Autors Tēma: "Lielais Kristaps" pasniegts  (Lasīts 138 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies nakata kngs

"Lielais Kristaps" pasniegts
« : 2020. gada 16. novembris, 11:26:56 »
https://www.delfi.lv/kultura/news/screen/pasniegti-lielie-kristapi-labaka-spelfilma-dveselu-putenis.d?id=52663791   
It kā jau viss pareizi, bet kāpēc ne ar kādu atzinību nav atzīmēts Boriss Frumins? 
Viņš bija tas, kurš DP scenāriju uztaisīja tādu, ka to var filmēt!...pirms tam tak bija vairāki mēģinājumi gan rakstīt scenāriju, gan ķerties klāt filmēšanai, bet sanāca tikai auzas...
Kamēr neatcerējās par tādu bijušo rīdzinieku Borisu Fruminu, kurš patreiz ir Ņujorkā kino mākslas pasniedzējs!   
https://lv.wikipedia.org/wiki/Boriss_Frumins   
Tas bija viņš, kurš scenāriju izveidoja tā, ka var uzfilmēt lielisku filmu! 
Naudas priekš lieliem, iespaidīgiem kaujas skatiem nebija, tāpēc galveno slodzi vajadzēja iznest tuvplāniem un aktieru sejām - tam bija nepieciešams tieši tādā veidā uzbūvēts scenārijs, ko paveica Frumins...Dreibergs jau tikai palaboja to, kur režisoram ērtāk...
Tagad visi slavē Dreibergu, bet par Fruminu nedzird....
Varbūt tāpēc, ka Boriss ir ebreju tautības, bet filma "Dvēseļu putenis"  ir latviešu lepnums?....Dreibergs tak latvietis, protams..     
No LK gaidīju, ka Frumins saņems kādu balvu...     
...protams, par otrā plāna aktieru darbu mans favorīts bija Gundars, bet iedeva čehietei....kāpēc nebija dalītas balvas aktieriem sievietēm un vīriešiem?...tak vēl pagājušo gadu bija gan labākais aktieris, gan labākā aktrise....tas kaut kas no dzimumu vienlīdzības viedokļa?....oskarus tak dod gan abiem, mēs skrienam atkal kaut kam pa priekšu?...nu, ja labākā aktrise pēkšņi ir lezbiete, tad balvu nedabūt, jo nav ne sieviete, ne vīrietis?

Atslēdzies fiasko

Atb: "Lielais Kristaps" pasniegts
« Atbilde #1 : 2020. gada 16. novembris, 11:50:52 »
Cik lasīju, tad vienkārsi neesot tādas latviešu jaunās filmas, kur būtu sieviete kā galvenā varone - tik vienkārši. Nepārzinu tik labi jaunako latviešu kino, lai zinātu, tā ir vai nav.

Atslēdzies SNor

« Atbilde #2 : 2020. gada 16. novembris, 14:01:02 »
Tagad visi slavē Dreibergu, bet par Fruminu nedzird....
Varbūt tāpēc, ka Boriss ir ebreju tautības, bet filma "Dvēseļu putenis"  ir latviešu lepnums?....Dreibergs tak latvietis, protams..     
No LK gaidīju, ka Frumins saņems kādu balvu...     
Propagandas filmām ir tāda īpatnība. Un mani šī filma mudina izlasīt Grīna "Dvēseļu Puteni", vai tik tiešām šīs romāns ir tik slikts, cik filma? ;) Bet ņemot vērā, ka dziļākais pagrimums bija "Nameja gredzens", būs jau labi ;) 
"Tātad es esmu tapis jūsu ienaidnieks, sacīdams jums patiesību. " Galatiešiem 4:16
«Zema oglekļa mazietilpīgas infrastruktūras investīcijas.»
https://kubele.lv

Atslēdzies Luīze

« Atbilde #3 : 2020. gada 16. novembris, 14:07:46 »
"Dvēseļu putenis" filmēts pēc romāna MOTĪVIEM nevis 1:1. Un filma ir tiešām laba, vismaz man nebija garlaicīgi nevienu brīdi.
Vienīgais, kas mani mulsina, ja filma ir būtiski saīsināta, lai to varētu rādīt ārvalstīs, un no filmas tāpēc ir izņemtas ārā visas epizodes ar Martu, kas gan tur vispār ir palicis? Bučošanās ar Mirdzu sākumā un kaujas skati pārējā laikā?  :?: