Autors Tēma: glāžu mazgāšana  (Read 1428 reizes)

Offline Raimonds1

Re: glāžu mazgāšana
« Atbildēt #60 : Janvāris 14, 2020, 08:14:32 »
Skaisti jau, tikai no kurienes tas papīrs ņemsies? Kā būs ar to koku saudzēšanu, ja visu, kas tagad no plastmasas, turpmāk gatavosim no papīra/kartona/koka? Cērtam tik? Kādreiz tika stāstīts, ka cik tur kg makulatūras izglābj vienu koku - cik liels ir ottreizējās izejvielas īpatsvars galda piederunu ražošanā? Es nezinu, bet diezin vai baigi liels %.

Tāpat kā ar elektromobiļiem - ļoti labi, ekoloģija tur, pilsētā nesmird... Bet no kurienes ņemas elektrība rozetē?! To tāpat lielākoties iegūst no fosilā kurināmā... Un cik dabai draudzīga ir litija ieguve? Un kā tiks utilizēti nolietotie akumulatori?

Dabas saudzētāji, ibio.

Un kas to visu uzsāka?

Hmmm... it kā tēma ir par glāžu mazgāšanu :D

Offline kvadra

« Atbildēt #61 : Janvāris 14, 2020, 12:13:43 »
Nu es, ES uzsāku!
Pieminēju kā piemēru tam, ka uz (ne)ekoloģiskumu jāskatās plašāk, ne tikai primitīvi "plastmasa-slikti, koks-labi" vai "iekšdedzes dzinējs - slikti, akumulators-labi ", jo sava ekoloģiskā pēda ir arī koku izmantošanai un akumulatoru izmantošanai. Cik liela, tas atkarīgs no daudz dažādiem faktoriem, bet tā vienalga ir, un iespējams, ka pirmajā acu uzmetienā baigi ekoloģiskais risinājums kopsummā izrādās nemaz ne tik balts un pūkains.

Atgriežoties pie glāzēm - padomājiet, cik mežu būtu izcirsti, ja viss vienreizlietojamais pārtikas iepakojums un galda piederumi būtu saražoti no koka/papīra... Slikti tā, slikti šitā. Kā būtu labāk? Es nezinu. Varbūt kkāda biodegradabla plastmasa?

Daudzkārt lietojamie trauki (bez to saražošanas) savukārt prasa mazgāšanu - tātad, mazgāšanas līdzeklis, ūdens un tā sildīšanai patērētā enerģija, izlietotā ūdens attīrīšana, ja tāda vispār ir...  Nekas nav par velti, itin nekas.

Offline kvadra

« Atbildēt #62 : Janvāris 14, 2020, 12:50:20 »
Un kurš piesējās teikumam par automobiļiem un izvērsa to atsevišķā offtopā, a ko? :D

Offline tuk

« Atbildēt #63 : Janvāris 14, 2020, 20:50:29 »
Ai, ko nu kungi niekosies ar glāzītēm, salmiņiem un ausu tīrāmajiem kociņiem... ;)
Kā tur bija - dodiet atspēriena punktu un es pagriezīšu pasauli? Vai kā tā... ;) :D

Ja nopietni, tad viss jau par to pašu - lūk, par šo zaļo ziemu...

Offline kvadra

« Atbildēt #64 : Janvāris 14, 2020, 21:27:20 »
Zaļā ziema... It kā tas būtu kaut kas tik unikāls, kas nekad agrāk nebūtu bijis.  Ir bijušas arī agrāk ziemas gan siltākas, gan aukstākas par tā saucamo "klimatisko normu". Pirms 200 gadiem jau Puškins "Jevgeņijā Oņeginā" rakstīja:
В тот год осенняя погода
Стояла долго на дворе,
Зимы ждала, ждала природа.
Снег выпал только в январе
На третье в ночь.

Un tas Krievijā, ne Baltijā pie jūras.
Toreiz vēl pārvietojās un zemi apstrādāja super ekoloģiski - ar zirgiem, nebija pat ne auto, par lidmašīnām nerunājot. Un plastmasas taras nebija. Cilvēks vēl nebija paspējis aiz*irst planētu, bet laika apstākļi tāpat svārstījās
Nē, es nesaku, ka par ekoloģisko pēdu galīgi nevajag domāt, bet vai tomēr tā tūnbergveidīgā histērija nav, maigi sakot, bišku pārspīlēta?
Ja nākamā ziema būs auksta un sniegaina, tad, ko, bļausim par globālo sasalšanu?
« Last Edit: Janvāris 14, 2020, 21:32:56 no kvadra »

Offline tuk

« Atbildēt #65 : Janvāris 14, 2020, 22:26:58 »
Oj, Kvadra, Tu vēl arvien nobīdies no glāzītēm :D :D :D

Offline Bob(i)s

« Atbildēt #66 : Janvāris 14, 2020, 22:28:36 »
Katram viena bleķa krūzīte i viss! Pietiek!

Offline Raimonds1

« Atbildēt #67 : Janvāris 14, 2020, 22:50:07 »
Kāpēc Grēta?
Kāda doma?

Ja nākamā ziema būs auksta un sniegaina, tad, ko, bļausim par globālo sasalšanu?

Tas nopietni?

Offline kvadra

« Atbildēt #68 : Janvāris 14, 2020, 23:34:55 »
Kāpēc Grēta?
Kāda doma?

Tas nopietni?

Raimond, saproti, kā gribi - otrreiz es vairs uz tavām provokācijām neuzķeršos - vispirms pats uzdod jautājumus ārpus tēmas, pēc tam pārmetīsi to offtopu man  :taunt:

Offline Minne

« Atbildēt #69 : Janvāris 14, 2020, 23:53:21 »
Pašam sešas, bet citiem grib atņemt  :bbs:

Offline Raimonds1

« Atbildēt #70 : Janvāris 15, 2020, 10:01:40 »
Nu redz, ja stāsts ir par vienreizlietojamiem traukiem, tur visu var smuki aprēķināt. Ja tam traukam cena ir 2 eirocenti, pašizmaksa gan jau piecreiz mazāka.
Cik tādu gada laikā saražo, cik organizēti savāc un cik izmet dabā.
Ko nozīmē ražot tādus no niedrēm, cik maksā, cik plastmasas aizstāj.

Ja stāsts ir par auto, tur taču ir vairākas rēķināmas lietas un nevar tā prasti visu ko apgalvot.

Kāpēc Grēta - viens variants - patiesībā  viltīgs klimata pārmaiņu noliedzēju PR triks. Lai kritiķi izsakās par personu, ne klimatu.
Cits variants - uz emocijām vieglāk monitorēt un vadīt sabiedriskus procesus.

Pirms kādiem gadiem desmit vienā veikalā ražotāji laikam majonēzi vai ko citu bija iepakojuši stikla krūzītē ar osiņu. Uz stikla neko līmējuši nebija, plastmasas vāciņš un krūzītei apmale ar gropi un viss. Izlieto majonēzi un še tev stikla krūzīte. Kaut kāda ekoloģija jau tur sanāk.

Offline Bob(i)s

« Atbildēt #71 : Janvāris 15, 2020, 11:24:50 »
tās bija sinepes

Offline Minne

« Atbildēt #72 : Janvāris 15, 2020, 11:47:53 »
tās bija sinepes
Gan jau pēcsinepju krūzīti arī var veiksmīgi izmantot  :taunt:

Offline kvadra

« Atbildēt #73 : Janvāris 15, 2020, 11:56:05 »
Man ir tāda paliela stikla krūze no kaut kāda saldā riekstu krēma. Normāla, lietojama krūze ar osiņu, no bieza stikla. Gribi - var arī vāciņu uzlikt.
Bet, ja visas smērveidīgās preces būtu iepakotas stikla krūzītēs, tas gan būtu psc, apraktos tajās krūzītēs :D

Offline Minne

« Atbildēt #74 : Janvāris 15, 2020, 12:01:46 »
Man patīk ideja, ka aizvien vairāk veikalu rada iespēju pircējam nākt ar savu iepakojumu - savu burciņu, pudeli, maisiņu vai kārbiņu

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved