Stratagēmas. Lai padarītu nekaitīgu laupītāju bandu, vispirms jānoķer vadoni

chLai ar mazākiem zaudējumiem uzvarētu ienaidnieku, ir jāiznīcina tā vadonis vai štābs.

Cilvēku sabiedrība ir organizēta pēc pakļautības pamatlikuma. Jo sarežģītāka sistēma, jo specializētākas ir tās sastāvdaļas.

Tikai ierobežots cilvēku loks var kopumā aptvert norises, kuras organizē vai kontrolē sistēma.

Lai iedarbīgi cīnītos ar kādu pretinieku, ne vienmēr ir nepieciešams sasniegt pārsvaru pār to atklātās sadursmēs, pietiek padarīt nevadāmu vai neiedarbīgu tā sistēmu. To var sasniegt ar līdera vai to sistēmas sastāvdaļu neitralizāciju, ar kuru palīdzību viņš pieņem lēmumus un veic pārvaldību (sakari, izlūkošana, štābs).

Pirmās personas neitralizācija var ne tikai radīt grūtības tās resursu pārvaldībā, bet arī izraisīt iekšējas nesaskaņas un konfliktus viņa komandā.

Standarta gājiens, plānojot uzbrukuma operācijas – pirmo triecienu sarakstā tiek iekļauti pretinieka štābi un sakaru mezgli.

Šo stratagēmu cilvēce lieto kopš savas vēstures sākumiem.

Līdera lomu ir novērtējušas visas kultūras civilizācijas.

Ne vienmēr cīņā ar pretinieku nepieciešama fiziska iznīcināšana. Ja tev ir valsts aparāta ietekmēšanas sviras, bet tev traucē nesaprotošs ierēdnis, pietiek tikai ar tā atlaišanu no darba.

Jo bīstams viņš ir tikai tikmēr, kamēr viņa rīcībā ir viņa dienesta stāvoklim atbilstošais aparāts un pilnvaras.

Ar dažu atlaišanu ir grūtības.

Visai grūti ir atlaist Krievijas Prokuroru. Bet, kā izrādās, ir visai vienkārši viņu neitralizēt. Šim nolūkam ir vajadzīgas divas palaidnīgas meičas, slēptā kamera un iespēja manipulēt ar galveno valsts telekanālu.

Patīk(5)Nepatīk(0)