Autors Tēma: Atb: Covid-19  (Lasīts 1491 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies Raimonds1

Atb: Covid-19
« : 2020. gada 04. decembris, 08:35:41 »
Jo pietiek viltnieku, kas ignorē noteikumus un loģiku.
Viens no labākajiem COVID-19 profilakses stāstiem kopš lielā ļembasta sākumahttps://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/cilvekstasti/muzikis-aispurs-ar-covid-19-saslimu-starp-savejiem.a383819/
loģiski, korekti un patiesi
Laikmeta iezīme
https://www.delfi.lv/kultura/news/culturenvironment/ari-latvijas-popmuzikus-skaris-covid-19-saslimusi-vairaki-makslinieki.d?id=52704143

Aišpura un Račinska atklāsmēm, iespējams, būs tikpat liela ietekme uz noteiktu sabiedrības daļu, kā infektologu un epidemiologu skaidrošanai. Tā nu tas ir!
  "Par notikušo pirmais savā "Twitter" kontā jau ceturtdien, 26. novembrī, paziņojis mūziķis un producents Arnis Račinskis, dienu vēlāk par saslimšanu publiski "Facebook" raksta arī grupas "The Sound Poets" līderis Jānis Aišpurs]

"Runāt par saslimšanu publiski ir mana un Arņa izvēle," sarunā ar "Delfi" saka Jānis Aišpurs. "Pārējie katrs savu iemeslu dēļ par to nerunā. Tas bija parasts ikdienas darbs studijā, kādi cilvēki nāk, kaut ko raksta, kaut ko producē. Pēc pāris dienām saņēmu zvanu no cilvēka ar pozitīvu analīzes rezultātu, ka esmu viņa kontaktpersona. Faktu, ka esmu bijis kontaktā ar saslimušo, uzzināju pagājušās svētdienas vakarā, bet jau mazāk kā pēc diennakts bija skaidrs, ka saslimis esmu arī pats. Kopš svētdienas vakara sēdēju mājās. Bērni jau savlaicīgi bija aizvesti pie viņu mammas. Attiecīgi ievēroju to, kas ir jāievēro," stāsta "The Sound Poets" līderis.
Aišpurs saka – šis gadījums apliecina to, cik jaunais vīruss ir lipīgs. "Iespēju robežās mēs visu ievērojām. Nekādu ķermenisko kontaktu, nekādu apskāvienu. Viens otram tuvumā negājām. Taču ar visiem diviem metriem joprojām atradāmies vienā telpā. It kā neesi ciešā kontaktā, tomēr tā ir noslēgta telpa. Strādāt ierakstu studijā jau šobrīd nav aizliegts. Līdz kaut kādai robežai mēs varam darīt savus darbus. Tomēr šis gadījums parāda to, ka pat ievērojot drošības nosacījumus, tu nesi līdz galam pasargāts. Ok, mēs varam satikties divas mājsaimniecības, ne vairāk kā 10 cilvēku… Bet draugi, mīļie, tas ir tieši tik vienkārši, tam vairs nav nozīmes. Slimība ir ļoti lipīga!" saka mūziķis.
"Vakar (slimības ceturtajā dienā) piefiksēju, ka nejūtu smaržu. Vēl mazliet garšas sajūtas bija, tomēr tad izbeidzās arī tās. Simptomu buķete ir bijusi diezgan bagāta. Sākumā bija lielas muskuļu un locītavu sāpes. Faktiski bez diezgan stiprām pretsāpju zālēm nevarēju ne pasēdēt, ne pagulēt. Liels fizisks diskomforts. Komplektā nāca galvassāpes un temperatūra – tas bija slimības pirmajā dienā. Tad otrā diena bija normāla. Trešajā atkal parādījās galvassāpes, drudzis un temperatūra. Ceturtā diena atkal bija pilnīgi normāla. Bet tad atkal pēkšņi uzkāpa temperatūra un sākās drudzis."
Slimības piektajā dienā, kad notiek mūsu saruna, mūziķis saka – temperatūras neesot, jūtoties samērā labi – kā tad, ja pirms pāris dienām bijusi saaukstēšanās, bet "iekšā kaut kas vēl sēž" .
Par ārstēšanos nekādu specifisku ieteikumu neesot. "Jādzer ļoti daudz šķidruma, jālieto minerālvielas, vitamīni. Jāstiprina imunitāte. Tas arī ir viss, ko šobrīd varu darīt. Kā mēs zinām, zāles pret Covid-19 īsti nav. Šobrīd vienkārši ir jāsēž mājās, jānovēro sevi, ja ir iespējams, jāseko līdzi skābekļa piesātinājumam asinīs," saka mūziķis.
"Es pievienojos Arnim un runāju par saslimšanu publiski, tāpēc, ka stāsts nav par mani vai maniem kolēģiem. Drīzāk stāsts ir par neticību un savā ziņā pat aroganci šajā situācijā. Slimības nopietnības nenovērtēšanu. Pat varētu teikt, ka cilvēkos ir iezagusies neliela vieglprātība. Ja pavasarī pie ziņas par 20 inficētajiem mēs visi saķērām galvas, tad tagad pie aizvien pieaugošās statistikas esam pieraduši pie cipariem un mums ne silts, ne auksts. Tas ir iemesls, kāpēc gan Arnis, gan es izvēlējāmies par to runāt. Tas ir cilvēka dabā – pierast pie apstākļiem ļoti ātri. No kategorijās būtiski un svarīgi ļoti ātri pārceļam uz plauktiņu – pierasta lieta. Manuprāt, tas šobrīd notiek ar šīs situācijas novērtēšanu. Es nevēlos nevienu mācīt, tikai atgādināt, ka šī slimība nav izdomāta un ir ļoti lipīga."

Atslēdzies Bobs

Atb: Atb: Covid-19
« Atbilde #1 : 2020. gada 04. decembris, 08:50:30 »
domā, mēs nelasām portālu Delfi? Paldies par rūpēm, protams  :?:

Atslēdzies Emīlija

Atb: Atb: Covid-19
« Atbilde #2 : 2020. gada 04. decembris, 08:56:38 »
Raimonds takā solīja vairs palagus nekopēt...

Atslēdzies Spārka

Atb: Atb: Covid-19
« Atbilde #3 : 2021. gada 21. janvāris, 11:47:28 »
Nolikšu te:
Ārsti:
- slimnīcas ir pārpildītas, mēs esam pārguruši, plānotā ārstēšana cieš.
Cilvēki:
 - Akdies, tā tak ir parastā gripa.
Ārsti:
- nē, tā nav gripa. lūdzu, rūpējieties par sevi un mums, ievērojiet distanci, mazgājiēt rokas un nēsājiet maskas.
Cilvēki:
 - nē, mēs negribam. tas ir cilvēktiesību pārkāpums, mēs nevilksim uzpurņus.
Ārsti:
- tas ir, jūs neticiet koronavīrusa esamībai?
Cilvēki:
- kāpēc, mēs ticam. bet diez vai tas var būt tik nepatīkami. Mēs, protams, neesam ārsti, ārsti - jūs, labi, jūs ārstējat, bet lieciet mūs mierā.
Ārsti:
 - LABI. * ārstē *
cilvēki: - mēs vēlamies, lai tas viss beigtos pēc iespējas ātrāk, mēs esam noguruši, mēs vēlamies atpūsties no tā visa un lidot ceļojumos.
Zinātnieki:
 - labi, šeit ir vakcīna, tad piebeigsim šo pasākumu.
 Jo vairāk cilvēkiem ir antivielas,
 jo ātrāk izveidosies kolektīvā imunitāte, koronavīruss pārtrauks aktīvi izplatīties un pandēmija beigsies.
Cilvēki:
 - nē, mēs nevakcinēsimies.
Zinātnieki:
 - kāpēc? vai neticiet koronavīrusa pastāvēšanai?
Cilvēki:
- kāpēc, mēs ticam. Bet no jūsu vakcīnas mēs noteikti nomirsim, un tas ir sliktāk nekā koronavīruss.
Zinātnieki:
 - nenomirsiet. bet ok, tas ir brīvprātīgi. un kā tad mēs to visu pārtrauksim?
cilvēki: - mēs nezinām. tas jāizlemj valdībai. Par ko mēs maksājam nodokļus?
Zinātnieki:
- LABI. * iet uz darbu *
valdība: - visi ir noguruši un vēlas, lai viss beigtos pēc iespējas ātrāk, un mums ir labas ziņas, vakcīnu sāka pamazām piegādāt.
Cilvēki:
- nē, mēs nevakcinēsimies.
Valdība:
- nu tad būs jādzīvo ar ierobežojumiem ļoti ilgi.
Cilvēki:
- nē, mēs nevēlamies ierobežojumus, mums tas ir apnicis. un mēs nevēlamies valkāt maskas. un mēs gribam siltu jūriņu, bez testiem. un naktsklubiņus.
Ārsti:
 - nu tad jūs visi saslimsiet un apmēram katrs trīsdesmitais no jums nomirs.
Cilvēki:
- beidziet mūs baidīt! Jūs to visu sakāt ar nodomu, mēs zinām, ka tā ir masveida iebiedēšanas un manipulācijas metode, kā arī pasaules mēroga sazvērestība.
Valdība:
 - tas ir, jūs neticiet koronavīrusa esamībai?
Cilvēki:
- kāpēc, mēs ticam. bet tā joprojām ir pasaules mēroga sazvērestība.
Zinātnieki:
 - šeit ir medicīnas raksti jums, viss ir melns uz balta, lasiet, iedziļinieties.
Cilvēki:
 - nē, mēs nevēlamies to lasīt. mēs neesam zinātnieki, un mums tas nav jāsaprot. jūs esat zinātnieki. bet mēs jums neticam. un mēs neuzticamies valdībai. un arī ārsti melo.
Ārsti:
- un mēs melojam? Nu, nāciet uz slimnīcām kā brīvprātīgie, palīdziet mums, visu apskatīsiet paši.
Cilvēki:
- nē, mēs neiesim. mums ir ko darīt bez šīm jūsu nejēdzībām.
Ārsti / zinātnieki / valdība:
- labi, labi. bet ko tad jūs gribat?
Cilvēki:
- mēs vēlamies, lai tas viss beigtos pēc iespējas ātrāk. kaut kā pārtrauciet šo koronavīrusu. Ne ar vakcīnām vai ierobežojumiem. kaut kā citādi. nē, mēs nezinām, kā, mēs to nesaprotam. tas ir jūsu uzdevums.
(FB)

Atslēdzies kvadra

Atb: Covid-19
« Atbilde #4 : 2021. gada 22. janvāris, 06:09:54 »
Citiem vārdiem sakot, cilvēki ir tik stulbi, ka nesaprot savu labumu un turas pretim,  nesajēdzot, ka par viņiem tagad no tīras sirds rūpējas. Pārvarītēm cenšas aplaimot, bet šie kā āži iecirtušies. Netic, muļķi tādi, ka vilks aiz tīra altruisma un aitumīlestības tagad pēkšņi sadomājis aitu baru laimīgu darīt! Un ar aizdomām lūr uz lielo garšīgo siera gabalu, nez kāpēc iedomājoties, ka uz galda tāds nevar būt, tikai peļu slazdā! Stulbeņi, goč pendel!

Nē, es nespiedīšu "patīk".

Un vēl. Par to "nāciet uz slimnīcām". Sakiet lūdzu, ja es to ņemšu nopietni un atnākšu, vai tiešām mani tā no ielas laidīs iekšā covidnieku (vai citās kādās) nodaļās ekskursijā vai pat "palīdzēt"? Neesmu redzējusi pa tv nevienu sižetu a ļa "draudzenes pārdevējas Anniņa un Grietiņa no pamatdarba brīvajā laikā nāk palīgā kopt covida pacientus ". 

Atslēdzies Spārka

Atb: Atb: Covid-19
« Atbilde #5 : 2021. gada 22. janvāris, 08:01:08 »
Citāts: kvadra
Citiem vārdiem sakot, cilvēki ir tik stulbi, ka nesaprot savu labumu un turas pretim,  nesajēdzot, ka par viņiem tagad no tīras sirds rūpējas. 
Man šķiet, vēsturiski nav zināmi citi līdzekļi epidēmiju apturēšanai kā higiēna, izolēšanās un pēdējos gadsimtos arī vakcīnas.
Citādi jāgaida, kad pati beigsies, kā laikam Tu kaut kur sacīji - "kas nomira, tie nomira".

Atslēdzies reno

Atb: Atb: Covid-19
« Atbilde #6 : 2021. gada 22. janvāris, 08:06:38 »
Un vēl. Par to "nāciet uz slimnīcām". Sakiet lūdzu, ja es to ņemšu nopietni un atnākšu, vai tiešām mani tā no ielas laidīs iekšā covidnieku (vai citās kādās) nodaļās ekskursijā vai pat "palīdzēt"? Neesmu redzējusi pa tv nevienu sižetu a ļa "draudzenes pārdevējas Anniņa un Grietiņa no pamatdarba brīvajā laikā nāk palīgā kopt covida pacientus ".( c. kvadra)

masveidā jau nē, bet tv sižets bija par kosmētiķi, kas pašlaik strādā slimnīcā par sanitāri

Atslēdzies kvadra

Atb: Covid-19
« Atbilde #7 : 2021. gada 22. janvāris, 08:21:38 »
Nē nu, iestāties oficiāli darbā par sanitāru, to jau droši vien var, vakances gan atradīsies. Bet noformēties darbā nav tas pats, kas nākt par brīvprātīgo palīgu.  Un diezin vai tā kosmetoloģe būtu to darījusi, ja nebūtu nolikta bezizejas situācijā, kad strādāt savā specialitātē viņai neļauj, bet ēst ta gribās un rēķini jāmaksā

Atslēdzies Spārka

Atb: Atb: Covid-19
« Atbilde #8 : 2021. gada 22. janvāris, 08:27:21 »
Es nesameklēju saknes tekstam, bet man šķiet, tas ir tulkojums. Un citās valstīs ir gan brīvprātīgo palīgu sistēma Covid slimnīcās. Pie mums laikam tikai uz sociālās aprūpes centriem nopietni aicināja.

Atslēdzies Aste Risks

Atb: Atb: Covid-19
« Atbilde #9 : 2021. gada 22. janvāris, 23:45:43 »
Citiem vārdiem sakot, cilvēki ir tik stulbi, ka nesaprot savu labumu un turas pretim,  nesajēdzot, ka par viņiem tagad no tīras sirds rūpējas. 
re, viens cilvēks atsaucās  :smoker: