Autors Tēma: Par kapakmeņiem  (Lasīts 4739 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies Sigrita

Par kapakmeņiem
« : 2018. gada 01. aprīlis, 17:24:07 »
Labdien!
Nav jau laikam īstā grupa, kur interesēties par šo tēmu, bet nevienu īsti piemērotu neatradu. Varbūt kādam ir nesena pieredze kapakmeņu pasūtīšanā. Vēlos pasūtīt melnā granīta kapakmeni, pulētu no visām pusēm. Tā kā līdz šim neesmu saskārusies ar šo lietu, bet pagājušā gadā zaudēju abus savus mīļos vecākus, tad šogad vēlos sakārtot kapa vietu un uzlikt kapakmeni. Kādi ir orientējoši izcenojumi, par pašiem akmeņiem=/- ir skaidrs, vairāk interesē cik maksā gravēšana, attēli, burti utml.. Vēl, kā notiek pati pasūtīšana? Man ar savu skici ir jāiet pie akmeņkaļa, vai jābūt līdzi kādiem materiāliem (domāju attēliem), es nevēlos likt virsū vecāku bildes (kaut gan ja kāds ir licis, padalieties lūdzu arī ar šiem izcenojumiem), bet gan eņģelīti, kādu svecīti utml..

Atslēdzies nakata kngs

Re: Par kapakmeņiem
« Atbilde #1 : 2018. gada 01. aprīlis, 21:24:49 »
Kàpēc vecākus neapbedīji pie viņu vecākiem?
Es par to, ka vajag visus radus tā tuvāk un kopā...dzimtas kapi, un tad var vienu piemnekli uz visem!
nav tak kara laiki, kad noraka tuvākajā kapsētà...

Atslēdzies dip

« Atbilde #2 : 2018. gada 01. aprīlis, 21:29:52 »
Liku pirms gada. Tagad centos atrast meistara koordinātes, bet netā vairs nav. Bija, šķiet, www.kopsimkapus.lv. Klāvs. Ļoti patīkams puisis. Ar viņu arī konsultējos. Gravēšana laikam bija 1 eiro par simbolu.

Piezvani, uzraksti meistariem. Salīdzini.

Vēl mazliet pameklēšu to Klāvu:)

Atradu šo: www.kapuserviss.lv.  Varbūt mainīts nosaukums? Ja tur ir Klāvs, tad īstais:) Parunā, paskaties.
« Pēdējās izmaiņas: 2018. gada 01. aprīlis, 21:38:41 no dip »

Atslēdzies reno

« Atbilde #3 : 2018. gada 01. aprīlis, 21:31:05 »
Kàpēc vecākus neapbedīji pie viņu vecākiem?
Es par to, ka vajag visus radus tā tuvāk un kopā...dzimtas kapi, un tad var vienu piemnekli uz visem!
nav tak kara laiki, kad noraka tuvākajā kapsētà...

Cilvēks uzdod konkrētu jautājumu. Kaut kas nav skaidrs?

Atslēdzies Sigrita

« Atbilde #4 : 2018. gada 01. aprīlis, 23:23:06 »
Saviem vecākiem ņēmu atsevišķu laukumiņu, jo pie viņu vecākiem jau laukumiņā ir 8 kapavietas ar viņu vecāku un vecvecāku apbedījumiem. Kapsēta no manas dzīvesvietas atrodas 100 km, jo viņu vēlēšanās bija atdusēties dzimtajā pusē, ta ka neapglabāju sev tuvākajos kapos. Taču jautājums bija cits, par cenām.

Atslēdzies Spārka

« Atbilde #5 : 2018. gada 02. aprīlis, 10:16:00 »
Kad būsi atradusi īsto meistaru, iesaku uzticēties viņa ieteikumiem.
Es biju iedomājusies ar lilijām, jo mammai tāds vārds.
Meistars ilgi ar mani ņēmās, skicēja, rādīja, ka labāk kādu vijīgu ornamentu. Pārliecināja, izskatās labi.
Izmaksāja (vēl latos) viss ap 100.

Atslēdzies olgucis

« Atbilde #6 : 2018. gada 02. aprīlis, 11:41:48 »
pēc manas pieredzes, bija tā, ka aizbraucu pie pazīstama akmeņkaļa ( tāpēc par cenām neko nezinu, man bija atlaides). Man parādīja jau noslīpētas visu variantu granīta sagataves. Omes kapam savulaik bija slīpēts pelēks laukakmens un uz tā praktiski neredzēja tekstu. Tāpēc izvēlējos palielu melnu, kuru sagrieza uz pusēm. Vienu omei otru tēvam. Sanāca jauki - kā divi vienā un viens otra turpinājums. Tad mums parādīja Portfolio - visus variantus, kas iespējami. Nekādu portretu vai foto negribēju, jo pēc manām domām, jebkurš attēls saglabā daļu no dvēseles. Lai jau tai savs ceļš un nekas to nekavē. Izvēlējāmies bērzu zaru attēlu, dzīves sākuma un beigu datumus, lai jaunās paaudzes neaizmirstu un kādus siltus atvadu vārdus. Neko gari bet no sirds. Šriftu arī varēja izvēlēties. Tad vēl pasūtījām abām kapu kopiņām nomales no pamata akmeņim līdzīga materiāla. Meistars nedēļas laikā visu izdarīja, atveda un uzstādīja. Kaut kā tā. 

Atslēdzies Jānis

« Atbilde #7 : 2018. gada 10. decembris, 14:03:42 »
Jautājumiem par kapakmeņiem: http://kantini.lv

« Atbilde #8 : 2018. gada 10. decembris, 23:53:55 »
Meistariem pašiem ir katalogi, bet vari pastaigāt pa kapiem, papētīt citus pieminekļus, varbūt kas iepatīkas, tad nofotografē un parādi meistaram. Es arī gribēju bērza zarus bet tai firmai nebija smuki, tādu, kādu es biju iedomājusies. Kādas pāris pēcpusdienas paklaiņoju pa kapiem, atradu ko līdzīgu, nofotografēju, izstāstīju meistaram, ko vēl gribu tur pamainīt, beigās iznāca skaisti. Noteikti vari nākt arī ar saviem attēliem, parunāsiet, ko var un ko nevar iegravēt, gan jau par kaut ko vienosieties. Par cenām konkrēti nepateikšu, mums bija pilns komplekts - kapakmens, kapa apmale un pašas kapavietas apmale, cik no tā bij gravēšana nudien neatceros.     
Turn that sh*t up louder, make it all go faster!

Atslēdzies 0utf1t

Atb: Par kapakmeņiem
« Atbilde #9 : 2024. gada 13. februāris, 23:47:17 »

Pirms gravēšanas tiek sagatavota vizualizāciju, lai redzat kā izskatās. Ja nepatiks varēs veikt rediģējumus.https://piemini.lv