Autors Tēma: vīzas uz krieviju  (Read 2205 reizes)

Offline Pifs

Re: vīzas uz krieviju
« Atbildēt #15 : Novembris 08, 2019, 12:46:28 »
Lai gan ļoti aizrauj ceļošana (aizrautīgi lasu visvisādus ceļojumu aprakstus), pati ceļoju diezgan maz. Pārsvarā uz valstīm/zemēm, kuras savā "civilizācijas" attīstības procesā tikušas mums tālu priekšā...rezultātā saņemu gan komfortu, gan servisu, gan ieskatu vēsturē. Tādos brīžos pārņem nožēla, ka okupācija man ir tik daudz atņēmusi...  Uz ex PSRS republikām, tagad NVS, vai Krieviju braukt negribu. Ne par kādu naudu negribu atgriezties atpakaļ...Manuprāt, dzīve ir pārāk īsa, lai tam vēl tērētu savus finanšu līdzekļus un laiku.


Jautājums Mellenei: kas ir tas, kas vilina apmeklēt bijušo padomiju? Vai arī jautājums tiem, kuri bijuši, piemēram, Ziemeļkorejā? Kāpēc?

Offline reno

Re: vīzas uz krieviju
« Atbildēt #16 : Novembris 08, 2019, 13:01:36 »
Man  tas būtu tikai lai atvieglojumā nopūstos -ja brauktu  ceļojumā bez konkrēta mērķa kaut ko redzēt (piem tās mazās baltās baznīciņas, Pēterburga ). Bet vnk tāpat es uz ex padomiju nemūžam nebrauktu

Offline kvadra

Re: vīzas uz krieviju
« Atbildēt #17 : Novembris 08, 2019, 13:21:20 »
Jautăjuns gan nebija man, bet atļaušos arī izteikties. Es nevērtēju valstis kă "augstākas" vai "zemākas", un patiesībā man šāds dalījums šķiet snobiski pretīgs. Tad jau, piemēram, uz Āfriku vispār nevar braukt? Man tieši šķiet interesanti apskatīt pasauli tās dažādībā, ne tikai sterili pielaizītās "attīstītās valstis",  bet arī pirmatnēji vienkāršākās.
Kas attiecas uz Krieviju, tad turp nebraucu ne tāpēc, ka uzskatītu par fū-padomiju, bet vienkārši ir citas alternatīvas, kurp agrāk nevarēju aizbraukt, kamēr robežas bija ciet. Visu neapskriesi, visam nav laika un naudas, tad nu izvēlos pašlaik citas valstis.  Bet tas nenozīmē, ka Krievija nebūtu apskates vērta.

Offline Nāra

Re: vīzas uz krieviju
« Atbildēt #18 : Novembris 08, 2019, 13:35:15 »
Es ka Pifs nealkstu ne Krieviju, ne bijušo padomiju redzēt. Ceļoju daudz, bet pamatā Eiropa. Pat Āziju negribas. Bet kas zina...Krieviju gan nekad vairs.

Offline Pifs

Re: vīzas uz krieviju
« Atbildēt #19 : Novembris 08, 2019, 13:41:35 »
.."Tad jau, piemēram, uz Āfriku vispār nevar braukt? Man tieši šķiet interesanti apskatīt pasauli tās dažādībā, ne tikai sterili pielaizītās "attīstītās valstis",  bet arī pirmatnēji vienkāršākās."..
Pareizi, jau Emīlija atzīmēja, ka izlasām to, ko gribam izlasīt..
Nevienā vietā/brīdī nebiju teikusi, ka jāceļo tikai uz "sterili pielaizītām" valstīm un, ka Krievijā nav ko redzēt..
Pati, jau saki, ka visu neapskriesi: visam nepietiek ne laika ne naudas..
Tāpēc jau jautāju: kas ir tas, kas brieduma gadu cilvēkiem (atvainojos, ja gadījumā kāds no manis uzrunātajiem pieder pie jaunās paaudzes. Pie paaudzes, kura nav dzīvojusi PSRS), kas ir dzīvojuši padomijā un ēduši ēdnīcās "otros ēdienus" ar alumīnija karotēm (lielajām) un tādām pašām dakšiņām..
Kas ir tas, kas rada vēlēšanos VĒLREIZ piedzīvot to pašu.
Nerunāju par Pēterburgu. Tur joprojām viss spīd un laistās..Mans bērns bija sajūsmā..
Offline kvadra

Re: vīzas uz krieviju
« Atbildēt #20 : Novembris 08, 2019, 13:48:24 »
Ziemeļkoreja... Patiesībā jau arī to būtu interesanti redzēt, bet... Atzīstos, kā ir - man būtu bail. Atceroties to ASV studentu, kas par vienu muļķīgu izgājienu beigās ar dzīvību samaksāja. Kas zin tos viņu rakstītos un nerakstītos likumus, pārkāpsi netīšām kaut ko un ķurķī iekšâ, da nu nafik...

.

Offline kvadra

Re: vīzas uz krieviju
« Atbildēt #21 : Novembris 08, 2019, 13:52:39 »
Tīri teorētiski - domāju, interesanti būtu salīdzināt. Toreiz un tagad. Arī Krievija jau nav uz vietas stāvějusi. Tā teikt, diezin vai ar alumīnija karotēm otro ēdienu vairs lopsē iekšă.
P.S. Pêterburga JOPROJÃM spīd un laistās? Tas gan ir kas no jauna. No padomijas laikiem atceros to kā baigi netīru un nolaistu.
« Last Edit: Novembris 08, 2019, 14:00:06 no kvadra »

Offline Minne

Re: vīzas uz krieviju
« Atbildēt #22 : Novembris 08, 2019, 14:39:48 »
Es reno linka informāciju uztvēru kā tranzīta aprakstu no LV Polijas virzienā, un attiecīgi negaidīju aŗī nekādus tūristu-ceļotāju-atpūtnieku stāstus. Īzī

Klitaimnēstra

  • Viesis
Re: vīzas uz krieviju
« Atbildēt #23 : Novembris 08, 2019, 15:12:28 »
 Bet vnk tāpat es uz ex padomiju nemūžam nebrauktuTad jau uz Lietuvu un Igauniju arī nebrauktu.Un kā vispār tādā bijušajā padomijā - Latvijā, var dzīvot (ja jau pat ceļojums tik briesmīgs liekas).Es brauktu uz Vidusāzijas valstīm, tieši padomijas teritorijām (Tadžikija, Uzbekistāna utt.), ne Afganistānu (kaut gan varbūt pat varētu), tieši vēstures un eksotikas dēļ.Un Kaukāzs, protams, jebkurā laikā..Gribētu arī uz Kijevu un Minsku. Uz Minsku, starp citu, jāpasteidz, kamēr tur miers un daile..Batjka jau nav mūžīgs, gan jau pēc viņa nāks grūti juku laiki..

Offline tuk

Re: vīzas uz krieviju
« Atbildēt #24 : Novembris 08, 2019, 15:23:39 »
Ceļotāji un ceļojumu mērķi mēdz būt tik dažādi. Kādam svarīgākais komforts un ēdiens, citam
eksotika un piedzīvojums... Kāds bauda urbāno vidi, cits dabu. Nav jēgas strīdēties, vēlmes dažādas. Ir, kas aprobežojas vien ar dirnēšanu viesnīcas baseina malā un uzskata, ka bijis ceļojumā... ;) :)

Offline tuk

Re: vīzas uz krieviju
« Atbildēt #25 : Novembris 08, 2019, 16:03:24 »
... kas ir tas, kas vilina apmeklēt bijušo padomiju? Kāpēc?

Padlaikos daudz ceļoju, arī studēju kopā ar dažādu tautu pārstāvjiem. Vēl aizvien gan no studijlaikiem, gan ceļojumiem ir kontakti. Jā, nepaspēju aizbraukt uz Karēliju, gribu vēl aizvien.
Apciemot draugus Gruzijā, pats par sevi... Moldāvijā, Hivā (valsts valstī Uzbekijā) , Armēnijā, nesanāk pārāk bieži.
Uz Sibīriju gribu aizbraukt, aiz polārā loka, kur tēvs bija izsūtīts.
Igaunija, Lietuva, tas jau pats par sevi, tas tepat.

Offline Emīlija

Re: vīzas uz krieviju
« Atbildēt #26 : Novembris 08, 2019, 16:50:33 »
Ilgi domāju, kāpēc mani neinteresē Krievija kā ceļojuma galamērķis, ka vieta, kam tērēt savu laiku un naudu. Laikam tāpēc, ka... nez. Līdz pretigumam melīga, liekulīga un agresīva vara tur. Un cilvēkiem prāts sajaukts, pietiekami to redzu un dzirdu ārpus LV un RU satiktajos (jā, protams, ir izņēmumi, bet nu). Jau taja linka aprakstītās robežlietas, un tas, ko cilvēki stāsta, kas turp brauc... Nē, nē, paldies...man ir sajūta, ka tur aizbraucot var notikt jebkas, jo cilvēks tur nav nekas, un mes ar savu eiropejisko saprašanu par tiesībām un kārtību tur vnk neiederamies un neizdzivojam, ja nu kas...

Offline tuk

Re: vīzas uz krieviju
« Atbildēt #27 : Novembris 08, 2019, 17:09:55 »
Nūūū... tad atiek vien pa Eiropu ceļot, ja vien ar “eiropejisko saprašanu par tiesībām un kārtību“.
Ne vienmēr vara un tauta ir viens un tas pats...

Offline Alstere

Re: vīzas uz krieviju
« Atbildēt #28 : Novembris 08, 2019, 17:35:21 »
Augustā biju Karēlijā, ar tūristu grupu. Labi organizētais ceļojums kompensēja zināmu kultūršoku. Bet visamaz zinu, kāda ir Krievija tagad. Nu nav viss tikai slikti.

Offline Emīlija

Re: vīzas uz krieviju
« Atbildēt #29 : Novembris 08, 2019, 17:36:32 »
Nu kapec gan tikai pa Eiropu. Gana labi ir arī citur. Prognozējami, saprotami.

Pilnīgi mierīgi iztikšu bez Krievijas. Taču katrs var darīt kā grib un jūt, šis ir tīri mans privātais lēmums, citiem neuzspiežu.

P.S. pie saskarsmes ar varu, sākot jau ar bezpreģelu uz robežas, nekāda "tauta" nepalīdzēs:)
« Last Edit: Novembris 08, 2019, 17:47:20 no Emīlija »

 

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved