Autors Tēma: Vai kaķi ir masu slepkavas?  (Read 565 reizes)

Offline sanda

Re: Vai kaķi ir masu slepkavas?
« Atbildēt #15 : Februāris 11, 2020, 01:13:05 »
Vai tad Tavs kaķis nepienes čības uz komandu ''aport!'' ? Ja pienes, tad jau arī komandu ''pucī!'' izpildīs.  :sarcasm:

Neesmu dresējusi, bet kaķene parasti spēj izpildīt komandas vai ierosinājumus - nāc ārā, nāc iekšā, ēd sauso, nāc uz leju - auksts (kad sēž uz vaļēja loga palodzes), to kaķi neaiztiec (par slimu kaķi), to nedrīkst aiztikt u.c. Nekad vairs neesmu redzējusi viņu medījam putnus, ne arī konstatējusi, ka kāds pie mājas būtu nomedīts (būtu jābūt spalvu plūkšanas sekām), bet vietējie putni paziņo visiem par kaķi, sevišķi žagata, kura te uzturas ziemā.

Offline sanda

Re: Vai kaķi ir masu slepkavas?
« Atbildēt #16 : Februāris 11, 2020, 01:55:45 »
Zirgs - kaķiem ir medību instinkts, neaizstāvu kaķus, bet nevar apgalvot - kaķi vienīgie nogalina "prieka pēc" vai ir vienīgie masu slepkavas, varbūt tikai viņiem  instinkts pabojāts barības un laika pietiekamības dēl.

1)  okeānā vismaz zobenvaļi var 10-14 stundas vajāt upuri līdz to nokausē, pat ja ir paēduši - dokumentālā filmā fiksēts, kad tie beidzot nogalināja zilā (laikam) vaļa mazuli (baram pēc daudzām stundām izdevās to atšķirt no mātes), tad tam izēda tikai aknas, visam baram diez vai tur pietika, ķermenis nogrima dzelmē,
2) putnu kameru vērotāji varbūt atceras gadījumu, kad Igaunijas mazā ērgļa mazuli dienu pirms izlidošanas nogalināja vistu vanags un pat neapēda, neaiznesa līdzi,
3) seski, caunas regulāri apkož visas vistas kūtī, ja tiek klāt,
kā arī
4) Homo sapiens sabiedrībā bija populāras gladiatoru cīņas, publiskas nāves sodu izpildes, arī iepriekš ar šķēpu dūrieniem skaustā sakaitināta vērša publiska  nogalināšana - vēršu cīņas, lapsu medības Anglijā.

Offline Spārka

Re: Vai kaķi ir masu slepkavas?
« Atbildēt #17 : Februāris 11, 2020, 08:41:01 »
Zirgs - kaķiem ir medību instinkts, neaizstāvu kaķus, bet nevar apgalvot - kaķi vienīgie nogalina "prieka pēc" vai ir vienīgie masu slepkavas
Šo argumentācijas kļūdu sauc "malduguns". Kaķi vai nu ir vai nav slepkavas, vai arī kaut kādā mērā ir. Nekāda sakara ar vaļiem vai cilvēkiem.
(Salīdzinājumam - “Absurds, ka mani sodīja par ātruma pārsniegšanu. Policistiem vajadzētu ķert slepkavas un izvarotājus.” )

Offline sanda

Re: Vai kaķi ir masu slepkavas?
« Atbildēt #18 : Februāris 11, 2020, 11:13:58 »
Spārka - Piekrītu par argumentācijas kļūdu. Droši vien kaut kādā mērā ir. Atkarīgs arī no indivīda un šķirnes.
Kaķi ir plēsēji, nevis tikai dīvāna spilveni vai istabas piemurrātāji.

Tomēr kaķi ar jēdzīgu vai bezjēdzīgu slepkavošanu (varbūt  žurkām zināmu potenciālu spēju slepkavot) kaut cik notur žurku populāciju paciešamās robežās. Nekad neesmu personīgi redzējusi , ka kaķi tās ēstu.

Šeit novērojums no dabasdati.lv : https://dabasdati.lv/lv/observation/3jkoaus3co3cubho7301ptvnu1/  Iļģuciema daudzdzīvokļu mājas pagalmā. Foto pa labi no kartes.
Novērotāja personīgi izteicās - kaķis sēdēja pie žurkas, kamēr apnika, vārna kokā jau ziņoja, ka noķerta žurka. Barība tika vārnām.
Jaunās nepieredzējušās žurciņas jau viņi apkož, vecās - ja gadās. Žurkas jau arī nav stulbas.

Online kvadra

Re: Vai kaķi ir masu slepkavas?
« Atbildēt #19 : Februāris 11, 2020, 14:10:30 »
Mēdz būt kaķi, kas žurkas arī ēd - parasti tādi pussavvaļnieki, kam aktuāli pašiem sev iztiku gādāt. Vismaz vienu tādu kaķeni toč atceros, viņa dzīvoja pārtikas noliktavā - noķer, pēc brīža jau, skaties, akurāts žurkādas izklājums mētājas, bet kaķe cēli aizlīgo kaktā pagulēt. Mājas lutekļi parasti žurkas medī vien sporta pēc un atstāj neapēstas, ja vispār ķer.

Offline Spārka

Re: Vai kaķi ir masu slepkavas?
« Atbildēt #20 : Februāris 12, 2020, 09:23:01 »
Krč,

Offline ragana

Re: Vai kaķi ir masu slepkavas?
« Atbildēt #21 : Februāris 12, 2020, 11:14:13 »
Smieklīgi, bet  :fryingpan: .

Offline sanda

Re: Vai kaķi ir masu slepkavas?
« Atbildēt #22 : Februāris 15, 2020, 00:57:06 »
Tomēr no  kaķuprāt negaršīgo žurku apkošanas jēga ir - grauzēji vairojas ātrāk nekā plēsēji, milzīgs žurku skaits apdraudētu kaķēnus un pašus kaķus. Žurkām zobi asi,  neveikls kaķis var medībās savainoties.

Suņiem arī medību instinkts nav zudis. Dažs taksis vai terjers negantāks par kaķi. Aitām bieži uzbrukuši tieši suņi nevis vilki, ne jau tikai aitām - stirnām, zaķiem u.c. 3 var izveidot baru, bieži neprognozējamu. Sīksuņi pie tam nereti tiek uz zoba lielsunim.

 

Copyright © sarunuforums.lv All rights reserved