Autors Tēma: Valentīndiena  (Lasīts 1032 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies LVSNor

Valentīndiena
« : 2021. gada 12. februāris, 12:36:37 »
Valentīndiena, par godu katoļu svēta Valentīnam veltītu dienu, kad tapa atļauts romiešu karavīriem precēties. Kā vēsturiski zinām, tas noveda pie Romas impērijas sagrāves (un svētās katoļu Romas impērijas izveides), bet nav tik būtiski.  Mūsdienās tie gana romantisks pasākums, bez maz vai atgadinājums visām sirdīm, ka "nāks vel jauna vasariņa" ;) Bet tā kā šī diena iekrīt ziemas spalgoņa laikā, tad svarīgs ir apsveikums un tā. Un protams, vecums ievieš savas korekcijas, tā sakot, mazāk "nesēšana uz rokam", vairāk sirsnīgi skati un romantiskas atvainošanās vēstules ... un par ko tik nevar atvainoties. ;)
Kā jūms uz vecumu tas viss notiek? :)     
p.s. man vēl joprojām nav skaidras robežas ko drīkst ko nē :) 
"Tātad es esmu tapis jūsu ienaidnieks, sacīdams jums patiesību. " Galatiešiem 4:16
«Zema oglekļa mazietilpīgas infrastruktūras investīcijas.»
https://kubele.lv

Atslēdzies Minne

Atb: Valentīndiena
« Atbilde #1 : 2021. gada 12. februāris, 12:42:34 »
Man pat jaunībā nebija Valentīndienas, kur nu uz vecumu valentīņoties ar kkādiem piedošanas-atvainošanās aktiem sāks

Atslēdzies tuk

Atb: Valentīndiena
« Atbilde #2 : 2021. gada 12. februāris, 12:44:47 »
Ja nesēj uz rokām, tad par ko atvainoties?

Atslēdzies olgucis

Atb: Valentīndiena
« Atbilde #3 : 2021. gada 12. februāris, 13:11:46 »
kālab nebija? Bija gan Valentīni.  :smile:  Mums tikai iemeslu vajadzēja kādam tusiņam. Bij kantorī tas gods sēdēt kabinetā ar 10 galdiem. Vidējais vecums ap 26-30. Dienas sākumā džeki sagādāja šampi un puķes, maigais dzimums kūkas un kafiju. Ap pusdienas laiku parasti bija skaidrs, ka diena prasa pēc turpinājuma. Tālab tika veikti organizatoriskā rakstura pasākumi.  Sarunāja kādu no zināmām pirtiņām, transportu, kas vedīs uz vietu un atbrauks no rīta savākt, jo bija skaidrs, ka dzers visi. Ģimenes otrās puses pa māju grieza rosoļus un gatavoja zaceni, sarunāja kas pieskatīs sīkos, kāds nodrošināja mūziku, cits malku. Pēc darba, visi iesēdās autiņā, izbrauca līkumu- savāca otrās puses( kam nu tādas bija), jo Valentina diena viņiem arī pienākas. No rīta piebrauca transports un nogādāja visus uz darbu. Un tad visi gaidīja 23 februāri, 8 martu... un kas tur vēl bija tai kalendāra ierakstīts... Mums vispār patika svētki, jebkuri ieskaitot Bastilijas ieņemšanas dienu.

Atslēdzies tuk

Atb: Valentīndiena
« Atbilde #4 : 2021. gada 12. februāris, 13:27:19 »
Mums nesvinēja ne valentīndienu, kur nu vēl 23. februāri. 8. martā gan laksti bija, kaut visi to tā, ar ironiju uztvēra.

Atslēdzies olgucis

Atb: Valentīndiena
« Atbilde #5 : 2021. gada 12. februāris, 13:42:38 »
Vienkārši ar vārda dienām un dzimšanas dienām tai vecumā nepietika, pilsēta neko lāgā nepiedāvāja. Bija jāiespringst pašiem, ja uz rudens pusi varēja rīkot kartupeļu talkas, tad gada sākums pēc Jaunā gada bij tāds pašķidrs. Dzīvi vispār vajag organizēt tā, lai uz darbu gribētos iet ar prieku.

Atslēdzies tuk

Atb: Valentīndiena
« Atbilde #6 : 2021. gada 12. februāris, 13:52:17 »
Mums kolektīvs bija izteikti latvisks un nacionāli noskaņots. Vienīgo krievu, poļitruku pat bijām pārvilkuši savā pusē. Šis daudz ārzemju komandējumos braukāja, tādēļ labi saprata, kas ir kas, kā pasaule aiz žoga dzīvo.

Atslēdzies olgucis

Atb: Valentīndiena
« Atbilde #7 : 2021. gada 12. februāris, 14:48:49 »
mums kāds pārītis "iesūtīto" (по распределению) bija, ja sākumā vēroja apkārtējos no pieres apakšas, pēc pāris dienām jau  labi iejutās. Kaut gan visu laiku sapņoja par Rodinu un berjozkām.