Autors Tēma: Esam tālu no dabas aizbizojuši  (Read 31127 reizes)

Offline mary

Re: Esam tālu no dabas aizbizojuši
« Atbildēt #210 : Janvāris 19, 2019, 19:56:54 »
Camma, šī ir forša grāmata, kur paskatīties putnus. Es šad tad pārskatu un papētu. :bird:
http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/2987-putni_latvija.html
Vēl arī ļoti patīk Latvijas zīdītāji, var visus susuriņus un un lielākus zvēriņus apskatīt un palasīt par viņiem. Ļoti labas zīmētas ilustrācijas. Laukos it īpaši varētu būt interesanti paskatīties, kurš tieši zvērs atnācis ciemos.

Offline Camma

« Atbildēt #211 : Janvāris 19, 2019, 20:20:19 »
Ir man vismaz 4 binokļi (pat ar super-duper optiku) un ir arī putnugrāmatas - vairākas. Bet ir man arī Lielais Dzīvnieciskais Slinkums :) .
Spalvainos/pūkainos zvērus pazīstu un tie man patīk. Par cigļiem līdz šim intereses nebija nekādas. Šobrīd ir barotava tieši pretī ķēķa logam, tā ka jāskatās gribi vai negribi :).
BuNba. Kaut kad redzējām autiņu ar ļoti interesantu uzrakstu - '' Uzspelesim buNbu!'' - latviski, bet kirilicā :). Tā kā Rūdis pašlaik ir visai apaļš (baiss kažoks), BuNba viņam ļoti piestāv.
Visus sakost!

Offline Elzzy

« Atbildēt #212 : Janvāris 19, 2019, 21:10:37 »
Kur rūdi var apskatīt? :) Rādi redzēt :)

Offline Camma

« Atbildēt #213 : Janvāris 19, 2019, 21:39:05 »
Bija, bet te visas bildes aizgājušas latatā sakarā ar servera uzkāršanos. Tagad jāgaida jaunu fotosesiju :)
Visus sakost!

Offline Camma

« Atbildēt #214 : Februāris 11, 2019, 10:40:36 »
Pašlaik tek un pil un urdz visos stūros. Vismaz viena liela cerība, ka pagājušajā vasarā krietni pažuvušais dīķis atkal taps pilns.
Apbēdina zvēru pēdu totāls iztrūkums. Kādreiz čumēja un mudžēja - buki, cūkas, aļņi, zaķi un lapsas. Tagad tikai kaimiņu suns un Kaķāda sapēdojuši pāris ķēdītes.
Toties bija izdevība tuvplānā aplūkot izcili skaistu zaļo dzeni. Vēders un pakakle tumši pelēki, mugura skaistā tumšā sūnu zaļā krāsā. Spārnu galos dažas melnas švīkas - kā jau dzeņiem pieklājas. Un krāšņuma kalngals - koši sarkana pāvesta micīte uz pakauša.
Visus sakost!

Offline Mangusts

« Atbildēt #215 : Februāris 11, 2019, 15:14:43 »
Vai nu zaļā vai pelēkā dzilna. Pēdējā retāka, lai gan līdzīga zaļajai.
No amount of advance planning will ever replace dumb luck

Offline daddy

• Relikvija
  • Ziņas: 3759
  • Total likes: 3382
  • Labais vienmēr uzvar! t.i. kas uzvar, tas labais!
« Atbildēt #216 : Februāris 12, 2019, 16:55:51 »
Toties bija izdevība tuvplānā aplūkot izcili skaistu zaļo dzeni. Vēders un pakakle tumši pelēki, mugura skaistā tumšā sūnu zaļā krāsā. Spārnu galos dažas melnas švīkas - kā jau dzeņiem pieklājas. Un krāšņuma kalngals - koši sarkana pāvesta micīte uz pakauša.

dzeņi nav garšīgi...
un tā visticamāk bija dzilna. nevajag jaunus putnus izdomāt, sevišķi, ja ir vairākas putnugrāmatas :) :)

briežu pačucha negantā (c) Hašeks :)

Offline Bob(i)s

« Atbildēt #217 : Februāris 12, 2019, 18:14:12 »

Offline Camma

« Atbildēt #218 : Februāris 12, 2019, 21:16:48 »
Jā, izpētīju, ka tiešām tas zaļais dzenis ir dzilna. Un, visticamāk, - pelēkā. Visādā ziņā, krāsas ir puse uz pusi - piesātināti peļu pelēks un sūnu zaļš.
Man neko nevar pārmest, man te viss mainās kā kaleidoskopā.
Nupat pelēkistrīpainā Kaķāda atnāca uz vakariņām. Piekrāvu bļodeli ar ierasto devu. Kaķāda sparīgi ķērās pie ēšanas, kur to arī atstāju. Pēc 5 minūtēm aiz durvīm atkal iedegās āra gaisma un nu mans ikvakara ciemiņš bija mainījis kažoku uz melnu ar baltu purneli un baltām ķepām. Vot i nazinu tagadīt, vai tas ir tas pats, vai jāņem kaut kādu kaķugrāmatu un jāskatās, vai nebūs cita suga :)
Visus sakost!

Online Luīze

« Atbildēt #219 : Februāris 12, 2019, 21:52:55 »
Pēc 5 minūtēm aiz durvīm atkal iedegās āra gaisma un nu mans ikvakara ciemiņš bija mainījis kažoku uz melnu ar baltu purneli un baltām ķepām. Vot i nazinu tagadīt, vai tas ir tas pats, vai jāņem kaut kādu kaķugrāmatu un jāskatās, vai nebūs cita suga :)

Apmeta kažoku uz otru pusi un atnāca pēc papildporcijas :D

Offline Camma

« Atbildēt #220 : Februāris 13, 2019, 10:38:14 »
Luīz, men pārāk laba iztēle un kā iedomājos kažoku uz otru pusi.... bvēēē.
Visus sakost!

Offline Mangusts

« Atbildēt #221 : Februāris 13, 2019, 12:01:53 »
Es jau ar putniem :P tāpēc - Camma, krāsa nebija izšķirošā, jo tā neatšķiras, bija citas pazīmes uz galvas - pelēkajai sarkana tikai pieres daļa un arī tikai tēviņiem, uz vaigiem šaura tumša  svītra; zaļajai gan papam, gan mammai sarkana galva līdz pat pakausim, ap acīm un pie knābja tumšs.
No amount of advance planning will ever replace dumb luck

Offline reno

« Atbildēt #222 : Februāris 13, 2019, 12:45:45 »
Lūk tā, Camma, izvelc vien binōkli un putnugrāmatu :)

Offline Camma

« Atbildēt #223 : Februāris 13, 2019, 13:35:42 »
Napig binokli 3-4 metru ķīķēšanai. Galvenais ir detālijas atšķirt - kas ir pieres daļa un cik tālu sākas pakausis? Tumša svītra un tumšs ap acīm - ko par ko uzskatīt?
Pārmaiņas pēc šon atlidoja izspūris parastais dzenis. Vai arī tas saucams par melnbalto dzilnu?
Visus sakost!

Offline daddy

• Relikvija
  • Ziņas: 3759
  • Total likes: 3382
  • Labais vienmēr uzvar! t.i. kas uzvar, tas labais!
« Atbildēt #224 : Februāris 13, 2019, 13:55:57 »
Napig binokli 3-4 metru ķīķēšanai. Galvenais ir detālijas atšķirt - kas ir pieres daļa un cik tālu sākas pakausis? Tumša svītra un tumšs ap acīm - ko par ko uzskatīt?
Pārmaiņas pēc šon atlidoja izspūris parastais dzenis. Vai arī tas saucams par melnbalto dzilnu?

Nē, dzenis ir dzenis, dzilnu dzimtā tāda nav! :) https://www.latvijasdaba.lv/putni/sistematiskais-raditajs/picidae/

... a kā Tu zini, ka tā nebija dzeniene?? detālijas taču neredzēji??! :D

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved