Autors Tēma: Vīna miniatūras  (Read 261 reizes)

Offline Elzzy

Vīna miniatūras
« : Septembris 03, 2019, 13:49:03 »
Pirmā septembra nedēļa smaržo pēc pirmklasnieku jaunajām somām un cerībām, rasainā zālē krītošiem āboliem, pret asfaltu paukšķošiem kastaņiem un asterēm.  Aiz loga klusu čabina lietus un Tavā glāzē smaržo sarkanvīns. Smaržo silti, pēc upenēm, kokā nogatavojušām plūmēm, melnajiem ķiršiem un garšvielām. Tu jau zini, ka iemalkojot, vīns būs bagātīgs, ar pareizi sabalansētām miecvielām.
Priecīgu Cabernet Sauvignon dienu!

Offline Luīze

Re: Vīna miniatūras
« Atbildēt #1 : Septembris 03, 2019, 14:03:18 »
Kastaņiem vēl īsti nav laiks pret asfaltu paukšķēt. Ozolzīles krīt jau septembrī, bet kastaņu laiks sāksies oktobrī. (Piekasos  :mrgr: )

Offline Elzzy

« Atbildēt #2 : Septembris 03, 2019, 15:48:00 »
Aman pie mājām jau krīt... Vot! Man agrie :D

Offline Luīze

« Atbildēt #3 : Septembris 03, 2019, 16:29:46 »
Tad nestāvi apakšā ;)

Offline Elzzy

« Atbildēt #4 : Septembris 11, 2019, 12:17:44 »
Kas ir tas, kas uz mana vīna korķa, pudeles dibenā vai glāzē?
      Tie ir tartriskie kristāli jeb ‘’vīna dimanti’’ - sīkas, kristāliskas nogulsnes, saistoties kopā kālijam un vīnskābei, kas dabīgi ir vīnogu, un attiecīgi arī vīna sastāvā.
   Kāpēc tie nonāk mūsu pudelēs, glāzēs un dažreiz arī mutē? Vīnskābe ir ļoti jutīga pret temperatūras svārstībām. Atdzesējiet vīnu pārāk ātri un līdz pārāk zemai temperatūrai, un voila! še-ku-re-ku Jums kristāli uz korķa vai pudeles dibenā...ja nepaveicās, tad arī glāzē.
   Vai kristāli atstāj ietekmi uz vīna kvalitāti? Daudzi vīnziņi, vīndari un akadēmiķi uzskata, ka kristālu klātbūtne vīnos ir kvalitātes zīme tam, ka vīns nav ‘’pāraprūpēts’’ vīndarīšanas procesā, bet uz garšu kristāli ietekmi neatstāj pilnīgi nekādu.

Mūsu konkrētais korķis ir vakarnakt izvilkts no Tenuta San Guido Le Difese 2015 gada izlaiduma. Vīnogu sastāvs - 70% Cabernet Sauvignon un 30% Sangiovese.
Ko raksta vīna datu lapā? Elegants vīns ar izsmalcinātu sarkano augļu, lakricas, ādas, mokas, espresso un garšvielu aromātu. Bagātīga tumšo augļu garša ar patīkamu miecvielu daudzumu un lielisku balansu.
Apraksts garšīgs, realitāte ne visai. Diemžēl - novazājies pa noliktavām un veikaliem, vīns jau sācis mirt. Dzerams vēl bija, bet ne baudāms. Taču, arī šāda pieredze ir pieredze 🙂

Offline Elzzy

« Atbildēt #5 : Septembris 11, 2019, 12:18:43 »
korķis

Offline tuk

« Atbildēt #6 : Septembris 11, 2019, 12:52:51 »
Nu Tev to vīnakmeni jāsamaļ pulverī un jācep kūkas :)

Offline Mangusts

« Atbildēt #7 : Septembris 11, 2019, 12:59:52 »
Nu jā, korķis, šķiet, ne visai vairs izskatās...
No amount of advance planning will ever replace dumb luck

Offline Elzzy

« Atbildēt #8 : Septembris 11, 2019, 13:04:55 »
aaa neee,, ar ķorķi viss čotka  -smuks, viegabalains,, tikai ar sūdiņiem virsū :D Trakākos es no pudeles kratīju laukā

Offline baaciens

« Atbildēt #9 : Septembris 11, 2019, 20:45:01 »
Laikam man veicies, ka visu dzīvi esmu dzērusi lētos vīnus un šādi man nav gadījies :)

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved