Autors Tēma: Aktualitāte. Mazais bizness un nodokļi u.c.  (Lasīts 7452 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies tex

Re: Aktualitāte. Mazais bizness un nodokļi u.c.
« Atbilde #15 : 2016. gada 17. novembris, 12:35:44 »
19xx. gadā streiklauži bija pārsvarā tie, kam mājās pāris mutes ēst prasīja. Vienam, bez bērniem, ar pieaugušiem bērniem, protams, viegli lidot.

Nesaki. šajā teritorijā tas nav pietiekams arguments.
Pensionāri, ko prihvatizatori vnk atbrīvoja no viņu sapelnītā vecumdienām, atstājot ar 200eur izsmieklu, ko vēl sauc par pensiju. Bērni lieli, vai nekad nav bijuši. Vai tad viņi ir spējuši saorganizēties gana lielā grupā, lai ko reāli pieprasītu un masveidā kungiem staigātu pāri? Un viņu tiešām ir daudz - simtiem tūkstošu.
Noup, ievēl urlakovu, jo tas vismaz tramvaja biļeti iedeva (uz mūsu, pārējo, rēķina un vēl tikpat pievācot).

Atslēdzies Camma

« Atbilde #16 : 2016. gada 18. novembris, 09:26:32 »
Vakar sanāca pārmīt dažus vārdus pie kafijas tases ar saviem kolēģiem. Izkristalizējās divas lietas. Pirmā - nez kāpēc viskautkādās komisijās un padomēs saklīduši absolūti ģeķi bez loģiskās domāšanas iezīmēm un pilnīgi profāni ekonomikā. Otrā - kamēr vēl būs dzīvi padomijā pabijušie, tamēr vienādiņ atradīsies veids un iespējas, kā piedrāzt un apiet ģeķu sagudrotās lamatas. Tie, kuri māk ūdens vārāmo parikti no divām žiletēm uzburt vai pričeni ar ondulācijām dabūt gatavu ar plītiņu un dakšiņu - tiem nekas nav neiespējams.
Tā vietā, lai izveidotu nodokļos draudzīgu un papīros vieglu sistēmu, kas piesaistītu pašmāju biznesu un pievilinātu kaimiņus, uztaisa īstermiņa barotavu. Īstermiņa tāpēc, ka graudiņi barotavā ielikti 5-6 gadus atpakaļ, tagad visas spraugas aizklopētas un jauni klāt nebirs, tik apēdīsies jau iebērtie.
Visus sakost!

Atslēdzies Trix

« Atbilde #17 : 2016. gada 18. novembris, 09:59:34 »
Camma, Tu man piedāvā studēt ekonomiku un jurisprudenci, lai izzinātu, kā izmantot likumu nepilnības? Ar ūdensvārītāju no žiletēm nepietiek, lai apmierinātu valsts kāstuvju augošo apetīti. Žilešu patērētā elektrība kļūst aizvien dārgāka.

Bet ja es gribu vienkārši strādāt, samaksāt saprātīgu nodokli [nevis 75%, kas turpina celties] un dzīvot mierīgi?
Es visu atceros, Ričard...

Atslēdzies Camma

« Atbilde #18 : 2016. gada 18. novembris, 10:10:08 »
Nu tad dzīvo Utopijā.
Ko lai Tev piedāvā? MAN nav nekā, ko Tev piedāvāt. Tāpat kā man nav, ko SEV piedāvāt - šeit.
Diemžēl šajā vietā neviens nepiedāvā saprātīgu likumdošanu vai nodarbošanos tikai ar to, ar ko gribētos. Lai nu kas, bet Tu to zini vislabāk... Un tur jau tā bēda viscaur, ka ne Tu vienīgā, bet es arī.
Visus sakost!

Atslēdzies Zigfrids

« Atbilde #19 : 2016. gada 18. novembris, 10:21:19 »
Camma, Tu man piedāvā studēt ekonomiku un jurisprudenci, lai izzinātu, kā izmantot likumu nepilnības? Ar ūdensvārītāju no žiletēm nepietiek, lai apmierinātu valsts kāstuvju augošo apetīti. Žilešu patērētā elektrība kļūst aizvien dārgāka.

Bet ja es gribu vienkārši strādāt, samaksāt saprātīgu nodokli [nevis 75%, kas turpina celties] un dzīvot mierīgi?

Atbilde ir ļoti vienkārša - visam, kas ar mums notiek un nenogalina, ir jāpadara mūs stiprākus. Elektrība dārga? Vējš pūš? Iemācies vai uzstāj, lai vīrs iemācās un sāk elektroenerģiju ražot pats. Y nebūs dārgi vairs? Nodokļi žņaudz? Ražo un pārdod neoficiāli! Vai norēķinies apmaiņas ceļā, kur vien tas ir iespējams. Naudu bankā neglabā, jo, ja, kā Tu te izteicies, var uzlikt inkasso, tad tev vismaz ir, ar ko iztikt. Vienā vārdā, - ja vara ir tāda, kāda tā LV šodien ir, tautai ir jāspēj radīt paralēlās struktūras - ekonomiku, soc. nodrošināšanu, izglītības sistēmu un visu pārējo.
Es ceru, jūs zināt, kur mani meklēt?

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #20 : 2016. gada 18. novembris, 10:56:00 »
Nu, uz to jau mēs ejam. Uz naturālo saimniecību.

Atslēdzies reno

« Atbilde #21 : 2016. gada 18. novembris, 11:23:29 »
Es rupjmaizi ieliku raudzēties :rofl:

Atslēdzies Spārka

« Atbilde #22 : 2016. gada 18. novembris, 16:57:55 »
MUN un UIN režīmu salīdzināšanas rīks:
https://businessnetwork.lv/finansu-riki/mun

Atslēdzies Zigfrids

« Atbilde #23 : 2016. gada 18. novembris, 18:20:13 »
Nu, uz to jau mēs ejam. Uz naturālo saimniecību.

Redzi, Kvadra, mums savulaik mācīja, ka progress esot tad, kad resursus izmanto efektīvāk, to pašu rezultātu sasniedz ātrāk un ar mazāku piepūli, un galvenais - ar mazākām izmaksām!!!!! A Tu zini, iet uz to, ka naturālā saimniecība būs izdevīgāka. Man jau tagad kurināt māju un gatavot ēdienu pat ar dārgi pirktu malku un norēķinot nost visus zaudējumus, ir aptuveni 6 reizes lētāk, nekā to pašu darīt ar elektrību. Un kam gan, incanti, tāds progress vajadzīgs? Vot, naturālā saimniecība, tā ir mūsu nākotne!
Es ceru, jūs zināt, kur mani meklēt?

Atslēdzies reno

« Atbilde #24 : 2016. gada 18. novembris, 18:39:34 »
Progress sansiegs savu virsotni, kad tavs mazais bizness nevienam nebūs vajadzīgs, visu izdarīs roboti  un tu tiešām  sēdēsi savā naturālajā saimniecībā un piekopsi maiņas tirdzniecību

Atslēdzies Camma

« Atbilde #25 : 2016. gada 18. novembris, 20:15:10 »
Nūūū, es gan par mazā biznesa iespējām neesmu tik pesimistiski noskaņota. Palūkojos apkārt un ko redzu?
Maizes cepšana. Lielie maizes fabrīķi, kuri darbojās padomijā, nokrahojuši. Cilvēki arvien vairāk skatās mazceptuvju virzienā. Konditoreja arī čāpo tajā pašā virzienā.
Augļu-ogu-dārzeņu konservi. Daudzi lieto tikai pašgatavotos.
Gaļa. Meklējam mazsaimniekus un labprāt iepērkam pusteļus un puscūkas.
Piens. Tas pats. Lauku saimniecības sāk atgūt sākotnējo skatu.
Apģērbu šūšana. Skroderi gluži nav badā nomiruši. Tāpat arī labas adītājas.
Medicīna - tā jau vispār ir viena privātprakšu padarīšana, izņemot 3-4 lielās slimnīcas ar baiso specializāciju.
Izglītība. Tālu nav tas laiks, kad būs cieņā mazgrupas un individuālā apmācība. Kur var, tur jau ir. Vismaz līdz vidusskolai.
Dārziņi - atkal ir mazie iestādījumi, kur pieskata mazuļus čut ne individuāli.
Juristi - totāli individuālisti (3-4 cilvēku biroji nav lieluzņēmums).
Sarakstu var turpināt ilgi.
Visus sakost!

Atslēdzies Raimonds1

« Atbilde #26 : 2016. gada 19. novembris, 15:38:30 »
Izglītība. Tālu nav tas laiks, kad būs cieņā mazgrupas un individuālā apmācība. Kur var, tur jau ir. Vismaz līdz vidusskolai.
Sevišķi, ja skatās, ko ne/dod publiskā izglītība dažās vietās un kāda ir kvalitāte dažos mācību priekšmetos.