Autors Tēma: viesuļvētra Havannā  (Read 759 reizes)

Offline reno

viesuļvētra Havannā
« : Janvāris 29, 2019, 13:43:39 »
www.delfi.lv/news/arzemes/baisi-foto-peksns-viesulis-saposta-karibu-juras-perli-havannu.d?id=50782883#!d

Traki skati, vecie amerikāņu limuzīni pagalam, bet tos jau droši vien sametinās kopā atkal. Cik tā iedzīve mājiņās skopa

Offline kvadra

Re: viesuļvētra Havannā
« Atbildēt #1 : Janvāris 29, 2019, 22:41:53 »
Nja... Lasot ik pa brīžam tamlīdzīgas ziņas no Amerikas un Āzijas, katrreiz nodomāju, cik labā, stabilā vietā dzīvojam - ne mums te vulkāni, ne zemestrīces, ne taifūni, ne viesuļvētras... Pat plūdi, no kuriem ne tik sen kā cieta Vecā Eiropa, līdz Baltijai neatnāca. Miera osta. Laikam jau nav ko Dievam acīs spļaut, jāpiecieš tā pretīgā Latvijas ziema, jo tā nudien nav lielākā skāde, kas var piemeklēt  :mrgr:

Offline tuk

« Atbildēt #2 : Janvāris 29, 2019, 22:59:45 »
Hmn...man šķiet šogad ideāla ziema... bija ideāla vasara, ilgs skaists rudens, tagad ziema,
neko pretīgu neredzu, vismaz pagaidām. :)

Offline reno

« Atbildēt #3 : Janvāris 30, 2019, 10:21:32 »
Un ziema mums ir brīnišķīga, salīdzinot ar to, kas sasniga Austrijā/Vācijā un pašlaik notiek Amerikā --30 Bostonā

Offline Mangusts

« Atbildēt #4 : Janvāris 30, 2019, 11:41:36 »
Vasara tiešām bija ideāla.  Ziema pilsētā vienmēr tiek pārvērsta par sāls šļuru un nekāda smukuma. Tur gan kas cits vainojams nevis klimats, taču iespaidu par gadalaiku bojā. Turklāt ziemā jātuntuļojas, nemitīgi temperatūras pārkritieni ārā un telpās - nespēju apģērbties tā, lai nesaltu un nesvīstu un neaizsvīstu. Tas vienkārši nav mans gadalaiks.
No amount of advance planning will ever replace dumb luck

Offline kvadra

« Atbildēt #5 : Janvāris 30, 2019, 13:06:42 »
Vasara - jā, man patika, ka riktīgi gara sanāca un priekš atpūtas tiešām ideāla, bet medaļas otra puse bija nenormālais ilgstošais sausums. Viss izdega. Pat zāle. Vai zināt, ka tāpēc, piemēram, siens šogad maksā 3x dārgāk? Burtiski. Jo viņa vienkārši NAV.  Ka tāpēc pat izkāva lopus. Jo nebija, ar ko barot. Un, tā kā siens ir arī eksporta prece, lopus, tai skaitā zirgus, apkāva arī ārpus Latvijas. Šovasar varētu aktivizēties zirgu tirgus...
Vai zināt, kādās cenās šogad ir graudi? Jo labība arī izdega.
Protams, pilsētniekiem tas viss pie apaļās vietas.
Nē, labāk lai tomēr būtu pa vidam kādas lietainas dienas, kaut arī tāpēc pilsētniekiem kādu nedēļas nogali būtu jāiztiek bez vārtīšanās pludmalē.

Offline Kundalini

« Atbildēt #6 : Janvāris 30, 2019, 13:29:10 »
Jā, 2018 bija drausmīgs gads, skumji protams, ka dabas nelaimes papildus vēl ietekmē visu ko...

Offline Bob(i)s

« Atbildēt #7 : Janvāris 30, 2019, 13:53:48 »
lielie sinoptikas guru saka, ka daba vēl vellu parādīs. Šie trīs gadi esot tikai iesākums

Offline tuk

« Atbildēt #8 : Janvāris 30, 2019, 14:58:22 »
Nu daba ir daba. Nekad nav labi :D
Iepriekšējo vasaru pļavās peldēt varēja un laivām braukāt.
Sējumi un pļavas bija zem ūdens un arī bija slikti. Sauss arī slikti... :) 

p.s. es jau no savas vecomes esmu stāstus dzirdējusi gan par to, ka pļavās izdega,
gan sējumi apslīka, gan kailsalā viss izsala, gan plūdi bija... nekas diži jauns jau nav ar visu to globālo silšanu...
« Last Edit: Janvāris 30, 2019, 15:06:18 no tuk »

Offline daddy

• Relikvija
  • Ziņas: 3258
  • Total likes: 2934
  • Labais vienmēr uzvar! t.i. kas uzvar, tas labais!
« Atbildēt #9 : Janvāris 30, 2019, 15:45:28 »
Nu daba ir daba. Nekad nav labi :D
Iepriekšējo vasaru pļavās peldēt varēja un laivām braukāt.
Sējumi un pļavas bija zem ūdens un arī bija slikti. Sauss arī slikti... :) 

p.s. es jau no savas vecomes esmu stāstus dzirdējusi gan par to, ka pļavās izdega,
gan sējumi apslīka, gan kailsalā viss izsala, gan plūdi bija... nekas diži jauns jau nav ar visu to globālo silšanu...

Vienīgā atšķirība, ka gadu vajadzēja, kamēr stāsts no mutes mutē izplatījās. Tagadiņ žviks un momentā zināms viss + foto un video 3 dimensijās :)

Offline Camma

« Atbildēt #10 : Janvāris 30, 2019, 18:21:47 »
Cik es te apkārtnē lauksaimniekus paskatos, tik mūžīgi mūžos un vienmēr viss ne tā. Sieniņš arī nav... ja pļaut samīčkājas septembrī.
Citam saimniekam pagāšvasar bija gurķu lērums un es viena pati vienā piegājienā uzreiz 70 kg paņēmu -smukus īkšķgurķīšus. Pašai tomātu lērums saražojās - dalīju pa kreisi un pa labi līdz oktobrim.
Par Havannu gan diži žēl. Bet tads jau tas dabas ritējums dienvidzemēs. Skaistas puķes, kuras nesmaržo (citādi nosmakt varētu), silti ūdeņi ar haizivīm un barakudām, karsts un mitrs laiks ar lietusgāzēm katru pēcpusdienu. Gadās arī pa taifūnam vai viesulim. Toties nav aukstuma un lavīnu.
Visus sakost!

Offline reno

« Atbildēt #11 : Janvāris 30, 2019, 18:44:09 »
Par to siena trūkumu mūsu zemniekam savs stāsts: Kad neparasti siltajā maijā zāle saauga, vieglpr''atīgie esot metu''sies pļaut, cerot, ka īstajā siena laikā b''us saaudzis vēlreiz. Šoreiz tā nenotika, vēl sliktāk, nopļaitās pļavas ne tikai slikti atauga, bet izdega pavisam. Viņš tomēr esot zobus sakodis cieties un pagaidījis, un tik traki neesot bijis. Bet ts ir pie Tukuma, tālāk uz Kuld;igas, Talsu pusi bija trakāk

Offline Milka

« Atbildēt #12 : Februāris 06, 2019, 21:50:01 »
Kādas tur skaistas mašīnas!!!  Žēl, ka sapostītas. :(

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved