Autors Tēma: viesuļvētra Havannā  (Lasīts 3124 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies reno

viesuļvētra Havannā
« : 2019. gada 29. janvāris, 13:43:39 »
www.delfi.lv/news/arzemes/baisi-foto-peksns-viesulis-saposta-karibu-juras-perli-havannu.d?id=50782883#!d

Traki skati, vecie amerikāņu limuzīni pagalam, bet tos jau droši vien sametinās kopā atkal. Cik tā iedzīve mājiņās skopa

Atslēdzies kvadra

Re: viesuļvētra Havannā
« Atbilde #1 : 2019. gada 29. janvāris, 22:41:53 »
Nja... Lasot ik pa brīžam tamlīdzīgas ziņas no Amerikas un Āzijas, katrreiz nodomāju, cik labā, stabilā vietā dzīvojam - ne mums te vulkāni, ne zemestrīces, ne taifūni, ne viesuļvētras... Pat plūdi, no kuriem ne tik sen kā cieta Vecā Eiropa, līdz Baltijai neatnāca. Miera osta. Laikam jau nav ko Dievam acīs spļaut, jāpiecieš tā pretīgā Latvijas ziema, jo tā nudien nav lielākā skāde, kas var piemeklēt  :mrgr:

Atslēdzies tuk

Re: viesuļvētra Havannā
« Atbilde #2 : 2019. gada 29. janvāris, 22:59:45 »
Hmn...man šķiet šogad ideāla ziema... bija ideāla vasara, ilgs skaists rudens, tagad ziema,
neko pretīgu neredzu, vismaz pagaidām. :)

Atslēdzies reno

Re: viesuļvētra Havannā
« Atbilde #3 : 2019. gada 30. janvāris, 10:21:32 »
Un ziema mums ir brīnišķīga, salīdzinot ar to, kas sasniga Austrijā/Vācijā un pašlaik notiek Amerikā --30 Bostonā

Atslēdzies Mangusts

Re: viesuļvētra Havannā
« Atbilde #4 : 2019. gada 30. janvāris, 11:41:36 »
Vasara tiešām bija ideāla.  Ziema pilsētā vienmēr tiek pārvērsta par sāls šļuru un nekāda smukuma. Tur gan kas cits vainojams nevis klimats, taču iespaidu par gadalaiku bojā. Turklāt ziemā jātuntuļojas, nemitīgi temperatūras pārkritieni ārā un telpās - nespēju apģērbties tā, lai nesaltu un nesvīstu un neaizsvīstu. Tas vienkārši nav mans gadalaiks.
No amount of advance planning will ever replace dumb luck

Atslēdzies kvadra

Re: viesuļvētra Havannā
« Atbilde #5 : 2019. gada 30. janvāris, 13:06:42 »
Vasara - jā, man patika, ka riktīgi gara sanāca un priekš atpūtas tiešām ideāla, bet medaļas otra puse bija nenormālais ilgstošais sausums. Viss izdega. Pat zāle. Vai zināt, ka tāpēc, piemēram, siens šogad maksā 3x dārgāk? Burtiski. Jo viņa vienkārši NAV.  Ka tāpēc pat izkāva lopus. Jo nebija, ar ko barot. Un, tā kā siens ir arī eksporta prece, lopus, tai skaitā zirgus, apkāva arī ārpus Latvijas. Šovasar varētu aktivizēties zirgu tirgus...
Vai zināt, kādās cenās šogad ir graudi? Jo labība arī izdega.
Protams, pilsētniekiem tas viss pie apaļās vietas.
Nē, labāk lai tomēr būtu pa vidam kādas lietainas dienas, kaut arī tāpēc pilsētniekiem kādu nedēļas nogali būtu jāiztiek bez vārtīšanās pludmalē.

Atslēdzies Kundalini

Re: viesuļvētra Havannā
« Atbilde #6 : 2019. gada 30. janvāris, 13:29:10 »
Jā, 2018 bija drausmīgs gads, skumji protams, ka dabas nelaimes papildus vēl ietekmē visu ko...

Atslēdzies Bobs

Re: viesuļvētra Havannā
« Atbilde #7 : 2019. gada 30. janvāris, 13:53:48 »
lielie sinoptikas guru saka, ka daba vēl vellu parādīs. Šie trīs gadi esot tikai iesākums

Atslēdzies tuk

Re: viesuļvētra Havannā
« Atbilde #8 : 2019. gada 30. janvāris, 14:58:22 »
Nu daba ir daba. Nekad nav labi :D
Iepriekšējo vasaru pļavās peldēt varēja un laivām braukāt.
Sējumi un pļavas bija zem ūdens un arī bija slikti. Sauss arī slikti... :) 

p.s. es jau no savas vecomes esmu stāstus dzirdējusi gan par to, ka pļavās izdega,
gan sējumi apslīka, gan kailsalā viss izsala, gan plūdi bija... nekas diži jauns jau nav ar visu to globālo silšanu...
« Pēdējās izmaiņas: 2019. gada 30. janvāris, 15:06:18 no tuk »

Atslēdzies daddy

Re: viesuļvētra Havannā
« Atbilde #9 : 2019. gada 30. janvāris, 15:45:28 »
Nu daba ir daba. Nekad nav labi :D
Iepriekšējo vasaru pļavās peldēt varēja un laivām braukāt.
Sējumi un pļavas bija zem ūdens un arī bija slikti. Sauss arī slikti... :) 

p.s. es jau no savas vecomes esmu stāstus dzirdējusi gan par to, ka pļavās izdega,
gan sējumi apslīka, gan kailsalā viss izsala, gan plūdi bija... nekas diži jauns jau nav ar visu to globālo silšanu...


Vienīgā atšķirība, ka gadu vajadzēja, kamēr stāsts no mutes mutē izplatījās. Tagadiņ žviks un momentā zināms viss + foto un video 3 dimensijās :)

Atslēdzies Camma

Re: viesuļvētra Havannā
« Atbilde #10 : 2019. gada 30. janvāris, 18:21:47 »
Cik es te apkārtnē lauksaimniekus paskatos, tik mūžīgi mūžos un vienmēr viss ne tā. Sieniņš arī nav... ja pļaut samīčkājas septembrī.
Citam saimniekam pagāšvasar bija gurķu lērums un es viena pati vienā piegājienā uzreiz 70 kg paņēmu -smukus īkšķgurķīšus. Pašai tomātu lērums saražojās - dalīju pa kreisi un pa labi līdz oktobrim.
Par Havannu gan diži žēl. Bet tads jau tas dabas ritējums dienvidzemēs. Skaistas puķes, kuras nesmaržo (citādi nosmakt varētu), silti ūdeņi ar haizivīm un barakudām, karsts un mitrs laiks ar lietusgāzēm katru pēcpusdienu. Gadās arī pa taifūnam vai viesulim. Toties nav aukstuma un lavīnu.
Visus sakost!

Atslēdzies reno

Re: viesuļvētra Havannā
« Atbilde #11 : 2019. gada 30. janvāris, 18:44:09 »
Par to siena trūkumu mūsu zemniekam savs stāsts: Kad neparasti siltajā maijā zāle saauga, vieglpr''atīgie esot metu''sies pļaut, cerot, ka īstajā siena laikā b''us saaudzis vēlreiz. Šoreiz tā nenotika, vēl sliktāk, nopļaitās pļavas ne tikai slikti atauga, bet izdega pavisam. Viņš tomēr esot zobus sakodis cieties un pagaidījis, un tik traki neesot bijis. Bet ts ir pie Tukuma, tālāk uz Kuld;igas, Talsu pusi bija trakāk

Atslēdzies Milka

Re: viesuļvētra Havannā
« Atbilde #12 : 2019. gada 06. februāris, 21:50:01 »
Kādas tur skaistas mašīnas!!!  Žēl, ka sapostītas. :(

Atslēdzies nakata kngs

Atb: viesuļvētra Havannā
« Atbilde #13 : 2023. gada 28. marts, 11:52:49 »
Lai gan rezultātā bojā gāja simtiem cilvēku, Latvijas medijos īpašu uzmanību tropiskais ciklons "Fredijs" neizpelnījās – tas notika ģeogrāfiski tālu, turklāt februārī lielāko daļu uzmanības paņēma spēcīgo zemestrīču izraisītā postaža Turcijā un Sīrijā. Tur upuru skaits pietuvojies 60 tūkstošiem cilvēku. Mūs "Fredija" vēji neskāra, taču tas, iespējams, ir viens no nozīmīgākajām tropiskajiem cikloniem pēdējās desmitgadēs un iespējams brīdinājums par nākotnē sagaidāmo.(c)   
Kā radās Fredijs
30. janvārī Austrālijas Meteoroloģijas dienests sāka monitorēt ļoti zema spiediena apgabalu Timoras jūrā. Pēc nepilnas nedēļas tas tika arī pie nosaukuma – vēl gan tikai diezgan garlaicīgā apzīmējuma 13U. Vēlāk tajā pašā dienā 13U sāka pieņemties spēkā, līdz tika klasificēts kā pirmās kategorijas tropiskais ciklons. Un kārtīgam ciklonam jau arī pienākas vārds.     

Fredijs ilgi negrasījās palikt pirmās kategorijas "niekkalbis", un drīz vien atkal pieņēmās spēkā, vispirms līdz otrās, tad trešās kategorijas tropiskajam ciklonam. Un tas bija tikai sākums.Pats jaudīgākais vēsturē, un ne tikai     
Iepriekšējais rekordists–ilgdzīvotājs bija 1994. gadā piedzīvotā viesuļvētra "Džons" – tas viesuļvētras spēku saglabāja 31 dienu. Līdzīgi kā "Fredijs", arī "Džons" atmiņā labāk palicis šādu dabas parādību pētniekiem, nevis iedzīvotājiem. Tas visu savu "dzīvi" aizvadīja okeānā, un, cik zināms, neviens arī negāja bojā.   

"Fredijs" tik saudzīgs nebija – kaut lielu daļu laika tas virzījās virs neapdzīvotām platībām okeānā, ciklons tomēr skāra arī sauszemi. Vispirms nelielo saliņu Maurīciju. tad Madagaskaru, pēc tam šķērsoja Mozambikas šaurumu un paplosījās pašā Mozambikā un Malavi. Taču briesmas vēl nebija garām – atgriezies Mozambikas šaurumā, "Fredijs" atkal pieņēmās spēkā un vēlreiz uzņēma kursu uz Mozambiku.   

Lielāko spēku tropiskais ciklons sasniedza virs okeāna, taču arī minētajās valstīs nodarīja būtiskus postījumus. Vissmagāk cieta Malavi, kur bojā gāja vairāk nekā 500 cilvēku. Vismaz 160 upuru arī Mozambikā un 17 upuru Madagaskarā. Turklāt sagaidāms, ka upuru skaits vēl pieaugs, attīrot vētras izpostītās vietas no gruvešiem.   

"Fredijs" sasniedza piekto kategoriju Safira-Simpsona skalā. Tas nozīmē, ka vēja ātrums bija lielāks par 250 kilometriem stundā jeb 70 metriem sekundē. "Fredija" vēja ātrums brīžiem bija pat ap 270 kilometriem stundā jeb apmēram 75 metriem sekundē. Kaut gan pie tik spēcīga vēja pieci metri sekundē turp vai šurp diez vai ir sajūtama atšķirība. Tāpat viss lido pa gaisu un zeme ar debesīm jaucas kopā. ( c- delfi+)Atslēdzies Minne

Atb: viesuļvētra Havannā
« Atbilde #14 : 2023. gada 28. marts, 16:04:13 »
Šorīt tramvajā informācijas ekrānā izlasīju, ka līdz 2040.gadam uz planētas būšot 8,5 miljardi iedzīvotāju, bet līdz gadsimta beigām - 6 miljardi. Jautājums, uz kādu faktoru rēķina tāds samazinājums apmēram 60 gadu laikā?