Autors Tēma: Ceļošana, klaiņošana, tūrisms  (Lasīts 604 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies nakata kngs

Ceļošana, klaiņošana, tūrisms
« : 2023. gada 15. februāris, 22:38:31 »
Dullais Dauka...vai Imanta Ziedoņa vectēvs, kurš pāris dienas varēja aizceļot ar divriteni un atgriežoties teikt -  "Kā tur dzīvo!"   
https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/91078/ziedona-kurzemite-ka-tur-dzivo-ltv-videofilma-2-dala   

Vai Dīns Moriartijs no Keruaka "Ceļā", kurš varēja neskaitāmas reizes šķērsot ASV turp/atpakaļ un vienmēr vērot kā dzīvo cilvēki ... -  Sal, paskaties uz tiem vīriem! ...   
Kas tas ir? 
Nevar nosēdēt uz vietas?  Mājvieta riebjas?     

Atslēdzies kvadra

Atb: Ceļošana, klaiņošana, tūrisms
« Atbilde #1 : 2023. gada 15. februāris, 22:58:17 »
Tiešām, nafig cilvēki iet pārgājienos, brauc ar laiviņām, divriteņiem, kāpj kalnos, brauc skatīties svešas zemes, svešus cilvēkus un neredzētu dabu?  Mūsdienu kaprīzes kaut kādas no labas dzīves. Vajag kā kādreiz dzimtcilvēki - kurā sādžā piedzima, tajā arī visu mūžu nostrādāja, degunu nepacēlis, un turpat arī nobērēts tika. Mūsdienās arī varētu aprobežoties ar piršanu katrs savā dīvānā, nav ko.apkārt vazāties.
 :n-: :sarcasm: 0

Atslēdzies nakata kngs

Atb: Ceļošana, klaiņošana, tūrisms
« Atbilde #2 : 2023. gada 15. februāris, 23:20:10 »
...nu, no kura skatu punkta uz to skatās...Dīns pamet ģimeni, sievu ar bērnu un kaut kur blandās pa Ameriku vairākas nedēļas ...ceļo, tūrisms, dzīves jēgas meklēšana, kamēr sieva cīnās ar dzīves izaicinājumiem, audzina mazuli utt... Imanta Ziedoņa vectēvs pamet lauku mājas vasarā, kur darbi līdz acim, un tik ripina pa apkārtni - kā tur dzīvo! ...bet kurš tur sienu pļauj? 

Atslēdzies tuk

Atb: Ceļošana, klaiņošana, tūrisms
« Atbilde #3 : 2023. gada 16. februāris, 00:31:15 »
Esot tāds klaidoņa gēns. Savā dzīvē zinu divus tādus cilvēkus kuri nespēj vienā vietā dzīvot, nemitīgi maina dzīvesvietu. Nespēj uz vietas un viss, kāds nemiers iekšā dīda.

Atslēdzies sanda

Atb: Ceļošana, klaiņošana, tūrisms
« Atbilde #4 : 2023. gada 16. februāris, 02:42:02 »
Žils Verns  pēc nelielas jūrnieka pieredzes gan nekur daudz neblandījās, laikam sublimējās rakstniecībā.
Dīns, ja nekļūdos, arī beigās aprima, pat īsti netikās ar draugu, kurš turpināja klejošanu un meklēja dzīves jēgu, man jāpārlasa grāmata, ja vēl pie manis.

Paziņa pieminēja savu tanti ap 70, kura pāris gadus Latvijā padzīvo vienā pilsētā, pārdod dzīvokli, nopērk citā, atkal padzīvo, pārdod, nopērk citā un padzīvo un tā tālāk - tur laikam tas klejotāja gēns Rofl

Par cilvēkiem darbspējīgā vecumā - pieļauju, ka daļai nepatīk tās nodarbes, kas pieejamas uz vietas vai sabiedrība, vai cieš no emocionālā terora, viņiem jāatgūstas.
Daļa bezatbildīgi.
Mani no ilgstošas blandīšanās attur tie, par kuriem jūtos atbildīga, parasti tie ir dzīvnieki, bet ne personas, kuras pielieto manipulāciju.
« Pēdējās izmaiņas: 2023. gada 16. februāris, 02:56:58 no sanda »