Autors Tēma: Slēpņošana  (Lasīts 9792 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies Bobs

Slēpņošana
« : 2018. gada 19. oktobris, 09:54:03 »
Te kāds slēpņo? Jeb varbūt par to ir labi informēts? Slinkums rakņāties pa tīmekli.

Atslēdzies Luīze

Re: Slēpņošana
« Atbilde #1 : 2018. gada 19. oktobris, 10:10:34 »
Taisies slēpt vai meklēt?

Atslēdzies MMuca

Re: Slēpņošana
« Atbilde #2 : 2018. gada 19. oktobris, 10:24:05 »
Mazliet slēpņo. Un?

Atslēdzies Bobs

Re: Slēpņošana
« Atbilde #3 : 2018. gada 19. oktobris, 11:18:00 »
to var darīt tikai ar telefonu, vai tomēr vajag speciālu gps gadžetu?


Labi, es atrodu slēpni, kas man jāieraksta žurnālā un kāda informācija jāsavāc pašam? Tur vajag aplikāciju? Vari cilvēcīgi pastāstīt tautas valodā?

Atslēdzies Kundalini

Re: Slēpņošana
« Atbilde #4 : 2018. gada 19. oktobris, 11:20:37 »
tikai uzmanīgi ar vietām, kas ir militāro struktūru īpašumos
tur pat tuvumā labāk nelikt tos slēpņus  :murmur:

Atslēdzies ragana

Re: Slēpņošana
« Atbilde #5 : 2018. gada 19. oktobris, 11:48:30 »
Man draudzene ģeoķerstekļos iekritusi. Cik sapratu, ir aplikācija telefonā, tur var piefiksēt cik slēpņu Tavā apkārtnē, norādes, ko devuši slēpņus jau atradušie dalībnieki. Atzīmējas atstātajā slēpnī un telefonā.
Es smejos, ka viņa ir pokemonu ķērāja. :)

Atslēdzies Kundalini

Re: Slēpņošana
« Atbilde #6 : 2018. gada 19. oktobris, 14:28:30 »
par pokemoniem runājot
kur netā klīda konspiroloģiska info, ka tā pokemonu ķeršanas programma - tipa stimulē uz izspiegošanu , noteiktu vietu  :murmur:

Re: Slēpņošana
« Atbilde #7 : 2018. gada 19. oktobris, 16:02:04 »
runā jau viskautko, es pat nemēģināju uzsēsties uz pokemoniem, man pietiek ar Candy Crush :D
Turn that sh*t up louder, make it all go faster!

Atslēdzies MMuca

Re: Slēpņošana
« Atbilde #8 : 2018. gada 19. oktobris, 16:20:09 »
to var darīt tikai ar telefonu, vai tomēr vajag speciālu gps gadžetu?

Labi, es atrodu slēpni, kas man jāieraksta žurnālā un kāda informācija jāsavāc pašam? Tur vajag aplikāciju? Vari cilvēcīgi pastāstīt tautas valodā?

GPS gadžetu nevajag, pietiek ar telefonu, kam ir GPS. Vai planšeti. Vai neko - apskaties mājas datorā, kur ir slēpnis, un lien meklēt, un pēc tam mājās pieraksti, ja atradi (bet šitas ir diezgan nereāli, jo reizēm atrast nav viegli arī ar GPS). Es parasti mājās normālā ekrānā izpētu, kur došos, ja nav slinkums lapas izdrukāju (info var ļoti noderēt, bet telefonā meklēt man nepatīk), bet pa mežu blandos ar telefonu. Slēpņiem jābūt tādās vietās, kur var tikt klāt jebkurš, nekomunicējot ar svešiniekiem - t.i., slēpņi nedrīkst būt parkos, kur ieeja par maksu tikai dienā, vai krogos, kur jājautā bārmenim. Viņiem ir diezgan nopietni noteikumi.

Pirmkārt, reģistrējies saitā. Tur var redzēt kartē visus slēpņus un to veidus. Vispār slēpņošanas pamatideja ir iedot cilvēkam informāciju un likt apmeklēt kādu interesantu vietu ar savu stāstu (vecās fabrikas, ainavas, kalni, piemiņas vietas, ēkas utt.).

Slēpņi ir vairāku veidu: ir parastie - kartē apskaties slēpņa vietu (koordinātas), aizej un pēc norādēm sameklē pašu slēpni. Tiem parasti ir kaut kur doto koordināšu tuvumā noslēptas dažāda lieluma kastītes vai kapsulas. Piemēram, slēpnis ir pie Zilās upes iztekas avotiņa, jāsameklē kaste pēc norādes "pie līkā koka, caurums" pareizais līkais koks, jāizdomā, kur tur ir caurums, kamēr neviens neredz, jāizvelk kastīte, tad logbukā ieraksti, kad esi bijis un kas tu tāds, noliec atpakaļ, kur bija, un geocaching programmā ieraksties, ka tu tur slēpni esi atradis (tajā brīdī slēpņa ikona kartē no sākotnējās kļūst par dzeltenu smaiļiku, un tev pieskaita atrastu slēpni), ja gribi, vari pierakstīt komentāru - viegli, grūti, kas patika (palasīsi pārējos komentārus, apmēram sapratīsi). Var nobildēt lietišķo pierādījumu - grāmatiņu ar savu ierakstu, bet tā, lai citi pēc bildes uzreiz nevar saprast, kurš līkais koks ir pareizais.

Ir daudzpakāpju, kam jāizstaigā vairākas vietas, sekojot norādēm, lai atrastu gala slēpni.

Ir ar mīklām, kur kaut kas jāatrod, jānolasa info vai jāsameklē tīklā, jāskaita stabi vai jāatrisina uzdevums, kura atrisinājums dod paša slēpņa koordinātas. Tālāk tas pats - atrodi, ieraksties un atzīmē saitā.

Ir virtuālie, kur aizej uz norādīto vietu, izlasi kaut ko, piemēram, gada skaitli, aizsūti uz linku, un slēpnis iereģistrējas kā atrasts.

Kartē ir slēpņu vietās bumbulīši - atkarībā no slēpņa veida dažādi. Uzspied uz bumbulīša, atveras slēpņa apraksts. Slēpņiem ir dažāda sarežģītības pakāpe (cik grūti ir atšifrēt īsto slēpņa vietu) un piekļuves pakāpes (no 1 - "piebraucu un paņēmu" līdz 5 - līšanai uz vēdera pa dubļainu kalnu lejā vai upes caurtekā zem šosejas). Ir iepriekšējo atradēju komentāri, no kuriem reizēm var izlobīt derīgu informāciju. Piemēram, viens nokomentējis, ka viņu novērojis onka no loga, tu ej, domā, kurā vietā īsti tas slēpnis ir, ieraugi onku logā, atceries komentāru un saproti, ka vieta ir īstā.

Paši slēpņi ir dažāda lieluma trauciņi - plastmasas kastītes, skrūvējamas PET pudeļu sagataves ar grāmatiņu (t.s. logbook) un, ja vieta ļauj, rakstāmo. Nanoslēpnis ir apmēram sērkociņu kastītes lieluma kapsuliņa, mikro - PET pudeles sagatave, parastais - plastmasas "brokastu" kastīte, ir arī lielāki. Vispār lielākajos mēdz krāties dažādi suvenīriņi, bet to sistēmu es vēl neesmu izkodusi.

www.geocaching.com
Slēpņošanai ir arī speciāla aplikācija/programma, bet nav obligāta.

Ā, vēl ir dalījums parastajos slēpņotājos un premium, kas maksā kaut kādas eiras gadā (35? neatceros). Tiem ir labums, ka viņi redz jaunos, tikko uztaisītos  slēpņus īpaši izdalītus, un vēl kaut kāda speciāla slēpņu šķirošana viņiem pieejama. Bet kā es pagaidām novēroju, tad tie slēpņi, kas aplikācijā ir pelēki un kam tā īsti netiec klāt, ir atverami un izlasāmi no .com. Iesākumā mierīgi var izņemties ar to, kas par velti.

Apmēram tā. Ja gribi vēl ko zināt, jautā.
Bet vispār labs pasākums. Interesanti un laiku apēd ka nemetas. :D 


IMHO pokemonu ķeršana ir piemērota pokemoniem. Te tomēr bik ar galvu jādomā un kājas jākustina.

Atslēdzies Spārka

Re: Slēpņošana
« Atbilde #9 : 2018. gada 19. oktobris, 16:29:42 »
Lielisks apraksts. Pilnīgi sagribējās izmēģināt.

Atslēdzies Camma

Re: Slēpņošana
« Atbilde #10 : 2018. gada 19. oktobris, 18:20:58 »
Nu, ja ir kāda pievienotā vērtība kā interesantas vietas apskaeē vai kādas neparastas informācijas veidā - tad tas ir pūļu vērts. Kaut vai izkustēties.
Visus sakost!

Atslēdzies Broms

Re: Slēpņošana
« Atbilde #11 : 2018. gada 19. oktobris, 19:19:37 »
Mūsu ģimenē gan nav iegājies, bet esmu dzirdējis par lokālo slēpņošanu. Noteikumi vienkārši.
Vīrs noslēpj polšu, bet sieva mēģina atrast. Ja polša nav, tātad tā ir zīme, ka atradusi.
Ja vīrs jautrs - nav atradusi.

Atslēdzies Minne

Re: Slēpņošana
« Atbilde #12 : 2018. gada 19. oktobris, 22:17:03 »
Mēs ar puiku arī runājām, ka izmēgināsim slēpņošanu, likās ļoti interesanti

Atslēdzies Broņa

Re: Slēpņošana
« Atbilde #13 : 2018. gada 19. oktobris, 22:20:29 »
Pat nelasu, kas tas ir. Pietiek jau tā visādu bezjēdzīgu lietu.

Atslēdzies ...(cita)

Re: Slēpņošana
« Atbilde #14 : 2018. gada 19. oktobris, 22:32:03 »
Pagājušajā gadā un šogad uz slēpņošanu balstījās Simtgades dārgumu meklēšana Valmierā, Burtnieku, Beverīnas un Kocēnu novados - katrā vietā pa 5 slēpņiem (kopā 20). Bija interesanti. Interesantākās slēpņu vietas - Caurumkrogs (bija gan pagājušajā gada, gan šogad) un Vācu stiga (aiz Strenčiem, šā gada objekts)