Autors Tēma: Saldējums  (Read 843 reizes)

Offline tas_pats_lv

Saldējums
« : Maijs 24, 2017, 16:52:20 »
Citēt
mellene88:apēdu saldējumu.... nepatika vot būšu LV pirmais darbs- garšīgs saldējums.... diez kurš tas ir ?

Saldējums tradicionālā garšā palicis ir Rūjienai un Saldū. Ņem parasto balto piena saldējumu - vafelē. Tas ir Latvijas tradicionalās receptes.

Bērnībā saldējums bija rets prieks, līdz nepienāca talonu ziepju laiki - un tad uzcēla Saldus kiosku. Un tā kā nauda neko nemaksāja un pievedums bija liekas 2x nedēļā, tad bija ļoti prātīgi vasara pirkt veselu kasti ar saldējumiem, liekas 40gab. Nu uz trim dienām ;)

Savukārt 1kg saldējumi, jau ir gaumes lieta, man patīk Mokas brūnais saldējums. :)     
Džeina:ak dies, penšu sarunas par veselību, ārstiem un veselīgu dzīvesveidu
Aģents 0.7:vidējais statistiskais esefietis ir ar sevi apmierināts esefietis. Atšķirībā no Džeinas tplv nekādu buntu uzkurināt nesanāks
"Un kas tu tāds esi, lai norādītu kādam, kas jādara? kā teica zemene - komandē savu sun

Offline Zigfrids

  • Veterāns
  • *****
  • Ziņas: 2602
  • Total likes: 1028
  • Allaž gatavs atdoties par tramvaja biļeti
Re: Saldējums
« Atbildēt #1 : Maijs 24, 2017, 16:58:53 »
Bērnībā saldējumam guāra sveķus nepievienoja (varbūt esmu naivs). E427 vai 407 (?) sastāvā nebija. Vai šodien vispār ir saldējumu bez šādām sastāvdaļām? Pirms gadiem 10 ģimenē bija neliela diskusija, pirkt vai nepirkt saldējuma taisāmo agregātu? Toreiz, izpētot veikala saldējumu piedāvājumu un sastāvus, nonācām pie secinājuma, ka nav vērts, jo veikalā tieši to pašu var nopirkt gatavu - iepriekšminēto sū* tad vēl nebija. Pašreizējā situācijā būtu par iegādi - man sveķus organisms nepieprasa.
Nepatīkams, ne visai gudrs (NVG) un neaudzināts sarunu biedrs, kurš uzmācīgi runā par intīmām tēmām un pieprasa vienlīdzīgu attieksmi. Kluba "Vissirslikti.lv" vadošais runasvīrs. Latents mazohists. Aktīvs lietotāju grupu  "Neadekvātie", "Troļļi" un "Demagogi" biedrs. Veļu mazgā sieva (pusautomāts)!

Offline reno

Re: Saldējums
« Atbildēt #2 : Maijs 24, 2017, 16:59:15 »
man garšo Ekselence ar kļavu sīrupu un valriekstiem

Offline Mangusts

Re: Saldējums
« Atbildēt #3 : Maijs 24, 2017, 17:15:41 »
Rūjienas joprojām topā. Tīri labi patīk arī Baltais ar sāļo karameli. Ja Druvas, tad tikai cigoriņu. Bet tā nepieturos principiāli pie pašmāju ražotājiem, vairāk pērku pēc noskaņojuma.
Skatos sastāvu - ja plombīram kā pirmā sastāvdaļa minēts ūdens, tas nav nopietni.
No amount of advance planning will ever replace dumb luck

Online Luīze

Re: Saldējums
« Atbildēt #4 : Maijs 24, 2017, 19:20:59 »
Man garšo Baltais ar sāļo karameli (kā Mangustam), ja tāda nav, tad ņemu Balto ar šokolādes gabaliņiem. Citiem pētu sastāvu, ar palmu taukiem cenšos neņemt.
Vasarā es pati taisu saldējumu, ar ko našķēties. Ir sagādāti ērti porciju trauciņi no IKEA, tā ka nekādu saldējuma mašīnu man nevajag.

 

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved