Autors Tēma: Ģente  (Read 304 reizes)

Offline Camma

Ģente
« : Oktobris 08, 2019, 21:18:50 »
Piedošan, bet tā man pierasts saukt šo pilsētu, kurā man nupat bijis gods pabūt.
Kā tas parasti notiek, no pilsētas redzētas vien pāris ieliņas, jo konferences nav tūrisma pasākumi, ja vien tiešām braukts zināšanu dēļ...Pirmais pārsteigums bija vilcienu izvēle nokļūšanai no Briseles Ģentē. Milzīgs paldies Daddy, kurš viesa lielas šaubas gugļa piedāvājuma patiesumā. Tomēr praksē izrādījās, ka patiešām iespējami varianti ceļojuma ilgumā. Trāpīju uz vilcienu, kas līdz Ģentei brauc 2 stundas un pietur pie katra staba. Atpakaļceļā jau izvēlējos vilcienu ar īsāku laiku. Pēc būtības, galapunkti ir vieni un tie paši, tikai nokļūšanas ceļi stipri atšķiras (tipa Rīga-Saulkrasti caur Carnikavu vai Rīga-Saulkrasti caur Džūksti un Sasmaku). Cena biļetei būtiski atsķirsies, ja ņems braucienu 1.klasē. Nudien, neredzu vajadzību maksāt dārgāk par tādu pašu vietu vagonā. Braucu 2.klasē. Tas gan var būt svarīgi, ja gribat sēdēt un justies komfortabli sastrēgumstundās, bet pārējā laikā visas dienas garumā starpības nudien nav. Itogo, biļetes cena ap 15 Eiro vienā virzienā.
Visus sakost!

Offline Camma

Re: Ģente
« Atbildēt #1 : Oktobris 08, 2019, 21:40:48 »
Ģentē iebraucu ap deviņiem vakarā. Stacija briesmīga kā 7 nāves grēki. Mudīgi meklēju savu oldskūlīgo papīrkarti un dodos 3km ceļojumā meklēt savu viesnīcu.

Ticiet vai nē, bet visā 3km ceļā nav neviena veikaliņa vai kafejnīcas-restorāna. Tikai pie pašas viesnīcas uz ielas stūra neliels alusbārs, kurā dabūjams vien alus un riekstiņi...

Pa ceļam aplūkoju arhitektūru. VISA Ģente ir tāda, kā piparkūku namiņi. Mūsu izpildījumā - ja visa pilsēta būtu kā mūsu Līvu laukums - 3stāvu namiņi 2logu platumā. Ar dažādas pakāpes mežģīņdekoriem fasādē. Pārmaiņas pēc šur tur pa ēkai neogotikas vai gotikas stilā (baznīcas kā smilšu pilis pludmalē). Un kanāli. Nē, ne gluži Venēcija, bet - diezgan daudz.
Pilsēta mazapgaismota. Nē, kaklu nelauzīsiet, bet zvaigznes redzēt var! Ielas pārsvarā vienvirziena, jo šauras, taču pilsēta liekas gaiša, nav lielo ēku, kuras noēd gaismu.

Un vēl - tur aizkaru industrijai pilnīgs kirdiks! Ar aizkariem neviens nemokās. Pirmajā stāvā logi gājējiem redzamā līmenī ir ar matētu stiklu. Un viss. Ja vispār ir kaut kas aizkarveidīgs, tad tam redz cauri miera vējos.

Nuja, gājēju jau tikpat kā nav. Toties ir riteņbraucēji. Viņiem pieder 2/3 trotuāra. Brauc šerpi, apzinoties savu vērtību. Atpakaļceļā novērtēju laukumu velosipēdiem pie centrālās stacijas. Nezinu, vai tā tas ir visu laiku, bet darba dienas pēcpusdienā tur bija vismaz (!) 10 tūkstoši velosipēdu. Kā tur kāds var atrast savējo, tā man pilnīga mistērija.
Visus sakost!

Offline Camma

« Atbildēt #2 : Oktobris 08, 2019, 22:05:49 »
Pa ceļam gadās liels logs, kurā visā krāšņumā redzams vienistabas vonungs (es tā domāju), kur lielā istabā uz dīvāna pie televizora dirn čalis, līdz acīm ievīkstīts oranžā pledā, blakus galdiņš ar aizsāktu viskija pudeli, dziļāk pie sienas - virtuve. Usjo.

Cik izdevās ātrā gaitā soļojot ielūkoties logos, tik ielas puses istabas pustukšas, mēbeļu tikpat kā nav. Redz cauri bezmaz pusmājai, kas tikpat pustukša arī dziļumā (var redzēt arī 2.un pat 3.stāvu). Kāds bagātīgāks retro interjers labi ja katrā 20-mitajā redzamajā miteklī. Grāmatplaukti ir izcils retums!
Beidzot atklumzāju līdz savai viesnīcai. šoks! Camma iemitināta klosterī! Jā, jā, vēl gadus 10 atpakaļ viesnīca te nebija, bija klosteris ar 10 mūķenēm. Dievnams blakus darbojas, dievkalpojumi notiek ikdienas, tikai klostera telpas pārtapušas askētiskā, bet elegantā viesnīcā. Protams, daudz kas nomainīts, bet tāpat jūtama gadsimtu elpa - ēdamtelpas pīlāros, smagajās koka durvīs, kur redzama iepriekšējo kliņku vieta, izstaigātajos marmora pakāpienos. Un smarža. Vecs, antīks koks. Punkts uz ''i'' - logi ar iekodinātiem, matētiem rakstiem, kur caurspīdīgais un matētais laukums vienlīdz liels un numuriņa atslēga ar lielu koka piekariņu-tāfeli un uzrakstu flāmu valodā ''Dievs, svētī tavu BŪTĪBU !''
Visus sakost!

Offline mellene88

« Atbildēt #3 : Oktobris 08, 2019, 22:46:17 »
 Super Camm!!! Man patika palūkoties  :smile:
Ja Zeme tiešām būtu plakana, kaķi jau sen visu no tās būtu nometuši lejā.

Offline Nāra

« Atbildēt #4 : Oktobris 08, 2019, 22:58:25 »
Ģentē biju, bet neko neatceros. Lai atcerētos, jameklē bildes. Brigi gan atceros, kas turpat netàlu.

Man patīk, ka daudzās ārzemēs nav aizkarlupatu kā pie mums.

Kas tā par dīvainu konferenci, uz kuru pašam janokļūst?

Apraksti man liekas interesantāi kā fotostāsti, vismaz sf.

Offline Camma

« Atbildēt #5 : Oktobris 08, 2019, 23:13:29 »
Ha! Alus beļģiem ir īpašs. Kā precizi saucas, to lai Die's nogrābstās, bet nemācēšu atkārtot. Būtība tamī, ka ir trīskāršas un arī četrkāršas destilācijas. Līdz ar ko alus pārtop produktā, kas līst lēni un samtaini, es teiktu - biezi. Jo grādi arī ir biezie - līdz pat 15 collām. Ja tādu aliņu uz 300 ml paņem, tad ir tikai 2 vēlmes - pačurāt un aizmigt. Nedo Die's sajaukt darbību secību... Pie tam, katram alum kārtīgs bārmenis zinās piemeklēt atbilstošu glāzi, jo alum ir ''jāatdzīvojas''. Un liels ''fuj!'' visādiem plebejstrebaļām, kuri mēģinās karalisku alu sūkt no pudeles. Tas būtu tikpat nekošeri, kā ēst austeres ar vārītiem karpeļiem...
Visus sakost!

Offline Camma

« Atbildēt #6 : Oktobris 08, 2019, 23:24:59 »
Spešelī Nārai. Kā tad citādi uz konferenci nokļūt? Tikai, ka pašam jātiek. Ūber krutos profesorlektorus varbūt arī sagaida lidostā specšoferis. Citi mirstīgie klamzā paši. Visus 200 dalībniekus sagaidīt individuāli nav iespējams, braucēji no visas pasaules un katram savi transporta niķi - kam reiss kavējas, kam parpalas pazudušas, kas pēdējā brīdī vēl izdomā Parīzi pa ceļam aplūkot no Baputatsvanas braucot. Sen vairs nebraucu uz papļāpātuvēm, kur ved aitu baru no LV, lai aitas paklimst pa šopingiem, draudzīgi turoties 3-5 īpatņu bariņā pat uz tualetes apmeklējumiem.
Visus sakost!

Offline daddy

• Relikvija
  • Ziņas: 3651
  • Total likes: 3298
  • Labais vienmēr uzvar! t.i. kas uzvar, tas labais!
« Atbildēt #7 : Oktobris 09, 2019, 09:05:44 »
Camma iemitināta klosterī! Jā, jā, vēl gadus 10 atpakaļ viesnīca te nebija, bija klosteris ar 10 mūķenēm.

Oi, tad jau tur spokojas?? :) a kur stāsts par jaunu, nevainīgu mūķeni, kura kaila iemūrēta sienā, jo... tā vajag?? :)

Offline Nāra

« Atbildēt #8 : Oktobris 09, 2019, 10:09:47 »
Camma, paldies par atbildi. To punktu dēļ brauc uz semināriem? Man viens ārsts teica, ka citādi jēgas nekādas. Bieži vien viņš pat īsti neapmeklējot pašu konferenci, bet pastaigā pa vietām.
Alus beļgģiem tiešām ir īpašs un daudzumdaudz škirnes un katrai šķirnei sava glāze obligāti.
Beļģu vafeles un beļģu frī - tas noteikti jāēd :)

Offline fiasko

« Atbildēt #9 : Oktobris 09, 2019, 10:13:30 »
Ģente gana smuka, tāda pastkartiņu pilsēta - pavasarī biju. Krodziņiela kaut kur tur bija, bet nu tā - viena iela. Jābūt jau, jo studentu pilsēta :) Bet man patika vienalga,arī bez krogiem pašā centrā.

Offline Camma

« Atbildēt #10 : Oktobris 09, 2019, 12:40:14 »
Vēl atcerējos - tā kā nav veikalveikaliņu un kebabburgernīcu, nav arī bļausteklīgo reklāmu. Retumis pie ēku durvīm askētiskas plāksnītes ''advokāts Šitin Tādstur'', ''kinezioterapeits Vilkszin Uzvārdu''. Un vēl dīvaini šķiet tas, ka uz mājām pie durvīm ir tikai numuri, ielu nosaukumus neredzēju. Adresē, protams, ielas nosaukums figurē, bet pat tad, kad esi piekāpis tieši pie savas viesnīcas, minūtes piecas grozies un lūkojies apkārt pēc papildus pazīmēm. Nekādas īstas pārliecības nav, jo resepšns ir iekšpagalmā, jālien caur apstādījumiem pa šauru taciņu. Dienas gaismā tas izskatās bišku citādāk, romantiskāk. Kā jau teicu, apgaismojumu Ģentes valdība izmanto ar ļoooti lielu taupību.

Daddy, pastāsti par jaunām mūķenēm varētu interesēt vīriešus, mani vairāk interesētu visai iznesīgais priesteris, kurš no rīta sagaidīja draudzes locekļus pie dievnama durvīm. Nezinu, kas par konfesiju, bet bija ļoti kopts, ap gadiem cetrdesmit, stalts, smaidīgs un garā melnā tērpā ar 1000 un 1 podziņu pa visu priekšu. Ar tādu priesteri grēkā krišana garantēta!

Nāra, jā, daudzi (ja ne lielākais vairums) ārsti tā dara. Man savu laiku pārāk žēl izniekot, vienmēr skatos, kas programmā paredzēts. Tieši šī iemesla dēļ Latvijā jauni izmeklējumi ienāk vismaz ar 10 gadu aizkavēšanos - konferencē it kā pabūts, tikai nekas nav dzirdēts, ir šopingots un pa krogiem sēdēts. Dzīvs piemērs - glikolizētais hemoglobīns. Kā izmeklējums piedāvāts jau 1997.gadā, praksē ieviesies tikai ap 2010.gadu. Un vēl arvien kā biežāko lieto prastu glikozītes noteikšanu, jo tā ir lētāk. Piemērus varu minēt daudz. Bēdīgi, ka esam pakaļā pa tik daudzām pozīcijām...
Visus sakost!

Offline Samotrākes Nīke

« Atbildēt #11 : Oktobris 09, 2019, 17:43:45 »
Ģentē biju, bet neko neatceros. Lai atcerētos, jameklē bildes. Brigi gan atceros, kas turpat netàlu.

Man liekas, es biju abās pēc kārtas, tāpēc viņas jaucu - vienā no tām bija pilis riktīgi kā no Disneja multenēm, ne lielas, bet caku cakām izcakotas, ar daudziem tornīšiem. Vispār Čammas stāsts uzjundīja atmiņas, kas jau bija nogulsnējušās - viss sakrīt
Turn that sh*t up louder, make it all go faster!

Offline tuk

« Atbildēt #12 : Oktobris 09, 2019, 20:42:09 »
“Nezinu, kas par konfesiju, bet bija ļoti kopts, ap gadiem cetrdesmit, stalts, smaidīgs un garā melnā tērpā ar 1000 un 1 podziņu pa visu priekšu. Ar tādu priesteri grēkā krišana garantēta!“

Par grēkā krišanu nezinu, bet tie ar tām 1000vienām podziņām ir katoļi. Par tiem man bērni, kad bija maziņi, jautāja - kādēļ onkulis ir kleitā? :)

Kkad pirms gadiem 25 būts, kkaut kāda projekta ietvaros.

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved