Autors Tēma: Te kāds kustas?  (Lasīts 20365 reizes)

0 lietotājiem un 2 viesi lasa šo tēmu.

Atslēdzies Bobs

Te kāds kustas?
« : 2016. gada 17. decembris, 16:05:25 »
Sveiciens kustīgajiem!
Tagad tāds laiks ārā, ka outdoor sportiskās aktivitātes ir apliktas ar dažādiem ierobežojumiem - sniega nav, gaismas nav, siltuma nav, toties ir slapjums, vēsums, ledus atliekas, tumsa. Ko darīt šajā laikā tiem, kas raduši sportot ārā? Es cenšos visus kaitnieciskos faktorus neņemt vērā un skriet neatkarīgi no apstākļiem, bet besī ārā ledus uz celiņiem, tumsa un tas, ka jāģērbjas vairāk - tas nozīmē katru reizi mazgāt slapju drēbju čupiņu.
Trenažieru zāles riebj, lai gan aizeju pa reizei pasvīst arī šajās iesmirdušajās telpās.
Varbūt jums kadam(-ai) ir kādas objektīvas atklāsmes, kā izpausties šajā starpperiodā...

Atslēdzies Mangusts

Re: Te kāds kustas?
« Atbilde #1 : 2016. gada 17. decembris, 17:09:55 »
Cenšos joprojām skriet, bet daru to 2-3 reizes nedēļā, kas dod iespēju kaut nedaudz izvēlēties patīkamākus laikapstākļus, turklāt, ir iespēja skriet pa dienu. Apmēram reizi nedēļā eju uz jogu, reizēm uz pilatēm. Trenažieri nav man.
Bet drēbju čupa pēc fiziskām aktivitātēm tāpat jāmazgā, kāda starpība cik daudz, kamēr to var izdarīt vienā vešmašīnas ciklā.
No amount of advance planning will ever replace dumb luck

Atslēdzies Luīze

« Atbilde #2 : 2016. gada 17. decembris, 17:35:50 »
Ziemā diemžēl neskrienu. Nomaukties uz slidena ceļa galīgi negribas. Man ir 2x nedēļā vingrošana sporta zālē (nav tik traki, sporta
ģērbtuve parasti ir smirdīgāka :D ). Cenšos arī vairāk staigāt, vismaz brīvdienās pa dienu.

Atslēdzies Bobs

« Atbilde #3 : 2016. gada 17. decembris, 18:46:02 »
Laimīgie tie, kam laiks sportam pa dienu. Man ir tikai vakari un brīvdienas. Bet brīvdienās, kā zināms, nevar izpildīt visu nedēļas normu, tādēļ jāskrien arī vakaros pa parkiem. Tas jau palicis par atkarību organisms prasa savu. Protams, sportam ir bonusi, jo tad, kad vairāk kā pusdzīve nodzīvota, savu rumpīti citādāk savākt un turēt labā kondīcijā nav iespējams

Atslēdzies Camma

« Atbilde #4 : 2016. gada 17. decembris, 19:38:06 »
Pamēģini katetru - moš līdz...
Visus sakost!

Atslēdzies Bobs

« Atbilde #5 : 2016. gada 17. decembris, 22:54:55 »
Pamēģini katetru - moš līdz...

Nebiju par to iedomājies.. Vai ir kādi pētījumi, kas pierāda efektivitāti?

Atslēdzies Trix

« Atbilde #6 : 2016. gada 18. decembris, 09:15:50 »
Katetrs veicina fiziskās formas uzlabošanos? Njā...
Ja nu vienīgi - ja no šā jālaižas maksimāli ātri, maksimāli tālu un jānoslēpjas kokā maksimāli augstu. :D
Es visu atceros, Ričard...

Atslēdzies Emīlija

« Atbilde #7 : 2016. gada 18. decembris, 17:02:49 »
Nekad neesmu skraidījusi, un nekad nav bijusi vēlme to mācīties darīt. Nu nespēju es saprast, kà var bezmērķīgi kaut kur uz riņķi skriet. Man dažreiz līdz darbam kājàm 40 min jānosoļo, vienmēr žēl zemē nomestā laika un garlaicīgi. Tu ej, ej, ej... ja vēl būtu smuki apkārt, tur sniedziņš, vai ķirši zied, bet tagad, pa šitiem dubļiem... vļeh.

Nu labi, labi, es saprotu - lielpilsēta, kur smagākais darbs ir miskasti iznest... tad nu jàmeklē, kā to dibenu izkustināt...

Atslēdzies Bobs

« Atbilde #8 : 2016. gada 19. decembris, 09:11:44 »
Es kādreiz biju līdzīgās domās. It īpaši skolas laikā. Likās - kas tā par bezjēdzīgu nodarbi, sevis mocīšana, jēgas nekādas. Ilgu laiku tā domāju. Lai gan zināmu laiku pēc tam trenējos sporta veidā, kur bija arī jāskrien, tik un tā tas neieviesās par paradumu. Tad, savu patstāvīgo dzīvi aizsākot, ilgu laiku, gadus 15 nedarīju vispār neko, paliku diezgan traģiskā skatā, principā pats sev riebos, plus vēl veselība atzīmēja vairākas nozīmīgas problēmas. Mugurkauls, kāju asinsrites sistēma. Ārsti papildus terapijai un zāļu kaudzēm rekomendēja bezmaz pilnīgu imobilizāciju. Bet es sāku mazpamazām skriet. Sākumā pa 25 min, tad pa 35 - 40, tad pa 50, un tagad, pēc trim četriem gadiem - pa 1h 05 vidēji vienā reizē. 1100 km pagājušajā gadā.
Par laika nosišanu. Man tā ir meditācija. Tās domas, kas skriešanas laikā izdomājas, tās atziņas, idejas un iedvesma kaut kā darīšanai, kas rodas skrienot - to nevar salīdzināt ne ar ko. Pilnīgi ne ar ko. Meditatīvajā stāvoklī kaut kur ap 45 minūti bieži vien atnāk tāda kā apjausma, ka tieši tagad, tiešo šis ir dzīves piepildījums. To nesapratīs tas, kas to nav sajutis, maniem vārdiem viņu acīs ir tikai tukša skaņa, un bieži vien attieksme ir kā pret kaut kādu imbecilu, kurš sazin ko iedomājies. Bet lai, es neesmu sludinātājs, nevienam nesaku, ka tas būtu jādara, tikai painteresējos vai man šeit ir domubiedri. Tie, kas nesaprot, nav vajadzīgs skaidrot, kāpēc nesaprot. Ir o.k., katram savs. Viens skrien, cits cep, cits ēd, cits vēl ko citu dara. Tādēļ jau pasaule ir skaista ka tajā nav vienveidības.

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #9 : 2016. gada 19. decembris, 10:55:08 »
Bobi, es ticu. Ko tamlīdzīgu esmu dzirdējusi arī vēl no viena skriešanas fana. Un man tas šķiet visnotaļ saprotami un loģiski, lai arī skriešana nekad nav bijusi mana nodarbe un acīmredzot arī nekļūs - man no tās vienmēr ir palicis slikti.
Pati gana daudz izkustos fiziskā darbā, un, jāatzist, ka drusku ar nožēlu nolūkojos uz pilsētniekiem, kam jāizdomā kaut kādas mākslīgas aktivitātes, kā kaut mazliet izkustinātu ofisā nosēdēto rumpi. Man arvien bijis grūti likt sev kustēties pašas kustēšanās pēc, bez taustāma mērķa. Labāk tad kaut ko padaru. Cita lieta, ka piekopju stiepšanās vingrinājumus, kas ļoti labi atslābina un "saeļļo", palīdz pret stīvumu un smeldzi muskuļos.

Atslēdzies dille

« Atbilde #10 : 2016. gada 19. decembris, 11:09:23 »
Fizisks darbs - ne zemes rakšana, ravēšana, lapu grābšana, ūdens nešana, sniega tīrīšana, grīdu mazgāšana - NEKAS neaizvieto vingrošanu.
Arī skrienot brīnišķīgi izkustas visi muskuļi. Gods un slava tiem, kas to spēj!
Žēl, ka skriešana nav priekš manis.
Aprakstīto labsajūtu gūstu, braucot ar riteni. Bieži tas palīdz galvas izvēdināšanai - svaigs gaiss, skaisti dabas skati, atslēdzies no visām problēmām.
Var izdomāt visas domas vai gluži otrādi - atbrīvot prātu.
Patīk iet arī kājām. Nesaprotu Emīliju - kurš laiks tad skaitās lietderīgi izmantots?

Bobi, sporta klubos nav nemaz tik traki :) Jāatrod tikai sev piemērotais.

Atslēdzies Emīlija

« Atbilde #11 : 2016. gada 19. decembris, 13:02:54 »
Pati gana daudz izkustos fiziskā darbā, un, jāatzist, ka drusku ar nožēlu nolūkojos uz pilsētniekiem, kam jāizdomā kaut kādas mākslīgas aktivitātes, kā kaut mazliet izkustinātu ofisā nosēdēto rumpi. Man arvien bijis grūti likt sev kustēties pašas kustēšanās pēc, bez taustāma mērķa. Labāk tad kaut ko padaru.

Kaut kā tā, jā.

Dille - šito tiešām ir grūti saprast? :) Varu piekrist, ka "Fizisks darbs - ne zemes rakšana, ravēšana, lapu grābšana, ūdens nešana (eu nu beidziet, laukos IR ūdensvads un kanalizācija, parasti... :D ), sniega tīrīšana, grīdu mazgāšana - NEKAS neaizvieto vingrošanu", taču pēc visa nosauktā uzskaitījuma vēl speciāli vingrot, sorry, bet izklausās smieklīgi :)

Jau tad, kad bija "jāiet pastaigāties" ar bērnu, kurš guļ ratiņos, es ar apaļām acīm skatījos uz daiļavām, kas ar tiem ratiem špacierēja 5 apļus ap māju. Man bija darīšanu saraksts, kur jāizstaigā, un pie viena - pastaiga sanāca.

Atslēdzies dille

« Atbilde #12 : 2016. gada 19. decembris, 13:18:44 »
Emīlij - smieklīgi tas neizklausās  vairs tad, kad sāk sāpēt mugura. Un tā sāp lielākajai daļai fiziskā darba veicēju.
Fiziski strādājot, var uztrenēt ārējos muskuļus, bet ne iekšējos.

P.S. vai Tu vēlies teikt, ka bērns tika lielākoties vadāts pa ielām? Kārtojot darīšanas, Tu katru reizi viņu rāvi laukā no ratiem?
Lielākoties jau māmiņas cenšas pastaigai izmantot zaļo zonu - kur mazāk putekļu, vairāk skābekļa.

Atslēdzies Bobs

« Atbilde #13 : 2016. gada 19. decembris, 13:24:07 »
Lai ar fizisku darbu aizvietotu sportiskās aktivitātes, būtu jāstrādā 8/5 darba laiks ar lāpstu vai tamlīdzīgi. Citādi par aizvietošanu to nevar nosaukt. Tā nav aeroba slodze.

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #14 : 2016. gada 19. decembris, 13:44:51 »
Saprotu, ka fizisks darbs nav tas pats, kas sports. Slodze darbā mēdz būt kaut kāda vienpusēja, pozas neergonomiskas... Kā nu kurā darbā. Man tie ir visādi, gan veselīgi izkustinoši, gan pavisam neveselīgi. Bet speciāli vēl kaut kādu fizisko slodzi pēc tiem meklēt nu nemaz nevelk, ja nu vienīgi kaut ko relaksējošu, harmonizējošu, atslābinošu, kāda varētu būt peldēšana, stiepšanās vingrinājumi, varbūt vēl pilates. Un darbu ofisā pie datora (ir man arī tāds, jā) mēdzu uztvert kā iespēju laiski pasēdēt un atpūtināt kājas. Reizēm ļoti noderīgi :D