Atpūta un izklaide > Notikumi un vietas

Lucavsala

<< < (2/16) > >>

Mangusts:
Ņemot vērā, ka Lucavsalā putnu mīļotāji fotografē Latvijā retāk sastopamus putnus - somzīlīti, zivju dzenīti, nekādā gadījumā negribu, lai to apmauc ar apbūvi. Nav viedokļa par dārziņiem, bet labāk džungļi, nevis kārtējā betona, podiņtūju estētika.

faraons:
RĪGAS TERITORIJAS PLĀNOJUMS
LĪDZ 2030. GADAM
PASKAIDROJUMA RAKSTS 63 lpp.
Apzinoties ģimenes dārziņu nozīmīgo vietu Rīgas apstādījumu struktūrā – to ekoloģisko,
kultūrvēsturisko, sociālo un arī sociālekonomisko vērtību – RTP2030 paredz iespēju veidot ne
tikai pagaidu ģimenes dārziņus, kā tas ir bijis līdz šim, bet, izstrādājot vienotu LP, iegūt
pastāvīgo ģimenes dārziņu statusu, kuros iespējama dārza māju apbūve. Ģimenes dārziņus
iespējams ierīkot dzīvojamo māju pagalmos kā daļu no teritorijas labiekārtojuma.
 Skaisti vārdi. Žēl, ka tā pavēlu šo visu pamanīju. un, diemzēl, nespēju aptvert, kur tur tajos dokumentos var ko ierakstīt.

Spārka:
Jānospiež "Piedalīties apspriešanā"'.

daddy:

--- Citēt no: Spārka on Aprīlis 09, 2019, 22:24:52 ---Jānospiež "Piedalīties apspriešanā"'.

--- End quote ---


Tev tur personīga ieinteresētība?? :)  Manuprāt tie "dārziņi" būtu nolīdzināmi ar buldozeru... šitādā ekskluzīvā teritorijā kartupeļus audzēt iecerējuši  :f-palm: mamma-mia!!

Labi, varbūt gluži Lasvegasu vai Manhettebnu tur nevajadzētu būvēt, bet sporta un atpūtas vietas (peldēšanai, laivošanai, airēšanai, slēpošanai, nūjošanai) gan varētu sakārtot.

T.i. es ierosinu Lucavsalu izmantot ar maksimālu sabiedrisku labumu, nevis atsevišķu indivīdu interesēs, vai tie būtu mazdārziņi vai ekskluzīvas villas!   

to arī ierakstīšu!

Camma:
Šad tad sanāk braukt cauri mazdārziņiem Saulkrastu pusē. Šanhaja. Nu tas tā, no pirmā acu uzmetiena. Būtu tur kāds kārtīgs apsaimniekotājs.... Bet var jau būt, ka sanācis iebraukt ne tajā skaistākajā gadalaikā - izbraukājām paskatīties kaut kad agrā pavasarī.
Manā bērnībā mums turpat bija tāds 600m2 gabaliņš.
Var jau brēkāt - a nafig? a viss veikalā! kot tur tādā sīkā gabalā?
Nu vooot. Tad no savas pieredzes. Man kā bērnam tur bija jāpavada visas brīvdienas, no agra pavasara līdz rudenim. Un nebūt es tur nebiju vienīgais sīkais.Kompānija nebija liela, bet ar ko dažādas spēles spēlēt bija. Un pie dārzkopības prieka pieradināja arīdzan.
Par to prieku, ko šis dārziņš sagādāja omītei un opapam, par to vispār varētu difirambus sacerēt. Visu mūžu pa pilsētu dzīvojuši, bet vienmēr ar dārziņu piepilsētā. Vispirms -aiz hipodroma, tad -Saulkrastos. Viemnēr viss sakopts un sačubināts, tas, kas izauga, tas bija apbrīnas vērts.
Ja tā padomā, tas mazdarziņu iestādījums ir viena ļoti forša lieta. Nezinu, vai kur ārzemēs tāds eksistē. Dzīvokļcilvēkam vienkārši neatsverams. Ir brīvdienu atpūtas vieta ar materiāli-gastronomisku ieguvumu. Salkrastu komūnā daudziem ir smukas mājeles uzbūvētas, spriežot pēc gaismām vakaros un ziemā, cilvēki tur mitinās arī pastāvīgi. Ideāls variants, ja lielu māju ar lielu zemesgabalu nespēj vai negrib kopt, vai ja pilsētas dzīvoklis kādu iemeslu dēļ jāpamet.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version