Autors Tēma: skolu reitingi  (Lasīts 128 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies reno

skolu reitingi
« : 2023. gada 25. augusts, 08:04:00 »
https://jauns.lv/raksts/sievietem/573776-publiskots-jaunakais-latvijas-skolu-reitings-vai-taja-ir-parsteigumi

Nekā pārsteidzoša tur neieraudzīju, bet nelasīju pārāk uzmanīgi. Ja skolas vērtē pēc panākumiem olimpiādēs un līdzīgās sacensībās, vai tas nav pārāk vienpusīgi? Dēlam Franču licejā bija fizikas skolotāja, kas skaitījās baigā izcilniece, ar n-tiem olimpiāžu uzvarētājiem. Viņa paņēma 2-3 talantus, kas atradīsies gandrīz katrā klasē un ar tiem strādāja. Kad pārējai klasei fizikā vidējā atzīme bija 3, sacēlās brēka, un mazliet labojās.

Vai tā nav visur -skolotājam taču ir tīrais prieks strādāt ar zinātgribošu, talantīgu skolnieku, bet pārējos palaiž savā vaļā. Cerams tajā vērtējumā tiek ņemta arī vidējā atzīme, bet diez vai -kā var skolai iznākt vērtējums 0,5?

Atslēdzies kvadra

Atb: skolu reitingi
« Atbilde #1 : 2023. gada 25. augusts, 10:19:23 »
Kokam divi gali... Atceros, kā manā skolas laikā skolotājiem galvenā rūpe bija, lai tikai nebūtu nesekmīgo. Izsauc vienu tādu cietpauri un tērpina viņu pusstundu, lai izspiestu vienu vārdu, par kuru tad izvilkt to bezizmēra trijnieku. "Ko molekulas dara? Vairākus piemērus apskatījām... Svina un zelta plāksne.... Salīp... Ko molekulas dara? Kustās! Fūūū... Sēdies, trīs!" Pārējie pa to laiku izgulējušies, ķiņkēziņus sazīmējuši, vārnas aiz loga pārskaitījuši....  Toties visi sekmīgi un tas nekas, ka +/- vienlīdz trijnieciņi, jo ar spējīgākajiem nestrādā, tie jau izkulsies paši...


Protams, ja vērtē tikai pēc olimpiāžu uzvarētāju rādītājiem, "parastā" skola nevarēs konkurēt ar centra ģimnāziju...

Atslēdzies baaciens

Atb: skolu reitingi
« Atbilde #2 : 2023. gada 25. augusts, 11:16:37 »
Šie reitingi nekad nav bijuši objektīvi. Tajos patiešām nonāk skolas ar  "olimpiešiem".
Vidējos vērtējumus  nevar ņemt vērā, jo Latvijā nav vienotas vērtēšanas sistēmas.

P.S. Kura ir labāka skola - tā kura sagatavo skolēnus, lai viņi var iestāties reitingā minētajās ğimnāzijās vai tā, kas savās ğimnāzijas atlasa citu skolu sagatavotos skolēnus un turpina uzturēt viņu labo līmeni?

Atslēdzies Pifs

Atb: skolu reitingi
« Atbilde #3 : 2023. gada 25. augusts, 12:13:14 »
Cik atceros no tiem laikiem, kad mani vecāki bija skolotāji: kā viens no galveniem vērtēšanas kritērijiem bija cik skolēnu ir izturējuši konkursu un tikuši augstskolā. Tas arī bija skolotāja individuālais vērtējums.

Atslēdzies baaciens

Atb: skolu reitingi
« Atbilde #4 : 2023. gada 25. augusts, 13:27:05 »
Es vispār nesaprotu, kā var ienākt prātā salīdzināt pamatskolas, vidusskolas un ģimnāzijas.

Cik daudz pamatskolām ir iespēja piedalīties olimpiādēs? To gluži vienkārši nav.

Atslēdzies Luīze

Atb: skolu reitingi
« Atbilde #5 : 2023. gada 25. augusts, 14:45:00 »
Es vispār nesaprotu, kā var ienākt prātā salīdzināt pamatskolas, vidusskolas un ģimnāzijas.

Bet nesalīdzina taču. :?: Tur taču ir kategorijas - ģimnāzijas atsevišķi, vidusskolas atsevišķi un mazās skolas. Diez vai dalība un panākumi mācību olimpiādēs ir vienīgais kritērijs. Ceru, ka ņem vērā sekmju līmeni. Starp citu, no TOP skolām nesekmīgos vnk izmet ārā (palūdz nomainīt skolu), tāpēc sekmju līmenis ir augstāks nekā parastā vidusskolā.Atslēdzies baaciens

Atb: skolu reitingi
« Atbilde #6 : 2023. gada 25. augusts, 15:48:22 »
Bet nesalīdzina taču. :?: Tur taču ir kategorijas - ģimnāzijas atsevišķi, vidusskolas atsevišķi un mazās skolas. Diez vai dalība un panākumi mācību olimpiādēs ir vienīgais kritērijs. Ceru, ka ņem vērā sekmju līmeni. Starp citu, no TOP skolām nesekmīgos vnk izmet ārā (palūdz nomainīt skolu), tāpēc sekmju līmenis ir augstāks nekā parastā vidusskolā.


Sekmju līmeni neņem vērā! Atkārtoju - nav Latvijā vienotas vērtēšanas sistēmas. Tāpēc bekas ar karamelēm nevar vērtēt vienā topā.

Tāpat par pamatskolām - kura ir labāka skola, tā kas uzņem visus, sagatavo skolēnus tik labi, ka daļa pēc sestās aiziet uz ģimnāziju (ir tik labi sagatavoti, ka atbilst ģimnāziju labiniekiem) vai ģimnāzija, kas atlasa labākos no labākajiem?


Par reitingiem (iespējams) šogad varētu runāt pirmo reizi, jo eksāmeni visiem bija centralizēti. Ja to ņem par pamatu, tad būtu lielāks ticamības moments.

Kā tad nesalīdzina  pamatskolas ar vidusskolām? Paskaties mazo skolu reitingu, kur pamatskolas mijas ar vidusskolām.
Kur ir skaidrojums, kas ir mazās skolas? Un kas ir piešķirtās balles?
RTU Inženierzinātņu vidusskola - jā, es abām rokām par to, ka tā ir jaudīgākā skola Latvijā. 159 balles (dotu visas 200), bet nākamā (otrā vieta) ir  vien 46 balles!?
Un reitingā vien 29 skolas? Pēdējās 2 ar 1 balli?  Kur pārējās skolas? Un tur balles aiziet mīnusā????


Ģimnāzijas - reitingā vien 19 skolas, bet 1. vieta = 186 balles un 19. vieta = 0.50 balles.

Ko tieši šis izsaka par skolām?

Ka tik nesanāk, kā pirms dažiem gadiem, kad visi noelsās - 1.ģimnāzija reitingā nav 1. :D Toreiz, kroņa laikā, skola neiesniedza kaut kādus olimpiāžu datus un zaudēja vietu un pjedestāla augstākā pakāpiena, bet vai tāpēc kļuva sliktāki? Nē, bet manā skatījumā nav arī labākie, kad ir pirmie :)

Atslēdzies Luīze

Atb: skolu reitingi
« Atbilde #7 : 2023. gada 25. augusts, 16:55:35 »
Vispār ideja pētījumam, kā noteikt reitingu jebkam :) Vai reputāciju :?:
Lai gan raksts nav jauns, tas dod ieskatu, kā tiek veidoti skolu reitingi.
https://www.tvnet.lv/4782966/publicets-jaunakais-latvijas-skolu-reitings
« Pēdējās izmaiņas: 2023. gada 25. augusts, 17:02:18 no Luīze »