Aptauja

Vai Lembergu ir taisnīgi turēt cietumā?

Nē, viņš labais ...
0 (0%)
Nē, par ekonomiskiem noziegumiem cietumā neliek
0 (0%)
Jā, viņš ir korumpējis pusLatviju
1 (50%)
Jā, viņs ir ļauns cilvēks
0 (0%)
Piekritu tiesai, lai ko arī viņa lēmusi un lems.
1 (50%)

Pavisam nobalsoja: 2

Balsošana ir beigusies: 2021. gada 10. augusts, 21:44:31

Autors Tēma: Aivars Lembergs  (Lasīts 217 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies SNor

Aivars Lembergs
« : 2021. gada 21. jūlijs, 21:41:52 »
Man jau tā arī šķita, ka kaut kas ir aizmirsts, bez kā Latvija nebūtu Latvija ... Un tas viennozīmīgi ir Aivars Lembergs (un nejaukt ar Lumbergu, mūsu mīlulīti!) . Viennozīmīgi spilgta personība neatkarīgās Latvijas vēsturē.
Tiem kas ir jau noguruši no šī mūžīgā stāsta mazs atgādinājums sīkumos:
Citāts
Pēc 12 gadus ilgušas tiesāšanās pirmās instances tiesa 22. februārī pasludināja saīsināto spriedumu tā sauktajā Aivara Lemberga tiesas prāvā. Rīgas apgabaltiesa Lembergam piesprieda piecus gadus cietumā, 20 000 eiro naudas sodu un mantas konfiskāciju. Tostarp tiesa nolēma konfiscēt arī Lembergam piederošo nekustamo īpašumu Puzē.

Lembergs tika atzīts par vainīgu kukuļņemšanā, naudas atmazgāšanā, neatļautā dalībā mantiskā darījumā, dokumentu viltošanā, kā arī savu īpašumu slēpšanā. Savukārt Lembergs atzīts par nevainīgu apsūdzībās par lēmumu pieņemšanu, atrodoties interešu konfliktā, un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

un šodienas ziņa ir ka:

Citāts
Bijušais Ventspils mērs Aivars Lembergs ir pārsūdzējis pirmās instances tiesas spriedumu, ar kuru viņam par koruptīvajiem noziegumiem piespriests piecu gadu cietumsods, kā arī mantas konfiskācija un 20 000 eiro liels sods, aģentūrai LETA pavēstīja Lemberga aizstāvis zvērināts advokāts Māris Grudulis.

Apgabaltiesa 22.februārī Lembergam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un naudas sodu 40 minimālo mēnešalgu apmērā (20 000 eiro). Lembergu apcietināja tiesas zālē.

Pastāvot īpašiem apstākļiem, apcietinājumā esošais Lembergs pēc pirmās instances sprieduma pārsūdzēšanas ir tiesīgs lūgt apelācijas instanci vēl pirms lietas skatīšanas izvērtēt apcietinājuma turpmāku piemērošanu.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likumu, ja apelācijas instances tiesā ir saņemts pieteikums par drošības līdzekļa - apcietinājuma - atcelšanu vai grozīšanu, tad šādu pieteikumu izskata apelācijas instances tiesnesis rakstveida procesā triju darba dienu laikā līdz iztiesāšanas sākšanai apelācijas tiesā.

Šādu pieteikumu gan var iesniegti tikai tad, ja apsūdzētajam radušies tādi veselības vai ģimenes apstākļi, kas var būt par pamatu apcietinājuma atcelšanai vai grozīšanai, un šo faktu apliecina dokumenti. Tāpat šādu pieteikumu saskaņā ar likumu var iesniegt, ja lietas iztiesāšanas sākšana apelācijas instancē tiek noteikta uz laiku, kas ir ilgāks par diviem mēnešiem pēc lietas saņemšanas apelācijas instances tiesā.

Es ceru, ka es paudīšu mazliet savādāku skatu uz Lemberga sāgu, proti, ka notikumu ap viņu ir atkarīgi racionāli un visas puses mēģina tos uzdot gandrīz vai par pašsaprotamiem. Tā sakot, sekošana līdzi Aivaram, ir kā šaha partijas izspēlēšana - vienīgais paredzēt pretinieka gājienus ir gana smagi. Lemberga līdzjutēji viennozīmīgi cer uz to ka Lembergs tiks kaut pagaidu atbrīvots, lai pēc pārs gadu tiesas tomēr tiktu pilnīgi attaisnots. Ļauņvēļi, protams, saka viena balsī, ka viņš ir tur kur vioņam jābūt ...  Bet nu patiesība, visticamāk ir kaut kur pa vidu ;)       
"Tātad es esmu tapis jūsu ienaidnieks, sacīdams jums patiesību. " Galatiešiem 4:16
«Zema oglekļa mazietilpīgas infrastruktūras investīcijas.»
https://kubele.lv

Atslēdzies daddy

Atb: Aivars Lembergs
« Atbilde #1 : 2021. gada 22. jūlijs, 09:40:26 »
varianta "pa vidu", "cits variants" nav, tāpēc sorrī balsojums izpaliek - atturos...

- Nē, viņš labais ... - nobodijs ir perfekts
- Nē, par ekonomiskiem noziegumiem cietumā neliek - blēņas, liek un kā vēl...
- Jā, viņš ir korumpējis pusLatviju - pierādiet...
- Jā, viņs ir ļauns cilvēks - tās ir emocijas
- Piekritu tiesai, lai ko arī viņa lēmusi un lems - kurai konkrēti tiesai (instancei) - 1. līmenis - rajonu (pilsētu), 2. līmenis - apgabaltiesas, 3. līmenis – augstākā tiesa, 4. līmenis - ECT?
« Pēdējās izmaiņas: 2021. gada 22. jūlijs, 09:45:34 no daddy »

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #2 : 2021. gada 22. jūlijs, 10:43:55 »
...man arī neatradās atbilde starp variantiem...viss, kas saistās ap Lembergu ir politika...pat ja kādam pasūtījis lapseni ar piegādi, tad arī tā ir politika - cīņa par varu, kur bez naudas nekas nesanāk...bet katrā ziņā viņš saviem vēlētājiem ir devis vairāk, ka visi pārējie oligarhi un citi mahinatori kopā ...   
Un atrašanās cietumā ir vairāk politika 60%, bet mazāk ekonomiskie noziegumi 40%
« Pēdējās izmaiņas: 2021. gada 22. jūlijs, 10:52:21 no nakata kngs »

Atslēdzies Luīze

« Atbilde #3 : 2021. gada 22. jūlijs, 11:02:56 »
Pietrūkst 6. iespējas: nav viedokļa/pofig :D

Atslēdzies Amālija

« Atbilde #4 : 2021. gada 22. jūlijs, 11:12:42 »
Man nav pofig, bet viedokļa nav.

Atslēdzies SNor

« Atbilde #5 : 2021. gada 22. jūlijs, 12:11:46 »
Pietrūkst 6. iespējas: nav viedokļa/pofig :D
Tā vēl joprojām ir 5 atbilde, jo cerēt uz sakarīgu tiesas lēmumu ir ļoti grūti -- tā sakot tiesnesi arī ir tikai cilvēki, atgādināšu, ka 1 instances tiesa piesprieda viņam reālu cietumsodu, jo Lembergs vilcināja lietu (ar to pieņemot, ka ja nebūtu vilcinājis būtu atlaists ;) )
"Tātad es esmu tapis jūsu ienaidnieks, sacīdams jums patiesību. " Galatiešiem 4:16

Atslēdzies Luīze

« Atbilde #6 : 2021. gada 22. jūlijs, 12:54:40 »
Tā vēl joprojām ir 5 atbilde..

Nu tad pats arī balso. :?: 
Vispār neredzu jēgu balsojumam.

Atslēdzies SNor

« Atbilde #7 : 2021. gada 22. jūlijs, 22:06:47 »
Man pamatskolā, matemātikas kabinetā bija plakāts - "matemātika prata fizkultūra", attīstot domu līdzīgā garā, varētu teikt "aptauja viedokļa fizkultūra", galva paturot domu, ka enerģisks skaitums ir ārkārtīgi patīkams ;)
p.s. pārējais jau izklausās pēc mazas depresijas? Vai nevajag pa vakariem mazliet pastaigāt un atslābināties, tā sakot, Lemberga sāga uz Tevi pagaidīs, kad busi enerģiskāka?

Atslēdzies SNor

« Atbilde #8 : 2021. gada 16. augusts, 22:23:08 »
Citāts
Ekskluzīvi. Pirmā Aivara Lemberga klātienes intervija kopš šā gada februāra; no Rīgas Centrālcietuma Možs, optimisma pilns, ar cerībām uz taisnīgu kriminālprocesuālo noregulējumu un apņēmību turpināt cīnīties starptautiskajās tiesās par cilvēktiesību ievērošanu Latvijā

Aivars Lembergs klātienē sniedza interviju Neatkarīgajai Rīgas Centrālcietuma telpās.

https://neatkariga.nra.lv/intervijas/355117-ekskluzivi-pirma-aivara-lemberga-klatienes-intervija-kops-sa-gada-februara-no-rigas-centralcietuma

Aivars ir loti pļāpīgs cilvēks, tāpēc atstāstīt viņu īsumā nemaz nav iespējams. Kopumā, Aivaru nepamet optimisms :) 

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #9 : 2021. gada 14. septembris, 09:30:54 »

Atslēdzies SNor

« Atbilde #10 : 2021. gada 14. septembris, 13:35:37 »
:rat:   
https://www.delfi.lv/news/national/politics/rosina-liegt-saeimas-apmeklesanu-sankcijam-paklautiem-bijusajiem-augstakas-padomes-deputatiem.d?id=53577723   
Kāpēc to likumu nesaukt vienkārši -"Lembergs nedrīkst šeit spert kāju!" ?
Es neesmu dzirdejis, ka Lembergs kādu Saeimā spīdzinatu ... ;)