Autors Tēma: Esam tālu no dabas aizbizojuši  (Read 39280 reizes)

Online kvadra

Re: Esam tālu no dabas aizbizojuši
« Atbildēt #420 : Aprīlis 23, 2020, 08:11:38 »
20m aiz mājas?

Ko nu man izdevās internetā sameklēt no Ķengaraga. Necik daudz vairāk m nebūs, man šķiet.

Viena bilde no Ķīpsalas, arī ko internetā atradu.

Kuģojot pa Daugavu uz jūru garām Ķīpsalai, var redzēt tās vecās privātmājiņas, kas pavisam pašā krastā.

P.S. Jā, bet Purvciemā es pat "čurgrāvīti" nevaru iedomāties kur būtu. :scratch: Kaut gan Luīze jau neminēja Purvciemu ;)
« Last Edit: Aprīlis 23, 2020, 08:18:41 no kvadra »

Offline Bob(i)s

« Atbildēt #421 : Aprīlis 23, 2020, 10:30:05 »
Baigais jau Purčiks

Offline Minne

« Atbildēt #422 : Aprīlis 23, 2020, 12:20:52 »
kvadra, Tu mani sagrāvi :D   Ķengarags laikam toč aiz mājas, bet Ķīpene - pie mājas :D

Kādēļ es iedomājos, ka Luīze dzīvo Purvciemā vai kkur uz to pusi...Biķernieku mežs nūjošanai...kaut kā tā  :scratch:

Offline Luīze

« Atbildēt #423 : Aprīlis 23, 2020, 12:28:20 »
Nu jau pietiks apspriest manu dzīvesvietu. Adrese netiks publicēta un koordinātes arī nē.

Offline Mangusts

« Atbildēt #424 : Aprīlis 23, 2020, 12:29:46 »
Tikpat labi mājvietas var būt vairākas...
No amount of advance planning will ever replace dumb luck

Offline Minne

« Atbildēt #425 : Aprīlis 23, 2020, 12:53:53 »
Jā, šis man ienāca prātā, kad redzēju Luīzes "upītes" bildi

Offline Luīze

« Atbildēt #426 : Aprīlis 23, 2020, 13:42:54 »
Jā, šis man ienāca prātā, kad redzēju Luīzes "upītes" bildi

Tā nav piemājas, bet 2 km tālāk ;)

Offline Camma

« Atbildēt #427 : Maijs 04, 2020, 08:36:44 »
Kādi burvīgi rīti!
Kāpjot pa trepēm uz pirmo stāvu ļoti jāskatās, kur liec kāju - kaķu tauta drūzmējas un arī grib tikt ārā. Līdz ar durvju atvēršanu putnu vīterošana pilnīgi ar joni gāžas ausīs, acīs, degunā, visas malas čiepst un vītero, starp vidži-vidži-vidži dzirdams arī uh-hū-ū un pat izlikās, ka arī dzeguzis iekūkoja kaut kur tālumā.
Koškas kā melna upe aizsūcas gar pakšiem ošņāt no jauna atdzimušo pasauli. Vienu brīdi izkatās, ka otrpusis gana eksotisku zālēdāju bariņu - koškas visas kē viena ekselē jauno zālīti.
Pēc lietus iestājies tāāāāds miers... Kafijas krūze rokā un var apstaigāt dārzu košku pavadībā. Redīsi jau ar smukiem lapu kušķīšiem, vienai vagai 10cm irokēzs no sīpolu dzinumiem. Tālāk - smuki atkopušās zemeņu rozetītes, vēl uz priekšu - negants zaļu lapu ērkulis, kurā šur tur redzami tulpju pumpuri. Vells, kas tā par sugu, kurai ziedkātu pavisam nav. Turpat blakus vismaz 10 šķirņu narcises. Šitās tikko sāk ziedēt, kamēr pie mājas saulītē jau iet uz beigām. Kaut gan, kāds ''jau'', ja tur narcises ziedējušas 2 mēnešus.
Aličas baltā kupena pārtop zaļā mākonī, krēķītis un vēl mazās plūmītes balti rozā putās. Bērzi gar ceļu smuki zaļā dūmakā. Kaimiņa piemājas laukā šodien klusums, vakar tur bija traktors un savi 6-7 stārķi.
Tā, kafijas krūze tukša, koškas zāli saēdušās, var iet ko labu padarīt (logi, aizkari, plaukti, ziemas apģērbs utt., utjp.).
Visus sakost!

Online reno

« Atbildēt #428 : Maijs 04, 2020, 20:41:50 »
Es klausos savus ūjinātājus -pupuķi, dzeguzi, katrs pu-pū un ku-kū savā meža stūrī. Baložu pāris dūdo tepat pie mājas

Offline Mangusts

« Atbildēt #429 : Maijs 04, 2020, 21:02:14 »
Manā galā pupuķis upina gan, bet dzeguzi joprojām nedzird. Nu baloži jau krietnu laiku saūjinās. :) Tomēr zīlīte brīžam pārzāģē
 visus ar savu tī-tī-tī :D

« Last Edit: Maijs 04, 2020, 21:10:49 no Mangusts »

Offline ragana

« Atbildēt #430 : Maijs 05, 2020, 08:26:34 »
Braucot uz copi pa ceļam pamanīju meža zaķu pāri. Sēdēja, ausis uzmanīgi izslējuši un vēroja apkārtni. Tie nu nebija nekādi mīlīgi usipusi dzīvnieciņi ar apaļiem purniņiem un pieneņziedu mutē. Tie bija īsti muskuļoti zvēri, kas drīzāk atgādināja pusaugu ķengurus, ne mūsu pašu ļekatotājus.

Online kvadra

« Atbildēt #431 : Maijs 05, 2020, 09:05:50 »
Zaķiem nepavisam nav apaļi mīlīgi purniņi, bet šauri un izstiepti. Un garas spēcīgas kājas, jā, teju kā ķenguriem. Apaļais mīlīgais trusis paļaujas, ka no ienaidnieka paspēs iebēgt alā, bet zaķim alas nav, viņa izdzīvošanas stratēģija ir paspēt aizbēgt, labi ātri un cilpu cilpām. Tam vajadzīgs slaids stiegrains ķermenis un garas, spēcīgas kājas.

Offline Mangusts

« Atbildēt #432 : Maijs 22, 2020, 12:33:09 »
Lūk, šārīta medījums!  :bird:

Offline Camma

« Atbildēt #433 : Jūnijs 01, 2020, 07:59:44 »
Pie tā, ka regulāri visu ko čiepj žagatas, vārnas, sīļi un vāveres, jau it kā pierasts. Tāpat ik pa laiciņam savākt pa pusdārzu izvandītu miskasti arī nav nekas īpašs (kaimiņsuns izklaidējas, ja KĀDS aizmirst miskastmaisu aiznest līdz kurtuves mucai).
Šorīt mierīgi dzeru kafiju un pekšņi ieraugu, ka vakar vakarā izžautā veļa plandās pa šņori kā kad ārā vismaz mazs taifūns būtu. Parasti veļas plivināšanās vējā ir daudz maz skatam pierasta - drēbes gabali ātrāk vai mazāk ātri paceļas puslīdz horizontālā plaknē.
Šoreiz vēja ne pūsmiņas, lazdām un ābelēm ne lapiņa nekust. Bet veļa ar visu šņori lec kā traka. Cik dzirdēts, traki mēteļi mēdz mitināties skapjos. A te? Kāds prātā jucis krekls? Vai nepiepildītu cerību māktas apenes?
Skatos - jooopcik, palagam sarkanas kājas! Izrādās, stārķis savā ligzdas remonta dullumā mēģina nočiept no šņores kurpju auklas! Tās tādas šerpi garas gadījušās - no puikas botām. Labi, ka apsēju ap veļas šņori, lai vējš nenorauj.
Vot i būtu botas bez šņorēm un pārmetumi, ka kāds nerrs atkal kaut ko derīgu izsviedis. Trakākais, ka neticētu jau, ka izmazgātas un uzkārtas...
Visus sakost!

Online reno

« Atbildēt #434 : Jūnijs 01, 2020, 08:36:55 »
Ja būtu botas mazgājusi ar visām šņorēm un uz striķa uzmetusi -stārķēniem būtu jaunas kurpes

Mani sīļi parasti stundām ir gatavi raustīt šņorus, ar ko krūmi atsieti. Šogad laikam atmetuši cerību ligzdu pažobelē ierīkot. Vai tik žagatas nav padzinušas, vispār nav manīti.  Toties pupuķis parādījās visā krāšņumā, sēdēja ābelē pie paša virtuves loga.Tāds īsti drukns, ne tāds, kā tie sīkaļas, ko parasti redzam pa zāli šiverējam

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved