Autors Tēma: Kas jums šodien vakariņās?  (Read 225952 reizes)

Offline daddy

• Relikvija
  • Ziņas: 3764
  • Total likes: 3388
  • Labais vienmēr uzvar! t.i. kas uzvar, tas labais!
Re: Kas jums šodien vakariņās?
« Atbildēt #2700 : Februāris 12, 2019, 16:51:37 »
ausis un degunu cūkai izmazgāji pirms vārīšanas.
brrr,nē. ticu,ka garšoja. mans cienis aizmuktu,ja ko tādu celtu galdā. vismaz ne labklajības laika

jā, pačurināju, pakakināju un tēvreizi noskaitīju :)
es cūķiem gāžu virsū vārošu ūdeni, tad kad uzmet burbuli, tad noleju, vēlreiz noskaloju un tad tik vāru pa īstam.

Visādas aizdomas noņem :)

Offline tuk

« Atbildēt #2701 : Februāris 12, 2019, 20:23:30 »
Man izskatās pēc pusgalvas, varbūt bildē rakurss tāds. Man vienā vecā pavārgrāmatā bija bilde no priekšas, šķiet ar tomātu mutē... 

Offline baaciens

« Atbildēt #2702 : Februāris 12, 2019, 22:49:32 »
Palasīju, ko jūs te sarunājuši un sapratu, ka te neiederos, jo neesmu tik smalka un augstdzimusi :D ;)
Nezinu gardāku auksto gaļu, kā mammas vārīto no cūkas galvas! Un man tā GARŠO! Ik reiz, kad tieku pie kā tik garda un kvalitatīva - nebeidzu jūsmot. Un ja vēl viņas gatavotie mārrutki klāt... mmm...  Un tas pie tā, ka mamma ļoti aizspriedumaina pret subproduktiem un citiem brīnumiem. Želatīns, gan netiek lietots, jo pietiek ar to, kas savārās no cūkas galvas un celīšiem. Pirms vārīšanas viss tiek nomazgāts, nokasīts un atkal nomazgāts. Novārīts ar garšvielām un tad par labu atzītie gaļas gabali 2 reiz samalti, sadalīti pa trauciņiem un uzliets izkāsts buljons. Sanāk kvalitatīva, garšīga un stingra aukstā gaļa.
Mamma nejūsmo par mēli, šņukuru vai ausīm. Man ir tāpat, jo pat mēles salāti... nav mani salāti. Taču mana labākā puse jūsmo par šiem produktiem. Un nē, mēs neesam ne pārtikuši, ne nabagi, bet šad tad, tiek piestāts pie latgaļa zemnieku tirdziņā, lai savu labāko pusi palutinātu ar cūkas mēli, ausi vai šņukuru. Esot leišu krodziņā un izvēloties alu, skaidri zinu, ka uzkodās izvēlies nevis grauzdiņus, bet cūkas auss uzkodas.
Kad dzīvoju nabadzīgi, tad ēdu tritikāles pankūkas (lopbarības milti un ūdens) un žāvētu cūkgaļu, jo ne kā cita nebija. Bet, lai vai kā dzīvojām - asins desas netaisījām (laikam jau visas asinis izlējām). Šad tad atceros to murgaino periodu, kad nav nekā cita kā vien žāvēta gaļa un saldajā ābolu biezenis (bez cukura vārīti āboli ar saldo krējumu).

Nesaprotu to dalījumu - nabagu ēdiens, ēdiens un bagāto ēdiens.

Offline tuk

« Atbildēt #2703 : Februāris 12, 2019, 23:09:02 »
Mums aukstā gaļa alaž tiek vārīta no dažādām gaļām, jo dažādākas, jo gardāka.
Un nekāda želatīna. :)

Offline daddy

• Relikvija
« Atbildēt #2704 : Februāris 13, 2019, 08:49:53 »
Jā, protams, pusgalva, kurš ta veselu var noēst :)

HA! Izrādījās, ka tad kad ādu un treknumus nogriež, tad tur var puspannu ar visādiem liesumiņiem saskrubināt! 
Tā arī izdarīju un re kāda eleganta afterparty porcija sanāca :)

Bobi, no šitāda tač Tu neatteiktos? ;)

Offline Bob(i)s

« Atbildēt #2705 : Februāris 13, 2019, 08:58:33 »

Bobi, no šitāda tač Tu neatteiktos? ;)

Vārīti kartupeļi un kaut kāda taukaina substance ........... piedod, daddy..  :sad_smiley:  ja man ciemos dotu, kur tad likties, bet aiz laba prāta pats netaisītu. Alus kā jau alus, bet ziemā izmantoju ļoti reti.

Offline daddy

• Relikvija
« Atbildēt #2706 : Februāris 13, 2019, 10:00:23 »
:) piedodu, cūkgaļa ar sautētiem kāpostiem un kartupeļiem, LV sezonas (ziemas) ēdiens, nav nekāda Vidusjūras diēta :)

Offline Camma

« Atbildēt #2707 : Februāris 13, 2019, 10:07:35 »
Nu, ja nākas pakaļu saldēt ķilkas ķerot, tad prasās cūkgalvu ar kāpostiem.
Visus sakost!

Online Minne

« Atbildēt #2708 : Februāris 13, 2019, 10:18:42 »
Piedodiet, atkal iespraukšos ar savu Austriju.

Te uz Jauno gadu arī ir tradīcija ēst cūkas šņukuru. Veikalos šajā laikā pārdod vakuumā iepakotus paplānus cūkas vaiga un pusšņukura gabalus.Nekad nebiju ēdusi (Latvijā tikai žāvētus), jo neuzrunāja, domāju, ka jēli, plāna āda vien un ka neņemšos ar kkādu gatavošanu. Šogad mani pacienāja, un biju sajūsmā.
Izrādās, zem ādas ir tik daudz forša, irdena liesuma, laikam tās cūciņas nebija nobarotas līdz šausmām. Ar mūsu pelēkajiem zirņiem tas bija mans šīgada atklājums.

p.s.daddy, pagriez nazi!  :rofl:

Online magda

« Atbildēt #2709 : Februāris 13, 2019, 14:29:54 »
Baacien, netver tik plaši- augstdzimusi ,te, tikai viena persona ;) . Visi pārējie vairāk vai mazāk jūsmo par auksto/muzikantu gaļu.
Visam sava vieta- gan trifelēm, austerēm un putna pienam, bet tik un tā- gala beigās visi(lielākā daļa) saprot,ka nav nekā labāka par vienkāršu , nesamudrītu ēdienu. :smile:
Katram savs stāsts- man ļoooti garšo bukstiņputra,puikas saka, ka sanākot labi. Vīram tas ir vienīgais ēdiens,ko kategoriski atsakās ēst, jo tā esot sivēnputra! Toties skrubināt cūku kājiņas- tā viņam vistīrākā debesmanna... es vāru un šausmās škurinos, par ēšanu pat nedomāju!

Offline Elzzy

« Atbildēt #2710 : Februāris 13, 2019, 15:46:10 »
spagetti un gaļas bumbiņas

Offline Bob(i)s

« Atbildēt #2711 : Februāris 13, 2019, 22:13:11 »
Diezgan glupi noteikt augstdzimtību pēc ēdiena, kas garšo.

Offline Camma

« Atbildēt #2712 : Februāris 13, 2019, 22:51:25 »
Jā, vot, es šon skābeņu zupu ēdu, ar spinātiem. I ko tagad? Maut vai tēlot personu ar ubaga tarbu?
Visus sakost!

Offline sicilia

« Atbildēt #2713 : Februāris 14, 2019, 16:02:51 »
esmu uzsēdināta uz skarba ēšanas re'žima :D
bet... skābkāpostu+ bietes salāti un cepta vistas fileja.
Ja kādam idejas kā to fileju pataisīt liesi ēdamu, būšu priecīga par padalīšanos (bez miltiem :( )

Offline daddy

• Relikvija
« Atbildēt #2714 : Februāris 14, 2019, 16:07:10 »
esmu uzsēdināta uz skarba ēšanas re'žima :D
bet... skābkāpostu+ bietes salāti un cepta vistas fileja.
Ja kādam idejas kā to fileju pataisīt liesi ēdamu, būšu priecīga par padalīšanos (bez miltiem :( )

īzī. fileju uz pannas nelielā eļlā ātri apcepināt. būs sulīga un garda.

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved