Autors Tēma: Varbūt brīdinājums, varbūt pastāstiņš, bet aizdomājos. (Angliski.)  (Lasīts 1255 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies Trix


Par lidojumu biedriem un ko no viņiem var gaidīt - iekrita man acī feisbuka pastāstiņš, kas to vairs atceras no kāda saita. Varbūt fantāzija, nezinu, bet aizdomājos. Tulkot negribu, īsu atstāstu ielikšu aiz lasāmā.

_______

Beware as the sky’s open for travel.
If you travel by air a lot, beware of over friendly chatty seat neighbours.
The older lady comes and sits next to me inside the plane. She asked me to help her put her bag in the overhead luggage compartment. But a gentleman sitting across quickly came through. (I am not very tall and the overhead luggage compartment is something I try to avoid at all costs.
Immediately she sits down she strikes up a conversation.  She was very pleasant and well spoken.  So we chatted all through the flight to Dubai.
Suddenly, when the pilot announced that we were now proceeding to begin our descent into DXB, my good friend 'developed' stomach pains.  Me with my good heart, I pressed the stewards button, and the stewardess came to find out what the problem was.  I told her my seat mate was not feeling well.
And this lady, she suddenly began to address me as 'my daughter'. The stewardess told me that there was nothing they could do except give her some painkillers and wait until we landed. The pilot announced that we had a medical emergency on board and advised us all to stay calm. My new friend was crying and sweating like crazy.  And she refused to let go of my hand... everyone assumed we knew each other.

So we landed at DXB and the same gentleman who helped put up her luggage in  the overhead compartment removed her luggage. But as he removed the luggage, he advised me to distance myself from this lady and make it clear to the cabin crew that we were NOT travelling together. He was a godsend!

So indeed, the cabin crew came and asked me if we were related, I categorically told them we had met on the plane.  I didn't know her at all.  So we began to deplane and as I said goodbye she kept begging me to carry her handbag. I was so torn... but the gentleman looked me in the eye and emphatically shook his head.  He passed me a note telling me to let the cabin crew handle her.

So I exit the aircraft and leave my 'new friend' to wait for the wheelchair and be handled by the cabin crew feeling very guilty.
As we waited for our luggage to come through, I hear this commotion. My 'new friend' was running, trying to escape the cabin crew, having gotten out of the wheelchair! She left the stewardess with her handbag and just ran towards the exit with the rest of her hand luggage! Luckily the airport police were faster than her.  They got hold of her and brought her back in handcuffs.

This lady starts calling out to me.. my daughter... my daughter!.. how could you do this to me..... that's when I caught on.  She was carrying drugs and she was trying to implicate me!

Luckily for me, the gentleman who had helped her with her luggage came forward and told the airport police that me and her had just met on the plane.  The police took my passport and asked her to reveal my full names if it was true we were travelling together.  By God's grace, I had not even told her my first name! I was still asked to follow the police to a little room where I was questioned extensively.  Where did I meet her?... where did I board...  where did she board. Etc... And my luggage was extensively searched and dusted for fingerprints.
They dusted all her luggage and my fingerprints were not found anywhere on her luggage or on her handbag!

I was let go with advice never ever to touch anyone's luggage either in flight or at the airport.  So from that day, I don't care how much luggage you have, you will deal with it yourself.  I will not even offer you a trolley to put your luggage on! Your luggage... your problem....  is my policy.  And if you can't reach the overhead compartment, and I am the nearest person, please call the cabin crew because all I will do is give you a blank stare and then look away!

A lesson to glean therein for intending air travelers.

____________

Īsumā – dāmai lidmašīnā blakus piesēžas ļoti runīga kundzīte, lūdz uzcelt viņas bagāžu plauktā, ko izdara blakus sēdošais kungs. Pirms nolaišanās kundzītei sāk sāpēt vēders, tiek pasaukts personāls, kundzīte sāk dāmu saukt par meitu. Izkāpjot kundzīte lūdz nocelt bagāžu, ko atkal izdara kungs un iesaka dāmai turēties no kundzītes tālāk un ekipāžai skaidri pateikt, ka viņas nav pazīstamas. Dāma jūtas slikti, ka atstājusi nabaga slimo kundzīti. Bet izrādās, ka lidostā slimā kundzīte rikšiem laižas no policijas un tiek noķerta. Kungs paskaidro policijai, ka dāmai ar šo kundzīti nav nekāda sakara, bet dāma tik un tā tiek nopratināta, meklēti pirkstu nospiedumi uz abām bagāžām utt. Izrādās, kundzīte pārvadā narkotikas, ko iekrišanas gadījumā mēģina novelt uz "meitu". Morāle - negrābstīties gar svešu bagāžu, lai tiek galā paši.
Es visu atceros, Ričard...

Atslēdzies Minne

Atb: Varbūt brīdinājums, varbūt pastāstiņš, bet aizdomājos. (Angliski.)
« Atbilde #1 : 2023. gada 16. februāris, 23:27:15 »
Diez vai lidostu drošības dienestiem daudz laika vajag, lai noskaidrotu (ne)radniecības saites utml.

Un pārāk banāla būtu narkotiku pārvadāšana rokas bagāžā un vainas novelšana, pamatojoties uz pirkstu nospiedumiem UZ kofera vai atrodot sev "meitu" pasažieru vidū. Tikpat labi tur var iesaistīt stjuarti, kura ieliek bagāžu plauktā. Domāju, ka kārtējais pastāsts no pasaciņu sērijas

Atslēdzies kvadra

Atb: Varbūt brīdinājums, varbūt pastāstiņš, bet aizdomājos. (Angliski.)
« Atbilde #2 : 2023. gada 17. februāris, 00:34:55 »
Ļoti apšaubu narkotiku pārvadāšanu lidmašinas rokas bagāžā.
Bet vispār, kas zina... Dzirdēti arī otrādīgi pastāsti - ka jāuzmana ir SAVA bagāža, lai ne tikai no tās ko nenozog, bet arī lai tajā neko neiebāž, padarot jūs par kurjeru, pašam to nezinot... Ej nu tad pierādi, ka neesi kamielis, ja ne vairāk, tad vismaz nervus tas pabojās...

Atslēdzies tuk

Atb: Varbūt brīdinājums, varbūt pastāstiņš, bet aizdomājos. (Angliski.)
« Atbilde #3 : 2023. gada 17. februāris, 00:35:03 »
Bagāža vairs neiet caur skanneriem  :scratch:

Atslēdzies kvadra

Atb: Varbūt brīdinājums, varbūt pastāstiņš, bet aizdomājos. (Angliski.)
« Atbilde #4 : 2023. gada 17. februāris, 00:41:06 »
Tāpēc jau teicu, ka par lidmašīnas rokas bagāžu apšaubu. Tā tiek caurskatīta. Bet, ja iedomājamies, ka tā nav lidmašīna, bet vilciens? Varbūt sava taisnība ir, ka gar svešu labāk negrābstīties. Un savējo arī bez uzraudzības neatstāt  :thinking: 
P.S. Atceros no padomijas laikiem - viena paziņa pie robežas šķērsošanas iebāzusi bija neatļauto/virsnormas (vai kādu tur, natceros vairs) valūtu vīra šlipsē. Šis, neko par to nezinādams, nekādu uztraukumu neizrādīja  :mrgr:

Atslēdzies Trix

Atb: Varbūt brīdinājums, varbūt pastāstiņš, bet aizdomājos. (Angliski.)
« Atbilde #5 : 2023. gada 17. februāris, 07:24:55 »
Tikpat labi jebkāda kontrabanda derēs, lai būtu iemesls iekrišanas gadījumā novelt uz otru.
Tikpat labi, kā Kvadra teica, vilciens.

Lielākā daļa šo pastāstiņu ir sacerēti.
Es visu atceros, Ričard...

Atslēdzies Minne

Atb: Varbūt brīdinājums, varbūt pastāstiņš, bet aizdomājos. (Angliski.)
« Atbilde #6 : 2023. gada 17. februāris, 10:00:39 »
Tiešām neredzu loģiku un pamatojumu iekrišanas gadījumā novelt vainu uz svešu cilvēku - nu izmeklētāji par to taču ātri vien tiks skaidrībā. Ko tas kontrabandists ar to iegūst? Laiku, lai izbēgtu? :mrgr:

Kontrabandas noslēpšanu svešā koferī, īpašniekam to nezinot, gan varu saprast. Ne velti (vismaz vienu laiku, nezinu, kā tagad) reģistrējoties lidojumam bija jautājums, vai koferi krāmējis esi viens pats, vai neviens nav bijis tuvumā ?