Nav noslēpums, ka mūsu politiķi, sabiedrības izglītotākā daļa (bet - vai gudrākā?) visai labprāt ir paraduši publiski operēt ar dažādiem vēstījumiem, kuri vēlāk neiztur laika pārbaudi.
Ar vienu no tiem, - ozona slāņa eroziju - tagad vairāk vai mazāk viss ir skaidrs. Ozona caurums virs antarktīdas ir pastāvējis no pašiem ozona līmeņa mērīšanas pirmsākumiem 1957. gadā, tomēr 1980-os šai jautājumā medijos sākās īsta histērija. Pie visa izrādījās "vainīgs" lētais un viegli pat mazattīstītajās valstīs ražojamais freons. Rezultātā 1987. gadā tika parakstīts Monreālas protokols, kurš ierobežoja tā ražošanu un pielietojumu. Lieki teikt, ka tikai vienai korporācijai "Du pont" bija pieejamas "ozonam draudzīgā" freona ražošanas tehnoloģijas. Ir pagājuši tieši 30 gadi, bet ozona caurums virs Antarktīdas mazāks kā nepaliek, tā nepaliek.

Vienīgais, ka gan ir izmainījies, - iepriekšminētās korporācijas peļņa.

Šodien mums ir citi mīti, aktuālāki.

Piemēram, "Krievija mums uzbruks" ...

Bet ne par to ir runa.
Burtiski nupat Tramps ir paziņojis, ka ASV izstājas no Parīzes vienošanās par klimatu (pirms tam - Kioto protokols), t.i., baltiem diegiem šūto stāstu par globālo sasilšanu netieši atzinis par muļķībām. Vēl varu atgādināt, ka hakeri 2009. gadā bija uzlauzuši un darījuši publiski pieejamu klimatologu (kuri uz šī mīta pamata saņēma nesliktus pasūtījumus ar konkrētām naudiņām) e-pastu saraksti, kas parādīja pētījumu mērījumu rezultātu "saskaņošanu" temperatūras paaugstinājuma virzienā dažādās Pasaules vietās. Alternatīvi pētījumi tikmēr rāda, ka planētas temperatūra nemainās jau no 1998. gada. Lieki teikt, ka ar CO2 emisijas kvotām ir ārkārtīgi ērti no valsts ārpuses regulēt (ietekmēt) rūpniecības attīstību tajā.
Kā jūs uzskatāt, kuri vēl ir līdzīgi mīti, ar kuriem regulāri baro mūsu smadzenes, lai kāds kaut kur kaut ko no tā iegūtu?