Autors Tēma: Literāro citātu kladīte  (Lasīts 45885 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies reno

Atb: Literāro citātu kladīte
« Atbilde #240 : 2023. gada 19. jūlijs, 23:19:01 »
Tie visi bija no Galbraita?!!?

Atslēdzies LVSNor

« Atbilde #241 : 2023. gada 19. jūlijs, 23:54:07 »

...latviski to Silvija Brice
Protu uzrakstīt korekti, bet negribu – tulkotājas Silvijas Brices grāmata «Baigās piezīmes» - šo vajag palasīt. ;)
"Tātad es esmu tapis jūsu ienaidnieks, sacīdams jums patiesību. " Galatiešiem 4:16
«Zema oglekļa mazietilpīgas infrastruktūras investīcijas.»
https://kubele.lv

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #242 : 2023. gada 20. jūlijs, 09:53:39 »
Nakat, vai esi lasījis kaut vienu darbu, ko citē, vai tikai pārraksti citātus, ko kāds cits (Galbraits) izmantojis savā romānā?

nu,re! ...vismaz viens cilvēks atšifrēja...es jau vairs neticēju, jo kurš tad atceras tās rindas, kuras Roulinga citē pirms katras nodaļas?...iespējams ir tādi lasītāji, kuri tos nelasa vispār, bet ķeras klāt galvenajam notikumam!  :just_popcorn:

Atslēdzies reno

« Atbilde #243 : 2023. gada 20. jūlijs, 10:04:58 »
Es vēl neesmu lasījusi tās asinis, drīkstu nezināt. Man tikai likās aizdomīgi, ka pēkšņi dzeja

Atslēdzies Luīze

« Atbilde #244 : 2023. gada 20. jūlijs, 11:16:06 »

nu,re! ...vismaz viens cilvēks atšifrēja...es jau vairs neticēju, jo kurš tad atceras tās rindas, kuras Roulinga citē pirms katras nodaļas?...iespējams ir tādi lasītāji, kuri tos nelasa vispār, bet ķeras klāt galvenajam notikumam!  :just_popcorn:
Es arī vēl neesmu tikusi pie Galbraita jaunās  grāmatas. Tā ka ir nekorekti likt citātus un pārmest, ka nelasām. Kas atšifrēja? Nu padomā pats, ar ko esi apspriedis jauno romānu  :mrgr:

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #245 : 2023. gada 21. jūlijs, 18:59:42 »
Es arī vēl neesmu tikusi pie Galbraita jaunās  grāmatas. Tā ka ir nekorekti likt citātus un pārmest, ka nelasām. Kas atšifrēja? Nu padomā pats, ar ko esi apspriedis jauno romānu  :mrgr:
Ja daudz sprēgāsi, pateikšu, kurš ir slepkava!  :laugh:

Atslēdzies LVSNor

« Atbilde #246 : 2023. gada 24. jūlijs, 20:18:42 »
Šo notikumu pārrunājot, mēs nākam pie atziņas, ka sieviete mīlas lietās vienmēr spēcīgāka par vīrieti. Meita var ne tikai pavest kuru katru puisi, viņa var to pat pārvest otrā ticībā, tāpat ka baložu mātīte var atvābīt sev draugu no liela, liela tāluma, ja tas viņai vajadzīgs.
J.Jaunsudrabiņš "Augšzemnieki"
"Tātad es esmu tapis jūsu ienaidnieks, sacīdams jums patiesību. " Galatiešiem 4:16

Atslēdzies Spārka

« Atbilde #247 : 2023. gada 13. septembris, 13:34:35 »
Bokonona pēdējais kalipso:

Someday, someday, this crazy world will have to end,
And our God will take things back that He to us did lend.
And if, on that sad day, you want to scold our God,
Why go right ahead and scold Him. He’ll just smile and nod.

Latviski:
Reiz trakajai pasaulei pienāks gals un varbūt pat drīz,
Dievs Kungs tad visu, ko aizdevis mums, atpakaļ paprasīs.
Savas lamas un sašutumu, ja vēlies, pār viņu gāz -
Dievs uzklausīs visu, ko teiksi, un smaidot ar galvu mās.

(K.Vonnegūts "Kaķa šūpulis")

Atslēdzies Bobs

« Atbilde #248 : 2023. gada 13. septembris, 15:18:44 »
radās asociācijas ar Krimsonu

Atslēdzies Spārka

« Atbilde #249 : 2023. gada 13. septembris, 15:34:14 »
radās asociācijas ar Krimsonu
Tā arī bija. Ieraudzīju K čatā un atcerējos šo.

Atslēdzies LVSNor

« Atbilde #250 : 2023. gada 19. septembris, 09:30:19 »
Pēc simt gadiem zinātne ir sastapusies ar relativitāti, nedrošību un nejaušību; ekonomikai ir jāņem vērā elektrība, metalurģija un atomprodukcija. Tīrā marksisma nespēja integrēt šos secīgos atklājumus ir arī viņa laika buržuāziskā optimisma nespēja. Tā padarīja smieklīgu marksisma pretenziju paturēt sastingušas, nezaudējot zinātniskumu, simt gadu vecas patiesības. Deviņpadsmitā gadsimta mesiānisms, lai tas būtu revolucionārs vai buržuāzisks, nespēja pretoties tās zinātnes un tās vēstures secīgajai attīstībai, kuru tas dažādās pakāpēs bija dievišķojis.
A.Kamī "Dumpīgais cilvēks"

Atslēdzies LVSNor

« Atbilde #251 : 2023. gada 22. septembris, 09:22:37 »
Galu galā romāna rakstīšana vai lasīšana ir dīvaina nodarbe.
A.Kamī "Dumpīgais cilvēks"

Atslēdzies LVSNor

« Atbilde #252 : 2023. gada 28. septembris, 09:37:17 »
Jūtu stipru dziņu sākt šo nodaļu, aprakstot vistīrākās aplamības, un man nenāk ne prātā ierobežot savu iztēli.— Tādēļ iesākšu, lūk tā.

"Džentelmeņa Tristrama Šendija dzīve un uzskati" Lorenss Stērns

Atslēdzies LVSNor

« Atbilde #253 : 2023. gada 19. oktobris, 17:02:50 »
Šis kopīgais pamats ir tas, ko pamatoti sauc par objektīvu faktoru - tas dod mums iespēju identificēt citus cilvēkus un civilizācijas, lai tos vispār varētu šādi apzīmēt. Ja tas sabrūk, mēs pārstājam izprast un, ex hypothesi, izdarām maldīgus spriedumus; bet, tā kā pēc šīs hipotēzes mēs nevaram droši zināt, cik liels ir sazināšanās pārrāvums, cik daudz mūs ir maldinājušas vēsturiskas mirāžas, mēs nevaram vienmēr rīkoties tā, lai to novērstu, vai nerēķināties ar tā sekām. Mēs cenšamies izprast, likdami kopā pēc iespējas vairāk daļiņu no pagātnes fragmentiem, pēc iespējas labāk un ticamāk atveidodami cilvēkus un laikmetus, kas ir attālināti no mums, nav mums patīkami vai cita iemesla dēļ nav mums sasniedzami; mēs darām, ko varam, lai paplašinātu zināšanu un iztēles robežas; to, kas notiek aiz visām iespējamajām robežām, mēs nevaram zināt un tāpēc nevaram par to daudz bēdāt - tas mums neko nenozīmē. Ko mēs varam saskatīt, to cenšamies aprakstīt pēc iespējas precīzāk un pilnīgāk; turpretī tumsa, kas ieskauj mums pieejamo redzeslauku, ir necaurredzama; attiecībā uz to mūsu spriedumi nav nedz subjektīvi, nedz objektīvi; tas, kas atrodas aiz mūsu redzes apvāršņa līnijas, nevar traucēt to, ko mēs spējam saredzēt vai cenšamies uzzināt; tas, ko mēs nekad nevaram uzzināt, nevar likt mums apšaubīt vai noliegt to, ko mēs zinām. Daļa mūsu spriedumu, protams, ir relatīvi un subjektīvi, taču citi tādi nav; pretējā gadījumā, ja objektivitāte vispār nebūtu sasniedzama, tad apzīmējumi «subjektīvs» un «objektīvs» vairs nebūtu pretstatāmi un zaudētu jēgu, jo visi korelatīvie jēdzieni dzimst un mirst reizē. Tik daudz būtu sakāms par laicīgās dabas argumentu, ka mēs nedrīkstam tiesāt, lai netiktu tiesāti paši (jo visi standarti ir relatīvi), un no tā izrietošo tikpat kļūdaino secinājumu, ka nevienu indivīdu vēsturē nedrīkst pamatoti pasludināt par vainīgu vai bezvainīgu, jo vērtības, kuru izpratnē viņš par tādu tiek nosaukts, ir subjektīvas un radušās no ;personīgām vai šķiru interesēm, vai pārejoša kultūras perioda iespaidā, vai cita, līdzīga cēloņa dēļ, un spriedumam tāpēc nav «objektīva statusa», tas nav autoritatīvs.
"Četras esejas par brīvību" Jesaja Berlins

Atslēdzies reno

« Atbilde #254 : 2023. gada 24. oktobris, 17:21:20 »
Atradu izrakstīto Folknera citātu, "Light in August", mans neveiklais tulkojums:

Redz, Bairons teica, man domāt, ka visvieglāk būt krietnam ir slinkam cilvēkam.
-Man liekas, ka viņš ātri vien kļūtu slikts, ja vien kāds viņam to ierādītu.
-Nu, tādu puisi viņš satiks agrāk vai vēlāk, Bairons teica