Autors Tēma: pabalstu atmaksa  (Lasīts 2318 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies olgucis

pabalstu atmaksa
« : 2020. gada 08. septembris, 13:05:23 »
kaut ko nesaprotu
https://www.la.lv/vid-ludzis-atmaksat-dikstaves-pabalstus-tacu-uznemeji-so-lugumu-izsmejot-saruna-ar-vid-generaldirektori-jaunzemi

šoreiz ar dīkstāves pabalstiem man nebija darīšanas. Vispirms, mulstu no fakta, kā VIDs vispār var kļūdīties? Man liekas, ka šī iestāde ir vislabāk nokomplektēta ar to ierēdņu skaitu, algas visiem ne pa jokam. Nevienā no Baltijas valstīm nav tik liela kontrolējoša cilvēka skaita, kas to vien dara, ka skaita svešu naudu. Kā vispār var kļūdīties? Divas nedēļas esot bijis par maz? Interesants attaisnojums. Kaut kas tāds likumdošanā ir paredzēts? Un tad vēl, neesmu lietas kursā, bet kad to iesnieguma veidlapu apskatīju, man likās, ka uzņēmumi tajā pabalstu pieteica konkrētiem darbiniekiem. Nezinu īsti, vai VIDs to naudiņu maksāja uzņēmumiem vai katram konkrētam cilvēkam, bet principā pēc saņemšanas naudai jābūt izmaksātai darbiniekiem. Reāli viņas vairs NAV. Un uz kāda pamata lai liek cilvēkiem to skanošo atmaksāt uzņēmumiem atpakaļ lai šams to varētu atgriezt VIDam? Teiksim,- Kārli, atceries tos 42 euro, kurus jūnijā tev izmaksāja? Vajadzētu, tā kā atgriezt. Un tad Kārlis pateiks vai nu ,- Neko tādu neatceros.  vai nu, šams tā kā saprotošs un ar mieru, bet uzņēmumam nav skaidrās naudas kases, visi norēķini caur banku un šamam lai iemaksātu tos 42 euro jābrauc uz pilsētu par savu naudu, pirms tam vēl jāpiesaka bankai vizītes laiks. Es nesaprotu, vai kaut kur likumdošanā nebija paredzēts, ka ja ierēdņa dēļ ir radušies kaut kādi zaudējumi Valstij, tad tam tie jāsedz no savas kabatas? Vai kā ? 

Atslēdzies Spārka

Re: pabalstu atmaksa
« Atbilde #1 : 2020. gada 08. septembris, 13:19:48 »
Sen sen bija tā, ja konstatēta kļūda aprēķinos un summa nepamatoti izmaksāta, darbiniekam bez ierunām jāatmaksā 3 mēn laikā. Tagad nezinu.
VIDs, protams, var kļūdīties, un šad tad to dara.

Atslēdzies olgucis

« Atbilde #2 : 2020. gada 08. septembris, 13:30:05 »
Kaut kas man liek domāt, ka vairāk nekā puse neizrādīs nekādu interesi. Daļai vienkārši nebūs tās naudas, jo prātīgs saimnieks netur naudu kontā, naudai jāapgrozās un jāveido peļņu. Pārējie, vienkārši ieturēs no darbinieku algas spaidu kārtā, kā pabalstu VIDa kļūdu labošanai. Un visi vēl ilgi piesauks VID vārdu un šama advancētus spečukus savās atmiņās... Tā lūk divās nedēļās, var zaudēt savu skaidro tēlu tautas acīs

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #3 : 2020. gada 08. septembris, 14:09:12 »
Nevajag čakarēt valsti, ja esi pieķerts, paņemot nepiederošo, esi laipns un atdod!....visi tik grb smelt un smelt no siles :talking:

Atslēdzies Emīlija

« Atbilde #4 : 2020. gada 08. septembris, 14:59:34 »
Nu pag pag.

Kad man rēķināja dīkstāvi, fig es zinu kā viņi tur rēķināja, īpaši pirmo, nepilno mēnesi.
tagad ja pēkšņi teiktu - eu, Emī, mēs Tev nepareizi sarēķinājām, atmaksā ka simtiņu...
Nu nez nez. Jūs rēķinājāt - paši vainīgi. Ja es saprastu - kā, un redzētu kļūdu, moš i pati pateiktu, bet tagad - nu, piedodiet. Sen jau apēsts.

Un - jā. VID maksāja pa tiešo darbiniekiem, ne caur uzņēmumu. Tā tagad ir uzņēmuma vaina, ka VID kļūdījās?

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #5 : 2020. gada 08. septembris, 16:02:14 »
Nu pag pag.

Kad man rēķināja dīkstāvi, fig es zinu kā viņi tur rēķināja, īpaši pirmo, nepilno mēnesi.
tagad ja pēkšņi teiktu - eu, Emī, mēs Tev nepareizi sarēķinājām, atmaksā ka simtiņu...
Nu nez nez. Jūs rēķinājāt - paši vainīgi. Ja es saprastu - kā, un redzētu kļūdu, moš i pati pateiktu, bet tagad - nu, piedodiet. Sen jau apēsts.

Un - jā. VID maksāja pa tiešo darbiniekiem, ne caur uzņēmumu. Tā tagad ir uzņēmuma vaina, ka VID kļūdījās?
Emī, Tev pārdevēja veikalā kļūdās un 10 eiro vietā iedeva 100 eiro....tu paņem?...un kad pie veikala durvīm pieskrien pārdevēja, kura pamanījusi savu kļūdu, Tu viņai saki - kas man par daļu! Pati kļūdījies!  :(

Atslēdzies Emīlija

« Atbilde #6 : 2020. gada 08. septembris, 16:10:52 »
Emī, Tev pārdevēja veikalā kļūdās un 10 eiro vietā iedeva 100 eiro....tu paņem?...un kad pie veikala durvīm pieskrien pārdevēja, kura pamanījusi savu kļūdu, Tu viņai saki - kas man par daļu! Pati kļūdījies!  :(

Nu to jau es uzreiz pamanītu, ka 10 eur vietā 100, un pateiktu, nemaz nemēģini manipulēt ar tik baltiem diegiem šūtiem piemēriem.
Bet ja izdotu nevis 12,67 bet 12,78, tad gan viņa man varētu skraidīt cik grib pakaļ - ne es varu pārbaudīt, ne viņa pierādīt.

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #7 : 2020. gada 08. septembris, 16:18:47 »
Nu to jau es uzreiz pamanītu, ka 10 eur vietā 100, un pateiktu, nemaz nemēģini manipulēt ar tik baltiem diegiem šūtiem piemēriem.
Bet ja izdotu nevis 12,67 bet 12,78, tad gan viņa man varētu skraidīt cik grib pakaļ - ne es varu pārbaudīt, ne viņa pierādīt.
nu, VIDs var čakarēties arī par 10 centiem....bet katrai kļūdai tak ir vārds? VID darbinieces vārds?...ok, laikam jau iedomīgas mamzeles, ja tikušas strādāt tik "cēlā' iestādē....labāk spļausi pret vēju un neatmaksāsi 10 centus?...nesanāks dārgāk? :D

Atslēdzies olgucis

« Atbilde #8 : 2020. gada 08. septembris, 16:21:13 »
ja VIDs ieskaitīja katram cilvēkam personāli  dīkstāves pabalstu,  tā nauda nebija ienākusi caur uzņēmuma kontu un ja uzņēmums to nav redzējis, ko viņš var zināt no tā cik tā summa ir bijusi liela un vai maz  tas var atļauties kaut ko izmaksāt, jo bija dīkstāve un  nekādu ienākumu  tam nebija? Principā VIDam jāprasa no konkrēta cilvēka, nevis uzņēmuma, jo šajā gadījumā uzņēmums nebija starpnieks. Es vēl saprastu, ja VIDs vēl pieskaitītu to naudu pie konkrēta summas un apliktu to ar nodoklim, lai vismaz kaut ko atgrieztu valstij. Bet te atkal IR problēma, jo likumā rakstīts, ka "Dīkstāves pabalsts netiek aplikts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām " (c) Un maksājuma uzdevumā noteikti ir minēts, ka tas ir dīkstāves pabalsts. Un pat ja apliks, tad es neesmu droša par to, ka  dīkstāves summa  pārsniegs cilvēka mēneša neapliekamo summu.

Atslēdzies olgucis

« Atbilde #9 : 2020. gada 08. septembris, 16:38:33 »
Man vispār nepielec, kā grāmatvedībā varētu to summu atvilkt no cilvēka algas. Teiksim, cilvēks augustā būs nopelnījis 800, šī summa pirms izmaksas tiek aplikta ar visiem iespējamiem nodokļiem, atlikumā  paliks kaut kādi 600, no tiem VIDam jāpārskaita , teiksim 400 dīkstāves kļūda... Bet reāli tā summa taču būs pēc aprēķina aplikta ar nodokli? Jo VIDam par augustu būs jāpārskaita visi nodokļi, pat plusā vēl +193 soc nodoklis no DD.

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #10 : 2020. gada 08. septembris, 16:44:59 »
Olguc, Tu sākumā raksti, ka Tev nebija darīšanas ar dīkstāves pabalstiem?...man arī nebija ....es necepjos par šo, bet Tu cepies? ...pelēkās nervu šūnas nemaz nežēlo? :mrgr:

Atslēdzies olgucis

« Atbilde #11 : 2020. gada 08. septembris, 17:02:28 »
Ai, Nakat, visi mājās sēdošie  grāmatveži viens otru pazīst. Noteikti , kāds zvanīs un jautās.

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #12 : 2020. gada 08. septembris, 17:16:16 »
Ai, Nakat, visi mājās sēdošie  grāmatveži viens otru pazīst. Noteikti , kāds zvanīs un jautās.
kad zvanīs, tad sāc vingrot....tagad labāk paņem un uzglezno kādu kluso dabu, tas tak ideāli nomierina! :)

Atslēdzies olgucis

« Atbilde #13 : 2020. gada 08. septembris, 17:35:38 »
līdz gada beigām ar pidzelēšanu nekas daudz nesanāks, pakoju mantību, novembrī pārceļos un tad līdz gada beigām jāiekārtojas.

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #14 : 2020. gada 08. septembris, 19:47:48 »
VIDs jau, protams, DRĪKST pieļaut kļūdas, bet pamēģini TU pieļaut kkādas kļūdas attiecībās ar VID.
Žēl, bet nekur jau tie uzņēmēji nespruks - neatdos ar labu, iekasēs ar varu.