smilšu pilis pludmalē). Un kanāli. Nē, ne gluži Venēcija, bet - diezgan daudz.
Pilsēta mazapgaismota. Nē, kaklu nelauzīsiet, bet zvaigznes redzēt var! Ielas pārsvarā vienvirziena, jo šauras, taču pilsēta liekas gaiša, nav lielo ēku, kuras noēd gaismu.

Un vēl - tur aizkaru industrijai pilnīgs kirdiks! Ar aizkariem neviens nemokās. Pirmajā stāvā logi gājējiem redzamā līmenī ir ar matētu stiklu. Un viss. Ja vispār ir kaut kas aizkarveidīgs, tad tam redz cauri miera vējos.

Nuja, gājēju jau tikpat kā nav. Toties ir riteņbraucēji. Viņiem pieder 2/3 trotuāra. Brauc šerpi, apzinoties savu vērtību. Atpakaļceļā novērtēju laukumu velosipēdiem pie centrālās stacijas. Nezinu, vai tā tas ir visu laiku, bet darba dienas pēcpusdienā tur bija vismaz (!) 10 tūkstoši velosipēdu. Kā tur kāds var atrast savējo, tā man pilnīga mistērija.

Camma:
Pa ceļam gadās liels logs, kurā visā krāšņumā redzams vienistabas vonungs (es tā domāju), kur lielā istabā uz dīvāna pie televizora dirn čalis, līdz acīm ievīkstīts oranžā pledā, blakus galdiņš ar aizsāktu viskija pudeli, dziļāk pie sienas - virtuve. Usjo.

Cik izdevās ātrā gaitā soļojot ielūkoties logos, tik ielas puses istabas pustukšas, mēbeļu tikpat kā nav. Redz cauri bezmaz pusmājai, kas tikpat pustukša arī dziļumā (var redzēt arī 2.un pat 3.stāvu). Kāds bagātīgāks retro interjers labi ja katrā 20-mitajā redzamajā miteklī. Grāmatplaukti ir izcils retums!
Beidzot atklumzāju līdz savai viesnīcai. šoks! Camma iemitināta klosterī! Jā, jā, vēl gadus 10 atpakaļ viesnīca te nebija, bija klosteris ar 10 mūķenēm. Dievnams blakus darbojas, dievkalpojumi notiek ikdienas, tikai klostera telpas pārtapušas askētiskā, bet elegantā viesnīcā. Protams, daudz kas nomainīts, bet tāpat jūtama gadsimtu elpa - ēdamtelpas pīlāros, smagajās koka durvīs, kur redzama iepriekšējo kliņku vieta, izstaigātajos marmora pakāpienos. Un smarža. Vecs, antīks koks. Punkts uz ''i'' - logi ar iekodinātiem, matētiem rakstiem, kur caurspīdīgais un matētais laukums vienlīdz liels un numuriņa atslēga ar lielu koka piekariņu-tāfeli un uzrakstu flāmu valodā ''Dievs, svētī tavu BŪTĪBU !''

mellene88:
 Super Camm!!! Man patika palūkoties  :smile:

Nāra:
Ģentē biju, bet neko neatceros. Lai atcerētos, jameklē bildes. Brigi gan atceros, kas turpat netàlu.

Man patīk, ka daudzās ārzemēs nav aizkarlupatu kā pie mums.

Kas tā par dīvainu konferenci, uz kuru pašam janokļūst?

Apraksti man liekas interesantāi kā fotostāsti, vismaz sf.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Atbildēt

Go to full version