Autors Tēma: Kas notiek ar cenām Latvijā?  (Lasīts 1548 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies kvadra

Kas notiek ar cenām Latvijā?
« : 2022. gada 17. jūlijs, 23:39:05 »
Ne par to, ka tās aug - tas tā kā būtu skaidrs pie energoresursu cenu kāpuma.
Bet nu salīdzinājumā. Šad tad jau parādās foto no ārzemijām, kur identiskas lietas lētākas kā Latvijā... Tagad pati ar to saskaros. Braucu uz Lietuvu, speciāli pakaļ... vienai lietai, neteikšu konkrēti kam. Latvijā to iespējams nopirkt par 350 eur. Lietuvā par 180...  Un, tā kā man tās vajadzīgas 3 gab., tad ietaupījums sanāk 500... Labi, mīnus degviela, kādi 40, bet nu vienalga vērts aizbraukt.
Kādā veikalā pie viena vēl ieskriešu pēc pārtikas...
Algas Lietuvā esot augstākas kā pie mums - kur te nesen tā salīdzinošā krāsainā bildīte figurēja? - toties cenas augstākas. Nu vot čto za johaidī, kāpēc leiši māk labāk saimniekot?!
« Pēdējās izmaiņas: 2022. gada 17. jūlijs, 23:48:23 no kvadra »

Atslēdzies baaciens

Atb: Kas notiek ar cenām Latvijā?
« Atbilde #1 : 2022. gada 18. jūlijs, 00:21:34 »
Domāju, ka lielā mērā (ne 100%) vainīga nodokļu sistēma. Mums lielāki nodokļi visās pozīcijās. Tāpēc gala iznākums ir baisi dārgs.

Protams, arī vēlme nopelnīt. Sava kabata ir svarīgāka. Katrs domā par sevi :)

Atslēdzies Aste Risks

« Atbilde #2 : 2022. gada 18. jūlijs, 08:02:52 »
Liekāka konkurence acīm redzot. Jo cenu nosaka pieprasījums/piedāvājums. Acīm redzot viņi labāki andelmaņi.

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #3 : 2022. gada 19. jūlijs, 00:57:15 »
Aizbraucu. Nopirku. Vēl atlaidi kā par vairumpirkumu dabūju degvielas apmērā. Un noderīgu kontaktu iemantoju. Apmierināta kā pitons  :mrgr:   

Atslēdzies reno

« Atbilde #4 : 2022. gada 19. jūlijs, 11:31:14 »
Šodien veikalā man bija sajūta, ka viss 2x dārgāks :faint:

Atslēdzies daddy

« Atbilde #5 : 2022. gada 19. jūlijs, 11:53:28 »
Šodien veikalā man bija sajūta, ka viss 2x dārgāks :faint:

Mēs jūlijā Siguldā esam nomainījuši 3 veikalu ķēdes, jo visur viss Nx dārgāks... Sākumā pirkāmies Elvī, tur labas gaļas, picu kuponus dod... sieva saka pa dārgo.
Labi - pārvācāmies uz Rimi... tur ar šis tas pa lēto (Tērvetnieks pa 1.09), šis tas kā visur... atkal slikti (ar Rīgas 3xMaximu salīdzinot)
...vakar braucām uz vietējo Maximu ...tur jā, cenas OK, BET - lēto produktu plaukti TUKŠI... rezultātā tāpat nācās dārgo sviestu pirkt...

Atslēdzies Trix

« Atbilde #6 : 2022. gada 19. jūlijs, 12:09:53 »

Mēs jūlijā Siguldā esam nomainījuši 3 veikalu ķēdes, jo visur viss Nx dārgāks...

Pirmkārt, Elvi un Topā ir "pēdējās dienas plauktiņš" - nocenotie produkti ar pēdējās dienas termiņu. Tiesa, labāk der tad, ja blakus dzīvo un var katru dienu aizstaigāt.
Sviests ir jāpērk tad, kad ir akcija, un tad jāiepērk rezerve (saldētavā stāv ilgi). Nav svarīgi, kurā veikalā. Īstenībā var pirkt no zemniekiem saldo krējumu un kult pats. Sanāk lētāk.

Bet vispār jā, visam ir cenas augšā. Tikai algas kautrīgi klusē lupatiņā, pat kovida piemaksas – tiem, kam bija – beigušās.
Es visu atceros, Ričard...

Atslēdzies fiasko

« Atbilde #7 : 2022. gada 19. jūlijs, 12:20:32 »
Cenas aug, man bik žoklis atkārās, kad ieraudzīju 180 g sviesta paciņu par 3 eiro. Vismaz pagaidām roka neceļas, miera vējos iztikšu bez tā, bet nopirkšu to, kam atlaides. Bet kopumā cenas aug un pamatīgi.

P. S. Algas - kā kurā jomā un uzņēmumā. Nenosedz visu inflāciju, bet kaut daļēji.

Atslēdzies daddy

« Atbilde #8 : 2022. gada 19. jūlijs, 12:21:53 »
Pirmkārt, Elvi un Topā ir "pēdējās dienas plauktiņš" - nocenotie produkti ar pēdējās dienas termiņu. Tiesa, labāk der tad, ja blakus dzīvo un var katru dienu aizstaigāt.
Sviests ir jāpērk tad, kad ir akcija, un tad jāiepērk rezerve (saldētavā stāv ilgi). Nav svarīgi, kurā veikalā. Īstenībā var pirkt no zemniekiem saldo krējumu un kult pats. Sanāk lētāk.

Bet vispār jā, visam ir cenas augšā. Tikai algas kautrīgi klusē lupatiņā, pat kovida piemaksas – tiem, kam bija – beigušās.

kautkā tā jau "lāpāmies"... 8 sīkie izdzer vismaz 8L piena dienā un noēd 1 extra doktordesu uzkodās
Rīgas Maximā ir lētās gaļas, sviesti, ilgspēlējošie pieni, bet visam mūžam nepiepirksi... lielajā saldētavā vēl ir bērzu sulas, zivis un pamazām ar augļiem un dārzeņiem pildās garajai ziemai...

Atslēdzies tuk

« Atbilde #9 : 2022. gada 19. jūlijs, 12:46:56 »
Šausmas! Kādēļ vecvecākiem jāuztur mazbēni? Vecāki bezdarbnieki? Kad mani bērni uzturējās pie vecvecākiem vasarā, vienmēr tika dota nauda, prātā neienāktu likt uzturēt manus bērnus. Tā tomēr vecāku atbildība nevis vecvecāku.

Atslēdzies daddy

« Atbilde #10 : 2022. gada 19. jūlijs, 13:14:47 »
Šausmas! Kādēļ vecvecākiem jāuztur mazbēni? Vecāki bezdarbnieki? Kad mani bērni uzturējās pie vecvecākiem vasarā, vienmēr tika dota nauda, prātā neienāktu likt uzturēt manus bērnus. Tā tomēr vecāku atbildība nevis vecvecāku.

Nē nē, vecāki uztur savus bērnus, bet tas jau izdzertā piena daudzumu nemazina :)

Atslēdzies tuk

« Atbilde #11 : 2022. gada 19. jūlijs, 13:21:19 »
Ar to taču vecāki radot bērnus rēķinās, ka bērni ēdīs.  :?: 

Atslēdzies Luīze

« Atbilde #12 : 2022. gada 19. jūlijs, 16:06:21 »

kautkā tā jau "lāpāmies"... 8 sīkie izdzer vismaz 8L piena dienā un noēd 1 extra doktordesu uzkodās
Rīgas Maximā ir lētās gaļas, sviesti, ilgspēlējošie pieni, bet visam mūžam nepiepirksi... lielajā saldētavā vēl ir bērzu sulas, zivis un pamazām ar augļiem un dārzeņiem pildās garajai ziemai...
Tu varētu ieviest slaucamu govi, gan jau pa visiem noganītu :)

Atslēdzies daddy

« Atbilde #13 : 2022. gada 19. jūlijs, 16:07:49 »
es par to domāju... un rudenī viņu noēst?!  mums tur kaimiņu govis ieklīst...kurš viņas skaita??

Atslēdzies Luīze

« Atbilde #14 : 2022. gada 19. jūlijs, 16:10:53 »
Noīrē no kaimiņa uz vasaru :)